Chat

Kallistan Steandre

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 40
Registrován: 10 dub 2018, 20:07

Kallistan Steandre

Příspěvek od Kalle » 11 dub 2018, 19:03

KALLISTAN "KALLE" STEANDRE
bastard z Oxenfurtu

Rasa: člověk
Povolání: osobní stráž
Datum narození: podzim 1250
Loajalita: K tomu, kdo platí.

VZHLED
Vysoký, urostlý, svalnatý, no prostě radost pohledět! Když se k postavě jako z románů přidají i koukatelné rysy v obličeji a lehce ironický úšklebek, dá se mluvit o lamači dívčích srdcí a hrdinovi jejich růžových snů. Problém nastane, když se zjistí, že hrdina rád hraje v kostky a popíjí víno v množství větším než malém, ale to už bychom moc odbočili. Raději se vraťme zpátky k té urostlosti. Kalle má široká ramena, svaly a opravdu se na něm dá zaseknout pohledem, pokud se někde dře do půl těla nahý. Taková pozornost se mu samozřejmě líbí, ale to je asi tak všechno. Díky tomu, že v létě často opravdu cvičí jen v kalhotách, se může chlubit opálenou pletí, která sice přes zimu malinko vybledne, ale s prvním sluníčkem už se zase začne vybarvovat. Světlejší části kůže, které ani slunce neopálí, jsou pozůstatky jizev, které utržil v prvních letech svého pobytu u vojska. Nerad o nich mluví, většinou převede řeč na něco jiného. Rysy obličeje má Kalle trochu ostřejší a výrazné, stejně jako mírně orlí nos a plná ústa, která se opravdu velmi často stáčí do sarkastického úšklebku majícího mnoho významů. Oholené tváře mu lemují delší tmavé vlasy barvy hořké čokolády a na svět shlíží bystrýma hnědýma očima, ve kterých se nezřídka blýskají lišácké jiskřičky. Nad očima se mu klene husté obočí a řasy mu závidí každá druhá dáma v okolí.
Nejčastěji nosí obyčejnou světlou halenu a tmavé kalhoty, které doplňuje vysokými botami, ale pracovním mundůrem je mu prošívanice s kroužkovou zbrojí a pevnými pláty oceli kryjícími vrchní část hrudi, ruce i holeně po celé délce. Vlasy nosí obvykle alespoň částečně stažené, aby mu nepadaly do očí.

POVAHA
Pohodář, flegmatik a srandista, který rád popichuje své okolí a nevadí mu býti popichován, ačkoliv mnohdy takové útoky na svou osobu obrátí proti těm, kteří ho jimi častují. Rád si přihne alkoholu a zdrží se v putyce i déle než jen na jedno, ale pokud zrovna pracuje, nepije vůbec. Dalo by se tedy říct, že má smysl pro zodpovědnost a dokáže být i docela neústupný. Trpí přátelskou povahou, takže i zatvrzelcům dává druhou šanci udělat dobrý první dojem, mnohdy tak, že je od sebe odežene a oznámí jim, že mají přijít ještě jednou a trochu jinak, ale pokud ani to nepomůže, bude je mít nadosmrti za idioty, což je titul, kterého se u něj jen tak někdo nezbaví. Ve svém životě se řídí selským rozumem, protože vzdělání se mu nedostalo, ale i kdyby ano, asi by měl velké potíže všechny ty učené řeči pochopit. Co se intelektuálních vědomostí týče, jsou pro něj na naučení prostě těžší než práce manuální, což ale neznamená, že je hloupý. Hlava mu funguje celkem dobře a dokáže si přiznat, že něco prostě neví a nezná, než aby ze sebe zbytečně dělat něco, co není. O to víc je hrdý na to, co umí, a že ho mají lidé v jeho okolí rádi.

Víra: Není zrovna věřící, ale nikde se tím moc nechlubí. Jeho matka vyznává Melitelé a je jí velmi oddaná, takže když už by se musel na nějakou stranu přiklonit, byla by to Melitelé.

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI
Kalle byl už jako dítě předhozen vojákům, aby se stal nedílnou součástí armády. Protože si zákonná manželka jeho otce nepřála, aby se vzdělával jako syn šlechtice, protože by tím ohrožoval pozice jejích vlastních dětí, dědiců titulu i majetku, zažil jen prach a bahno vojenského ležení. Začínal jako poslíček mezi jednotlivými vojenskými veliteli, načež byl nahnán na tréninkový plac, aby se naučil ohánět a bránit mečem, který byl pomalu větší než on. A také těžký. Nějakou dobu trvalo, než jej dokázal udržet v takové poloze, aby s ním vůbec mohl začít trénovat. Do té doby se musel spoléhat na vlastní pěsti a naučit se uhnout nebo odvalit dřív, než by mohla dopadnout rána protivníka. Během let, které strávil mezi vojáky, se u něj celkem přirozeně rozvinul cit pro vůdčí jednání.
Protože řadu protivníků ve světě netvoří jen lidé a jim příbuzné rasy, byl zběžně procvičen i v boji s monstry včetně stručného výčtu jejich slabostí, ale pořád doufá, že o taková stvoření se dřív než on postarají zaklínači.

tělesná konstituce: 2/6
síla: 2/6
obratnost: 2/6
zručnost: 0/6
smysly: 0/6
vůle: 0/6
společenskost: 0/6
Boj se zbraní - jednoruční meč: 3/6
Boj beze zbraně: 1/6
Boj s monstry: 1/6
Vůdčí schopnosti: 1/6


HISTORIE A RODINA
Kapitola první: Bastard na obtíž
Pro vaši pověst není zrovna dobré, když jste milenkou ženatého muže. O to horší to je, když je ten muž navíc urozeného původu. Kardinální průšvih nastane, když s tím mužem otěhotníte a rozhodnete se ti to dítě nechat.
Kalle přišel na svět jako nechtěňátko, i když pro svou matku znamenal a pořád znamená víc než všechny poklady světa - byl kouskem muže, kterého nesmírně milovala a obdivovala, i když on její city zrovna neopětoval. Alespoň ne tak dostatečně, aby ji po odhalení jejich aférky díky těhotenství neodkopl a k dítěti se příliš neznal. Teprve až po chlapcově narození se začal zajímat o to, jak prospívá, neboť se svou ženou zatím syna neměl, a kdyby se cokoliv nehezkého stalo, Kallistan by byl tím, kdo by po něm po právu dědil. To se samozřejmě nelíbilo jeho právoplatné ženě a zakročila. Přemlouvat svého muže, aby syna poslal k vojsku, musela ale dlouho. Teprve když se jí samotné podařilo počít a povít syna, nechal se šlechtic přesvědčit, a Kalle místo domácího učitele dostal meč do ruky a hybaj na cvičiště.

Kapitola druhá: K zemi! Vztyk!
Kallemu začaly vojenské galeje, meč tahal po zemi a dostával za to často výprask, protože tupit ostří byl vážný přečin a zbraň nebyla klacek, aby ji mohl ničit svou vlastní neschopností. Trvalo mu, než zesílil natolik, aby meč uzvedl alespoň tak, aby se dokázal bránit výpadům starších rekrutů, nicméně pořád to bylo málo. Většinu času tak působil jako poslíček mezi veliteli jednotlivých oddílů. Postupem času si na rutinu zvykl, zlepšil se a když už se z něj stal urostlejší mladík, který se s mečem umí ohánět, aniž by si s ním vypíchl oko nebo usekl vlastní hlavu, dostal na starost vlastní bandu mladičkých, novopečených rekrutů, aby je provedl zdejším peklem, kterým si sám už prošel.

Kapitola třetí: Síla svědomí
Kalle provedl vojenským výcvikem svou skupinku svěřenců a nastal čas ukázat svou sílu v pravé řežbě. Kupodivu se tak nestalo, ač to sám nejdříve nechápal. Místo sbalení si svých pěti švestek a rozloučení s matkou si Kalleho zavolal velitel jednotky a oznámil mu, že byl převelen do služeb šlechtických a nikam nevyrazí. Kalle už už chtěl protestovat, že se pro zbroj domovní stráže nehodí, na což velitel opáčil, že ani on si to nemyslí, a proto Kallemu byla svěřena taková důvěra, aby doprovázel smetánku mezi městy jako jejich osobní stráž. Už mladíkovi neřekl, že to jeho otec zatahal za nitky, aby mu syn nezemřel někde na bahnitém bojišti, protože to si ani jako bastard nezasloužil. A tak se Kalle dostal k práci, která byla svým způsobem vždycky nějak zábavná, a ani netušil, jak skončil jako po zuby ozbrojený doprovod mladé šlechtičny kdesi z Jihu.
K A L L E
bastard z Oxenfurtu

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 286
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: Kallistan Steandre

Příspěvek od Arleight Primm » 14 dub 2018, 15:24

Za mě Ano ~
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Na krku mu visí amulet ukrytí - nepoznáte že přechovává magickou moc.

Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Kallistan Steandre

Příspěvek od Zenn » 14 dub 2018, 15:26

Obrázek
SCHVÁLENO
14. 4. 2018
Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain