Chat

Rakne Bist Ra

Zde najdete veškeré informace o tvorbě postavy a psaní herní karty. Vyplněné karty nových postav patří taktéž sem.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2019, 09:52

Rakne Bist Ra

Příspěvek od Rakne Bist Ra » 03 led 2019, 15:26

Jméno: Rakne Bist Ra

Rasa: půlelf

Povolání: nájemná válečnice bez pána

Věk a/nebo datum narození: 45 let, datum neznámé

Vzhled: Vysoká sveřepá žena, lehce podsaditá, ale štíhlá. Dalo by se říct, že má rozložité kosti, což na jejím asi 180 cm těle nepůsobí moc hromotlucky, ale z jejího vzezření sálá síla. Svaly má štíhlé, ale pevné, nejvíce paže. Vlasy má dlouhé po lopatky, po stranách v copánkách. Na slunci se podobají žlutým květům měsíčku, ale v šeru se v nich odráží měsíční bělost. Má tmavě modré oči, hluboce posazené. Obličej pokračuje v trendu těla - širší lícní kosti, ale oválná spíše protáhlá štíhlá tvář. Úzké rty bez úsměvu. Vrásky skoro žádné, jen drobné vějířky kolem očí. Nosí oděv z hnědé kůže, vysoké šněrované lehké boty až pod kolena v elfském stylu. Obepínající koženkové kalhoty, přes které je bílá košile stažená v pase jednoduchým koženým korzetem přes prsa s řemínky. Nosí krátkou kazajku, lemovanou kolem hlavy huňatou srstí, která spadá až po hrudník. U pasu nosí pochvu s mečem, pouzdro s dýkou, čutoru s vodou a má křížem přes rameno starou ošuntělou brašnu.

Povaha: Rakne je tichá, zasmušilá a jeví se na první pohled jako introvert. Lze v tom vypozorovat její schopnost pro odposlouchávání (součást její práce), ale i naslouchání lidem (je taková vrba). Vnitřně není zlá, ale má uštěpačný humor a citově se váže jen ke svým zbraním a k přírodě. Lidi nemá ráda, je chladnokrevná, proto si lásku dohání na zvířatech, které bravůrně ochočuje. Je velmi zapálená, jakmile jí o něco jde, nezná bratra. Je to velká samotářka, což se podepsalo na její povaze - tráví většinu času sama na cestách.

Víra: Věří v přírodní božstva druidů.

Schopnosti a dovednosti: všímavost, plížení, lest, astrologie, bylinkářství

Talent: Rakne je nadprůměrně obdařena vnímavostí, dokáže zachytit drobný šelest při lovu i mimo něj.

Historie a rodina: Rakne se narodila skelligskému válečníkovi a elfce, rodiče nikdy nepoznala. Otec pravděpodobně zemřel během bojů na ostrovech a matka byla vyřazena na kraj společnosti vzhledem k jejímu elfskému původu. Novorozeněte se ujala místní bylinkářka, osamělá stará žena. Když již dosluhovala, nemohla se o malou Rakne starat, tak ji předala do péče blízkému známému, druidovi Efiasovi, u něj Rakne byla od 4 do 18 let. Naučil ji mnohému, vždyť sami druidi jsou v učení 20 let – měla skoro splněno. Vyrostla v odlehlé části bez lidí, ale od druida se jí dostalo vysoké gramotnosti. Poté domovinu opustila. Sama trénovala s mečem, který s druidem našli v jedné truhlici jako část kořisti po zbojnících. Vytvořila si svůj osobitý styl boje s mečem, byla rychlá, ale dávala silné zákeřné rány, nebojovala podle žádné školy. Do třiceti utrpěla nesčetně porážek, stejně jako vítezství, které poté začali převažovat. Šla do každého souboje, jejím mottem je: Co tě nezabije, ale pokusí se o to, to zab ty. Během let bez domova projela a prošla celé Skellige a navštívila Nazair, Cintru i Temerii.

Speciální inventář: dřevěný přívěsek spirály od druida, smaragdový prsten po matce

Loajalita: bez autority
Rakne Bist Ra

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Rakne Bist Ra

Příspěvek od Sygnia » 03 led 2019, 21:51

Vítej u nás!

Postava je pěkná, ale bohužel se neobejde bez určitých ujasnění. Poprosím proto o následující úpravy:

1) Jak se ze skoro-druidky stala nájemná válečnice? Získala od druidů nějaké morální hodnoty, nebo jí to je jedno a přijme všechno, co dostatečně platí? Historie a povaha by neuškodila trošičku více rozvinout na někoho, kdo si prožil 45 let života. Co je jejím pohonem, co je pro ni v životě důležité?

2) Bylo by hezké vymyslet z jakého důvodu se Rakne dostala do Redánie, kldině to může být i další destinace z jejího cestování, ale alespoň zmínka vytvoří dobrý záchytný bod pro začátek hry a lokace, které máme přístupné pro volnou hru. Upozorňuji, že v Redánii, a obzvláště v Novigradu, to půlelfové vůbec nemají jednoduché a je s nimi velmi špatně zacházeno.

3) Pokud Rakne vyrůstala ze Skellige, jejím rodným jazykem je Skelligský dialekt a aby se domluvila s lidmi v Redánii, potřebuje mít obodovanou obecnou řeč. Elfštinu se klidně mohla naučit od druidů, ale ze začátku je nejlepší se zaměřit spíše na jazyky, které jsou klíčové pro hru.

Čímž se dostáváme k největší komplikaci karty - dovednostem. K rozdělení je k dispozici 20 bodů, nicméně čím vyšší úroveň dovednosti je, tím více dovednostních bodů stojí její vylepšení:
1 – 1 bod, 2 – 2 body, 3 – 4 body, 4 – 8 bodů, 5 – 12 bodů, 6 – 16 bodů

Například: Síla z 0. na 2. úroveň bude stát 1 bod (za první úroveň) + 2 body (za druhou úroveň), takže dohromady 3 body, což znamená že z celkových dostupných 20 bodů už zbývá pouze 17.

Prosím tedy o přepracování dovedností, postava se jistě bude jevit o mnoho slabší než teď, nicméně každý začíná se stejným počtem bodů a dovednosti vylepšuje až při samotném hraní. Je to tak mnohem více zajímavější, než být ve všem dobrý od začátku.

Změny prosím vyznač ve své kartě tučně a napiš nový příspěvek, až bude hotovo, ať se na to můžeme znovu podívat.
Díky!


Zpět na Registrace nových postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde