Chat

Aktuálně: Věčný oheň

Aktuální počasí ve volné hře: 63. Herní den - 5.11. - 18.11. Podzim 1274
Událost: Saovine

Během Saovine bude tak hnusně, jako kdyby se mstily všechny upálené bosorky. Ač to ráno bude vypadat na celkem běžný, na podzim příjemný den, už krátce po odstartování svátku začne vát pořádný vichr, který s sebou přinese hustá mračna, takže lidé začnou zapalovat svíce ve světnicích už během brzkého odpoledne. Se setměním se navíc spustí pořádný déšť, takže hodně štěstí při pálení Falky. Doufejme, že provizorní střecha v Broňovicích nápor tohohle čarodějného hněvu z nebes vydrží!
Teploty ve dne kolem 9°C, v noci kolem 3°C.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 172
Registrován: 23 pro 2016, 15:42

Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 14 zář 2018, 22:09

58. herní den - Léto 1274 - Novigrad

Jeden z mírumilovných Novigradských trhů narušila nepříjemná návštěva.
Kněží Věčného ohně, kteří dali ve známost nová pravidla týkající se nelidí a započala hon na čarodějnice. Proslýchá se, že je tomu tak, dík podivným událostem na sever od Blavikenu - ze dne na den prý všichni zdejší lidští obyvatelé pomřely a to bez známky jakéhokoliv zranění! Poloha a velikost oblasti není zcela známa, ale jedno je jisté. Tolik půdy, co volá po nových majitelích nenechá vrchnost klidnou...
Nicméně ještě té noci došlo k prazvláštnímu incidentu - Sídlo lovců čarodějek lehlo popelem a s ním i část lovců samotných. Naštěstí byla většina mužů tou dobou v terénu, zaměstnaných prohledáváním domů entit podezřelých z čarodějnictví. Jednou z obětí však byl samotný vůdce organizace, který bude muset být v dohledné době nahrazen. Vzhledem k tomu že v místě, kde bývaly cely byla nalezena jen jedna mrtvola, předpokládá se, že tuto věc mají na svědomí uprchlí vězni! Za jakých okolností se povedlo čarodějům uniknout není zcela jasné.
Řád se ovšem svého cíle nevzdává, prozatímně poskytl prostory pro nové vězně v útrobách samotného chrámu a hon na čarodějnice nadále pokračuje. Ozbrojenci vstupují bez pozvání do vytipovaných domů a dwimeritovými pouty testují jejich obyvatele.
Čas od času si mohou obyvatelé města zpříjemnit den nějakým tím veřejným upalováním...

A jaká to pravidla platí nově pro nelidi?
Mají zákaz zúčastňovat se jakýchkoli veřejných akcí a navštěvovat veřejná místa jako jsou trhy, hostince, obchody či lázně. Též mají zakázáno provozovat a vést jakýkoliv podnik. Veškeré pozemky (budovy zatím nikoli) ve vlastnictví nelidských majitelů budou zabaveny. Dále je všem nelidem znemožněno setkávat se ve skupinách větších než v pěti a opouštět své domovy po sedmé hodině večerní a to až do východu slunce. Opustit město a stát smí jen a pouze s propustkou.
Ti jež pravidla porušují mohou být dle závažnosti činu pokutování, biti či zabiti.

Z neznámého důvodu pak nefungují globální kouzla jakou jsou teleporty či nazírání - v rámci města, ale také z něj ven nebo zvenku dovnitř.

V Oxenfurtu je situace podobná, avšak o poznání mírnější, a kde kdo tam něco málo promine. Portály zde omezeny nejsou!
Obrázek

Zpět na Události a situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich