Chat

Abyssiana

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2018, 13:06

Abyssiana

Příspěvek od Abyssiana » 29 pro 2018, 13:31

Obrázek

Rasa: elf
Povolání: malířka
Datum narození: (1756) velmi mladá


VZHLED

Slovy básníků a bardů by se snad dalo přesně vyjádřit, co si v prvních chvílích při pohledu na útlou dívku nevysoké postavy pomyslí každý, kdo ji spatří, ale jinak je to velmi těžké uchopit. Jako by slova proklouzávala všem mezi prsty, jako by neexistovala možnost, jak vtisknout její podobu do psané formy. Není to ani tak o zelených očích, které si ve dne barvou nezadají se svěží zelení jarní louky a v noci soupeří o své prvenství s temnou lesní zelení, ani o rtech barvy malin, ale o pocitu, který se každému, kdo nechová zášť vůči nelidem, usadí v srdci. Není to o kráse, i když někdo by se jistě hádal, že tvář takového půvabu se dá spatřit jen zřídka, zatímco druhý by plival na ohnivou barvu vlasů, drobné pihy na tvářích a hlavně na špičaté elfí uši, které dívka ve městech pečlivě uschovává pod jemné vlnky dlouhých měděných kadeří. I tak je ale poznat, že nejde o lidskou dívku, protože rysy její tváře zradí každý její převlek, pokud si je neumaže sazemi a hlavu si neomotá starým cárem umolousané látky, pod který schová každý jeden vlásek ohněm políbené svatozáře. Malý nos i růžové tváře zahalí za závoj prachu cest a slušné šaty vymění za obnošené hadry, aby se stala neviditelnou pro většinu lidí, kteří se až příliš často dívají vzhůru a zapomínají na to, že existuje i svět u jejich nohou. Ve chvílích strachu je lepší splynout se šedí městských uliček a myslet s nadějí na budoucnost, kterou prozáří barvy. Když totiž opustí hradby měst a vkročí tiše malou nožkou na mechový podrost okolních lesů, šeď vystřídá svět plný barev a pocitů, který vyplete drobné tělo z dobrovolné klece žebráckého převleku. To objeví se na jemné tváři úsměv a nechá vyniknout tomu, co před očima lidí zůstává skryto.


POVAHA

Není nic, co by mohlo být skryto v nitru její duše, a co by se neprodralo napovrch. Tichá a plachá, to jsou vlastnosti, které ji vykreslují nejlépe, ale takhle chudou povahu rozhodně nemá. S plachostí laně se váže i notný kus naivity a víry v dobro, což ve společnosti lidí prý nevěstí nic dobrého. A protože byla vždy opečovávanou křehkou květinou, rozhodně není připravená na svět v jeho surové podobě.
Abyssiana je dobrosrdečná bytost, štědrá, ochotná a pokud člověk nevypadá jako pouliční živel a vrah, tak i neskutečně důvěřivá. Jak by takové stvoření mohlo přežít ve světě plném násilí? To je otázka, kterou si kladl nejen její otec, ale také všichni, kdo kdy Abyssianu poznali. A právě jejich přehnaná péče a ochranitelská křídla, která nad dívkou rozprostíraly, jí ublížily možná nejvíce. Jak by mohla tušit, co ji v životě čeká, když jí nikdo vlastně nedovolil pravého života ani ochutnat?
Tělem i duší je to umělkyně, miluje barvy a když zasedne se štětcem k malířskému plátnu, dokáže se hodiny soustředit na sebemenší detaily. Ve své práci se dokáže ztratit tak hluboce, že nevnímá své okolí, a často zapomíná na běh času, dokud jí přelévající se stíny neupozorní, že je čas se probudit a žít.


HISTORIE A RODINA

Ne každé zrození nového života provází štěstí a radost. Někdy si totiž osud za nový život vezme jiný a zanechá po něm prázdné místo nejen ve světě, ale hlavně v srdcích ostatních. Někdy se totiž místo dětského pláče nese domem pláč jiný, prostoupený žalem nad ztrátou milované ženy, která v posledním dechu vyřkne přání, aby bylo o její dítě dobře postaráno.
Abyssiana se narodila v Údolí květů s prvními ranními paprsky slunce a od otce se jí dostalo přízviska Růže úsvitu. Nad ztrátou milované ženy ale neměl moc času truchlit a její poslední přání, aby se o jejich dcerku dobře postaral, plnil, jak nejlépe uměl. Nikdy ji nevinil z toho, že by měla na svědomí smrt své matky, ale i tak byla živoucí připomínkou toho, co už nešlo vrátit. A i když právě po něm podědila zrzavou záplavu jemných vlasů, v obličeji i očima se začínala rok od roku víc a víc podobat své zesnulé matce. Její otec na to ale nebyl sám, každý si přívětivou holčičku během krátké chvíle oblíbil a tak nikdy netrpěla nedostatkem lásky či pozornosti, i když otec nebýval čas od času doma. A že se někdy zatoulal opravdu daleko... Vždy se ale vrátil, i když ho to v některých chvílích stálo dost sil. Abyssiana mezitím rostla jako z vody, všem dělala jen samou radost, a protože vypadala křehce, každý cítil potřebu ji chránit před čímkoliv, co by jí mohlo ublížit. A tak se Aby nikdy nepodívala za hranice Dol Blathanny.
Už od malička bylo poznat, že je nesmírně nadaná kreslířka a malířka, a že její zručné ruce zvládají vdechnout život i soškám z hlíny. Otec tento její talent podporoval a rád jí vozil barvy i z cizích krajin, aby jí udělal radost. A snad právě obdiv k sytým barvám z ciziny zase semínko zvědavosti a zájmu a Abyssiana zatoužila vidět svět. Zachytit jeho krásu na plátno jako slavní malíři a okusit něco nového. Samozřejmě, že ji nikdo nechtěl pustit a otec jí něco takového dokonce i zakázal, ale touha bývá často mocnější než jakýkoliv zákaz a láska k rodině. Druhého dne po ní zbyl jen vzkaz na polštáři a obraz, ve kterém se spolu s otcem usmívala.
První zkušenosti v novém prostředí pro ni byly trpké a bolestné, ale Aby nebyla hloupá, i když nešlo říct, že by nebyla naivní. Vztah lidí k nelidem jí byl záhadou, a když okusila i trpké poznání necitelnosti, raději se uchýlila k tomu, aby špičky jejích uší byly vždycky skryty před zraky ostatních. A aby nedráždila uši lidí špatnou řečí, dala přednost němotě...


SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI

Konstituce 0/6
Síla 0/6
Obratnost 0/6

Zručnost 2/6
Smysly 1/6
Inteligence 2/6
Vůle 0/6
Charisma 2/6
Výtvarné umění 3/6
Zpěv 1/6
Gramotnost 1/6

Jazyky:
  • starší mluva (mateřský jazyk)
  • obecná řeč 1/3

Talent: Výtvarné umění


Víra:
Věří v to, že v každém se skrývá jisté množství dobra, jen někteří zažili tolik bezpráví, že sami ve své dobro věřit přestali.
Loajalita:
Dol Blathanna
Speciální inventář:
---
Známé postavy:
---
Editace karty:
---
Odehrané questy:
---

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 387
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Abyssiana

Příspěvek od Zenn » 29 pro 2018, 15:41

SCHVÁLENO
29.12.2018

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain