Chat

Mahfiruz Hazretleri

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2018, 21:43

Mahfiruz Hazretleri

Příspěvek od Mahfiruz » 12 črc 2018, 07:55

Mahfiruz Hazretleri

Rasa: člověk
Povolání: čarodějka
Datum narození: leden 1254
Víra: Víra Ofiru v jednoho Boha


VZHLED

Pokoušet se zamlčet svůj exotický původ nemá u Mahfiruz snad ani cenu. Vyšší štíhlá postava se může chlubit opálenou, dokonale hladkou pletí, která ani v zimě nevybledne, a vznešeným postojem tak dokonalým, že by se kdekdo vsadil, že ji jako malou nutili nosit na hlavě knihy, aby se nehrbila. Každý pohyb se vyznačuje elegancí a ladností, ale kdo by u čarodějky čekal něco jiného. Nebo snad u urozené dámy? Mahfiruz se ostatně svým magickým nadáním nerada chlubí a tak všechny raději nechává v domnění, že se takové eleganci naučila někde u dvora ofirské šlechty.
V obličeji, který jí rámují dlouhé, tmavě hnědé vlasy, co se jí vlní až k pasu, se nachází malý nosík, souměrná ústa a pod upraveným obočím i párek temně hnědých očí, které při správném úhlu pohledu působí stejně černě a hluboce jako bezhvězdná noc. Ztratit se v nich nedá, ani utopit, ale uhnout pohledem, když se na vás upřeně dívají, je mnohem těžší, než by se mohlo zdát.
Jako každá marnivá žena, i Mahfiruz má potřebu zdobit se šperky a krásnými šaty, které na Severu vzbuzují stejnou měrou údiv jako opovržení, neboť některé z nich odhalují až příliš mnoho a až moc snadno burcují bujnou fantazii přihlížejících. Nebýt toho nevinného pohledu nezkušené laně, mohlo by to některým připadat snad i jako prvoplánová provokace. Což je. Ale proč zakrývat něco, co si samo zaslouží alespoň chvilku obdivu.
fc: Bruna Marquezine


POVAHA

Ačkoliv na první pohled a i na ten druhý to vypadá, že je Mahfiruz nevinná květinka, křehká, co toho ještě moc o světě neví, je to jen zdání, které sama ráda přiživuje. Sem tam nevinný pohled, lehká červeň ve tvářích, ale v hlavince plán, který se stydlivostí či nevinností nemá moc společného. Slečna čarodějka si s lidmi ráda pohrává jako kočka s myší, předstírá a občas zalže, jen aby si od všech udržela potřebý odstup a nikdo nepřišel na to, že v jejím nitru dřímá magické nadání. Aby toho nebylo málo, nejenže předstírá svou nezkušenost, ona dokáže své okolí přesvědčit i o tom, že nerozumí žádné jiné řeči než té své rodné vlasti. Zatímco pohled klopí k zemi, nebo se prostě jen dívá stranou, pečlivě poslouchá rozhovory ostatních. Vždyť jim nerozumí, chudinka, proč by se před ní báli mluvit!
Mahfiruz není zrovna přátelská, to se ostatně z předchozích řádků dá snadno odvodit, lidem prostě nedůvěřuje, ne hned. Vybudovat si s ní hlubší vztah a získat si její důvěru je dlouhodobá záležitost, na kterou většina lidí nemá nervy. Když už se baví, a že se baví ráda, baví se spontánně, lehkomyslně a do padnutí. Její smích připomíná cinkání rolniček a penízků na šatech tanečnic, její oči září štěstím, kdykoliv se ocitne zábavě na blízku. A stejně tak impulzivní jako její radost je i její hněv. I když se ve většině případů dokáže ovládnout, i její hranice se dají překlenout, a pak se dá očekávat výbuch vzteku, létající nádobí, nábytek, nadávky a tak dále. Ráda tančí a miluje růže, jejich vůni i vědomí, že i něco tak krásného umí bolestivě ublížit, pokud si člověk nedává pozor.


SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI

Mahfiruz studovala na univerzitě v Ofiru a kromě magie nezanedbala ani jiné součásti svého vzdělání, díky čemuž snadněji proplouvá životem. Samozřejmě si v průběhu studií osvojila i některé ne zrovna morální kvality, ale rozhodně takové, které se jí časem dozajista budou hodit. Ono potulovat se světem se srdcem na dlani a pravdou na jazyku není zrovna nejlepší nápad, když se ne všude staví k čarodějkám zrovna vlídně. A nechat se upálit by s její inteligencí byla naprostá pitomost.

Vůle 3
Smysly 2
Inteligence 2
Magie 3
Lhaní 1
Gramotnost 1
Přesvědčivost 1
Tanec 1
Léčitelství 1
Geografie 2
Jezdectví 1
Jazyky
    - ofirština mateřský
    - obecný 2
    - nilfgaardština 1
    - starší mluva 1

HISTORIE A RODINA

Když se Mahfiruz narodila, její rodiče už vychovávali tři další děti. Otec, který se živil obchodováním s drahými látkami a šperky, často cestoval a doma se ukazoval jen krátce, ale vždycky po sobě stihl něco zanechat, aby se matka, žena v domácnosti, moc nenudila. A i když po malé Mahfiruz přišli na svět ještě dva chlapci, ani jeden z jejích sourozenců se neprojevoval stejnou anomálií jako malá čarodějka. Popravdě, v Ofiru byl každý učenec, ať už lékař, matematik, filozof či mág přínosem, takže jakmile začalo být jasné, že je Mahfiruz zřídlem moci, nebylo těžké pro ni sehnat pomoc. O to těžší však bylo pro děvčátko rozloučení s rodinou, která ji do univerzity v městě učenosti nemohla následovat. Prvních pár měsíců Mahfiruz jen těžko s někým promluvila, svou tvrdou hlavou si usmyslela, že nebude hopsat jak jiný píská, ale když při jednom ze svých výbuchů vzteku zničila nejen pracovnu své mistryně, ale také ublížila sama sobě, přivedlo ji to k rozumu. Nebo alespoň ke kompromisu, protože nedůvěru v nové prostředí i ostatní čarodějky okolo sebe v sobě chovala nadále.
Uběhlo pár let, kdy si sice získala pár přátel, ale žádné takové, pro které by dokázala zůstat někde v okolí. Jen co jí univerzita otevřela brány světa, Mahfiruz se sbalila a vydala dál, než by její okolí čekalo. Když už totiž jejich otec býval doma, výpravěl jim o zvláštnostech světa, o kultuře a zvyklostech jiných národů, o jídlech a odívání, které jim přišlo všem k smíchu, a Mahfiruz chtěla všechno to, co jim otec vykreslil v představách, vidět na vlastní oči. Brzy zjistila, že spíš než ostrým jazykem se dál dostane předstíráním naprosté naivity a hlavně toho, že ničemu ze slov ostatních nerozumí.
Její cesty však netrvaly dlouho, ono být krásnou, naivní ženou znamenalo i být lehkou kořistí, a protože někdy si magie se silnými pažemi nedokáže pomoci, Mahfiruz se jednoho dne probudila po ráně do hlavy na otrokářské lodi. Loď, vůz, prach cest, aukce a další cesta. Tak se dostala do rukou nilfgaardského obchodníka, který svůj byznys stavěl na obchodu s bílým masem, na podvodech a předávání informací do oušek lidí, kteří byli ochotní dobře zaplatit. Bylo to tlusté prase, co si budeme povídat, a protože Mahfiruz nebyla zrovna nejošklivější, samozřejmě že se na další aukci nedostala, naopak skončila přímo v jeho domě. Mělo to snad jen jediné plus - krásné šaty a šperky, takové, jaké mohla nosit ve své domovině, neboť tomu bastardovi se zřejmě líbilo mít doma exotickou dekoraci, kterou by mu mohl kdekdo závidět. Co se mu stalo osudným, to těžko říci, jednoho dne se vrátila do domu, kde nad nehybným tělem jejího patrona stálo hned několik vážně se tvářících mužů. Sotva ji spatřili, pokusila se dát na útěk, ale cestu jí zastoupil další, a jí nezbylo nic jiného než vklouznout do své obvyklé naivní, hloupé role, protože co se s ní stane dál, o tom sama nemá tušení... pokračování ve hře


Speciální inventář:
- - -

Loajalita:
Momentálně je věrná jen sama sobě.

Známé postavy:
- - -

Editace karty:

24.7.2018 Rozděleno 14 bodů (10b za vedení Q a převeditelné 4b z výročí) | +
Vůle 1→3 (-6b)
Smysly 1→2 (-2b)
Inteligence 1→2 (-2b)
Geografie 0→2 (-3b)
Jezdectví 0→1 (-1b)


Odehrané questy:
- - -
Naposledy upravil Mahfiruz dne 24 črc 2018, 11:23, celkově upraveno 2
Mahfiruz Hazretleri
Wake up, beauty! It's time to beast.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 111
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Mahfiruz Hazretleri

Příspěvek od Sygnia » 14 črc 2018, 12:25

Za mě PRO :cool:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 345
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Mahfiruz Hazretleri

Příspěvek od Zenn » 14 črc 2018, 23:24

Obrázek
SCHVÁLENO
15/07/2018
Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde