Chat

Horgar Runnergard

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 črc 2018, 19:42

Horgar Runnergard

Příspěvek od Horgar Runnergard » 09 črc 2018, 20:50

Jméno: Horgar Runnergard (zvaný Sekera)
Rasa: člověk - nordling
Povolání: Obyvatel, lapka, žoldák
Věk: 26 let
Vzhled:
Horgar je urostlý, poměrně vysoký mladý muž. Má kulatější obličej, který mu pod okem zdobí delší jizva, která se táhne až k dolní čelisti. Vyznačuje pronikavýma, hnědýma očima a za ním mu vlají jeho dlouhé, špinavě blonďaté vlasy. Výškově by mohl mít nějakých 194cm. Také mu dominují jeho dost široká ramena a jeho ruce někdy připomínají kladiva. Na jeho hrudi je zase jedna delší jizva. Nejvíce zjizvený je ovšem na zádech. I jeho levá vnitřní strana stehna má od průstřelu šípem vzpomínku v podobě jizvy. Na levém předloktí má vytetované jakési trpasličí runy. Dohromady mu tvoří nápis Skorrsizz!
Oblékání je u něho celkem prosté. Klasické kožené boty z vepřovice, Šedivé nohavice a bílé, lněné bruchy. Dále nosí obvykle lněnou košili a zelený vlněný kabátec podšitý lnem. V zimě, či ve špatném počasí přes sebe ještě přehodí černý plášť s kápí. Co se bitev týče, tak vlastní klasickou, celkem silnou prošívanici a lehce zrezlou, starou a otlučenou zbroj skládající se z ramen, chráničů loktů, kolen a omláceného kyrysu. Jeho prsty mu chrání klasické, kožené rukavice. Na zádech obvykle nese velkou, oboustrannou sekeru. Dále nosí kožený pásek, na kterém je uvázaná kožená brašna a malá pochva menší dýkou.

Povaha:
Horgar se na první pohled jeví jako velice chladný odtažitý člověk. Svým kamenným výrazem ve tváři a vražednému pohledu mnohdy nažene svému sokovi strach. Jako by jeho pohled říkal, že někoho rozpůlí vejpůl, jestli mu okamžitě nedá to, co chce. Svou tichostí dokáže mnoho lidí vyvézt z míry. Zjevem rozhodně nevypadá jako člověk, se kterým byste šli někam na půlnoční procházku při měsíčku. Horgar je chladná hlava, moc toho nenamluví a hrozně dlouho přemýšlí, než něco řekne. Snaží se zvážit všechny možnosti a nakonec vybrat tu nejpravděpodobnější. Málo kdy se nechá strhnout svým srdcem, většinou vždycky poslouchá rozum. Problém nastává až v momentě, kdy mu nepřítel přímo vzdoruje. Jeho rozvážnost zmizí a místo něj nastoupí jakýsi pocit vzteku a udělá se vše pro to, aby se mu nepřítel podvolil, nebo přímo zemřel. Sám ví o těchto záchvatech zuřivosti a snaží se je kontrolovat, avšak i on je pouze člověk a někdy se neudrží. Je mu jedno, jak moc člověku ublíží jen pro to, aby za každých okolností získal to, co chce. Jde prostě přes mrtvoly. Problémy mu ale dělají děti. V mysli má jakýsi blok, který mu znemožňuje dítěti jakkoliv ublížit, takže je vždy ušetří, nebo, pokud má komu, přikáže jiného, aby ho odstranil za něj. Zkráceně řečeno, Je to slizký had, který se neštítí skoro žádné špinavé práce.

Víra: Prachy. uctívání Severských božstev.

Schopnosti a dovednosti:
tělesná konstituce: 2/6
síla: 2/6
obratnost: 2/6
vůle: 1/6
Boj se zbraní - obouruční, bojová sekyra: 3/6
Vůdčí schopnosti: 1/6
Lhaní:1/6
strategie:1/6
Boj s kopím: 0/6
boj s mečem: 0/6

Historie a rodina:
Horgar se narodil v Severním Království, v jedné malé, zapadlé vesnici kus od Vizimy místnímu dřevorubci a jeho ženě. Dětství si prožil v celku bezstarostně a vše nasvědčovalo k tomu, že se také stane dřevorubcem, jako byl jeho otec a ponese řemeslo zase o generaci dále. To se ovšem změnilo, když mu bylo pouhých 15 let. Jednou, když zrovna s otcem byli hluboko v lesích kácet stromy, tak vesnici přepadli Veverky. Když se vrátili a našli vesnici vypálenou, otřáslo to s nimi dost. O to víc s nimi otřáslo, když nalezli Horgarovu matku mrtvou v sutinách jejich domu. Horgarův otec se svůj žal nad ztrátou ženy snažil zahnat pomocí medoviny a pálenky. Až si na ni vypěstoval závislost a jednoho letního rána ho našli, jak se houpe na provaze pověšeném na starém, mohutném dubu.
Horgar takto rychle přišel o oba rodiče. Neměl nic, co by ho ve vesnici drželo a tak šel hledat štěstí jinam. Přesněji do armády. Tam prodělal výcvik. Klasické techniky s kopím či bojem s krátkým mečem. Jako rekreačně se také učil bojem se sekerou, protože byl na ni dostatečně silný a ze své bývalé práce na ní byl zvyklý. Celou svou vojenskou kariéru se snažil zasvětit se tajům strategie a logiky. Začal se zajímat o trpasličí historii a hrozně se mu zalíbili trpaslické runy. Proto si je jednoho dne nechal vytetovat na ruku.
Jednou se seznámil s mladým synem jistého šlechtice. Nastoupil k němu do služby jakožto pucflek a neměl se vůbec špatně. Dokonce se od toho mladého muže mnohému přiučil. Hlavně nějaké ty základy strategie. Od té doby už používal jen a pouze obouruční, těžkou bitevní sekeru. I tento způsob obživy však skončil a jednoho dne, když doprovázel svého pána na vyjížďce na koni, je přepadli lapkové. Bylo jich pět. Horgar se samozřejmě začal ohánět sekerou a jednoho muže poslal k zemi zabořením ocelové sekery do jeho klíční kosti. Dalšího zloděje pak omráčil ranou topůrkem do hlavy. Lapkové se poté dali na útěk. Jeho pán byl otřesený a děkoval mu. Jeho díky však nemělo moc velkou cenu, neboť údajně omráčený lapka vstal a proklál onoho urozeného pána zrezavělým tesákem. Horgar sice lapku okamžitě sprovodil ze světa, ale bylo pozdě. Jeho pán zahynul. Smutně odjel zpět do tábora podat hlášení a odevzdat tělo. Jeho nadřízení velitelé to shledali jako jakési životní selhání a nechali Horgara zmrskat přede všemi bičem.
Podlomený, nešťastný a hlavně ukřivděný Horgar se po vzpamatování od ran bičem rozhodl, že vojákem už nebude. Večer se vloupal do zbrojnice, ukradl si zbroj a velkou, obousečnou sekeru s menší dýkou, odvázal volného koně a odjel pryč. Později se dal do party s partou stejných dezertérů jako byl on sám. Chvilku spolu byli, přepadávali, podváděli a měli se fajn. Tím mu přibilo pár jizev a některé zásahy nebyly nejjemnější. Momentálně se potlouká po zemi a nemá do čeho píchnout. Nebo spíš do někoho seknout?

Speciální inventář:
Velká, obouruční, obousečná sekyra.
malá dýka i s pochvou.
Hnědý kůň.
Měšec s penězi.
Sedlo.
Kyrys, chrániče rukou a chrániče kolen.
Křesadlo.
Oblečení popsané ve stylu oblékání.
Medvědí kožešina na spaní.

Loajalita: Sám svým pánem.

Editace karty: 13.7. 2018

Odehrané questy: Žádné.
Naposledy upravil Horgar Runnergard dne 13 črc 2018, 21:09, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Horgar Runnergard

Příspěvek od Sygnia » 13 črc 2018, 17:32

Za mě máš PRO, jen pár poznatků:

- Když v kartě oddělíš nadpisy jednotlivých sekcí tučně, bude to více přehledné pro všechny, kdo si budou kartu číst
- Překvapila mě formulace "zdobí se hnědýma očima" - většinou jsou oči přirozenou součástí lidského těla, ne něco co by člověk používal ke zdobení :D
- Možná bude trochu náročné se zapojit do hry jako takhle jednoznačně "záporná" postava potloukacící se světem bez cíle, nicméně to je hráčova volba
- Inventář je spíše pro speciální předměty, něco jako pecen chleba není nutné zmiňovat, pokud to není například nějaký speciální pecen ke kterému má tvůj charakter citovou vazbu :D zkrátka můžeš předpokládat že "spotřební" věci není třeba uvádět :)
- Zvážila bych si dát alespoň jeden bod do meče a kopí, když k tomu dostal výcvik v armádě. Máš zmíněnou taky dýku, umí s ní, nebo to je spíš "bod poslení záchrany"?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 423
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: Horgar Runnergard

Příspěvek od Silas » 13 črc 2018, 21:40

Nebudu dělat caviky... je to dobrý tak jak to je...

Obrázek
SCHVÁLENO
13.07.2018
Obrázek

nemá zaklínačský amulet; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich