Chat

Joska

Zde najdete veškeré informace o tvorbě postavy a psaní herní karty. Vyplněné karty nových postav patří taktéž sem.
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2018, 09:08

Joska

Příspěvek od Ruwix » 08 kvě 2018, 09:59

Jméno: Joska
Rasa: člověk
Povolání: obyvatel-dobrodruh
Věk a/nebo datum narození: 19let

Vzhled:
Poměrně vysoký, krátké vlasy sotva padající do čela, vždy pečlivě oholený. Nosí vysoké boty, kožené kalhoty a bílou tuniku, která skrývá jeho nepříliš statné tělo. Všechen majetek nosí v brašně, kterou má zavěšenou na popruhu přes levé rameno, aby mu ležela na pravém boku, kam na ni může pohodlně dosáhnout. Levou dlaň mu zakrývá několik pruhů látky omotaných dokola. V botě má dýku a za pasem krátký narezlý meč, který odcizil mrtvému lapkovi.

Povaha:
Touha ukázat se otci, pro kterého byl celý život jenom sklamání hlavně proto, že se neměl takové předpoklady pro studium jako jeho sourozenci, ho žene do světa kde chce získat zkušenosti a vykonat hrdinské činy v další válce. Skutečnost, že se nesmírně bojí smrti a nebezpečí nedává znát a radši nastavuje světu tvář odhodlaného mladíka, který má pro strach uděláno.

Víra:
Podle učení jeho otce, který kdysi přednášel na škole v Oxenfurtu nevěří v žádná božstva

Schopnosti a dovednosti:
Dostalo se mu základního vzdělání, ale protože nebyl dostatečně schopný v oblasti učení doma zastával nejrůznější manuální práce, chodil s chlapama ze vsi na pole nebo na dřevo a staral se o domácnost když matka podlehla nemocem, zatímco otec jen četl v knihách a psal.
Historie a rodina: Narodil se do rodiny bývalého učitele a vesnické holky, kterou si vzal. Byl třetí dítě a byl vyloženě po matce. Když matka zemřela, staral se o chod rodiny a po hádce s otcem se rozhodl domov opustit a hledat dobrodružství. Po pár dnech strávených bez střechy nad hlavou a bez čehokoliv do úst se chtěl vrátit zpět, ale začala 3. válka s černýma a on se rozhodl, že narukuje a pomůže válku zvrátit a snad ve válce vykoná spousty hrdinských činů.
Síla - 2
Obratnost - 2
Boj s dýkou - 1
Odolnost vůči nemocem - 1
Všímavost - 2
Kapsářství - 1
Lhaní - 1
Informovanost - 3


Speciální inventář:
Dýka a krátký meč. Matčin náhrdelník jako památka na jeho oblíbenějšího rodiče. Pár mincí a několik knih, kterými si krátí chvíle a chce je prodat, aby mohl zaplatit vstupní poplatek do redanského vojska.

Loajalita: Radovid 4.

Známé postavy:
(* Nepovinná položka sloužící pro vaši rychlou připomínku toho, se kterými postavami se ta vaše ve hře už seznámila.)
Editace karty:
(* Místo, kam si prosím pro přehlednost zapisujte veškeré větší faktické změny v kartě společně s datem úpravy.)
Odehrané questy:
(* Sekce "Editace karty", "Odehrané questy" a "Známé postavy" můžete mít buď přímo v kartě, nebo pro lepší přehlednost zvlášť v novém příspěvku v tématu vaší postavy.)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Registarace nové postavy

Příspěvek od Sygnia » 09 kvě 2018, 14:07

Zdravím, vítej u nás!

K Tvé kartě mám několik poznatků k úpravám. Celkově je karta hodně stručná a bylo by dobré trochu více rozvést vzhled, povahu i historii.

Vzhled - Jaké barvy má vlasy, oči? Nepříliš statné tělo znamená, že si jej máme představit jako hubeňoura, nebo průměrného muže? Jaké má v obličeji rysy, spíše tvrdé, či měkké? Má orlí nos či špičatou špičku? Podle čeho si jej ostatní můžou zapamatovat, identifikovat? Mají pruhy látky obmotané kolem jeho dlaně nějaký speciální význam?

Povaha - Jaký má temperament? Vychází s ostatními dobře, nebo je to spíš vlk samotář? Je spolehlivý? Dělá skutečně nějaké činy nebo o tom jenom mluví? Jak dobře si dělá přátele? Jaký má vztah k jiným rasám? Nechá si věci líbit, nebo se bude rvát za každou drobnost? Je čestný, nebo spíše rebel nebojící se překročit pravidla? Podle schopností vypadá na lapku, ale v povaze to není popsané.

Schopnosti:
Odolnost vůči nemocem spadá do schopnosti "tělesná konstituce", tak to prosím nahraď.
Také pokud měl nějaké vzdělání, měl by mít alespoň nějaký bod v gramotnosti. Gramotnost doslova znamená schopnosti čtení a psaní.
Zbytek je v pořádku, akorát ti chybí popsat, jak se vůbec naučil bojovat s dýkou. S mečem předpokládám, že se teprve naučit chystá v armádě. Tady je důležité poznamenat, že jakmile se připojí k armádě, spíš by se měl nazývat rekrutem a později vojákem, než dobrodruhem.

Historie a rodina:
Bylo by dobré alespoň přibližně uvést z jaké oblasti pochází (nemusí to být konkrétní město či vesnice). Zkus také trochu víc popsat, co prováděl během svého života, nebo něco víc o sourozencích. Zkrátka ať je to více kompletní. Nemusí to být žádný velký sloh, ale zkrátka ať si dokážeme více představit motivace a cíle či zkušenosti téhle postavy.

Pro přehlednost a lepší čtivost doporučuji odřádkovat jednotlivé sekce a označit nadpisy tučně.

Nakonec si prosím přejmenuj login na fórum na jméno postavy, pokud to tedy bude Joska a ne Ruwix :) a dovednostní body si připiš v uživatelském panelu > profil do jednotlivých kolonek.

Až budeš mít změny hotovy, napiš prosím nový příspěvek do tohohle tématu, ať víme, že to můžeme zkontrolovat. Díky a hodně štěstí!


Zpět na Registrace nových postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků