Chat

QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 kvě 2016, 09:29

Re: QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Příspěvek od Rose » 14 čer 2018, 09:07

Po dobrém jídle a pití, které se jí od doby, co si pamatuje, nedostávalo, spokojeně ulehla na slamník. Jestli tohle není štěstí, tak pak už neví. Jednoznačně tuto výpravu shledávala za zázrak. No to ještě netušila, co je čeká.
Po jednom půllitru piva rozhodně nebyla opilá. Ale spalo se jí náramně krásně. Ráno, když ji budil hostinský, usmívala se, jak je ten svět krásný. "Krásné sluníčkové ráno." Popřála všem zúčastněným. Dostala snídani, nebyla zvyklá jíst moc a už vůbec ne po ránu, ale co nesnedla, to si zabalila s sebou, rozhodně hostinskému neušetřila.
S dobrou náladou a přesvědčením, že se výprava určitě vydaří bez komplikací, vyšla se svou skupinou následujíc Kvítka do parku. Pokyvala hlavou na znamení, že instrukcím rozumí. Ale po celou dobu, co Kvítko mluvil spíš věnovala pozornost tomu portálu. Byl ji neznámým způsobem povědomý. "Brzy jsme zpět i s květinou." Rozloučí se s Kvítkem s příslibem zdárné výpravy. To ona byla z nich čtyř první, která se skrz něj odvážně vydala jako první. A cestou ji překvapil nesmírně známý pocit. Vyšla z portálu na druhou stranu s naprostou jistotou, že tohle není její první zkušenost s portálem. Chtěla se doptat skupiny, jestli i oni jsou v tomto stylu cestování zběhlí, pak by to nemuselo nic znamenat. Ale nedostala příležitost. Jen co se všichni čtyři dostali na místo, měli společnost.
Ani se nestihla rozhlédnout, kde jsou. Ano, zříceniny si všimla, ale to bylo celé. Jejich noví společníci si rychle získali její plnou pozornost. A jak se ukázalo, nechtěli od ní jen pozornost. No fuj. Drží se své party. Své, docela zvláštní, že o nich tak smýšlí, ale teď jsou stoprocentně její a snad i ona jejich a nenechají jí tu."Ale notak, pánové, těch zbraní nebude třeba. Přece se zvládneme nějak domluvit." Usměje se na ně líbezně. No přitom hodí pohledem i po své skupině a jasně jim dá najevo, že žádný vyhovění jejich přání se konat nebude, ale jen trochu je rozptýlit, aby nedávali pozor. Hrozně milé ji překvapí reakce Shaelin. A vlastně všech. Ale dívka hrající si na chlapce nemá konkurenci. Věří jim a jejich schopnostem. Jestli ji tu nechají, bude s ní ámen. Sice má u pasu meč, ale kdo ví, jak moc by ublížila těmhle loupežníkům a jak moc sobě. Nevěří, že by byla taková bábovka, ale teď to zjišťovat nechce. Radši by je ukecala, vykecala jim do hlavy díru a pak zdrhla nejbližším možným východem. Klidně i tou dírou po okně. Ale to by se moc zdrželi, než by přelezli. Mezitím, co se strhla bitka, rychle, ale nenápadně kouká kolem sebe, jestli nespatří možnost útěku. Pak by pobrala svou bandu a zdrhli by, snad všichni umí dobře utíkat, i když mají krátké nožičky.

Mimo herně:
můžu házet na všímavost, že našla nějakou únikovou cestu? A nebo ať je všechny pobijou, já jim věřím :D
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 37
Registrován: 09 kvě 2018, 18:10

Re: QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Příspěvek od Damjan » 15 čer 2018, 06:50

Bandité rozhodně nevypadali, že se chtějí na něčem domlouvat - nebo rozhodně ne domlouvat tím stylem, jaký měla na mysli Rose. „Zbraní nebude třeba, když si lehneš a poslušně nám všem dáš,“ odsekl ten, který měl před chvílí ty nemravné návrhy. Očividně v nich hodlal pokračovat, kdyby se ovšem nestrhla bitka.
Dva bandité během chvíle padli naznak se smrtelným chroptěním na rtech, ten, kterého zasáhl Tom dýkou přímo do stehenní tepny se svalil na zem, řval a snažil se rukama zadržet proud krve, který mu tryskal z nohy. Marně, takže po chvíli i on upadl do bezvědomí, než k němu nakonec vztáhla pařáty smrt.
Zbylí dva lumpové sice neuměli pořádně ani do pěti počítat, ale dokázali si vypočítat, že jsou teď v nevýhodě a že skupinka magičů má přesilu. A také jim brzy došlo, že nejsou tak neškodní, jak vypadají, takže po krátké úvaze jednoduše vzali nohy na ramena a nechali jim napospas svoje tábořiště.
Pokud někoho napadlo jít se podívat na věci, co za sebou bandité zanechali, našel nějaké sušené maso, kusy okoralého chleba, spálenou pečínku nad ohništěm, pár vlněných dek a jeden úzký jednoruční meč, nic víc. Zkazky o květině žádné, ale minimálně část nalezených věcí by se mohla hodit, o tom nebylo pochyb.
No a protože bandité byli pryč a vypadalo to, že žádné další nebezpečí nehrozí, měli naši dobrodruzi čas porozhlédnout se kolem. Zřícenina však byla nezajímavá; nebyla tu jediná kompletní místnost, ze všech byly jen pobořené trosky, dávno prázdné. Pokud tahle tvrz měla někdy nějakou zajímavou omítku, dávno už opadala, zkrátka a dobře nebylo tu vůbec nic, podle čeho by hrdinové mohli zjistit, co je to za zříceninu, kde se nachází, natož jestli nemá nějakou spojitost s místem, kde by mohla růst hledaná bylina.
Opodál, za řídkým březovým hájkem, se k nebi tyčila skaliska pozvolna přecházející v hory. Nic však nenapovídalo, kterým směrem by se čtveřice měla vydat. Bylo jen na nich, zda se tu ještě zkusí porozhlédnout, nebo se vydají pryč, pátrat po květině. Určitě je napadlo přirovnání k hledání jehly v kupce sena...

Mimo herně:
Během hledání nějakého toho vodítka si házíte na všímavost/smysly, případně obojí. Jak jste dopadli, to se dozvíte v dalším postu :)
Obrázek
„How do you feel?“
„I don’t.“

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: 09 kvě 2018, 09:21

Re: QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Příspěvek od Odolen Langebort » 15 čer 2018, 14:30

Ostatní členové týmu nebyli nejhorší spolubojovníci. Nenásledovali ho, všichni si však proti banditům počínali s odvahou a obratností. Díky tomu udělali z bandity krátký proces. Za utíkajícími bandity se Odolen jen ohlédl. Pokud se již nechtěli bít, on jim boj nevnucoval. Pouze musel zachovat obezřetnost, kdyby se banditi chtěli mstít někde se schovat a pak bodat ze zálohy. Odolen si odplivnul na tělo bandity ležícího u jeho nohou. Z jeho břicha vyndal svůj meč se zakrváceným ostřím. Chování těchhle banditů se mu příliš nelíbilo. Ne kvůli rase, to kvůli takovým jako oni mívali lidé spadeno za trpaslíky.Připisovali jim vlastnosti takových banditů. Jistě tihle pobudové to v životě neměli lehké. Jenže vyloženě lehké to neměl v životě nikdo a ne každý řešil svoje problémy zvířecím způsobem.
„Majů o co si řekli,“ konstatoval Odolen. Zamířil k ohništi, kde sebral jakýsi cár hadru. Hadrem začal čistit zakrvácenou čepel meče. Dle Odolenova názoru si zasloužil mnohem lepší péči, než všichni banditi. Na rozdíl od banditů mu meč několikrát zachránil život. Když byl hotový s leštěním ostří, sebral ze země jednu z vlněných dek a přibral i něco ze zásob, protože kdyby se výprava protáhla, potraviny byly základ. Odolenův problém spočíval v tom, že v nejhorším případě bez jídla nějakou dobu vydržel, jenže měl dobré jídlo s dobrým pitím nadevše rád. Pokud nemusel, raději hlady netrpěl, K pití mu postačovala voda, pokud se nepočítal občasný hlt alkoholu. Vodu většinou bral z přírodních zdrojů. Z přikrývky udělal menší vak, do něhož přemístil část svých věcí. S pytlem na rameni pokračoval v hledání východu s rozbořené pevnosti. Při hledání východu se ale nezapomněl rozhlížet, zda tu přeci jen není něco zajímavějšího, než trocha jídla. Rozboženou pevnost by Odolen vátně raději opustil. Nejdřív by prohledal její okolí, následně by se pokusil hledat někde jinde.

Mimo herně:
Hod na náhodné objevení
íSmysly: 1. Všímavost:0
Drema hodil/a 1d6 a součet kostek je 4:
4

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 čer 2018, 20:25

Re: QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Příspěvek od Tom » 19 čer 2018, 17:47

Tom moc neuvažoval, když se vrhal banditovi pod nohy, a oháněl se dýkou kolem sebe. Co se stalo, to mu došlo až ve chvíli, kdy adrenalin opadl, a zbytek banditů se rozutekl. Jeho oběť se skácela po ztrátě krve v bezvědomí k zemi. Tom ani nechtěl zkoušet, jestli bandita dýchá a žije, hrudník se mu nezvedal, on sám měl ruce od krve a v pravačce držel dýku. Že někde okolo pobíhali další tři spolubojovníci, to mu bylo v tu chvíli jedno.
Měl pocit, že ohluchl. Tepalo mu ve spáncích a pohled na tu krev mu nebyl zrovna příjemný. Ne, že by krev viděl poprvé, to ne, ale takhle zblízka, horkou a mazlavou... přiskočil k baditovi a začal si ruce zběsile utírat do jeho oblečení, aby ze sebe krev dostal. Třásly se mu prsty a vtíravé myšlenky na vraždu se mu pomalu začaly promenádovat v hlavě. Nebylo to poprvé, co byl zodpovědný za něčí smrt a smrti čelil dlouhý čas i sám, nicméně že by někoho zabil vlastní rukou? To ne. Automaticky otřel do šatů bandity i svou dýku a zastrčil ji nemotorně k pasu. Pak se vydal prohledat tábořiště, mlčenlivý, což by pro kohokoliv, kdo ho znal, bylo neklamným znakem toho, že něco není zcela v pořádku.
V tábořišti si pro sebe zabavil jednu z dek, trochu sušeného masa a na meč ani nesáhl. „Se mrknu támhle.“ Zamumlal pro ostatní a poodešel, aby se porozhlédl.

Mimo herně:
Smysly 1 + Všímavost 1
Tom hodil/a 2d6 a součet kostek je 3:
2, 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 kvě 2018, 15:47

Re: QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Příspěvek od Shaelin » 21 čer 2018, 10:34

Ti odporní hnusáci prostě nedali pokoj. „Drž hubu, ty špinavý, zavšivený prase,“ štěkla na něj podrážděně a následně se vrhla do bitvy. Netrvala dlouho, vlastně jen strašnou chviličku. Byli to totiž nejen prasata, ale i strašný poseroutkové.
Udýchaně se rozhlížela kolem sebe v mírném podřepu. Hledala nebezpečí, hlídala záda tomu malému klučinovi, snažila se zachytit jakýkoliv pohyb značící nebezpečí. To ale pominulo, byli dva mrtví, zbytek utekl. Zhluboka se nadechla a naprázdno polkla. Obhlédla všechny z její skupinky dobrodruhů, jestli náhodou někdo nebyl zraněn, očima se ale zastavila na Tomovi. Kousla se do rtu a vydala se důkladně prohledat mrtvolu muže, kterého zabil.
Ona neviděla smrt poprvé, vlastně na ní byla docela zvyklá. Zabíjení sice nechávala na starších Volavkách a sama byla schopná někoho jen maximálně ošklivě zranit, svou první vraždu si totiž tak nějak snažila schovat pro svého otce. Chápala ale význam smrti, viděla, co to poprvé udělá s člověkem, jen to sama nikdy neokusila.
Seděla na bobku u mrtvého chlápka a oči nespustila z toho malého kluka. Chvilku uvažovala, jestli ho má nechat samotného nebo ne, ale rozhodla se, že tentokrát bude hodná a kdyby náhodou pořeboval pomoci, byla tu. Nejspíš to bylo tím, že nebyl o moc mladší než ona a chtěla mu celou tuhle výpravu usnadnit jak jen to bylo možné. Uklidila svou dýku zpět za opasek a rozhodně se rozešla vpřed. Sestersky ho pravačkou objala kolem ramen a podrbala ho na hlavě. Nic neříkala, jen se na něj povzbudivě usmála a konečně se i ona vrhla do hledání něčeho, co by jim mohlo pomoci.

Mimo herně:
Smysly: 1
Shaelin hodil/a 1d6 a součet kostek je 6:
6
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 kvě 2016, 09:29

Re: QUEST: Řekni, kde ty kytky jsou

Příspěvek od Rose » 21 čer 2018, 11:51

Tělem jí projede zhnusení při těch slovech. Ani za zlatou bačkoru! A taky se trochu bojí. Co když to nezvládnou? Přece jenom, je jich víc. I když jak se za chviličku ukáže, počet je opravdu jenom číslo. Nemusela se ani zapojovat do boje. Což by možná nedopadlo nejlíp, je radši, že nemusela zkoumat své schopnosti. "Děkuji, děkuji všem." Obrátí se ke svým spolubojovníkům, když je po boji. Vlastně ani netuší, jak se to stalo. Část jich utekla a od části těch, kteří zůstali nehybně ležet na zemi raději odvrací pohled. Neodvrací jó však od svých zachránců.
Všimla si, že je nejmladší člen jejich týmu ve značném šoku. Koukne na Shaelin a spolu s ní jde k Tomovi. "Hej Tome," osloví ho něžně. "Já vím, že to pro tebe musí být teď těžké. Ale děkuju ti, opravdu. A nejenom já. Jsi ohromně statečný. Kdyby to nebyli oni, leželi bychom na jejich místě teď my." Věnuje pohled i dívce. "A o tobě to platí též, byla jsi úžasná, vy všichni." Jen já jsem se na nic nevzmohla. Pomyslí si se sklopeným pohledem. Rychle se vzpamatuje, aby na ní nebylo nic znát. "No je čas se vydat na cestu. Porozhledneme se tu, a pak se domluvíme, kterým směrem se vydáme." Navrhne a sama se dá do obhlídky okolí. Je taková klidnější. Věří, že tahle partička zvládne cokoliv, co se jim při výpravě postaví do cesty. Jen aby to byla pravda. A snad taky bude někdy k užitku i ona.

Mimo herně:
Hod na smysly (2) a všímavost (2)
Rose hodil/a 4d6 a součet kostek je 12:
1, 3, 4, 4
Obrázek

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník