Chat

Kieran

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2018, 17:42

Kieran

Příspěvek od Kieran » 30 pro 2018, 14:18

Jméno: Kieran
Rasa: Elf
Povolání: Co se namane
Obrázek

Víra: Věří v to, že Shaŕe je nejkrásnější, nejúžasnější, nejlepší, nejroztomilejší sestřička na světě.
Speciální inventář: Nemá nic.
Loajalita:Je plně oddán své dvoučlenné rodině a střechodárci.
Narozen na jaře roku 1252

Vzhled:
Kie je chlap. Což je skoro k neuvěření, když se na něj podíváte. Už jen jeho vlasy. Ty jsou totiž jeho chloubou, o kterou pečuje jako o poklad (nikoliv ten nejcennější, tuto výsadu má jeho sestra). Každá ženská mu ty vodopády přirozeně rovných vlásků závidí. Ještě aby ne, když jsou tak hebké! A navíc se pyšní barvou havraního peří, včetně těch hypnotizujících modravých odlesků a dlouhé je má skoro až do pasu. Což teda bývá často na obtíž, ale místo toho aby je ostříhal (ach jaká barbarská myšlenka!), je raději krotí gumičkami i sponkami. Ty si občas půjčuje z výbavičky své malé sestry, takže není nic neobvyklého, když ho potkáte s růžovou květinkou sepínající ofinu. Většinou ale nosí svázané dva tlusté prameny před ušima, pak falešný culík na temeni a zbytek nechává provokativně vlát ve větru.
Ale asi uzrál čas hovořit i o něčem jiném, takže zpět k jádru pudla. On je totiž Kie taky pěkná vyžle. Celkem slušně vytažená do vejšky, ale útlá jako proutek a šířkou ramen jen sotva ucházející. Ostatně je to elf. A navíc takový, co vyrostl ve městě a leštil kolemjdoucím boty. Na to žádnou fyzičku nepotřebuje! Zezadu se dá tedy dost snadno splést se sličnou děvou. A asi by si na ni i rád hrál, kdyby neměl tak typicky chlapskej ksicht se silnými čelistmi a hustým obočím.
A co o něm říct víc? Má modré oči. Své špičaté uši rád vystavuje světu. Na čele má starou jizvu. Obléká se, jak vyžaduje situace. Žádná nádhera, ale není ani vyloženě trhan. Sukně nenosí. Ale to už jsem myslím říkal… Ah! A pohyby! Co do ladnosti toho po svém druhu moc nepobral. Spíš vypadá jako kousek želé. Takový rozvláčný a uvolněný. A pozor. Umí přímo odzbrojující štěněčí pohled a má k dokonalosti vybroušený přiblblý úsměv.

Povaha:
Obrázek
On je TaT – Trotl a troll. To vystihuje mnohé. Tváří se tupě, chová se tupě, vyvolává dojem někoho, kdo jede na dost silnym fetu a přitom se velice baví. Protože tupý tak úplně není. Jen má dost často dost blbý nápady a navíc je realizuje.
Lidi nemá z pochopitelných důvodů rád a dává jim to sežrat svým vlastním osobitým způsobem. Kdyby existovalo zaměstnání „profesionální škodič“ byl by v tom přímo fenomenální. Pravidelný zaměstnanec měsíce. Opravdu rád totiž prudí a schovává se při tom za svou hranou imbecilitu. Imbecilovi totiž kde kdo, kde co odpustí. Občas mu dokonce někdo dá i pár mincí, jak mu je ho líto.
V zásadě je to ale celkem pracovitý mladík, co by položil duši za svou sestři, kterou by nejraději na rukou nosil, kdyby ji tedy unesl… Nicméně někdo jiný ho moc nezajímá. Ani on sám.
Co se týče elfských hodnot. Jsou mu u zadku. Krátce po rodinné tragédii ve vzteku vstoupil do řad Dřevokocúrov, ale brzy zjistil, že je to na něj až moc namáhavá a stresující práce, která stejně nikam nevede. Poznamenal si, že jeho bratři a sestry jsou banda naivních děcek ženoucí se za utopickým snem a dal od toho ruce pryč. Nejradši má teda trpaslíky a gnómy, kteří maj fajn smysl pro humor a jsou moc malí na to, aby ho mohli zmlátit.

Schopnosti a dovednosti:
Všímavost - 1
Informovanost - 2
Lhaní a předstírání - 2
Přesvědčivost - 2
Obchodování - 2
Plížení - 1
Souboj s klackem - 1
Vůle - 1
Inteligence - 1
Zručnost - 1
Obratnost - 1
Konstituce - 1


Historie a rodina:
Kie se narodil čistému elfskému páru. Ne však v některé z kolébek elfské civilizace, ale uprostřed lidského města. Novigradu. Tak už od malička čelil celé té rasové nenávisti, kterou se naučil brát jako přirozenou součást života a ignorovat ji.
Až do doby, kdy ho z jeho osamělosti vysvobodila jeho mladší sestřička. Tu se zapřísáhl milovat a chránit se zápalem, kterého jen je desetiletý klouček schopný a pasoval se do role ochránce v zářivé zbroji. Tehdy se začal s ostatními hrdinně bít, přičemž jednou dostal klackem do hlavy. Ne nezblbl z toho, ale měl pěkný bebino a památku na něj si nosí hrdě do dnešních dní.
A tak ten život nějak plynul. Pomalu a stereotypně. Ale on měl skvělé rodiče, co pro dobro potomků pracovali až do zemdlení a taky malou Shaŕe, se kterou se vůbec nenudil. Ani trošku! Nikoho jinýho k životu nepotřeboval.
Jenže pak se něco pokazilo. Nebo to spíš někdo pokazil. Ostatně poměry ve městě elfům moc nepřály a během jedné noci jejich malý, ale útulný dům někdo zapálil. Všechno tam bylo ztrouchnivělé a vyschlé, takže hořel náramně rychle. O rodiče tu noc přišel a on i Shaŕe si odnesli následky. Zohaveni plameny byli oba, nicméně tehdy sedmiletá holčička dopadla hůř a přišla i o část obličeje, zatímco on může všechny své jizvy pohodlně schovat pod oblečením.
Dvěma elfským sirotkům pomohli ostatní nelidé ve městě, nicméně zlobou a smutkem poháněný mladík moc vděku neprojevil a odtáhl do lesů, kde se přidal ke komandům Veverek. Na chvíli. Celkem rychle vychladl, když poznal realitu a navíc se mu stýskalo po sestře. Takže se vrátil, přijal těch pár facek, co dostal od sousedovic trpaslíka, který se o ni mezitím staral (a poskytl jim přístřeší až do dnešních dní) a pak se plně chopil rodičovských povinností a splácení dluhu.
Tam patřilo obstarávání peněz. V rámci této činnosti toho vyzkoušel hodně. Dealoval drogy, věštil z karet, hrál karty, zkoušel zpívat (jednou jedinkrát a naposled), roznášel letáky po vývěskách, leštil lidem boty na ulici, sbíral odpadky… Co se nachomýtlo a byl schopný to dělat. Časem se začal vyhýbat pracím, které byly v rozporu se zákonem, protože přece musel být sestře vzorem!
Nakonec se uchytil v jednom kovářství, které spolu provozovala skupina trpaslíků a gnómů. Teda. On se tam nejdřív jen tak poflakoval, což je děsně štvalo, tak po něm aspoň začali vyžadovat, aby jim podával věci, na které nedosáhnou a museli si na to brát stoličky. A pak ho zapřáhli i do dalších věcí. Třeba přikládat do ohně… V teple a v dobré společnosti!
Jenže pak přišla ta věc a podnik padl do rukou člověka, který někdejší majitele shovívavě zaměstnal jako řadové zaměstnance, dost zkrouhl platy a tak vůbec. A elf, který tu byl navíc, prostě musel vysmahnout. Smutná věc.
A tak zase trajdá po ulicích a přemýšlí, co dalšího by mohl dělat, aby si mohla Sha žít jako v peřinkách. To leštění bot totiž moc nevynáší. Možná by mohl dělat pouličního komedianta? Nebo sbírat bobky po koních v povozech?

Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Kieran

Příspěvek od Sygnia » 30 pro 2018, 14:44

SCHVÁLENO
30.12.2018Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde