Chat

Jana Mlynářka

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2018, 14:47

Jana Mlynářka

Příspěvek od Jana Mlynářka » 26 dub 2018, 16:21

Jméno: Jana Mlynářka

Rasa: člověk

Povolání: Občan

Věk: 25

Vzhled:
Mladá, štíhlá, rusovlasá, velmi pohledná, modré výrazné oči, piha krásy vlevo nad horním rtem, dlouhonohá. Vlasy střižené na krátko. Rozhodně však ženského vzhledu. Ruce prozrazují, že je zvyklá pracovat, ale i ohánět se dýkou. Nerada nosí dámské šaty. Pohodlně se cítí spíše v mužském oblečení. Sem tam nějaká jizva, jak občas udělala chybu. Ruce prozrazují její tvrdý trénink a nošení pytlů s obilím a moukou. V obličeji má také drobnou jizvu od tréninku, u pravého oka. Jak vždy ráda říkala, dodávala ji charakter.

Povaha:
Jana byla vždy veselá a sebevědomá dívka a to již od svého dětství v mlýnu svého otce. Avšak byla také bouřlivější povahy a učila se bojovat jako muž. Byla vždy nebojácná a odvažovala se i do míst, kam se kluci z blízké vesnice báli chodit. Nedávné události však vytáhli na povrch její temnější, agresivnější stránku. Trochu se proti světu zatvrdila, ale vždy se snažila následovat své srdce. A vždy se snažila být čestná. Pokud jde o vztah s lidem, byla otevřená a snadno si získávala přátele i jejich respekt. To se však možná trošku změnilo. Byla otevřená i jinám názorům, ale vždy se spíše snažila prosadit ten svůj, i když dokázala připustit i pravdu okolí. Vždy se snažila být upřímná, ne vždy však říkala pravdu. Pokud byl její přítel zraněn, vždy se mu snažila pomoct. Přes svou nekonvenčnost byla vždy oblívená mezi svými vrstevníky. Nikdy nikoho nezastrašovala. Po smrti rodičů se stala agresivnější vůči svému okolí a více než kdy dříve tasila zbraň. Pokud jde o vztah k nelidem, neměla sebe menší problém s trpaslíky a elfy žijícími ve vesnici nebo jejím okolí, s veverkama se naštěstí do teď nikdy nesetkala.

Víra:
Jana nebyla nikdy moc pobožná, ale o existenci bohů nepochybovala, v magii však věřila, byla kdysi svědkem jak kněžka Melitelé zachránila život pocestnému.

Schopnosti a dovednosti:
Protože se již odmlada učila zacházet s dýkou byla v tom lepší než její vrstevníci a když dokázala třímat v ruce meč, snažila se bojovat s oběma zbraněmi. Také se naučila bojovat holéma rukama. Bojovat ne však se rvát. Byla i velmi obratná a zručná. Dokázala porazit i starší chlapce než byla sama. Také byla všímavější a kupodivu uměla číst, psát i počítat. I plavání a ostříží zrak patřilo k jejím přednostem. A také dokázala vést partu vesnických chlapců, i když se objevilo pár kluků, kteří její vedení zpochybňovali, vždy však prohráli, buď je porazila nebo přesvědčila.

Tělesná konstituce: 1
Síla: 1
Obratnost: 2
Zručnost: 1
Smysly: 1
Inteligence: 1
Vůle: 1
Meč: 2
Dýka: 2
Boj beze zbraně: 1
Plavání: 1
Všímavost: 1
Vůdčí schopnosti: 1
Přesvědčivost: 1

Historie a rodina: Jana se narodila před 25 lety do rodiny mlynáře (odtud její příjmení, které si zvolila sama). Její rodina nebyla kupodivu chudá, jak se dalo čekat na mlynáře, ale po otci jejího otce zdědili menší jmění. Její dědeček byl totiž vojákem krále Foltesta a proslavil se, dokonce tak, že se dostal až k osobní stráži krále a zachránil mu život. Nakonec na vlastní žádost opustil královi služby. Král mu vyhověl věnoval nemalé jmění a mlýn. Také si nechal svůj meč a dýku, které mu také věnoval král. On se usadil a začal mlít obilí. Její otec dál pokračoval v tomto řemesle.
Mladá Jana však nechtěla pokračovat v tomto řemesle, ale chtěla se vydat do Wyzimi a vstoupit do služeb krále Foltesta jako před ní její dědeček. Jejími hrdiny byli Modré pruhy. Chtěla tím uctít odkaz svého děda. Otec jí překvapivě podporoval, dokonce si našel i svého nástupce v tomto řemesle, aby ho časem nahradil a učil jí zacházet nejdříve s dýkou a později i s mečem, tak jako jeho otec učil jeho. Také jí učil jak bojovat beze zbraně. Učil jí i o cti a díky dědictví mohl najmout i učitele na čtení, psaní a základy počtů.
V 25 se však její život převrátil naruby. Její domov byl napaden dezertéry z temerské armády, kteří se vzbouřili po smrti krále Foltesta. Její rodiče byli zabiti a ona z ukrytu sledovala jak její matku znásilňují, to jí zatvrdilo. Když pak zrádci mlýn zapálili ona utekla s dědečkovým mečem a jeho dýkou. Také přijala jméno Mlynářka, na počest svého otce a děda. Při útěku potkala komando Modrých pruhů a protože měli na sobě znak Temerie, stejný jako před tím ti násilníci, zaútočila. Byla však rychle poražena. Naštěstí si velitel jednotky uvědomil její potenciál a tak ji nezabil a pokusil se ji zverbovat. Naštěstí se nechala přesvědčit a rozhodla se to zkusit. A tady její příběh začíná.

Speciální inventář:
Meč a dýka - dědictví po dědečkovi, venkovské šaty, zlatý náhrdelník - údajně magický (nutné ověření), 100 orénů, co se jí povedlo zachránit ze zničeného mlýna

Loajalita: Dříve k Temerii, nyní zatím sama k sobě

Známé postavy:

Editace karty:

Odehrané questy:
Naposledy upravil Jana Mlynářka dne 28 dub 2018, 10:35, celkově upraveno 4
Jana Mlynářka

"Meč osudu má dvě ostří, jedním si ty..." "Kecy, osud si tvoříme sami."

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Jana Mlynářka

Příspěvek od Sygnia » 27 dub 2018, 20:02

Zdravím, vítej u nás!

K postavě mám takový komentář k zamyšlení - tvoje postava je konstruována jako všehouměl, což není tolik opodstatněné historií. Tím mám na mysli, že o postavě skoro ve všech ohledech hovoříš v superlativech - je krásná, v podstatě vzhledově dokonalá, inteligentní, dobrá vůdkyně a bojovnice, obchodnice, dobrá v kuchyni, čtení, psaní i třeba geografii. To mi příjde jako příliš velký arzenál pro dívku, která je dcerou mlynáře a je jí pouze 19 let. Krom toho jsou popisky stručné a prozrazují nám o ní velmi málo. Doporučila bych si projít karty jiných postav tady na fóru pro inspiraci, co všechno se dá rozvést a zvážila bych jí ubrat z toho všeumělství, od toho je to RPG hra, aby si člověk charakter mohl vyvíjet postupem času a zkušenostmi získanými ve hře, protože by fakt nebylo hezké, aby tady byly samé postavy, které se rodí dokonalé :) Jestli tedy trváš na tom, že musí umět ovládat meč a dýku, zkus alespoň více rozvést tu rodinnou historii, dědictví a motivace, protože ve většině případů by mlynář svou dceru asi jen tak nepodporoval v touze se stát bojovnicí, zvláště pokud je jeho jediným dítětem. Nehledě na to že zbraně jsou bez ohledu na dědictví pořád hoodně drahou záležitostí a spíš se k tomu člověk dostane když je šlechtic.

K dovednostem mám jednu poznámku - meč a dýka musí být obodována zvlášť, ne jako jedna položka, tak to prosím oprav. Jinak body sedí a prosím také o přepsání bodů do uživatelský panel > profil, kde pro to máme speciální kolonky.

Až provedeš úpravy, napiš prosím další příspěvek do tohoto tématu, abychom si toho všimli, děkuji :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Jana Mlynářka

Příspěvek od Sygnia » 27 dub 2018, 21:10

Některé aspekty jsou lepší, ale bylo by hezké rozvést trochu více alespoň tu povahu. Jen pro tip, na jeké otázky se dá odpovědět: jak snadno si dělá přátele? Jaký má vztah k nelidem? Je upřímná, nebo se spíše přetvařuje? Zůstane u jedné věci dlouho nebo je spíše roztěkaná a přelétavá? Je tvrdohlavá, nebo naslouchá ostatním? Jaké jsou její neduhy? Co na druhých oceňuje, co ji naopak štve? Je cholerik? Jak se projevuje její agresivní stránka? Pomáhá ráda ostatním, nebo je spíše sam za sebe? Je arogantní? Chová se podle společenských konvencí, nebo je spíše samorost? a tak dále...

Neříkám, že máš zodpovědět tohle všechno, ale může to dost pomoci :)

Až trochu víc rozvineš povahu, budu pro přijetí, nicméně ještě potřebuješ schválení jiného admina/moderátora a ti také mohou mít své připomínky :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Jana Mlynářka

Příspěvek od Zenn » 28 dub 2018, 11:24

SCHVÁLENO
28. 4. 2018

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde