Chat

Události z prvních dvou her

Aktuální počasí ve volné hře: 63. Herní den - 5.11. - 18.11. Podzim 1274
Událost: Saovine

Během Saovine bude tak hnusně, jako kdyby se mstily všechny upálené bosorky. Ač to ráno bude vypadat na celkem běžný, na podzim příjemný den, už krátce po odstartování svátku začne vát pořádný vichr, který s sebou přinese hustá mračna, takže lidé začnou zapalovat svíce ve světnicích už během brzkého odpoledne. Se setměním se navíc spustí pořádný déšť, takže hodně štěstí při pálení Falky. Doufejme, že provizorní střecha v Broňovicích nápor tohohle čarodějného hněvu z nebes vydrží!
Teploty ve dne kolem 9°C, v noci kolem 3°C.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 172
Registrován: 23 pro 2016, 15:42

Události z prvních dvou her

Příspěvek od Vypravěč » 30 bře 2018, 11:48

Inu aby bylo jasno, jak se vyvíjel děj, který předcházel událostem na našem fóru. Cesty, kterými se Geralt ubíral pro nás vybral Silas dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
V brzké době můžete očekávat i shrnutí dění ve světě z posledních dvou let - neb to už se událostmi třetí hry toliko řídit nebude.


1270 - Zaklínač

V Květnu se objevuje zaklínač Geralt u Kaer Morhen, kde jej nacházejí ostatní zaklínači. Vzhledem k období po zimě bylo hradiště poměrně vylidněné, tak neměla organizace Salamandra takový problém dostat se skrze zaklínače až do jejich laboratoře, kde kradli část zaklínačských mutagenů a zabili zaklínače Lea spolu s několika dalšími studenty. Většina zaklínačů se rozejde do světa v pátrání po Salamandře.
Června téhož roku přichází Bílý Vlk do podhradí Vizimy, kde snímá prokletí, které místo sužovalo. Díky prokletí a zaklínačově rozhodnutí postavit se za zdejší čarodějku všichni lidé v podhradí umírají. Geralt ve Vizimě podniká sérii vyšetřování a postupně rozbíjí zdejší Salamandru. Za pomoci vyléčeného vlkodlaka - kapitána Meise a starosty Velerada a několika dalších nakonec zabíjí Magistra a ocitá se v nedaleké vesnici. Zde vyřešil spor mezi rybookými a lidmi, načež se vrací do Vizimy, kdy se vyhrotila situace mezi Řádem Planoucí Růže a Scoia`tael.
Zaklínač se probijí skrze hořící Vizimu až do Starého Hradiště v bažině, kde odčarovává princeznu Addu, zakletou do strigy. Následně poráží jednoho z posledních vůdců Salamandry Azara Javeda za pomoci zaklínače Berengara, který následně umírá.
Geralt se opět vrací do Vizimy a dostává se do Chrámu Řádu, kde nakonec zabíjí Velmistra de Aldersberga, což se veřejnost nikdy nedozví.
Král Foltest nechává v ulicích krvácet jak řád, tak scoia`tael. Veverky formují nové partyzánské oddíly pod Yaevinnem a spousta mladých elfů se přidává do boje. Velmistr Sigfried přesouvá Řád do Redanie na žádost krále Radovida, který si bere princeznu Addu.
Geralt zachraňáje Foltesta před neznámým vrahem a stává se jeho ochráncem.


1271 - Zaklínač II - Vrahové králů

V Dubnu se Geralt účastní obléhání hradu La Vallete. Aryan La Vallete se vzdává na popud zaklínače a hrad je dobyt. Následně je zavražděn král Foltest a zaklínač končí ve vězení, odkud utíká za pomoci Modrých pruhů a Vernona Roche.
Po řece Pontar se dostávají do Flotsamu, kde nacházejí stopu královrahů skrze velitele komand Iorvetha. Střetávají se s zaklínačemLethem, který zavraždil Foltesta. Následující události vyvolávají pogrom ve městě, přičemž umírá spousta nelidí.
Geralt se později za pomoci Iorvetha a jeho komand zmocňuje vězeňské lodi a plují dále po řece. Modré Pruhy je následují, ale až po doznění situace ve městě a smrti Bernarda Loreda.
V červnu se dostává až do Vergenu, těsně před bitvou mezi vzbouřenci a Kaedwenskou armádou krále Henselta. Geralt je nucen sejmout kletbu vzniklou po poslední bitvě mezi Aedirnem a Kaedwenem. Většina královrahů umírá po zásahu Shealy de Tancarville. Vergen pod vedením Saskie poráží za pomoci Iorvetha a jeho elfů Henselta a jeho armádu. Pontarské údolí s hlavním městem ve Verdenu.
Červencový koncil v Loc Muine stanovuje dědičku Temerského trůnu, Anais La Vallete pod ochranou generála Natalise a Vernona Roche. Stennis usedá na trůn Aedirnu a svoboda Pontarského údolí je zpochybněna, ale útok draka zamezuje dalším jednáním. Pokus o obnovení Kapituly čarodějů je obrácen v lov na čarodějnice a Loc Muine se mění v místo masakru. Drak mizí krátce po začátku honu. Mezi zaklínači kolují zvěsti o královrazích ze školy zmije. Dle některých Letho umírá při masakru, jiní tvrdí, že přežil a schovává se. Sheala umírá při masakru.
Nedlouho poté vyhlašuje Nilfgaard válku severu. Stále rozdělená Temeria, Aedirn v chaosu a ostatní státy nejsou schopny postavit se černým a Nilfgaard postupuje až k Pontaru. Poslední jednotky Aedirnu a Temerie jsou rozdrceny a generál Natalis je nezvěstný. Vergen je po zjištění, že jejich hrdinkou je dračice oslaben. Spousta nelidí odešla a z neznámých důvodů i Iorveth se svými komandy. Nilfgaard později srovnává Vergen se zemí a Saskia je nezvěstná. Henselt umírá v bitvě s Radovidem, který ovládá armády Kaedwenu, Redanie i zbytky partyzánů z dobytých království. Řád Planoucí Růzě je zdecimován, z rytířů pod vedením Ulricha se stávají lapkové, zatímco Sigfired de Lowe se snaží udržet pořádek. Sever i Nilfgaard se dostávají do šachu a hranici nyní tvoří řeka Pontar.

Zpět na Události a situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde