Chat

Bruxa

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 26 kvě 2018, 22:36

Bruxa

Příspěvek od Bruxa » 26 kvě 2018, 23:13

Obrázek
Jméno: Cornelia Isabela de Ceallach zvaná Bruxa
Rasa: Člověk míšenec
Povolání: Čarodějka z Bratrstva Úplňku
Věk: 23 let (1252)
Víra: Bratrstvo Úplňku
Loajalita: Bratrstvo Úplňku
Rodina: Šlechtický rod z Koviru (matka šlechtična, otec neznámý)

Vzhled
Bruxu poznáte vždy a neomylně. Patří totiž mezi ty, kteří se pyšní míšeným původem. Její pleť je tmavší barvy, na níž byste nenašli žádnou pihu či jiný nedostatek. Její pleť je tak čistá, že nebylo třeba ani kouzel, aby si svůj vzhled nutně musela upravovat.
Dalším aspektem míšence je její černá hříva dlouhých vlasů, které nejčastěji nosí zapletené v několik copánků, sepjatých dohromady červenou stuhou. Ve vyšších kruzích – nebo když chce udělat dojem – si vlasy rozpustí. Díky rozpuštěným copánkům jí vlasy zkudrnatí.
Pokud by vás neuchlácholila její přirozená krása míšence, sto procentě byste se ztratili v jejích tmavě modrých očích a plných rtů, jaké se na míšence sluší a patří.
~
Obrázek
Často ji uvidíte oblečenou jako typického odpadlíka... nebo piráta. Záleží na úhlu pohledu. Dlouhá bílá šněrovací halena jí halí do půlky těla, která je přepásána pruhem látky barvou jejích očí. Musí přece ladit. Při rozpuštěných vlasech nosí i šátek stejné barvy. Nohy ji povětšinou neuvidíte, protože je halí dlouhé kožené boty skoro až do pasu. Nebojí se přikrášlit také zlatými náramky a náušnicemi. Není divu, že si jí pletou s pirátem.
~
Při různých akcích nebo když chce jen udělat dojem na místní, vlasy rozpustí a nechá jen volně splynuté podél zad nebo si je upraví tak, aby se jí vešly pod kloubouk, který ráda nosí. K němu také patří korzetové šaty vyšší třídy, které sic nenosí s radostí, ale o tom to přece není. Jde o to uchvátit. Šaty mají barvu zeleně.
~
A samozřejmě nesmíme zapomenout na tetování Bratrstva úplňku, které se jí line po celých zádech, kde ho není příliš vidno. Táhne se od krku až po kostrč.

Povaha
Jestli hledáte zábavu, jste na správném místě. Bruxa je čarodějka jako každá jiná, schopná svést, užít si a pak odhodit. Není to ale jejím zvykem. Má jiné cíle. A také miláčka, který ji obšťastňuje, když chce. Co víc je potřeba?
Jako míšenec byla Bruxa vždycky přehlížena nebo na ní bylo poukazováno jako na špínu. Díky tomu si vytvořila svou vlastní ignorantskou bublinu, a když nemá náladu, nebude se s vámi za žádnou cenu bavit. Když budete mít to štěstí a dáte se s ní do řeči při dobré náladě, dokáže být poměrně výřečná, ale také uštěpačná a drzá.
Je třeba dávat si pozor, o čem před ní mluvíte. Dokázala by i nelítostně vypíchnout oči svými dvěma kudlankami, pokud byste se navážili do jejích bratrů a sester, její rodinu. Tahle potvora je opravdu věrná. Bratrstvo úplňku je pro ni jejím domovem, rodinou i přesvědčením, vírou.
I když se může zdát, že nemá špetku soucitu a je zlá až do morku kostí, je to jen prvotní klam. Její pravá povaha se ukáže, až vám začne věřit. S důvěrou má trochu problém, to je pravda, ale dostat se jí pod kůži není tak těžké. Bruxa opravdu není zlá. Jen svá. Život jí lesčemu naučil. Dokáže být i milá a přívětivá, když na to dojde.
Jedním z jejích neduhů je alkohol. Jakmile před ní postavíte víno, je schopná vyšbluňknout i celou flašku sama a nepodělit se. Věřte, že není radno s ní hrát pijácké hry. Vlastně žádné hry. Tahle dáma podléhá sem tam i hazardu. Kostkový poker, karty...


Historie

1251- Míšenec | +
Píše se rok 1251. Je krásná letní noc, stvořená pro milenecké radovánky. Ničím a nikým nerušeni se spojí uprostřed této krásné noci dvě těla jedné bohaté Kovirské mladé šlechtičny, která má svého starého manžela již dost a hledá potěšení jinde.
A jak už to tak bývá, o devět měsíců později přichází malý zázrak.
1252 - Čas opovržení | +
Jako předurčení se dítě narodí do ukrutné zimy. Časy jsou těžké a je jasné, že vyvrhelové nemají šanci přežít. Že Cornelia se svým manželem neměla žádný styk od té doby, co se vzali, protože je na ni příliš starý a ona se ho štítí aneb výhodný svazek pro její rodinu, to je jasné hodně lidem na Kovirském zámku. Ven se to ale dostat nemělo, to se ví. Jenže, jak chcete utajit, že dítě není po matce, ale spíše po otci. Tahle varianta byla neočekávaná.
A tehdy začalo růst první opovržení proti malému dítěti, malé dcerce.
1256 - Prvotní znaky | +
Ani matka, ani malá Cornelia nejsou vyhnáni, ale hodný stařec jim nabídne, že mohou zůstat. S podmínkou, že mu Cornelia dá syna, který bude moci převzít rodinný byznys. Šlechtična sic souhlasí, ale nadšená z toho příliš není.
Ač se rodiče snažili zakrýt pudrem a všemi možnými prostředky pravý původ dítěte, nebylo to tak docela nic platné a při každé vyjížďce kočárem nebo procházce po městě, je po Cornelii házeno kamení, vajíčka, rajčaty... v podstatě vše, co mají lidé po ruce. A opovržení roste a roste, až se matka rozhodne mladému dítku říkat Bruxa. „Jsi netvor a proto po tobě hází všechno to jídlo. Jsi jejich zkázou. Neměla ses narodit.“
~
Cornelie – anebo spíš už Bruxa – nechápe, proč jsou na ní všichni tak zlí, ale něco uvnitř ji radí, aby se vzbouřila, aby v sobě našla kousíček Chaosu, kousíček vzteku a využila ho proti těm, kteří se opovažují na ní takoví být.
~
O pár dní později, když se znovu vydají uličkou hanby – Cornelia to udělala schválně, aby si vylila někde svůj vztek na mladičkou Bruxu – se Chaos projeví. Ani Bruxa, ani lidé netuší, co se přesně stalo, ale jako by kolem těch dvou vyšlehla bariéra. Vše, co je po nich házeno se zastavuje a uprostřed pohybu padá k zemi. Bruxa si už pak jen pamatuje, jak leží na zemi, totálně vyčerpaná.
To donutilo matku jednat. Byl čas se dítěte zbavit. A jak jinak, než ho poslat pryč a nebýt vina z toho, že zabíjí malé dítko.

1267 - Čas návratu | +
Při převratu na Thaneddu je mladá Bruxa daleko, ale už je jasné, že na Thanedd se v přibližné době nevrátí a nedokončí své studium. Rozhodne se tedy navrátit do původního domova. Netuší vůbec nic z toho, co na ní v Koviru čeká. Očekává hezké shledání se svou rodinou. Ze svých mladých let si nepamatuje vůbec nic, kromě jediného snu, který ji straší neustále dokola.
Když se však objeví na prahu země, která její rodině patří, už tu na ní čeká zabiják. Cornelie předem poslala dopis domů, že se vrací, takže její matka měla dosti času, aby si koupila žoldáka, který vykoná práci. Tušila totiž, že se jednoho dne její nemilované dítě bude chtít vrátit domů. Mezitím se toho událo příliš a Bruxa už neměla v tomto světě místo. Kovirská půda jí měla být až do konce jejího života zapovězena.
I když je Bruxa z tohoto zvratu a boje zaskočená, vycvičená je dobře a žoldák svou úlohu nesplní. Před smrtí toho muže se ještě dozví, že mu zaplatila právě její matka. Bruxa pochopí, že tu o ní už není zájem. Sebere peníze mrtvému muži a obere ho o věci, které už nebude potřebovat a zmizí ze zapovězené krajiny. Ničeho nelituje, nic jí netrápí. Vždyť tenhle kraj sotva poznala a jejím domovem vždy byl Thanedd.
1270 - Nové zítřky | +
Věrná Thaneddu se vrátí, aby pomohla znovu vybudovat půdu akademie, aby se znovu mohla hodně rychle pustit do opětovného učení a dokončit své studium. Tak se podaří, a jelikož patří mezi nadané žáky, je jí nabídnuto místo na novém Thaneddu.
Bruxa plnící povinnosti i jinde, než na ostrově, se občas dostane i do průšvihů. Jeden z nich se jí má stát osudným, když se na ní nalepí banda chlapů utržených ze řetězu, chtíc si užít. Nebýt zaklínače, který šel kolem, jistě by se jim to povedlo. Zaklínač ale bandity pobije a jako odměnu si sám uzurpuje mladou čarodějku, svolnou pro takový akt dobrovolně.
A tak začali její nové zítřky.
1272 - Opětovné shledání | +
Přesto se vrátí ke svým povinnostem čarodějky. Zjistí však, že čarodějky si vymyslí nový Thanedd, Lóži Čarodějek, kde už ona své místo nemá. Rozhodne se tedy vyrazit do světa na vlastní pěst. Čirou náhodou znovu narazí na stejného zaklínače, který se vyslechne její příběh a přivede ji do Bratrstva úplňku, kde teď již přebývá už druhým rokem.

Herní historie

Novigrad/Tržiště/U Ledňáčka/Ulice a zákoutí (Eirlenn) - První zakázka poté, co byli přijati noví členové do Bratrstva. Jakýsi Ronaldo prý bere mladé ženy do svého dmu a už je nikdy nechce propustit. Také se mluví o sukubách. Je třeba to prověřit. Oba se nakonec rozdělí a vydají se prověřovat každý jinde.
Oxenfurt/Přístav (Damjan, Elaine, Odolen, ta rudá mrcha) - O pár dní později se vydává hledat důkazy do Oxenfurtu, kde slyšela, že se koná jistá degustace. Zde si zakoupí - trochu dražší, ale za to skvělou - brandy od trpaslíka Odolena a pak se společně vydají na degustační flám. K jejich neštěstí se z degustace vín stane otrava od upírky. Společnými silami se jim všem podaří se z toho dostat (nepočítaje těch pár ubožáků, co to nedalo) a znovu se vydat po svých.
Větrná pole/Broňovice (Saxa, věštkyně, Nathaniel - od pohledu) - Se Saxou se vydají na oslavě za věštkyní a poté vyrobit lodičky. Tedy, Saxa si vyrobí lodičku, Bruxa se jen dívá, včetně nemístných komentářů. No a taky si hezky popovídají. I pracovně. Saxu si poté odvede Nathaniel a Bruxa zůstane zase sama. Bylo načase se zase pustit do práce.
Novigrad/Ronaldova vila (Eirlenn) - Oba se sejdou u vily a konečně mohou jednat. Rozhodnou se infiltrovat objekt, když tedy má být opuštěná. Lenny i Bruxa se vkrádají dovnitř, každý jinou cestou. Lenny stokami, čarodějka sklepním oknem.
Lammas 18 (Lady Armanetta, Kayla, Lenny, Kocour/Od vidění - Borys, Eshka, Aerima, Reginald, Drema, Zenn, Agus) - Pití s Lady Armanettou, šachy s Kocourem, hmyz s Reginaldem.
Hon na gryfa/za Oxenfurtem (Kocour, Drema) - Vítězství nad gryfem u Oxenfurtu.
Saovine 18 (Lennarteus, Bartimeus, Valdur, Griffo, Gretta, Kocour, Eshka, Borys) - Soutěž o vaření (neúčastnila se), popovídání si s Lennarteem a Bartimeem. historky (nevyhrála).
Kostky II. (Bartimeus, Firean, Belan, Kayla, Damjan, Reginald, Odolen, Varren, Valdur, Irviel) - Proběhlo druhé kolo pokerového turnaje, výsledek 6:4.
Farma (Damjan, Reginald, Kayla, Bartimeus, Světlomila, Zenn, Belan) - Ochlastové se vrátili z kostek, debatovali a pojídali polévku. Pak přišel Belana a Bruxa odešla s ním na ohňostroj.


Speciální inventář
Zelenkavé šaty
Dvě dýky
Alchymistické pomůcky
Flašku trpasličí brandy

Známé postavy

Dobré vztahy
Bartimeus (kostky II., farma)
Lennarteus (Saovine 18)
Reginald (Belleteyn 18, kostky II., farma)
Kayla (kostky II., farma)
Irviel (kostky II.)
Kocour (Belleteyn 18, gryf, Saovine 18)
-
Neutrální vztahy
Damjan (degustace, kostky II.)
Belan (kostky II.)
Valdur (Saovine 18, kostky II.)
Lady Armanetta (Lammas 18)
-
Bratrstvo úplňku
Saxa
Eirlenn
Raimond
Dorian
Bezejmenní/Od vidění
Elaine (degustace)
Odolen (degustace + kostky II.)
Světlomila (farma)
Zenn (farma)
Gretta (Saovine 18)
Borys (Saovine 18)
Griffo (Saovine 18)¨
Eshka (Saovine 18)
Angus (Lammas 18)
Aerima (Lammas 18)
Drema (Lammas 18)


Odehrané questy a akce
Degustace - dokončeno
Belleteyn 18 - dokončeno
Zakázka Ronaldo - probíhá/nedokončeno
Lammas 18 - dokončeno
Hon na gryfa - dokončeno
Saovine 18 - dokočeno
Pokerový turnaj v kostkách II. - dokočeno
Sázky II. | +
Bartimeus - výhra (2:1 - pokec)
Fírean - výhra (2:1 - večeře, víno)
Belan - výhra (R:1 - ohňostroj)
Kayla - výhra (2:0 - pokec)
Damjan - výhra (2:0 - pravda x lež)
Reginald - prohra (1:2 - pozvání na farmu)
Odolen - prohra (2:1 - flaška + večeře)
Varren - prohra (1:2 - pokec)
Valdur - prohra (0:2 - informace)
Irviel - výhra (2:0 - pokec, pusinka)


Editace karty
2018
6. 8 - estetická úprava profilu, dopsání známých postav, odehraných questů, herní historie
2019
1. 1 - odebrány dovednosti, připsány questy, sázky, známosti, herní historie
Naposledy upravil Bruxa dne 01 led 2019, 14:09, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: Bruxa

Příspěvek od Arleight Primm » 27 kvě 2018, 07:27

Trošku zčekni pravopis, ale jinak všema deseti PRO
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Na krku mu visí amulet ukrytí - nepoznáte že přechovává magickou moc.

Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Bruxa

Příspěvek od Sygnia » 27 kvě 2018, 07:49

Obrázek
SCHVÁLENO
27/5/2018


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich