Chat

Josef Jullien z Dorndall

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2018, 00:37

Josef Jullien z Dorndall

Příspěvek od Josef Jullien » 03 led 2019, 20:02

Jméno: Josef Jullien z Dorndall

Rasa: Člověk

Povolání: Student Oxenfurtské Univerzity

Věk a/nebo datum narození: 22 Let/ Narozen 1253

Vzhled: Josef Julien z Dorndal už od pohledu typický bohatý student. Drahý oblek v tmavě modré barvě, na prsu stříbrný znak Temerie. Co se týče jeho vzledu vysoký i když ne příliš svalnatý muž v mladém věku. Musíme zde vypíchnout jeho středně dlouhé tmavě hnědé vlasy, na které byl pyšný a pravděpodobně by nepřežil, kdyby se mu s nimi něco stalo...
Déle stojí za zmínku jeho tmavě zelené někteří říkají že i hnědo-zelené oči a špatně srostlý zlomený nos. Přesto jaký žil život byl jeho vzhled a vkus velice vytříbený.

Povaha: Místo studií na Oxenfurtské škole, se Josef Julian spíše zajímá o jiné ,,koníčky" které se dají provozovat v tomto městě studentů. Místo chození na přednášky chodí za děvčaty,do hospod kde se také často účastní hazardních her, převážně kostkového pokeru ve které se dá považovat za jednoho z nejlepších hráčů co širý svět poznal..jediný problém v této jeho zálibě jsou dotčení protihráči, kteří nevěří jeho čisté hře a proto je často zapleten do šarvátek, jedna bohužel skončila i smrtí ale to je jiný příběh.. Přesto že studiím moc času nevěnuje jeví se jako velice inteligentní, bystrý mladík s velikým nadáním v umění převážně ve skládání básní hlavně básní sarkastických, díky kterým měl nejeden problém se strážemi a zákonem, naštěstí se ze všeho ,,vykecal" a předvedl tak svůj šarm.

Víra: Bohém, nevěří v nic kromě sám sebe

Schopnosti a dovednosti: Síla 1 (1 Bod)
Lhaní 1 (1 Body)
Inteligence 2 ( 3 Body)
Skládání básní 3 (7 Bodů)
Informovanost 1 (1 bod)
Rétorika 2(3 Body)
Hra na loutnu 2(3 Body)
Gramotnost 1 (1 Bod)

Talent:

Historie a rodina: Josef Jullien z Dorndall jak už jeho přízvisko napovídá je šlechtického titulu a pochází z města Dorndall. Jeho otec byl vysoce postavený úředník a chtěl mít ze svého syna právníka. Přesto že se Josef Jullien rozhodl studovat umění a né práva otec ho podporoval ve studiích, protože v dobách kdy byl Josef Jullien mladší a bydlel s rodiči projevoval veliký talent na skládání básní a již v 11 letech na místním trhu recitoval své básně a do toho brnkal na loutnu. Josef Jullien šel v 17ti letech na studia do Oxenfurtu, první měsíce studií byl velice finančně podporován finančně svou rodinou(otec mu platil pronájem pokoje, jídlo i další výdaje). Po jisté době kdy rodina zjistila jaký život provozuje v Oxenfurtu omezili se pouze na 150 korun měsíčně..zbytek peněz si musel vydělat skládáním básní v místních hospodách(často byl v hospodě u Alchymisty).Vždy uznával otce jako velkého muže a také chápal, že zklamal jeho představy o prvorozeném synovi. Neměl mu nějak za zlé ,že výrazně snížil jeho rozpočet a bral to jako motivaci pro skládání lepších a úspěšnějších balad, aby si vydělal na standart na, který byl zvyklí.

Jednoho večera kdy v klidu s přáteli a spolužáky popíjel v již zmíněné krčmě u Alchymisty přišel do podniku muž ve středních letech v černém plášti špinavém od bahna. Přisedl si ke stolu kde se zrovna hrál kostkový poker a chtěl hrát také, postupně vyzval několik hráčů a všechny porazil až do chvíle než vyzval Josefa Julliena, který ho porazil. Soupeř nevěřil, že hra proběhla čistě a tak ho vyzval k ještě jedné hře, kterou ani přijmout nemusel ale přijal ji. Znovu vyhrál to soupeře posilněného alkoholem již silně naštvalo a pěstmi zaútočil. Jeho první rána zasáhla Josefa Julliena do nosu a zlomila ho mu. Šarvátka chvíli pokračovala. Následně bard zasadil konečný úder do obličeje útočníka ten zaklopýtal a zátylkem hlavy se udeřil do stolu. Na následky zranění zemřel..Bard byl vzat do vazby stráží ale díky svému vlivu, talentu a svědkům, kteří potvrdili, že se jednalo o sebeobranu to dopadlo dobře.

Věc, která ho nejvíce zasáhla se odehrála rok a pár týdnů poté co začal studovat na Oxenfurtské akademii. Přišel mu dopis, který by nejraději nikdy neviděl..Drahý synu..Tvá sestra Ela Anna dnes v noci podlehla dlouhé a těžké nemoci.. po té co dočetl dopis ho hned hodil do rozpáleného ohně a v ten moment pro něj skončilo i ta poslední část dětstvím, které ještě měl. Jeho nejmilovanější mladší sestřička zemřela. Už nikdy nechtěl myslet na žádné vzpomínky na dětství. Na výlety a pobyty na rodinném venkovském sídle. Tento moment ho velice silně ovlivnil i v jeho umělecké tvorbě(což by nikdy nepřiznal) i v jeho studiích na které po této době začal brát na velice lehkou váhu a začal holdovat alkoholu a někdy i jiným věcem( Fisstech..)

Obrázek
Portrét mladého Josefa Julliena na venkovském panství rodiny.Rok cca 1261
Speciální inventář:
Hrací kostky
Deníček ( píše si zde své poznatky a nové rýmy)
Dýka
Loajalita: Sobě, z části v jistých ohledech otci
Naposledy upravil Josef Jullien dne 04 led 2019, 23:09, celkově upraveno 12

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Josef Jullien z Dorndall

Příspěvek od Sygnia » 04 led 2019, 16:32

Není potřeba se za nic omlouvat :)

Za mě to už je v pořádku a jsem PRO.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 387
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Josef Jullien z Dorndall

Příspěvek od Zenn » 04 led 2019, 18:16

Vítej mezi námi a můžeš si účet i přejmenovat, je-li libo.

SCHVÁLENO
4.1.2019

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde