Chat

QUEST: Rychle a zběsile

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 258
Registrován: 08 bře 2018, 11:20

Re: QUEST: Rychle a zběsile

Příspěvek od Reginald » 11 črc 2018, 18:17

Cyrriel

Misha přikývl, protože koně opravdu viděl. „Oni vzali... Jacqueline. Praštili mě kyjem.“ Chytil se za zátylek, pokusil se zvednout, ale nešlo mu to. „Motá se mi hlava,“ vydechl mimózně, asi totiž utrpěl pěkný otřes mozku. Tom mu pomohl na nohy, ale samozřejmě bylo nutné, aby se opřel i o Cyrriho. A Misha začal vyprávět. „Já jsem ji odvedl ze stájí, když Brieanna zaměstnávala Ilrahela, ona...“ polkl, protože věděl, že ho šlechtična nejspíš zabije, až zjistí, že ji prozradil. Ale nechtěl, aby to zmizení baronovy oblíbené klisny padlo na jeho hlavu, protože pak by ho zabil baron a toho se popravdě bál mnohem víc. „Ona si mě chce vzít, ale otec jí sehnal jiného ženicha a tak vymyslela plán. Že bude otce vydírat, že ukradneme Jacqueline a že ji vrátíme jen pod podmínkou, že si bude moct vzít, koho chce.“ Vysvětlil, očividně těžce zamilován do krásné Brieanny. Tom ale protočil očima. „Vyste fakt tupej, pane, s prominutim.“ Oznámil šlechtici a na jeho nechápavý výraz protočil očima ještě jednou. „No, vona si vás nevezme ani tak, si nechce vzít nikoho, né?“
V příjemném rozhovoru tak došli až ke stanům, kde se Mishovi kolem krku vrhla jiná ženština, pak mu vrazila facku a znovu ho objala. „Měla jsem o tebe strach, ty pitomče!“ Vrazila mu ještě jednu facku a Tom se natočil k Cyrrimu, aby mu pološeptem ohlásil: „To je jeho ségra. Lucille.“ A Lucille se pak vrhla kolem krku i Cyrrimu. „Vy jste ho našel a zachránil!“

Trolololol

Trolové se zdáli být plně zabráni do konverzace s mágy, kteří se rozhodli snížit svou inteligenci na jejich úroveň. „Hmmm, vy dát pečená zrůda Brienána?“ Zeptal se jeden a ten druhý na ně namířil sekyrkou. „Ale né půlky. Celý zrůda! A my dát koně.“ Odsouhlasil. Agneis měla chuť Arleighta praštit za ty jeho průpovídky, ale to by asi nevypadalo tváří v tvář trollům nejlépe. Jenže než stihla cokoliv udělat, třeba mu jen dupnout na nohu, ozval se znovu první troll. „My dát koně, vy donést Brienána.“ A pak druhý troll: „Né, nejdřív zrůda, potom kůň!“ Ale ten první byl jiného názoru. „Nejdřív kůň, dobrá vůle, oni víc masa pro Blb a Pablb!“ No, trollové se zdáli být dost zabráni do svého hašteření, že si svého okolí moc nevšímali, obzvláště ve chvíli, kdy jeden přetáhl kyjem druhého a ten druhý po něm šel sekyrkou.
Reginald Hawke
Aktivita: převážně večer, dopoledne k nezastihnutí, pondělky až do prosince bez větší odezvy
někdy možná odpovím o den později, předem se omlouvám
| +
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 08 dub 2018, 21:06

Re: QUEST: Rychle a zběsile

Příspěvek od Cyrriel » 13 črc 2018, 09:24

Cyrriel se na nalezenou polomrtvolu díval maličko skepticky a nedůvěřivě, ale ten chlap očividně nebyl nebezpečný, jen neskutečně hloupý, jak se ukázalo hned vzápětí. „Zůstaňte sedět,“ nakázal mu, když viděl jeho pokus o vstávání a nepatrně se ušklíbl. Ta šlupka do hlavy očividně celkem stála za to. Teprve po chvíli mu pomohl vstát a dělal mu během cesty oporu, i když nadšený z toho rozhodně nebyl. „To je ale pitomost,“ zakroutil hlavou, jakmile z mladého šlechtice vypadlo, o co tady vlastně šlo. Že odvedl Jacqueline, prostřednictvím které hodlali s Brieannou vydírat barona. Býval by to úžasný příběh nešťastné lásky, ale to by někdo musel uvěřit tomu, že je Brieanna takové lásky schopná - i Cyrri z ní měl pocit, že je spíš ten typ, co si pohraje a tím to končí. Ale spodní prádlo měla hezké, o tom žádná.
„Si taky myslím,“ přikývl proto na Tomova slova, krátce se na něj podíval se spikleneckou jiskrou v oku, načež se očima vrátil zpátky k tomu nebožákovi, co to v hlavě očividně neměl úplně v pořádku.
Když pak došli ke stanům a na toho praštěného chudáka se vrhla nějaká žena, Cyrri povytáhl obočí. „Hmm, není k zahození,“ opáčil tiše na Tomovu informaci, že to je mladíkova sestra, a proti tomu objetí rozhodně neprotestoval. „No, tak trochu,“ přiznal rádoby rozpačitě, když se Lucille začala vyptávat, zda jejího bratra našel a zachránil. „Zabil jsem topivce,“ dodal s hranou skromností, protože tušil, že by to na dívku mohlo zafungovat jako afrodiziakum, ehm. Ženské měly rády hrdiny, ne?
Nad tím, že toho koně vlastně nenašli a že především o to šlo, se nějak nepozastavoval. Pořád tu ještě byla druhá část jejich pátrací skupiny, která měla šanci koně najít. On měl teď zajímavější věci na práci, víme.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 267
Registrován: 11 bře 2018, 12:45

Re: QUEST: Rychle a zběsile

Příspěvek od Elaine » 16 črc 2018, 14:20

Elaine bylo jasné, že taková příležitost se jim pravděpodobně dlouho nenaskytne. Ne, že by měla něco proti vyjednávání s trolly, ale… pořád by byla radši, kdyby se u vyřizování sporů neoháněli zbraněmi.
Určitě si nevšimnou, když jeden z těch „vyjednavačů“ zmizí. Na to byli moc zaměstnaní tím, čí argument, čti zbraň, nabude vrchu.

Mimo herně:
Magie (4 + 1) Smysly (1)
Elaine hodil/a 6d6 a součet kostek je 21:
1, 1, 6, 6, 6, 1


Přivolala k sobě Moc a tiše zaklela. Asi to trollí trotlení narušovalo její koncentraci, takže se kouzlo nepovedlo. Takže klasicky.
Vzhledem k tomu, že se neuměla plížit, musela spoléhat na to, že bude co nejtišejší a trollové si nevšimnou, že jde ke koni a pokusí se ho odvázat.

Mimo herně:
Tichost
Elaine hodil/a 1d6 a součet kostek je 2:
2


Pokud by se náhodou stalo, že by si jí všimli, byla odhodlaná jim namluvit, že chce jen zkontrolovat předmět jejich výměny, než jim naservírují Lady Brie. To ten pirát s páskou přes oko něco vyvedl…

Mimo herně:
Vůle
Elaine hodil/a 2d6 a součet kostek je 5:
3, 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 269
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: QUEST: Rychle a zběsile

Příspěvek od Arleight Primm » 19 črc 2018, 09:05

Arleight se potutelně pousmíval, jak hezky zabrala myšlenka o lady Brie a koukl se na ně s úsměvem pravého obchodníka. Pokud se jim líbila myšlenka velkých půlek, jen se na ně sladce usmál.
"Ovšem, nemám problém vám tu bestii přinést, má velice příjemné, měkké masíčko, doporučuju marinovat s koprem, nádherně pak vynikne její lahodná chuť," měl chuť dodat i něco o tom, že občas bývá taky vlhká, ale to by trollům asi bylo upřímně jedno. Samozřejmě, trollové by pravděpodobně hltali každé slovo co pronese, ale to byl detail. Už se chytili na udičku a tak jim hodlal říct jen další chvály na bestii Brienánu s obřími půlkami.
"Jestli chcete, abychom to urychlili, můžete mi dát toho koně, abych pro ni mohl dojet a být tu co nejrychleji," poznamenal, nikomu samozřejmě nevadilo, že ani trochu neuměl jezdit na koni, to už byla věc vedlejší, že ano. A jestli budou trollové poslouchat co říká, možná se Elaine i podaří toho koně odvézt jinam.
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: 17 úno 2017, 15:30

Re: QUEST: Rychle a zběsile

Příspěvek od Leto » 21 črc 2018, 23:49

Pečená zrůda Brieana... Leto jen nadzvedl obočí při té představě. Uměla být vzteklá, ale nakonec se ukázala jako docela krotká lasička. Trolové se mezi sebou začali bít... což čaroděje nepřekvapilo... byli to troubové. Nevypadalo těžké je rozhádat. To zvládali poměrně dobře sami.
Dáma se pokoušela dostat ke koníkovi blíž, v čemž... ji morálně podporoval. Jen ať jde. Jistil ji, kdyby si trolové všimli, že jim jde k jídlu něco menšího... tak akorát mezi záby. Zvládl by pár kouzel, než by vypadli.

Začal mluvit ten chlapík... Docela mu to šlo... a Leto dostával chuť na marinované masíčko... Až ho napadlo, co si Lady schovává na večeři s ním. Pak se ale na vteřinku zamračil. Ty sotva někam pojedeš... Ale... byl to dobrý plán, jak je přesvědčit dát jim koně. Kdyby někdo jel, tak je to Agneis... ale i tak jsou tady jako skupinka.... asi. Takže tak nejspíše asi i odejdou. Uvidí se...
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 258
Registrován: 08 bře 2018, 11:20

Re: QUEST: Rychle a zběsile

Příspěvek od Reginald » 22 črc 2018, 19:32

Cyrriel

A tak zatímco skupinka v jeskyni zachraňovala koně, Cyrriel získal povědomí o tom, jak se do té jeskyně kůň vůbec dostal, a o co tady vlastně celou dobu šlo. Bylo jen na něm, jestli tu informaci ještě za tepla předá dál a hlavně komu, protože jistě mohl běžet za baronem a stejně tak mohl vydírat Brieannu, nicméně to nevypadalo, že by ho lady Lucille v dohledné době pustila ze svého objetí. Inu, vděčnost. „Jste hrdina,“ vydechla obdivně, když zmínil, že zabil topivce, a hned se na něj začala dívat s ještě větší vděčností v očích. „Odměna vás nemine, vždyť jste zachránil budoucího lorda!“ Začala ho ujišťovat, že s prázdnou neodejde, neboť hrdinů bylo málo, a jen málokterý by kvůli domnělé mrtvole lozil přes močály mezi topivce. Že to bylo celé tak trochu jinak, to mohl Cyrriel s klidem zamlčet... však ono to vypadalo, že kromě těžkého váčku peněz se mu dostane i sladší odměny.

Trolololol

Agneis raději nekomentovala Arleightovo snažení zdiskretitovat a uvařit její sestru, protože by ho musela něčím těžkým praštit, a tak místo toho se zatajeným dechem po očku sledovala Elaine, jak se krade ke koni, zatímco se trolové pouštěli jeden do druhého. Palice se komíhala vzduchem, jak ji jeden troll roztočil nad hlavou, a druhý nelenil a rozpřáhl se sekerkou. To, že se Elaine po cestě pod nohama odrolilo pár kamínků a zakřupaly, to trollové neslyšeli, protože sami vydávali hluku víc než menší vojenský pluk na pochodu. A tak se Elaine podařilo odvázat klisnu a proklouznout s ní ke vchodu do jeskyně, načež Agneis nehlasně zavelela k odchodu, než si ti dva blbci uvědomí, že jim prchá večeře. Ještě před vchodem se naposledy otočila k jeskyni čelem, cosi tiše a se zavřenýma očima zamumlala, a o vteřinku později skalní vchod srostl v celistvou stěnu. Bylo vidět, že mladší baronova dcera sotva stojí na nohou, a že dost možná nedojde zpět po svých, ale také bylo jasné, že trollové je stíhat nebudou, pokud si nevytesají do kamene nový východ. Všichni se tedy mohli i s vyplašenou kobylou vrátit hezky zpátky na závodiště, kde už na ně čekal Ilrahel, který by si dozajista okousal nervozitou uši do špičata, kdyby je už špičaté dávno neměl. „No, vy jste moji zachránci! A ten hezoun to vzdal, jo? Srab jeden.“ Odfrkl si dámičkovatě. No a pak poměrně neochotně předal skupince měšec mincí se slovy, ať si to rozdělí.
No a co zbývalo? S vyčerpanou druidkou to seklo, možná i radostí nad tím, že kůň je zpátky v bezpečí, a nebo vypětím, které ji stálo to drobné šachování s elementy. Jak bylo možné, že pevninský baron měl za dceru druidku? To bylo očividně jedno z dalších tajemství rodiny de Broch, do kterých nebylo radno šťourat, i když možná se Elaine, stará to přítelkyně lady de Broch, mohla nenápadně optat, kdyby jí to vrtalo hlavou. Jestli to zajímalo Arleighta, to těžko říci, ale jistě by mu byl někdo vděčný, kdyby bezvládnou slečnu dopravil někam, kde se jí bude pohodlně odpočívat. A Leto, tak toho čekala vypečená lady Brie na večeři, kde sice neúřadovali s příborem trollové, ale jako hlavní chod se čaroději Brieanna klidně naservírovala.


Mimo herně:
Tímto vám děkuju, že jste to se mnou přežili a dohráli, quest je uzavřen. Pokud chcete, můžete si samozřejmě napsat nějaké ukončující postíky, jinak vám náleží zasloužené bodíky za absolvování (každému 10 bodů za to prodlužování, pokud s tím vedení nemá problém) a spousta imaginárních mincí. (A Leta možná i ten nilfgaardskej hřebec, když se jako hřebec sám osvědčí :|)
A to je všechno, přátelé!

FINITO
Reginald Hawke
Aktivita: převážně večer, dopoledne k nezastihnutí, pondělky až do prosince bez větší odezvy
někdy možná odpovím o den později, předem se omlouvám
| +
Obrázek

Předchozí

Zpět na Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich