Chat

Rokytka

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 26
Registrován: 20 črc 2018, 12:41

Rokytka

Příspěvek od Rokytka » 16 srp 2018, 11:19

Jméno: Rokytka
Obrázek

Rasa: Pulčík
Povolání: Kněžka
Věk: Mezi 40 a 50
Víra a Loajalita: Melitelé


Vzhled:
Rokytka je celkem maličká i ve společnosti svých vlastních. V porovnání s trpaslíkem pak přímo vzbuzuje pocit éterické drobnosti a musí se stavět na špičky, aby snad mohla některého z nich políbit na tvář nebo mu vybrat drobky z plnovousu. A mezi lidmi? Inu jeden aby se bál, aby ji nezabil, když mu z ruky vypadne korbel a řadou nešťastných náhod ji bací do hlavy. Nicméně průměrně vysoká osoba ji většinou zvládne pohladit po vlasech bez toho, aby se při tom musela sklánět nebo krčit v kolenou.
Na pulčíka je dost štíhlá, na čemž se podílí nejen její nevysoký věk, ale také o něco aktivnější způsob života plný cestování. Tvář má kulatou, rtíky hezky plné, bambulkovitý nosík tak akorát a pod huňatým obočím schovává veliké oči v barvě hořké čokolády doplněné příkrovem medově zabarvených řas a vodopádem dlouhých zvlněných vlasů.
Obléká se obyčejně, do prostých šatů, jak se na chudou potulnou kněžku sluší. A bosa, odhalujíc své huňaté nárty světu, což zase neodmyslitelně patří k její rase. Vlasy často splétá do různých copů, aby se nemotaly, kam nemají. Společnost jí dělá vyřezávaná hůl, kterou sice nepotřebuje k chůzi, ale zato má řadu jiných praktických využití.

Povaha:
Obrázek
Inu nosí si v srdci spoustu smutku, ale ze setkání s ní, to zpravidla zjevné není. Ro je usměvavá a dost energická. Kdo by ale čekal mírnou a něžnou kněžku, ten by byl na omylu, protože tahle potvůrka umí být pěkně hubatá a když se rozkřičí, stojí to za to. Hezky v duchu přísloví „malý pes je nejvíc slyšet“. Průchod své panovačnosti dává dost často a trpělivosti má asi tolik, že by se to za nehet vešlo. Zlá ale není a svou práci dělá přesně s takovým zápalem, který je od ní očekáván. Jen svým osobitým způsobem. Života si cení nadevše.
Navzdory tomu že je dost popudlivá a také celkem paličatá nemá ve zvyku vyvolávat spory. Ale poslední slovo, to mít většinou musí. Naštěstí se umí z kdečeho slušně vykecat.
Svede být také dost prudérní, což se ale dá nazvat dobrou vlastností, neb ji k tomu povětšinou vede starostlivost a obavy o zdraví zúčastněných. Je vlastně velice zodpovědná a v určitém slova smyslu profesionální. Nikdy by neodešla od rozdělané práce a nikoho neodmítne.
Má samozřejmě i své slabší chvíle, kdy propadá nostalgii a zármutku, ale schovává si je většinou pro sebe nebo pár vybraných osob. Vypadá sice otevřeně a přátelsky, ale skutečnost je trochu jiná.

Historie a rodina:
Ona měla vlastně velice hezký život, na místní poměry. Narodila se do velké hobití rodiny, která byla velice dobře zajištěna zisky ze svých zemědělských činností. Temerie zatížená válkou potřebovala potraviny jak pro své civilisty, tak pro nasazovaná vojska.
Rokytka tak mohla poklidně vyrůst ve společnosti svých vlastních, ačkoliv té nevraživosti vůči nelidem se samozřejmě nevyhnula. Jako každé děvče se ve svém mládí párkrát zakoukala do toho nebo tamtoho hezkého mladíka, přičemž se za jednoho z nich nakonec i vdala. Dost šťastně. Netrvalo dlouho a sama se tu brzo potloukala s nadouvajícím se bříškem a těšila se z toho, že od práce na poli uteče ke kolébce a vyšívání. A tak se i stalo.
Obrázek

Bylo by to ale trochu divné, aby se matka rodiny bez důvodu stala kněžkou a vydala se do světa, proto musíme vysvětlit i onu nepěknou zradu. V jejím případě byly hned dvě. První spočívala ve válce, jejíž fronta se přesunula až k jejímu domovu. Úrodná pole totiž měla začít strádat pod kopyty válečných koní a okovanými botami pěšáků. Však ona slavná Brena byla přímo za rohem!
Už tehdy se početnost její rodiny o poznání zmenšila a stejně tak blahobyt, kterého si užívali. Ta hlavní rána však měla přijít o rok později. Mor.
Byla mimo lokalitu, když to udeřilo a už se nikdy nedostala dovnitř, protože to karanténní opatření nedovolovala. Přišla o řadu svých bratrů, sester… O manžela i malého syna. A nemohla být s nimi. To zoufalství se nedá popsat slovy. Když se k ní dostala zpráva o smrti vlastního dítěte, už to neunesla.
A tak se dostala do rukou kněžek Melitelé. Po prvotní apatii a odmítání jakékoliv péče se nakonec přece trochu vzpamatovala. Po dalším čase se rozhodla stát jednou z nich a pomáhat tam, kde lidé prožívají stejné hrůzy, jako poznala ona sama. A tak se stala potulnou kněžkou, hledající útěchu v pomáhání ostatním. Bez rozdílu věku, rasy či pohlaví.

Dovednosti:
Víra - 2 - pro kněžku věc nepostradatelná
Vůle - 1 - přes své ztráty se nepřenesla jen tak
Inteligence - 2 - má rozum v hrsti a umí ho i používat
Konstituce – 1 - cestování utužuje nejen mysl ale i tělo
Obratnost - 1 - co je malé, to je mrštné
Obecná mluva – 2 - vedle jazyka hobitků ten, co umí nejlépe
Léčitelství - 2 - povinná výbava každé kněžky
Bylinkářství - 1 - viz výše
Diplomacie - 1 - nerada se pere, tak se alespoň umí domluvit
Boj s holí - 1 - cesty nikdy nebyly bezpečné
Informovanost – 1 - ráda ví co se v okolí děje
Gramotnost – 1 - dovede si přečíst jídelní lístek i vývěsku

Speciální inventář:
Vyřezávaná multifunkční hůl
Nějaké ty bylinky a výbava

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 269
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: Rokytka

Příspěvek od Arleight Primm » 16 srp 2018, 12:40

Pro :romance-inlove: :clap:
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 112
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Rokytka

Příspěvek od Sygnia » 18 srp 2018, 15:52

Obrázek
SCHVÁLENO
18/8/2018


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich