Chat

Cyrriel

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 64
Registrován: 08 dub 2018, 21:06

Cyrriel

Příspěvek od Cyrriel » 09 dub 2018, 18:44

JMÉNO: Cyrriel aep Tannis
RASA: Půlelf
POVOLÁNÍ: Partyzán jako poleno, špeh a informátor Veverek
DATUM NAROZENÍ: jaro 1254
LOAJALITA: Scoia'tael

VZHLED
Při pohledu na Cyrriela byste museli dlouho přemýšlet, jestli ho zařadit spíše k lidskému pokolení, nebo k Aed Sidhe, od každého má totiž něco - díky tomu nezapadá ani mezi elfy, ani mezi lidi. Po elfském otci nepochybně podědil šlachovitou, pružnou postavu, a protože jeho otec nebyl žádný velikán, ani Cyrriel není zrovna vysoký, alespoň v porovnání s lidmi. Pár palců mu zkrátka do výšky průměrného chlapa schází, ale že by si z toho něco dělal, to tvrdit rozhodně nemůžeme. V obličeji má naopak spíš matčiny lidské rysy, avšak vystouplejší lícní kosti a maličko zašpičatělé uši přehlédnout nelze. Vlasy má tuctově hnědé, rovné a dlouhé obvykle zhruba tak k uším, někdy kratší, někdy delší a po většinu času rozcuchané - však taky většinu dní běhá po lesích, tak proč by se česal? Stejně nezajímavou barvu má i kraťoučké strniště, které mu většinou porůstá tváře, a které je nepochybně součástí lidského genetického balíčku. Jeho oči lemované dlouhými řasami mají mechově zelenou barvu a obvykle jsou usměvavé, ale dokážou z nich i šlehat blesky. Cyrrielův nos byl sice několikrát zlomen, ale moc to na něm není poznat, a pořád je to taková roztomilá bambulka, kolem níž se nachází množství ještě roztomilejších pih. V obličeji to na elfské poměry rozhodně není žádný fešák, ale lidé by o něm možná tvrdili, že je celkem pohledný - rozhodně mu však nemůžeme upřít, že je to sympaťák a má určitý šarm, který veškeré nedostatky zakryje.
Jeho šatník je dost jednotvárný - většinou sestává z jednoduchých tunik a kalhot neutrálních barev, převážně tedy hnědé, šedé a zelené. Najdeme v něm ale i nějakou tu lehkou zbroj uzpůsobenou k tichému a rychlému pohybu po lesích, a kdyby Cyrriel chtěl, zřejmě by vyhrabal i nějaký barevnější oděv do společnosti.

POVAHA
Cyrriel se nedá popsat lépe, než slovem živel. Je to mladý půlelf překypující energií, které má obvykle na rozdávání i uprostřed noci. Dělá mu velké potíže setrvat déle na jednom místě, natož setrvat tam tiše a v klidu; to je pro něj prakticky nesplnitelný úkol - pokud se ovšem nesoustředí na práci, při které funguje bezchybně. Jeho energičnost se projevuje i celkem velkou upovídaností a nutno podotknout, že je jeho jazýček pěkně ostrý - Cyrriel je profesionální provokatér, popichuje ostatní a užívá si jejich pohoršení, avšak nejednou se díky tomu dostal do pěkných problémů. Že by ho to však nějak zastavilo v rozletu? Ani náhodou. Může působit arogantně a nafoukaně, ale kdesi hluboko v nitru to není zlý člověk, spíš naopak. Pokud se mu však někdo znelíbí, stává se Cyrriel nebezpečným protivníkem.
Do všeho se vrhá s neuvěřitelným zápalem a spolupráce se Scoia'tael rozhodně není výjimkou. Odhodlání ani odvaha mu tedy rozhodně nechybí, a přestože je docela horkokrevný, nechová se vyloženě hloupě. Jen má talent na přitahování problémů. Například je to přesně ten typ člověka, který nad ránem utíká oknem z komnat své milenky, kde ho právě načapal její manžel, a ještě se přitom poťouchle chechtá, jako by mu nešlo o kejhák.
Pyšní se silnou vůlí a má neuvěřitelně tvrdou palici - jakmile si něco usmyslí, je nesmírně těžké rozmluvit mu to, i když to třeba není ten nejlepší nápad. Strašně nerad přiznává prohru, což je trochu smůla, vzhledem k tomu, že je soutěživý až běda a ohromně holduje hazardu - hlavně kostkám a gwintu, v čemž skutečně exceluje.

HISTORIE
Otec člověk, matka též - jak je tedy možné, že se Cyrriel narodil jako půlelf, ptáte se? Je k tomu poměrně jednoduché vysvětlení - jeho matka zkrátka zatoužila po postelovém dobrodružství, našla si elfského milence a později z toho utajovaného vztahu vzešel právě Cyrri, o němž sama jeho matka do poslední chvíle netušila, zda bude stoprocentní člověk, nebo zda ho čeká právě s Tannisem. Prckova zašpičatělá ouška však mluvila za vše. Nebylo divu, že to Cyrrielova nevlastního lidského otce velmi pobouřilo a rozhodl, že půlelfa v domě nechce. Nehleděl proseb chlapcovy matky a hodlal se ho zbavit tím nejhorším možným způsobem, avšak Cyrriho matka narychlo kontaktovala Tannise, sdělila mu, co jejich potomkovi hrozí, a zařídila, aby se ho elf ujal.
Sice nenadšeně, ale vyslyšel elf její prosby a chlapce vzal k sobě. Už tehdy měl Tannis poněkud vyhraněný vztah k lidem, takže nebylo nic překvapivého, že se později přidal k Veverkám a syna pochopitelně nenechával stranou. Chlapce si za tu dobu poměrně oblíbil a vypěstoval si k němu celkem silné pouto navzdory tomu, že jím pohrdali nejen lidé, ale i někteří elfové a další nelidé - byl konec konců půlelf a ti nikam nezapadají. Tannis se ale snažil, aby syn nepocítil moc ostrý zub rasové nenávisti a pohrdání. Jenže Cyrriel nebyl hloupý a jak rostl, stále více vnímal opovržlivé pohledy, které k němu vrhali nejen lidé, ale i někteří zástupci jiných ras. Nicméně způsobilo to akorát jedinou věc - Cyrriel o to víc přilnul k elfům, kteří ho přeci jen přijali nejlépe, a konkrétně k otcovu komandu, neboť Scoia'tael bylo jedno, koho mezi sebou mají - zda elfy, trpaslíky, nebo půlelfy. Cyrri navíc už v poměrně útlém věku ukázal, že bude užitečný - navzdory své energičnosti se uměl tiše a nenápadně pohybovat, takže ho brzy začali využívat jako průzkumníka a později jako informátora a špeha. Tannisovi se to sice zrovna dvakrát nezamlouvalo, ale na druhou stranu byl pyšný, že mu ze syna roste Veverák jaksepatří. A protože Cyrriel prakticky odmala žil obklopen ideologií Scoia'tael, není nijak zvláštní, že ji přijal za svou a stal se plnohodnotnou posilou Veverek.
S otcovým komandem strávil několik let, během nichž se hodně naučil - od stopování přes boj až po umění hazardu. Ono se toho totiž v hospodách dalo hodně vyposlouchat, takže spojil příjemné s užitečným. Působil ale také jako občasný lovec a naučil se zacházet s lukem lépe, než většina elfů. Nicméně protože se ukázalo, že má tenhle kluk uši fakt všude a ze všech misí se většinou vrací nedotčen (i když párkrát už měl hlavu v oprátce a byl jednou nohou v kriminále), začali ho Scoia'tael vysílat nejen na průzkumy nejbližšího okolí a do vesnic, ale též do měst, kde se toho ostatně dá zjistit nejvíc, když člověk ví, kde a koho poslouchat, že.
A tak Cyrriel získal poněkud volnější ruku, žije momentálně víceméně na vlastní pěst a čas od času se vrátí k Veverkám, aby vyklopil to, co zjistil, případně vypomohl některému z komand. Otcovo komando vídá jen občas, když je poblíž, jinak se ale bratříčkuje se všemi Veverkami bez rozdílu. A jestli se někdy pokusil vyhledat svou matku, ptáte se? Kdepak, on Cyrriel lidmi celkem opovrhuje, obzvlášť těmi, kteří jej zavrhli a nikdy se jej nepokusili ani vyhledat, ani kontaktovat.

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI
Drobná a atletická postava propůjčuje Cyrrielovi předpoklady pro obratnost a odmala disponuje talentem protáhnout se tam, kam se ostatní nedostanou. Poměrně obstojně spoléhá i na svoje smysly, hlavně tedy sluch a ostříží zrak. Není na tom špatně ani co se vůle týče - když chce, umí být přesvědčivý, a hlavně je tu ten jeho pověstný zápal pro věc, že. Co se jazyků týče, plynule ovládá elfštinu, neboť mezi elfy vyrůstal, ale naučil se obstojně i lidský jazyk, alespoň co se porozumění a mluvy týče - číst v něm neumí a i v tom ostatním má pochopitelně ještě nedostatky, které snad postupem času vymizí. Během svého působení u komand Scoia'tael se naučil velmi dobře zacházet s lukem a obstojně s mečem. A protože je špeh a informátor, vždycky ví, co se kde šustne.

PRIMÁRNÍ
Tělesná konstituce 1
Obratnost 2
Smysly 1
Vůle 2
Inteligence 1
Společenskost 1
SEKUNDÁRNÍ
Lidský jazyk 2
Boj se zbraní (luk) 3
Boj se zbraní (meč) 2
Boj beze zbraně 1
Informovanost 3
Všímavost 2
Lhaní a předstírání 1
Plížení 2
Přesvědčivost 1
Rétorika 1

VÍRA
Nevěří prakticky v nic, rozhodně ne v božstva, spíš jen v ideologii Scoia'tael a v lepší zítřky.

SPECIÁLNÍ INVENTÁŘ
• Tisový luk a šípy
• Lehká kožená zbroj
• Sada gwintových karet, kostky

EDITACE KARTY
30.4.2018 - rozděleny bodíky (výročí fóra)

ODEHRANÉ QUESTY
Rychle a zběsile
Naposledy upravil Cyrriel dne 14 zář 2018, 16:48, celkově upraveno 4

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 319
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Cyrriel

Příspěvek od Zenn » 10 dub 2018, 15:22

Se Sygniiným souhlasem
Obrázek
SCHVÁLENO
10. 4. 2018
Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain