Chat

Gretta Na Feidh

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 38
Registrován: 29 kvě 2018, 22:28

Gretta Na Feidh

Příspěvek od Gretta » 30 kvě 2018, 09:10

Gretta Na Feidh

Obrázek

Jméno: Gretta Na Feidh, za svobodna Gretta An Bhata

Rasa: člověk

Věk: 31

Loajalita: Skellige

Víra: Bohové moří

Povolání: Psionička / Obchodnice

Psionička - člověk citlivý na magickou moc schopný telepatie (přijímání myšlenek, nepřímé ovlivňování druhých a aktivní komunikace s jinými uživateli moci) a tele-empatie (to samé v podobě emocí). Spadá mezi čaroděje, ale její schopnosti jsou omezené.

Vzhled:
Gretta už od prvního pohledu působí jako důstojná dáma, ve věku kdy rysy její tváře jsou již plně vyvinuté a je jen otázkou času, kdy ji začnou zdobit první vrásky. Vystouplé lícní kosti, lehce propadlé tváře a ostřeji řezaný nos prozrazují, že žena už má nějakou dobu za sebou čas ranného mládí, ovšem označit ji za starou by rovněž bylo hříchem. Pro určitý typ mužů je rozhodně atraktivní, neboť působí spořádaně a zároveň tajemně, na čemž se podílí nejen její styl oblékání a líčení, ale také její temně hnědá barva očí. Vlasy má Gretta rovněž tmavě hnědé, rovné a dlouhé a nejčastěji je nosívá zkrocené v jednodušších i složitých účesech.

Grettina postava je svou stavbou spíše vychrtlá, než štíhlá a poměrně vysoká. Ženu nejčastěji spatříte v šatech tmavých barev, nebo pokud je zima, opráší svůj typický oděv ze Skellige do horších podmínek, který je vstvený z látek, kůže i kožešiny. Kombinace blůz a dlouhých sukní také není výjimkou, naopak pánské kalhoty byste v jejím šatníku hledali marně. Ač má ráda elegantní střihy, které někdy ladně kopírují tvar postavy, nikdy ji neuvidíte dobrovolně odhalovat své ženské přednosti. Její ruce v životě rozhodně poznaly práci, ač byla spíše otázkou zručnosti, než síly. Její pohyby a gesta by byly hodny kněžky - rozhodně ne nepřátelské, ale celkem dosti odměřené, poukazující na její povahu.

Povaha:

Co Grettu vystihuje asi nejlépe je držení si lidí od těla. Na první pohled vypadá přísně, ovšem ne zle - spíše autoritativně, což obvykle není tak časté u obchodníků s rybami, nicméně jí to nějakým způsobem funguje. Když představuje své zboží, dělá to spíše věcně než skrze emoce a lidi jí snadno uvěří, že ví, o čem mluví. A pokud ne, často jí uvěří i tak po drobném manipulováním jejich mysli. Gretta není vyložené egocentrická nebo záškodnická, ale život ji naučil starat se převážně o sebe a tak se toho drží. Když narazí na upřímné a pozitivní lidi, překvapivě rychle se dokáže změnit z tajemné dámy na celkem výřečnou osobu - ani zde však nečekejte familliérní poplácání nebo nadšená zvolání. Její osobnost je útlá a humor dosti vytříbený. Ironie a sarkasmus jí není cizí, ale rozhodně jimi neplýtvá na každém kroku. Má silnou vůli a po jejích ztrátách ji jen tak něco nerozhodí. Po svém "výcviku" je také mnohem více emočně stabilní a dokáže se lépe soustředit. Inteligencí nijak nevybočuje z průměru, nejspíš proto, že se jí dostalo jen velmi základního vzdělání a téměř vůbec nepoznala svět. To, čemu se věnuje však dělá osobitě a svědomitě a ze svého dětství nabila přesvědčení, že i špinavou práci je potřeba udělat. Gretta nemá téměř žádné přátele, ale spoustu profesních vztahů. V životě milovala pouze svého otce, tetu a syna, a protože už ani jednoho nemá, je po stránce lásky celkem prázdná. Vhodné by také bylo dodat, že je asexuální a vůbec si nepotrpí na humor o prasečinkách a chlastu. Za to bezpochyby můžou její špatné zkušenosti z manželství a psionické vjemy doprovázející sexuální touhu.

