Chat

Odolen Langebort

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 60
Registrován: 09 kvě 2018, 09:21

Odolen Langebort

Příspěvek od Odolen Langebort » 09 kvě 2018, 14:18

Jméno: Odolen Langebort


Rasa: Trpaslík narozený na Severu (Redanie)


Povolání: Obchodník, finančník a výrobce alkoholických nápojů


Věk: 30 let dle lidských měřítek TJ. 70 v přepočtu něco přes 70 let


Víra: Věří v to co dělá, v dobrý obchod, sílu peněz, ale také sílu přátelských vazeb.


Loajalita: Rodina Langebortů, trpaslíci. Dále záleží jaký kdo zaujímá postoj. Není-li příliš destruktivně radikální, nějak se s Odolenem domluvíte.


Vzhled:

Odolen je umírněnějším a určitě i uhlazenějším trpaslíkem. Přesto se v něm typický příslušník jeho rasy nezapře. Jeho 140 cm vysoká postava je opravdu robustní, se sklony k podsaditosti, i když ne do té míry, aby jeho objem bil do očí. Scházejí mu zvětšené pletence šlach a svalů charakterizující trpasličí kováře. S přibývajícími léty a množstvím vypitého alkoholu mu hrozí spíše spíše nárůst pivního mozolu. Ani kontury obličeje nepostrádají na hranatosti, podtržené masivnějšími lícními kostmi. Odolen se pro své dobro snaží sveřepost obličeje zmírnit udržováním svého vzhledu. Především vous nedosahuje závratných délek. Je sestřižen do podoby delší bradky. Středně dlouhé tmavé vlasy a celý obličej jsou udržovány v čistotě. Nejživějším bodem jeho obličeje jsou oči, vyjadřující Odolenovu skutečnou povahu i to, co si právě myslí. Jeho Modré oči umějí hledět jak přátelsky, pokud mu připadáte důvěryhodní. V prostředních případech budou jen obchodnicky zamyšlené. Pokud mu k tomu dáte důvod, umí Odolen hledět tvrdě i zplna hrdla proklínat. Odívá se do oděvu středního měšťanského stavu,. Je to oděv praktického, avšak estetického vzhledu, z kvalitních barvených látek. Nnení to přehnaný luxus, s ošacením dobrodruhů se však nedá srovnat. Boj se zbraní Langebortové nezapoměli. Odolen se se vším potřebným naučil i boji s mečem, aby ho mohl použít v případě sebeobrany. Přeci jen kupecké cesty jsou často přepadané a obchoník by se neměl zboží vzdávat bez boje.

Povaha:

Jeho chování opět do značné míry záleží na tom, do jaké skupiny patříte. Odolen je na prvním místě rozený obchodník. Jeho první myšlenka bude směrovat ke kalkulací šancí na dosažení jistých cílů. Podle chování, požadavků, atd. si Vás zařadí do jedné ze skupin. Přátelé, zákazníci, konkurence, osoby neoblíbené. Pro těch několik neoblíbených osob, jsou dveře jeho domu pevně zavřené. S těmi odolen nechce mít nic společného. S konkurencí a zákazníky vždy připouští diskusi. Nic není nemožné, akorát se za vše musí umět zaplatit. K většině svých hostů je Odolen pozorný. Konkurenci vyslechne, stálejším zákazníkům nabídne pití. K opačnému extrému, kupecké servilitě taky nesklouzává. Obsah hovoru je pak celkem jasné. Jde o to, jak může on svým hostům a jak mohou pomoci oni jemu. Důležité je uzavření obchodu, navázání nových vazeb, získání informací o situaci. Je schopen nabízet výhodné kompromisy, může být schopen na všem něco vydělat. Jednou svojí zálibou ve výrobě alkoholických nápojů napomohl zájmům všech trpaslíků v Oxenfurtu. Aneb dejte lidem zábavu, chlast a možná dají pokoj i trpaslíkům. Odolenovi přátelé jsou na tom ještě lépe. Pro ty si Odolen schovává pověstnou trpasličí pohostinnost. Pro jeho přátele se vždycky najde nějaká ta podpultová lahvička špiritusu, vzácnější komodita, či místo u dobré večeře. Odolen je po vzoru svých předků si libuje v dobrém jídle i v dobrém pití. Co musí jeho přátelé občas překousnut jsou jeho občasné sklony k žertíkům. Občas se rovněž uchyluje k trpasličímu dialektu.

Historie a rodina:

Langebortové byli jednou z rodin trpasličích zbohatlíků ze Severu. V Redanii žili od nepaměti. Odolenův děd se již počítal mezi usedlíky a snažil se zapadnout, jak se jen dalo, takže přesun rodiny z Mahakamu musel proběhnout ještě dříve. Jestliže členové rodiny začínali svůj život v Redanii námezní prací uprostřed trpasličí menšiny, později si dokázali díky své mimořádné zběhlosti v jídle a pití vydobýt větší majetek i větší význam. Zakladatelé Odolenova rodu byli vyhlášení kuchaři v trpasličích hostincích. Ti po nich mohli svoje živobytí rozšířit o vlastní živnost. Snažili se asimilovat, neměli důvod na setrvání stranou mimo místní dění. Odolenův děd mohl klidně být vlastníkem trpasličího hostince, tatím co Odolenův otec si přibral kupectví. Obchody musely slušně vynášet, neboť se v nejlepších časech Langebortové zmohli na kupectví v Oxenfurtu mimo trpasličí čtvrť. To si podle některých dovolili opravdu přespříliš. Odolenův otec na to také sám doplatil. Jeden neznámý zákazník se rozhodl vyřídit si s ním účty. Tím pádem přešla zpráva majetku rodu Langebortů na Odolena. Majetek naštěstí zůstal ušetřen. Odolen ho dokázal uhájit pod příslibem zaplacení mimořádné daně.

Odolen byl od malička vychováván v Redanii. Získal tak dobrou znalost obou odlišných kultur. (Totiž kultury trpasličí i kultury nordlingů). Jeho vystupování tvoří jakousi směs zvyklostí obou těchto kultur. Jeho jazykem je obecná řeč, prošpikovaná prvky trpasličího způsobu mluvy. Coby člen rodiny Langebortů měl svoji budoucnost celkem jasnou. Od malička byl připravován na výkon povolání. V jeho případě se povolání stalo kupectví zděděné po otci. Nabízí široký sortiment zboží, opatřit dokáze opravdu ledaco. Může také půjčit menší peněžní obnos a jeho speciální doménou je výroba a prodej alkoholických nápojů. Výrobní zařízení, pojící ho s rodinnou minulosti sdědil po otci spolu s kupectvím. Otcova smrt mu po chuti nebyla, ale nemohl s tím nic dělat. Musel se především postarat sám o sebe. Z jeho úhlu pohledu platilo, proč by se dával ke Scoia'tael, když by vše ztratil a nic nezískal. Ke Scoia'tael zachovává spíše neutrální postoj. Z lidí nejvíc nadává na ty, kdo aktivně pronásledují ostatní rasy. Běžný kontakt s lidmi mu nedělá problém. I když ho ne všichni oxenfurtští měťťané mají rádi, celou jeho rodinu ze světa zprovodit nemohou. Čas od času Langeborty přeci jen potřebují.

Schopnosti a dovednosti:
[b]Primární:

Tělesná konstituce: 2
Síla: 2
Obratnost: 2
Zručnost: 2
Smysly:2
Inteligence 2
Vůle:2
Společenskost: 1
Sekundární:
Řemeslo - Výroba alkoholických nápojů: 2
Řízení trpasličího povozu: 1
Jazyk – Obecná řeč: 2
Boj se zbraní – Meč: 2
Boj beze zbraně: 2
Plavání: 1
Šplhání: 1
Vaření: 1
Všímavost: 2
Informovanost: 1
Odborné zhodnocení a poradenství: 1
Gramotnost: 1
Bylinkářství: 1
Přesvědčivost: 1
Lhaní a předstírání:1
Obchodování: 2
Naposledy upravil Odolen Langebort dne 03 zář 2018, 07:31, celkově upraveno 3

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Odolen Langebort

Příspěvek od Sygnia » 09 kvě 2018, 15:19

Já jsem PRO

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Odolen Langebort

Příspěvek od Zenn » 10 kvě 2018, 11:27

SCHVÁLENO
10.5.2018

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 60
Registrován: 09 kvě 2018, 09:21

Re: Odolen Langebort

Příspěvek od Odolen Langebort » 12 kvě 2018, 22:02

Editace karty:

12. 5. 2018 Úprava dovedností po přídání do profilu.
2. 7. 2018 Doplnění dovedností po z dostihového eventu
3. 9. 2018 Doplnění bodu z questu "Řekni, kde ty kytky jsou" a z eventu "Ovocné trhy"


Známé postavy:
Bruxa (zákaznice z dostihů).
Bruxa, Damjan, Borys Blynn, Elaine (spoluúčast na degustační soutěži)
Borys Blynn spolčené popíjení na ovocných trzích


Odehrané Questy:
Řekni, kde ty kytky jsou


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde