Chat

Myrailla

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 32
Registrován: 02 kvě 2016, 08:45

Myrailla

Příspěvek od Myrailla » 02 kvě 2016, 14:08

Jméno: Myrailla - nebo zkráceně Myra, Myr, Myri..., její uši snesou s výjimkou vulgárních přívlastků leccos a přinejhorším prostě na oslovení neodpoví.

Rasa: Člověk

Povolání: Druid/ příležitostný nervolezec

Věk: Plus mínus 15 let

Vzhled:
Kdybyste požádali náhodného člověka, aby v davu průměrných patnáctiletých holek vytipoval mladou druidku, nejspíš by se na vás nejprve divně podíval a pak by se na to vykašlal, protože by mu to bylo jedno a vůbec, většina lidí má lepší věci na práci.
Myrailla se nicméně v průměru naprosto ztrácí, často i doslova, protože do výšky zrovna moc nenarostla. Jelikož ale bývá dost slyšet, tenhle drobný nedostatek se rychle vykompenzuje. Má obyčejný, snadno zapomenutelný obličej s malým, špičatým nosíkem, úzkými rty a velikýma tmavýma očima, které jsou na ní snad to jediné hezké – jinak není ani ošklivá, ani extra krásná a na ulici byste se po ní nejspíš neohlédli. Tmavě hnědé vlasy má dlouhé až do kšá, protože si je nikdy nestříhá a nůžky považuje za nepřítele lidu; naštěstí ale patří k tomu malému procentu populace, u kterého vlasy po dosažení určité délky nezačnou vypadat jako něco, s čím by se dala úspěšně vytírat podlaha (a už se s tím nejspíš i vytírala), takže to vlastně nikomu nevadí. A protože je nosí zašmodrchané do neurčitého uzlu nebo aspoň svázané do dlouhého copu, tak jí ani nepřekáží. Občas si do nich zamotává kvítí nebo zapichuje ptačí pera, ale většinou na módu jednoduše kašle.
Oblečení skládá Myrailla dohromady z toho, co jí lidi obšas věnují za její léčitelské služby, a chybějící kusy doplňuje zvířecími kůžemi. Je to taková divně nesourodá směs, která zcela zakrývá skutečné rysy její drobné, štíhlé postavy, takže si nemůžete být jistí, zda mluvíte s anorektičkou nebo medvědicí.

Povaha:
Myrailla je přátelské, upovídané potroublo, které přijímá život tak, jak přichází, a máloco ho dovede vyvést z míry. Je optimistická, takřka vždy pozitivně naladěná a rozhodně neohrnuje nos nad cizí společností; zda je tato lidská, elfská, trpaslická nebo dokonce gnómská, to už je jí vcelku jedno. Vlastně by se nejspíš dokázala přátelit i s kikimorou, ale takové přátelství by nejspíš nemělo dlouhého trvání. Na druhou stranu stejně vesele přijímá i chvíle tichého osamění, které si občas ráda zpestří svým nepříliš melodickým zpěvem, pokud se jí zdá až moc tiché.
Není zdaleka tak naivní, jak by se mohlo zdát, a když se jí chce, dokáže kolem sebe i pěkně sekat (rozumějte slovy; nožem by si možná tak usekla prst). Ke svému okolí zaujímá příjemně pragmatický přístup, který dělí věci na ty, které může sníst, ty, které by spíš snědly ji a kameny. Taky je poměrně praktická a vždycky u sebe má aspoň malou lahvičku kořalky a obstojnou zásobu sprostých vtipů. Bez všeho ostatního se člověk dokáže nějak obejít.
Problémy světa se Myrailly netýkají, většinou má dost svých vlastních. Obzvlášť pozoruhodnou ignoraci projevuje, když dojde na téma aktuální politické situace, protože ať už zrovna drží žezlo kdokoli, po jídle vždycky zase přijde hlad a po podzimu zima, takže čert vem politiku. V neposlední řadě je třeba zmínit, že je Myrailla hodně volnomyšlenkářská a nerada soudí lidi, ať už kvůli jejich názorům, postojům, vlastnostem či chování. Což ale není vždy dvakrát oblíbená vlastnost.

Víra:
Věří v nezměrnou moc přírody, v dobro ostatních lidí a vlastní nesmrtelnost. Naštěstí jí nikdo neřekl o létajícím špagetovém monstru, protože v ten moment by konvertovala.

Schopnosti a dovednosti:
Tělesná konstituce (1)
Myrailla není žádná princezna a i když by nejspíš nemohla jít pracovat do kamenolomu, nějaké to fyzické strádání vydrží. Mimo to se svépomocí zvládla přiotrávit už tolikrát, že i základní odolnost vůči běžným jedům by se u ní našla.

Obratnost (1)
Fyzická síla by Myraillu nespasila, raději tedy spoléhá na svou mrštnost; když jde do tuhého, dokáže sebou mrsknout jako úhoř. Věděli jste, že úhoři jsou výborní k jídlu?

Smysly (1)
Myrailliny smysly fungují selektivně. Když dojde na jídlo, dokáže zahlédnout housku na tři sta metrů, zakřupání chlebové kůrky ve vedlejším domě ji dokáže vzbudit o půlnoci z tvrdého spánku a čichem může směle konkurovat andskému kondorovi. Jinak je slepá jako patrona a slyší jenom to, co se jí hodí.

Inteligence (1)
Není hloupá. Jenom prostě..., klame tělem. Tím to je.

Vůle (2)
Když si něco usmyslí, není síly na světě, která by ji dokázala zastavit. A můžete jí stokrát říkat, ať to nedělá, že je to pitomost a že jí po těch třešních bude blbě, když jich sní moc. Stejně si prosadí svou.

Společenskost (1)
Myrailla má moc ráda společnost ostatních lidí. To automaticky neznamená, že společnost ostatních lidí má ráda ji.

Víra (3)
Není to žádná zapálená fanatička a k víře se staví poměrně vlažně, ale zatím jí to překvapivě prochází. Rozhodně se však neostýchá požádat vyšší sféry o pomoc, když jde do tuhého.

Boj se zbraní – hůl (1)
Hůl má dva konce. Není vzácností, že Myrailla praští jedním svého protivníka a druhým sebe.

Plavání (1)
Myrailla plave dost dobře na to, aby se neutopila, ale ne dost dobře na to, aby před utopením zachránila někoho jiného – takže v její přítomnosti raději nic neriskujte. Umí plavat v jakékoli stojaté i normálně tekoucí vodě a naprosto plave v čtení, psaní a etiketě.

Šplhání (1)
Jedním z nejlepších způsobů, jak si zachránit kůži, je schovat se v koruně nejbližšího stromu. Když máte štěstí na strom jehličnatý, můžete po svém protivníkovi házet šišky, a jste-li vousatý čaroděj se špičatým kloboukem, můžete si ze stromu zavolat na pomoc orly.

Lov (1)
Protože ani ten nejlepší a nejmocnější druid nedokáže přemluvit holuba, aby se sám oškubal, upekl a pak ještě vletěl do pusy (k Myrinu nesmírnému smutku), je potřeba na ty mrchy jít trochu fikaněji. Myrailla naštěstí nemá problém vyrobit jednoduché pasti na zvěř, které občas dokonce i fungují.

Léčitelství (1)
Když jste nemocní, můžete požádat Myraillu o pomoc. Za a) se uzdravíte (z toho v polovině případů byste se nejspíš spontánně uzdravili sami), b) se nestane nic, c) budete litovat, že jste si nevlezli někam do příkopu a tam tiše neumřeli, d) umřete.

Bylinkářství (1)
V rostlinách se Myrailla vyzná jako málokdo jiný a u většiny zná dopodrobna i jejich účinky. Herbář nepoužívá, beztak nepozná rozdíl mezi herbářem a kuchařkou.

Zvířata (3)
Jediným nejedlým zvířetem je sliznatka, která ale žije na dně moří a proto nikoho nezajímá.

Historie a rodina:
Vynecháme-li početí, narození a prvních pár let života (což je příběh zcela nepodstatný), zajímavá část Myraillina života začala, když jí bylo něco málo přes pět. V té době se měl Myri narodit další sourozenec a posunout počet dětí v kovářské rodině na příjemné číslo čtyři, což je počet, který už vás dokáže ve stáří celkem obstojně zabezpečit.
Jenže porod přišel trochu předčasně a s ošklivými komplikacemi, na které znalosti místní porodní báby prostě nestačily. Z Myrailly a jejích starších bratrů by se stali poloviční sirotci, kdyby se tenkrát krajem nepotuloval druid jménem Edanir a nedoslechl se o dramatu probíhajícím v kovářově chalupě. Když zaklepal na dveře a nabídl pomoc, rozhýbala se kola osudu, která zásadně změnila Myrin život. Bylo by hezké říct, jak v ten okamžik udeřil blesk a zazněl hrom, ale na rozdíl od akčních filmů nemá počasí v reálném životě tak hluboce vyvinutý smysl pro dramatický efekt, takže venku bylo docela obyčejné polojasno. Ale to je vcelku nepodstatná informace.
Edanir souhlasil, že Myraillině matce pomůže, ovšem jeho cena byla jasná – jedno z kovářových dětí, to nejmladší, mělo jít do druidského učení. Těžko říct, proč si Edanir nevyžádal nemluvně, které se právě dralo na svět, ale s ohledem na vysokou kojeneckou úmrtnost byla jeho volba vcelku pochopitelná.
Kovář se napřed zdráhal, ale protože si snadno spočítal, že pár dětí navíc si vygenerujete vždycky, kdežto slušné manželky nerostou jen tak u cesty, slovo dalo slovo a domluva byla uzavřena. Bylo by samozřejmě vrcholně trapné, kdyby se Edanirovi přes jeho snahu nepodařilo kovářovu ženu zachránit, ale o čem by pak byl tenhle příběh? Takže když uplynuly dva dny, Edanir kovářovu rodinu opustil a s sebou si vedl tmavovlasou holčičku s velkýma očima a pusou plnou otázek.
A tak se začaly psát nové, úžasné kapitoly Myrina života.

Edanir se nikdy netajil tím, že by raději učil chlapce, ale Myraillin elán a životní energie ho okouzlily a než společně doputovali do Druidského hájku, kde našli na několik let útočiště, přilnul k ní málem tak, jako by to byla jeho vlastní dcera. Už po cestě se Myrailla učila znát rostliny a zvířata, vyrábět a klást pasti a přežít. Zjišťovala, co se dá jíst (všechno) a co naopak nedá (sliznatky) a tohle učení pokračovalo i později mezi ostatními druidy. Vedle ryze praktických dovedností si Myrailla vytvářela vztah k přírodě, poznávala věčný pohyb přírodních sil a dějů a pěstovala si k nim hlubokou a trvalou úctu.
Nejde tak úplně říct, že by si druidi její přítomnost užívali. Na to byla vždycky trochu moc hlučná a na všechno se moc ptala. Někteří se k ní chovali shovívavě, někteří méně, ale všichni si svorně oddechli, když se Edanir časem rozhodl vzít ji s sebou na svoje cesty širým krajem. Myrailla tuhle nabídku přijala s nadšením, protože jí narostly stejně toulavé nohy, a nakonec to byla dobrá příležitost se přiučit úplně novým věcem.
Bylo by zdlouhavé, vyčerpávající a v neposlední řadě i nudné popisovat, která nespočetná místa dvojice druidů navštívila, kolik lidí i nelidí potkala a kolikrát za ta léta vytočila Myrailla svého učitele a opatrovníka málem k nepříčetnosti. I na nějaký ten boj párkrát došlo, ale dvojice druidů pokaždé vyvázla bez větší úhony.

Říká se, že všechno hezké jednou končí, a protože se to tak nějak obecně tvrdí, tak to asi bude pravda. Jednoho dne – a zase bylo podobně polojasno, což už se dalo považovat takřka za špatné znamení – natrefili dva cestující druidové na skupinku lapků, kterým se poslední dobou zrovna dvakrát nedařilo a potřebovali si na někom zchladit žáhu. Útočit na druida je špatný nápad, ale pitomcovi to nevysvětlíte; takže jak lze očekávat, došlo ke střetu. Myrailla byla poučena, aby se do boje pokud možno nepletla a ani to nebylo vcelku třeba, protože se Edanir proměnil v horskou pumu a poměrně svižně se zlodějíčky zamával. Přirozeně, že na partu ostřílených profesionálů by takový trik asi moc nezabral, ale když jste jen nezkušený amatér, tak s vámi pohled na takovou rozběsněnou kočku dokáže docela zamávat.
Kromě toho, ostřílený profesionál by neútočil na druida, že.
Jenže Edanir měl ve své oprávněné sebejistotě smůlu. Když před ním lapkové prchali, jeden se ještě ohlédl a vystřelil z kuše. Taková rána nazdařbůh a prakticky bez míření, která neměla šanci se strefit – a podle zákona nepravděpodobnosti se tedy strefit musela. Všechny druidské znalosti a dovednosti, kterými Myrailla oplývala, nedokázaly jejího přítele zachránit a muž, který sebral děvčátko od rodiny, aby se sám stal jeho rodinou, zemřel.

I pro někoho, jako byla Myrailla, byla Edanirova smrt rána. Svoje skutečné rodiče si už téměř nepamatovala a dalo by se říct, že toho dne, kdy starší druid zemřel, osiřela. Pohřbila ho u cesty v nevelké kamenné mohyle, kterou sama navršila, najednou ale nevěděla, co dál. Truchlit neuměla, smutek jí vždycky připadal jako mrhání silami, takže jedna její část toužila zůstat a přítele oplakávat, ta druhá si pak stěžovala na vlastní nerozum. Nakonec udělala to, co uměla nejlépe – pokračovala nazdařbůh v cestě. Tohle ji Edanir naučil a tohle by dělala, i kdyby byl naživu, tak proč se nedržet původního plánu?

Speciální inventář:
Hůl – při chůzi se o ni dá opřít, při potížích se s ní dá praštit. Výtečná pomůcka každého cestovatele.
Brašna - Myraillina cestovní brašna popírá fyzikální zákony a obsahuje neprobádaný rozměr o minimálně osmi dimenzích, z nichž tři koušou. Spolehlivě v ní najdete všechno, co zrovna nehledáte.

Loajalita:
Myrailla je trvale loajální jedině sobě, dočasně každému, kdo se s ní podělí o svačinu.

Známé postavy:
Ren
Elvira (nezná jménem)
Arleight

Editace karty:

Odehrané questy:
Naposledy upravil Myrailla dne 20 dub 2017, 19:33, celkově upraveno 5

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 292
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Myrailla

Příspěvek od Zenn » 02 kvě 2016, 16:15

Vítám Tě u nás,
karta se mi formou moc líbí. Vzhled i povaha jsou v pořádku a historie vlastně taky (ač nechápu, proč by se někdo měnil pracně v pumu, aby se zbavil lapků, když má ochočenou okřídlenou bestii...) a mně osobně je slečna nesmírně sympatická :D.

Co je však v nepořádku jsou zase ty body. Pokud si chceš někde přičíst dvojku, zaplatíš za ni třemi body (1 za první úroveň a 2 pro druhou), tudíž si budeš muset někde ubrat.

No a pak je tu ta wywerna. Nemyslím si (a Reamax taky), že by jen tak mírumilovně zůstala poté, co sesílatel kouzla (o tom, že by ji ochočil bez kouzla vůbec neuvažujme) zemřel. Není to pes, který by si na život mezi lidmi zvykl a poslouchal na povel, nýbrž po krvi bažící příšera ze své podstaty. Takže se rozhodni, jestli ji úplně vypustíš nebo... něco jiného.

Pevné nervy s úpravami přeji. :)
Princ Pruďas
Aktivita jen mezi 9 a 11h
PS. nemrkejte na mne ;)

 
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2016, 17:48

Re: Myrailla

Příspěvek od Reamax » 02 kvě 2016, 17:51

Ahoj, vítej u nás!

Postava se mi líbí, ale jak už zmiňovala Zenn, tak jsem proti té wywerně. Jde o to, že speciálně na to ochočení zvířete zde máme kouzlo, které je rozhodně dosažitelné, obzvlášť s tvým rozdělením bodů. Takhle bys teoreticky začínala s něčím, čeho lze dosáhnout, ale chce to trochu vynaloženého úsilí, aniž by ses musela starat o nějaké kouzlo. Takže čistě z tohoto důvodu jsem proti. Jinak na zbytku karty nevidím nic, co by bylo v nepořádku :)

Reamax

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 292
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Myrailla

Příspěvek od Zenn » 02 kvě 2016, 19:18

Tak teda ANO :)
Princ Pruďas
Aktivita jen mezi 9 a 11h
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 152
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Myrailla

Příspěvek od Admin » 02 kvě 2016, 19:53

Obrázek
SCHVÁLENO
02.05.2016


PS: Budeme se ti snažit do hry časem přihrát nějakého divokého klobáska ;)
Více méně k službám


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník