Chat

Branivoj

Zde najdete veškeré informace o tvorbě postavy a psaní herní karty. Vyplněné karty nových postav patří taktéž sem.

Branivoj

Příspěvek od Branivoj » 02 led 2019, 19:14

Jméno: Branivoj
Rasa: člověk
Povolání: soldát
Věk: 20 let
Vzhled:
Jsem vysoký, štíhlý muž s krátce střiženými vlasy havraní barvy. Mé oči jsou obdobné barvy jako vlasy... nejedna žena se v nich utopila, ale i zklamala. Od mládí jsem potřeboval dobré svaly k výpomoci v domácnosti, ve které jsem se staral o téměř veškeré těžké práce. Využil jsem jich ale i při svém cvičení k boji, které na ně bylo obzvláště náročné.
Povaha:
Nejsem zrovna velmi klidný a přívětivý člověk, kdokoli, kdo pošpiní (nebo se o to pokusí) čest mou, nebo mé rodiny, bude svých činů ještě dlouho litovat. Mám ovšem i své světlé stránky, pomáhám nemohoucím, - sirotám a vdovám, ostatně všem kteří potřebují mou pomoc - což by měla být ctnost každého pravého muže, což se ovšem ne vždy stává.
Víra:
Mám slovanské předky a vyznávám pohanské bohy mé rodiny. Jsem zasvěcen svatyni boha Svantovíta.
Schopnosti a dovednosti (20 bodů):
  • Tělesná konstituce: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Síla: 2 (1. úroveň - 1 bod, 2. úroveň - 2 body == 3 body)
  • Smysly: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Charisma: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Řemeslo:
    • výroba chladných zbraní: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
    • práce s kůží: (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Jazyky:
    • elfština: mateřský jazyk
  • Boj se zbraní:
    • kopí: 2 (1. úroveň - 1 bod, 2. úroveň - 2 body == 3 body)
    • luk: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Boj se štítem: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Plavání: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Lov: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Plížení: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Geografie: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Taktika: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Chladnokrevnost: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
  • Vůdčí schopnosti: 1 (1. úroveň - 1 bod == 1 bod)
Talent:
Historie a rodina:
Jmenuji se Branivoj a pocházím z rodiny s dlouholetou vojenskou tradicí - můj otec Svatoslav byl námezdní jezdec, který zemřel v bitvě neznámo kde, když mi byly pouhé 3 roky. Od jeho smrti jsem byl jediným mužem v rodině, ve které jsem zůstal se svou matkou Kazi a mladší sestrou Lubomyslou. Zastával jsem skoro všechna mužská řemesla a ve šlépějích mého otce jsem se učil umění boje. V sedmnácti letech mi zemřela i má matka při epidemii neznámé nemoci a já musel se svou sestrou odejít z našeho starého obydlí. Od té doby putujeme po zemi a hledáme příležitostnou práci... občas přespíme v krčmě, ale nejčastěji nocujeme v lese, kde se dá obstarat i hmotná obživa - houby, bobule, zvěř... Za žold se přidáváme k putujícím armádám. Má sestra armádě vypomáhá, jako okultní léčitelka, což není nejprestižnější povolání, ale raněný voják je vděčen za každou pomoc. Právě je mi dvacet let a můj příběh se ubírá dále, neznámo kam.
Speciální inventář:
  • otcovo zdobené kopí
Loajalita:
Jsem loajální tomu, kdo platí... jsem žoldák a bojuji za zájmy mého pána, který mi vyplácí mzdu.
Známé postavy: Lubomysla
Editace karty:
Odehrané questy:

Re: Branivoj

Příspěvek od Reginald » 02 led 2019, 20:34

Zdravím novou tvář! :)

Karta je na první čtení pěkná, ale velmi stručná. Vzhled i historie by si zasloužily trochu více rozepsat, což nepochybně zvládneš. Povaha mně osobně stačí, dávám přednost rozvinutí charakteru ve hře a postupnému dopisování do karty - ale ostatní to mohou vidět jinak, takže pokud se ti tu objeví nějaké další rady, neházej je za hlavu.
Určitě není nutné si psát Lubomyslu do známých postav, pokud si ji nenapíše jako svou postavu jiný hráč. Tahle kolonka slouží právě k tomu, abys ty sám měl přehled, koho ve hře znáš a koho ne.
Co je třeba přepsat, protože to neodpovídá reáliím, je víra - svět zaklínače má svá božstva, jistě si mezi nimi nějakého oblíbence najdeš, viz. odkaz.
Dále pak je poměrně zvláštní, aby člověk narozený lidské rodině měl za mateřský jazyk elfštinu. Podle původu rodiny by větší smysl dávala řeč obecná, případně jiná lidská, pokud se narodil v nějaké jiné části světa. Bylo by dobré takový zeměpisný původ nebo příslušnost zmínit vzhledem k tomu, že jako voják se určitě zapleteš do probíhajících nepokojů. Země zaklínačského světa najdeš rovněž v odkaze u víry.

Ode mě vše, držím pěsti!
You cannot spell assassin without ass, sass and sin.

Aktivita: převážně večer, dopoledne k nezastihnutí
někdy možná odpovím o den později, předem se omlouvám
| +
Obrázek

Příspěvek od Sygnia » 03 led 2019, 09:52

Vítej u nás!

Nemám žádné další námitky, souhlasím s tím, co napsal Reginald :)

Dovednosti jsou v pořádku a jen mám radu - pokud v Uživatelský panel > Profil umažeš nuly u schopností, kde nemáš žádný bod, nebudou se pak zobrazovat po rozkliknutí tvého profilu. Akorát poprosím o změnu té elfštiny, nebo nějaké hodně dobré odůvodnění, proč by to měl být mateřský jazyk člověka :)

Změny prosím vyznač tučně v kartě a poté napiš nový příspěvek, abychom věděli, že máš hotovo.

Příspěvek od Branivoj » 08 led 2019, 20:34

Abych odpověděl na rady, ohledně úpravy:
  • Elfština - Postavu jsem rozpracoval jako půlelfa a následně kompletně přepracoval, tak se to tam zatoulalo omylem. :biggrin:
  • Lubomysla - Do seznamu jsem ji předem přidal, protože ji hodlám zpracovat jako další postavu a spárovat s jedním profilem.
  • Náboženství a další nesrovnalosti přepracuji.

Na upravené verzi se pracuje ;)

Branivoj

Zpět na Registrace nových postav