Schopnosti a dovednosti:

Jazyky
Skelligský dialekt - rodný jazyk
Obecná řeč - 2

Primární
Tělesná konstituce 1
Zručnost 2
Vůle 3
Charisma 1

Sekundární:
Magie - 2
Obchodování - 2
Lov - 2
Vaření - 2
Léčitelství - 2
Gramotnost - 1
Plavání - 2


Historie a rodina:

To nejlepší v životě | +
Dětství bylo pro Grettu rozhodně tou nejhezší etapou jejího života. Narodila se do rybářské rodiny a matku bohužel nikdy nepoznala, neboť zemřela za nejasných okolností při porodu. Otce však jako jediná dcera svých rodičů milovala nadevše a strávila s ním skoro idylické dětství, pokud opomeneme několik důležitých detailů. Tak například fakt, že rodina rybářů si nikdy nevedla finančně moc dobře a tak měli často nedostatek zdrojů, ať už šlo o materiály nebo například jídlo (týdny pouze o rybách nebyly ničím výjimečným). Další věcí byly rozhodně drsné podmínky Skellige, a povaha moře, která se vás na nic neptá a chová se podle toho, jak se jí zrovna zlíbí. Z toho důvodu otec odjakživa dceru vedl k víře v bohy moří, ke kterým se v časech nouze obraceli. Také svou dceru brával na ryby a učil ji různé způsoby, jak je lovit, neboť neměl syna, kterého by to naučil místo ní. Holčička neměla ve svém okolí příliš vrstevníků a když už nějací byli, Gretta si je už ani nepamatuje. Vždy bylo něco, s čím se dalo pomoct, co se muselo udělat nebo co se musela naučit. Protože se otec potřeboval věnovat také obchodu, naučil dceru základní počty a písmo, aby oba dokázali kontrolovat, zda je vše s obchodem v pořádku. K životě u moře patřilo také plavání, které v případě velké smůly dokázalo zachránit život. Otec také malou Grettu často vodil k její tetě, aby pochytila také dovednosti typičtější pro ženy, jako například vaření, opravy oděvů a základy léčení. Teta, neboli sestra její matky, byla to nejbližší, co kdy k matce měla a ač byla teta k malé dívce laskavá, držela si ji od těla. Také Grettě vždy přišla tak trochu jiná, než ostatní, které znala.
Zrada! | +
Dětství Gretty možná bylo poměrně monotonní, ale ona si na nic nestěžovala. Všechno bylo jak má být, dokud jí otec neoznámil, že pro ni našel manžela a začal jí vysvětlovat, proč je to dobré pro ni i pro celou rodinu. Gretta se narodila jako psionička a už odmala své schopnosti nevědomky užívala ve velmi malé míře - což mělo za účinek právě vytvoření nezvykle silného pouta s otcem. I nyní, když jí vysvětloval principy manželství, bezmezně mu věřila, neboť z něj cítila upřímnost a dokázala pochytit i věci, které byly pro otce obtížné říci slovy. Grettě bylo teprve čtrnáct, když se provdala za hrdého a odvážného válečníka, ovšem v momentě, kdy se seznámila s realitou, byla veškerá její důvěra poskvrněna. První ránou byl fakt, že její manžel byl jednoduše příliš starý, a to natolik, že by jí spíš mohl dělat dědečka. Druhou ranou bylo, když se dozvěděla, že je jeho druhou ženou a že má ze svého prvního manželství čtyři dcery. A nejhorší na všem bylo to, že po ni chtěl další dítě - syna, a že nemohla dělat nic, čím by tomu všemu zabránila. Její mysl se vzpírala jak mohla, a zdálo se, že to pomáhá, neboť když ji manžel chtěl vzít na lože, po jejím psionickém nátlaku jednoduše odešel, jako by si to rozmyslel. Jenže to nemohlo trvat věčně a jednoho dne byl nátlak tak silný, že se jí spustila krev z nosu, přičemž se jí zatočila hlava natolik, že nedokázala nadále odporovat. Několik týdnu po té noci zjistila, že je těhotná. Zoufalá běžela za tetou, aby jí řekla všechno, co se stalo a doufala v pomoc. Místo pomoci se však teta z nějakého důvodu vyděsila, poradila jí, ať se v manželství ničemu nebrání a za pár dní se odstěhovala, a Gretta o ní od té doby neslyšela. Sestra její matky pochopila, že se u ní probudila moc a myslela si, že bude lepší, když bude zapírat, aby Grettu nepotkal tajemstvími opletený osud její taktéž na magii citlivé matky.
Zennerick | +
Gretta si časem zvykla na roli manželky, částečně díky mateřským pudům, ale rozhodně nebyla šťastná. Její velkou úlevou bylo, že skutečně porodila syna a ne další dceru. Dostal jméno Zennerick a Gretta se na něj chvíli upínala, dokud její manžel neuznal, že už je vhodná doba jej potatit. No hádejte, nebyla. Nicméně jeho pozornost k synovi byla nekonečná, a Gretta postupně začala ztrácet zájem. V přítomnosti pěti dětí byly její bolesti hlav a krvácení z nosu častější, než dřív, neboť nevědomky nonstop přijímala emoce a někdy i myšlenky lidí, o které nestála. Její svatyní se staly jakékoliv chvíle klidu či domácích prací, a vůbec nejlepší to bylo, když manžel zmizel z domu i se synem nebo dcerami. Gretta dokonce odpustila svému otci a často jej navštěvovala, aby se navrátila k osobě, kterou má ráda a kterou dobře zná. Malého Zennericka ráda měla, ale zas tolik poznat jej nestihla. Mnohokrát upřednostnila svůj klid před kontaktem se synem a neměla tušení, že příjde den, kdy přijde o všechny budoucí příležitosti. O výchovu se tolik neobávala, neboť starší sestry rády přikládaly ruku k dílu, zvláště nejmladší Hed. Zennerick měl sedm let, když jej otec vzal s sebou na osudnou výpravu.
Období truchlení | +
Z výpravy na harpyje se nevrátil ani jeden. Zatímco za smrt manžela byla Gretta snad i ráda, ztrátu syna nečekala a dosti ji oplakala. Aby toho nebylo málo, její otec začal být nemocen. Gretta otce přestěhovala do v podstatě lepšího domu, který zdědila po manželi a čtyřem dcerám naznačila, že je v domě mít nechce. Byla si jistá, že se poperou se životem a ona nemohla emočně vydržet jejich truchlení nad ztraceným otcem, zvláště když ten její na tom nebyl nejlépe. Všechny sestry se tedy vydaly pryč a ona opět zůstala pouze s člověkem, na kterém ji nejvíce záleželo. Díky její péči otec žil dalších sedm let a Gretta tou dobou vedla rybaření i obchod. Situaci usnadňovalo jmění vázané k domu, kde bydleli. Tak či tak, po sedmi letech otec Grettu navždy opustil a Grettě nezbývalo nic jiného než slzy. Dlouho truchlila a strádala, dokud se po dalším uběhlém roce nerozhodla vzít svůj život do pevnějších otěží.
Nový začátek | +
Gretta už nemohla dál snášet svou nečinnost a potřebovala něco dělat. Zároveň nechtěla zůstávat v ani jednom z domů, které zdědila a tak se rozhodla prodat ten menší s tím, že ten po jejím manželovi může zůstat jeho dcerám, které si dříve nebo později stejně začnou dělat nárok. Toužící po novém začátku přesídlila do Redánie, kde kvetl obchod s rybami a překvapilo ji, když se jí vrátily bolesti hlavy a krvácení z nosu. Poptala se tedy po léčitelce a byla nasměrována k jisté Elaine de Montyliet, a svěřila se jí se svým problémem, načež se jí spustila krev z nosu silnější než kdy dříve. Elaine byla nejen léčitelkou, ale také čarodějkou a rozpoznala, že Gretta je citlivá na moc. A ať už z dobroty srdce, touhy po výdělku nebo strachu z odhalení, pomohla Grettě s pochopením jejích psionických schopností a naučila ji, jak je ovládat. Tehdy už třicetiletá psionička se divila, že na to nepřišla dříve a z Elaininých lekcí si vzala maximum. Samozřejmě byla také seznámena s tím, jaký osud má pro všechny čaroděje přichystaný Radovid a Gretta tak věděla, že bude muset býti opatrná. Nicméně jak své schopnosti dostala pod kontrolu, neodolala je jednou za čas použít ve své profesi. Už nerybařila, pouze dělala dozor a obchodníka menší skupiny rybářů v Novigradu a dokonce si zde obstarala dům.

Speciální inventář:

Malá dokladová knížka - památka na dětství, obsahující její dětský rukopis a rukopis jejího otce
Tkaná dečka - památka na Zennericka (protože v ní jako malý spával)
Současná dokladová knížka pro vedení obchodu
Šatník a finanční obnos odpovídající profesi obchodníka

Známé postavy:
Zenn - neví o něm, že žije, ani co se mu stalo (Novigradské ulice)
Elaine de Montyliet - její léčitelka a lektorka
Valdur (chrám věčného ohně)

Editace karty:
Odehrané Questy:
Naposledy upravil Gretta dne 20 lis 2018, 08:43, celkově upraveno 2
Gretta
Život začíná teprve když je vše ztraceno.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 359
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Gretta Na Feidh

Příspěvek od Zenn » 30 kvě 2018, 09:38

Obrázek
Ano - kdyby to někdo nepochopil xD
Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 271
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: Gretta Na Feidh

Příspěvek od Arleight Primm » 30 kvě 2018, 22:45

Obrázek
SCHVÁLENO
30/5/2018
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Obrázek


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde