Chat

QUEST: Trochu jiný ptáček

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 103
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: QUEST: Trochu jiný ptáček

Příspěvek od Sygnia » 04 črc 2018, 09:12

Ač byl záměr Světlomily jen a jen dobrý, nekker bohužel nebyl prokletý a očividně si na něm jeho nezáviděníhodná situace vybírala daň. Odtržen od svého hnízda, nejednalo se ani o umrlce, nýbrž o ogrovitého, který byl značně oslaben z útoku Flaviánových mužů. To že vypadal jako zombík, bylo především dílo zranění, která utrpěl. A proto když se Světlomila pomodlila ke své bohyni za účelem nekkerovi pomoci, bohyně si vzala nekkerův život a jeho trápení bylo nadobro ukončeno. Nehledě na to jak kruté se to mohlo jevit, momentálně se skutečně nenabízela lepší cesta. Ač byl samotný nekker téměř neškodný, ve skupinách mohl vážně ohrožovat lidské životy.

Nicméně, když se trojice vrátila nahodu ze sklepa a Světluška začala Hamonovi vyčítat, jak vůbec může zvažovat něco jako ublížení zaklínačům, Hamon se překvapivě cítil jako malé dítě, kterému právě vyhubovala matka ohledně něčeho, o čem věděl, že se nemá dělat. Jako kdyby za svou dospělost zapomněl, že existují i čistí a dobří lidé - přesně takový měla Světlomila vliv. Možná, že chtěl být dobrák od kosti, ale ve světě plném intrik a lží na to prostě a jednoduše zapomněl. Torik naopak vypadal, že to s ním nějak moc nehlo, zkrátka se nejspíš řídil a věřil tomu, co znělo dostatečně autoritativně. A protože Hamon pro něj představoval autoritu, nejspíš by šel Sigrina s radostí napráskat, kdyby o to by požádán a ani by se necítil špatně, samozřejmě dokud by mu to někdo nevyčítal. "Příšerou? No nevím, důvodů mohlo být spoustu," pokrčil rameny Hamon. Přeci by Flavián poznal, kdyby měl v posteli příšeru, nebo ne?

"Velmi bystré," řekl Hamon, když Světlomila navrhla, že jako první by měli rozehnat ten dav lidí, co se utvořil venku. Pak se zamyslel, a přemýšlel tolik, že se mu zkrabatilo celé čelo. Torik jen čekal, co se bude dít dál, protože nevěděl, co dělat. "Bude těžké přesvědčit někoho, kdo je přesvědčený, že jeho plán je dokonalý. Ale dobrá, když mi pomůžete s tím davem venku, zkusím s ním promluvit," podrbal se na bradě. "A pokud skutečně věříte v zaklínačovu nevinu, možná byste jej mohla zkusit najít a varovat. Nemám tušení kde může být, vím jen, že včera byl spatřen v hostinci. Aleee... jestli máte nějaké zkušenosti se zaklínači, jistě příjdete na to, kde se nachází," navrhl.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11 kvě 2016, 09:59

Re: QUEST: Trochu jiný ptáček

Příspěvek od Světlomila » 12 črc 2018, 08:20

Z celé velikosti svého vřelého srdéčka přála tomu nevzhlednému tvorečkovi konečně klid. Jen nepomyslela na ten nejkonečnější ze všech. Světluška rozechvělým pohledem sledovala výkon moci vyšší a tak tak držela slzičky smutku na krajíčku. Tušila, že se tomu uvězněnému nebožáčku uleví, jak nejlépe lze, jenže přihlížet z bezprostřední blízkosti celému procesu posledního vydechnutí nedokázala prožívat s lhostejnou smířeností. Naštěstí se nekker nezmítal v agonických bolestných křečích, což alespoň trochu odlehčilo Světluščino svědomí, že smrt, byť milosrdnou a osvobozující od veškerých útrap pozemského života, nikomu přivodit nechtěla. "U Melitelé zažiješ už jen klid a radost, odpočívej v pokoji," špitla a do špiček prstíků vstikla políbení, jež poté obtiskla umrlci na čelo.

Čas a situace však netrpělivě poklepávaly na rameno, aby se začalo skutečně jednat, namísto strojení pohřbu pro mrtvou příšerku. A naštěstí Hamon jihnul více a více, namísto zatvrzení a obořování se, takže poskytl Světlušce více manévrovacího prostoru pro dobrání se ke šťastnému konci prostého dalšího úmrtí.
"Spoustu důvodů pro vraždu?" Zajíkla se kněžka tou představou, že si někdo dokázal namnohokrát ospravedlnit takto hrůzný čin. Sama by stěží spočítala na prstech jedné ruky, kdy se něco takového dalo morálně obhájit.

No jo, rozežeňte dav, to byla ta snadnější část úkolu, přijít na to, jenže co realizace? Jistě se nyní najde spoustu zvědavců, co budou chtít vidět zabitou příšeru a kdo ví, třeba se i přiživit na celém tom příběhu, že sám se účastnil pomoci. Zadumaně si poklepala na bradičku. A musí ještě vrátit to zrcadlo!
"Hm," zabrumlala přemýšlivě, "všichni jsou přesvědčení, že zrcadlo je kuroliškova zhouba. A určitě každý bude chtít vidět kuroliškovo tělo. I když je nyní rozeženete, jsem přesvědčená, že někteří zvědavci budou číhat. A když neuvidí, jak vynášíte tu mrtvou příšeru ze sklepa, začnou mít podezření," krabatila čelíčko snahou vyplodit plán, jenže zrovna prudkou inteligencí obdařená do kolébky nebyla. A tak vymyslela a předvedla, co předvedla.

"Vážení lidé," zvolala k čumilům vcelku sebejistě, třímající zrcadlo v náručí jako nejsvatější svátost. "Hrůzný kurolišek byl poražen. A hle, zde jeho slabé místo," vystavila hladkou plochu na obdiv, až se zablyštěla. "Leč, nejenže zrcadlo zbavilo pana Hamona veškerých útrap, před tím ještě požehnáno samotnou Melitelé bylo, takže je nyní kurolišek lapen v něm. Ustupte prosím, ať mohu projít bez zakopnutí, nikdo nechce, aby se rozbilo." Tak trochu se snažila dav zrcadlem vyděsit, aby jí nenásledoval. A zároveň si hubovala, že takhle ty nebožáky vodí za nos. A ještě k tomu využila zapůjčenou věc. Až tohle celé skončí, bude muset tetce to zrcadlo nějak vynahradit. Kdo by totiž používal zrcadlo, o kterém se bude domnívat, že je v něm zapečetěný kurolišek, který se po rozbití osvobodí?
Světlomilo, co to vyvádíš?

Přednější však bylo nalézt kýženého zaklínače. Hm, v hostinci byl? Tam tedy začne. Třeba si po náročném večeru přispal. Pak nezbývalo nic jiného, než začít pátrat v nejbližších lesích.
Světlomila

Aktivita/herní tempo: Žádný štrés. Poklidné psaní, hraní, žehnání. Žádné fretkování :|

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 103
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: QUEST: Trochu jiný ptáček

Příspěvek od Sygnia » 14 črc 2018, 10:04

Hamon souhlasně přikývl, podle všeho si lámal hlavu s tím stejným. Jak je rozehnat bez toho, aby do druhého dne celé město vědělo, že mrtvý kurolišek je dost možná jen legenda? Vlastně podle svého výrazu ani nedoufal, že by to snad mělo řešení. Ještě než se Světlomila vydala ven, zvolal na Torika: "Měl bys jít s ní, přišli jste spolu, bude to méně podezřelé," navrhl a Torik mu nijak neoponoval. Pak všichni mohli zaslechnout klepání kdesi z druhé strany domu. Zadní vchod? "Hodně štěstí, já se musím vypořádat s Flaviánem," rozloučil se a vydal se za zrdrojem zvuku. Bylo nutno konat hned, Flavián nesměl o Světlomile v tuhle chvíli vědět, pokud měl plán vyjít!

Nehledě na to jak šílený se nápad se zrcadlem zdál, byl překvapivě účinný. Nejen že lidi před zrcadlem sami začali ustupovat, ale samovolně se začali rozcházet, protože pochopili, že tady není nic k vidění, a jestli je příšera lapena, ani se nebudou moci pokochat pohledem na mrtvou zrůdu. "T-tohle bylo... úchvatné, slečno Světlomilo," okomentoval to Torik, když byli lidé konečně s doslechu. "Co budeme dělat teď? Kam půjdeme zaklínače h-h-hledat?" Kněžka rozhodla, že se porozhlédnou v hostinci. Možná tak najdou nějaké stopy.

Když dorazili do hostince, byl poloprázný - zaplňoval se nejspíše až k večeru, který se sice pomalu blížil, ale do soumraku byl ještě čas. Za pultem dřepěl hostinský a nic nevypadalo jinak, než by mělo být.

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků