Chat

Rodén

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.

Rodén

Příspěvek od Rodén » 10 zář 2018, 14:39

Jméno: Rodén
Rasa: Gnóm
Povolání: Obyvatel- Obchodník (oficiálně), Pašerák, náborář a informátor Scoia´tael (v utajení)
Věk: 55 let (mladý dospělý)

Vzhled:
Na svou rasu je to poměrně vysoký, sympaticky vypadající mladý gnóm s né příliš svalnatou ani pohublou postavou. Jeho šedé oči pod hustým obočím v sobě skrývají zvláštní jiskřičku. Nejčastěji ho lze vidět s ústy v pro něm typickém zvláštním potutelném úsměvu. Jeho jinak pěkná tvář hyzdí drobné jizvičky po neštovicích, které prodělal v dětství. Gnómskou krev v sobě nezapře delším rovným nosem. Udržuje se čistý a dbá na osobní hygienu, přestože jinak se obléká celkem prostě a nevýstředně. Oblečení na motiv lidské módy střední třídy si nechává šít na míru u krejčího v nelidské čtvrti. Nosívá nakrátko střižené rovné hnědé vlasy, knírek s kozí bradkou a silnější brýle.

Povaha:
Na první pohled působí velmi mile, laskavě a nápomocně. Je společenský a rád se pohybuje ve společnosti známých a přátel. Velmi rád debatuje, směje se, jí dobré jídlo, poslouchá drby a historky. Velmi se snaží udržovat se společnosti příjemnou, sdílnou a důvěrnou atmosféru. Je schopný a férový obchodník, který každému dobrému příteli vždy udělá dobrou cenu. Váží si knih a vzdělanců a nevadí mu čarodějové, zaklínači a je tolerantní co se náboženství týče. Ovšem lidi nemá rád, i když to nikdy nedává najevo. Je velmi ambiciózní a vcelku nesobecký a věrný, ale má pud sebezáchovy. Řídí se dle hesla "účel světí prostředky". Odsuzuje zbytečnou krutost a zločiny z nenávisti, ale k dosažení vysněného cíle se neštítí žádných prostředků a nedělá mu problém se mstít.

Víra:
Není příliš nábožensky založený. Vyznává kult Melitelé, z části aby dobře zapadl do lidské společnosti, ale jinak je mu tato víra vcelku sympatická.

Schopnosti a dovednosti:
Jak ji bylo řečeno je to schopný obchodník, ať už se zbožím nebo s informacemi. Schopnost získávat kontakty, informace, přátele a spojence je mu velmi blízká. Má talent pro manipulaci a vydírání a je velmi šikovný lhář. Vyzná se v úplatcích, najímání a koordinaci špehů a verbování nových příslušníků Veverek. Je celkem šikovný davový řečník a dobře zná uličky, stoky, chodby i obyvatele města. V boji není příliš zběhlý, proto se přímým konfliktům raději vyhýbá, nebo vyžívá něčích služeb.

INTELIGENCE:1
VŮLE:1
SPOLEČENSKOST:2
Boj se zbraní:dýka (1)
Informovanost:3
Odborné zhodnocení a poradenství:1
Gramotnost:1
Přesvědčivost:1
Lhaní a předstírání:1
Vůdčí schopnosti:1
Obchodování:1
Rétorika:1

Historie a rodina:
Jeho rodina pochází z Mahakamu. Usídlila se v nelidské čtvrti v Oxenfurtu, kde si pořídila dům a začala obchodovat s všemožným zbožím. Když byl ještě dítě, jeho starší sestra a dědeček podlehli neštovicím, kterými se od nich také nakazil, ale naštěstí přežil. Lidští léčitelé tenkrát odmítli léčit nelidi a zaměřili se pouze na pomoc lidským obyvatelům města. O několik let později byli jeho rodiče zabiti rozlíceným davem při pogromu na nelidi během Druhé Nilfgaardské války. Tato událost ho přiměla k rozhodnutí vstoupit k Veverkám. Od té doby se již dospělý postavil na vlastní nohy, převzal rodinnou živnost a stará se o svoji poslední stařičkou příbuznou, babičku Vendulu, které je již úctyhodných 186 let. Po smrti rodiny nechává žít ve svém velkém a poloprázdném domě nelidi v nouzi.

Speciální inventář:

Rodiný dům v nelidské čtvrti v Oxenfurtu s obchodem se smíšeným zbožím, skladiště v podhradí

Loajalita:
Je věrný Scoia´tael a nelidem obecně, respektuje vládu Mahakamu.

Známé postavy:

Editace karty:

Odehrané questy:

Re: Rodén

Příspěvek od Zenn » 11 zář 2018, 10:08

Ahoj, doufám, že mi odpustíš zásah enterem a "béčkovým" tlačítkem. Dost mi to usnadnilo orientaci v textu :D...
Hádám že by karta potřebovala ještě přečíst a doladit, ale neni to nic, kvůli čemu bych musel říct ne. Jen ta historie, ačkoliv je v ní asi řečeno vše podstatné, mi přijde dost stručná. Na to, že je mu více než padesát. Máme tu náctileté kluky s výživnějším shrnutím. Každopádně jestli to nevadí zbytku vedení, tak taky prudit nebudu :happy-jumpgreen:

Jinak je to za mne takové víceméně ANO...
Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)

Příspěvek od Rodén » 11 zář 2018, 14:18

Úpravu textu určitě odpouštím. Historie je stručnější také, protože pokud se gnóm dožívá 200 let a za dospělého je považovaný v 50, tak má moje postava vlastně za sebou jen dětství, které si z velké části nepamatuje a radosti a strasti života dítěte mi nepřišli až tak podstatné...

Co se problému vlastnění podniku týče, řekl bych, že Rodén nemá problém najít si nějakého lidského chudáka, který za něm bude vystupovat jako majitel obchodu...

Příspěvek od Silas » 15 zář 2018, 20:57

Jako ano... ta historie je krátká, ale zároveň je pravda že něco vymýšlet jen aby se to natáhlo je docela zbytečné no... Osobně bych to asi tam třeba ještě odstavec dal, ale... to je na tobě.

Jinak za mě ano.

SCHVÁLENO
15.9.2018

Obrázek
zmijí amulet nosí schovaný pod košilí a zbrojí; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Zpět na Kartotéka přijatých postav