Chat

Belven

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 8
Registrován: 24 kvě 2017, 01:07

Belven

Příspěvek od Belven » 24 kvě 2017, 02:43

Jméno: Belven, znám také jako Belven z Brugge, případně pod přezdívkou Rudý Vlk
Rasa: Člověk pod zaklínačskými mutacemi
Povolání: Zaklínač ze školy Vlka
Věk: Mladý dospělý, chvíli po dokončení výcviku

Vzhled:
Obrázek
Nebýt zaklínačských mutací, zcela jistě by se zařadil mezi průměrného seveřana někde na Skellige. Nikdy se sice přesně neměřil, ale odhadem by mohl mít kolem dvou metrů vyhublé postavy s vypracovaným svalstvem, kde byste hledali tuk jenom marně. I přes svou výšku je na něm vidět, že není žádný hromotluk a spíše než na síle si zakládá na rychlosti a hbitosti. Divokému vzhledu přispívá kštice bujných zrzavých vlasů, které mívá nedbale stažené do ohonu, nebo jenom volně rozpuštěné, a hustý nezastřižený plnovous, který vypadá, že v životě neviděl žiletku. Nechybí ani výrazné obočí a pihovatý obličej pošramocený spoustou jizev zdánlivě náhodně rozesetých po obličeji, které značí jeho poněkud rizikové povolání. Jako zaklínače ho prozradí kromě mečů hlavně typické žluté kočičí oči s pronikavým pohledem, které vypadají, že jim neunikne žádný detail.
Z jeho nepříliš bohatého šatníku se sluší vypíchnout klasickou zbroj školy Vlka skládající se z lehkých kožených částí, kterého ho příliš neomezují v boji a zároveň poskytují alespoň základní ochranu. Je vidět, že skutečně oblečení mění jenom minimálně, neboť je na mnoha místech již obnošená. Velký černý ruksak napovídá, že nejčastěji cestuje po svých, a jeho majetek je velmi skromný.

Povaha:
I když ho zaklínačské mutace zbavili téměř všech emocí, za dobu svého bytí se naučil jistého užitečného umění. Uvnitř je téměř pokaždé chladný a přemýšlivý, ovšem navenek se naučil jisté emoční masky, které mění dle potřeby. Umí tak být zdánlivě chápavý, vstřícný, přátelský ... ale také vypočítavý, odtažitý nebo neústupný. Zkrátka umí být přesně takový, jak si to situace vyžaduje. Jeho skutečné emoce (pokud nějaké vůbec má), jsou pohřbeny hluboko v jeho nitru a nevypadá to, že by se kdy dostali na povrch. Má velmi rozvinutý pud sebezáchovy a je schopen udělat téměř cokoliv proto, aby přežil. Nějak mu nedělá problém využít někoho jiného pro své vlastní účely nebo změnit stranu, pokud se mu zdá, že mu ta druhá může nabídnout něco více. A na rozdíl od některých zaklínačů nedělá velký rozdíl mezi zakázkou na příšeru, nebo na člověka. Cokoliv, co mu vynese nějaké peníze. O nějaké morálce tak můžeme hovořit jenom těžko.
Nikdy si však moc nelibuje v zabíjení. Chápe, že je to jediné, s čím se uživí, ale zároveň se nesnaží zabíjet, pokud to není nezbytně nutné. A také nezpůsobuje ostatním více bolesti, než je třeba. Než nějaké pomalé umírání, vždycky zasadí milosrdnou ránu. Pokud má řešit nějaký konflikt s lidmi, vždycky se snaží nejdříve vybruslit slovně. Není to ale tak, že by se přímo zdráhal bojovat. Pokud není jiné možnosti, bez výčitek vytáhne meč a proseká si cestu.

Historie:
Narodil se na Skellige, to je jasné. Ptát se kde přesně asi nemá smysl, neboť to ani on sám neví. Co se mu ale podařilo vytáhnout od "učitelů" bylo to, jak se dostal na pevninu. Otec byl zřejmě pirát a měl ve zvyku si u sebe i na moři vydržovat jednu či dvě lehké děvy, aby cesta na širém moři příjemněji utíkala, nedbaje na pověry, které žena na palubě přináší. Očividně ho osud svým způsobem dostihl, neboť jedna z jeho děvek otěhotněla a od smrti ji zachránila čistá dobrota, neboť se spokojil jenom se zmlácením do krve. Zrovna mířili přepadat města na pobřeží, která sliboval tučnější zisky, neboť většina z jejich vojsk byla na jihu, kde vedla válku. Ovšem těsně u severského pobřeží je zastihla silná vichřice a loď ztroskotala na mělčině. Nepřežil nikdo, kromě již zmíněné ženy v pokročilém stádiu těhotenství. I dítě nějakým způsobem přežilo. Na pokraji smrti ji našel na pláži zaklínač, který tudy náhodou procházel. Trochu neochotně, ale i tak pomohl ženě porodit a i když to nepřežila, dítě přišlo na svět živé. Špatně pro něj. I když bylo ještě moc malé na to, aby se cvičilo v Kaer Morhen, ujal se ho zabiják příšer a několik dalších let si vzal na starost jakousi jeho přípravu na to, co ho čeká poté.
Dalších asi sedm let tak prožíval většinou vzadu na sedle, zatímco jeho adoptivní "otec" cestoval od města ke městu a bral jakoukoliv práci, která byla zrovna po ruce. Jeho malé ručičky si brzy osvojili dýku a naučili se krást měšce nepozorným lidem, zatímco přísný zaklínač velmi brzy vyžadoval absolutní kázeň a tvrdý výcvik, který mu nedával téměř nikdy možnost si pořádně odpočinout. I když to byl bezesporu krutý život a zaklínač nebyl zrovna nejlepší vzor, vypěstoval si k němu jistou náklonnost. Ne sice jako syn k otci, ale byl vlastně jedinou osobou, kterou znal, takže se ani nepokoušel o útěk a prostě dělal, co se po něm chtělo. Stejně neměl vůbec tušení, kam by šel.
Po nějakém čase ho jeho dočasný ochránce zavedl daleko na sever, kde leží pevnost školy Vlka, Kaer Morhen. Ta už sice zažila lepší časy, ale stále cvičila nové zaklínače. Stejně jako všechny ostatní školy i oni uměli lovit a zabíjet příšery, avšak jejich specializace je šerm a technika zasazení jediné rány, ovšem i ostatní aspekty se učí. Zde se zařadil mezi další mladé chlapce, kteří se zde mezitím shromáždili a začal pravý zaklínačský výcvik. A tady poprvé mohl ocenit tvrdou výchovu, kterou mu jeho ochránce uštědřoval, neboť to, co právě zažíval bylo ještě mnohem horší. Ale už byl na podobné zacházení zvyklý, takže měl nespornou výhodu. Spát na tvrdé zemi byl zvyklý, odporná strava byla lepší, než prázdný žaludek a fyzická námaha ho sice ze začátku zmáhala, ale brzy si na to tak nějak zvykl ... teda tak moc, jak se dalo. Mnoho adeptů postupně umíralo, ale on se vždy držel. Chtěl prostě žít, ať už to stálo cokoliv.
A pak přišla zkouška trav. Pokud předtím mluvil o bolesti, tohle byl úplně jiný level. Ke zkoušce se jich už tak dostalo jenom pár, ale nakonec přežila jenom opravdová hrstka. Několik hodin bolestí, halucinací a záchvatů, ale na jejím konci stál mutacemi změněný zaklínač. Tohle však nebyl konec jeho výcviku. Zatímco se celý proces opakoval s novou skupinkou odvedenců, on se začal cvičit uměním meče, znamení a dalších znalosti. Při své výšce ale nebyl schopen plně využít krátké meče a dýky, takže brzy přivykl ke klasické kombinaci dvojici mečů, jeden ocelový a jeden stříbrný. Jeho bojový styl si sice zakládal na hbitosti a rychlosti, delší meče mu však umožňovali si držet protivníka od těla a čekat, až se unaví a poté zasadit jednu smrtelnou ránu. Kdokoliv s dýkou tak neměl moc možností, jak se k němu dostat. Nezůstával v pevnosti moc dlouho a jakmile to šlo, zanechal výcviku a vyrazil do světa.
Chvíli se bezcílně toulal světem a dělal to, co se od něj očekávalo. Bral zakázky na příšery, občas někoho zbil nebo zabil pro peníze, a všechno to propil v krčmě. Život to nebyl radostný, ale přežíval, a to bylo to jediné, co ho zajímalo. Díky rostoucímu napětí na hranicích cestoval téměř výhradně po území severu, a jih se skoro vůbec nedostal. A už začínal kazit jednu zakázku za druhou. Měl odstranit nějakou mladou wyvernu, která pustošila malou vesničku, ale trestuhodně soupeře podcenil a ten nejen že ho málem zabil, ale během boje se až moc přiblížili k vesnici, kterou téměř zničili. Přežil jenom zhruba šestiletý chlapec, kterého po chvíli přemýšlení vzal a zamířil s ním na Kaer Morhen. Tady by stejně umřel hlady, tak třeba přežije výcvik a bude z něj zaklínač.

Schopnosti a dovednosti:
Tělesná konstituce: 1 - jako zaklínač má lepší metabolismus, imunitní systém a reflexy. Prostě skoro všechno.
Síla: 1 - ačkoliv to není jeho primární způsob boje, nějakou tu sílu v sobě má. Rozhodně by byl rovnocenným soupeřem v pěstní rvačce.
Obratnost: 2 - tohle mu opravdu jde. Je lehký, svižný, pružný ... těžko ho zasáhnete.
Zručnost: 1 - umí proříznout měšce, vypáčit nějaký ten jednoduchý zámek. A trochu zručnosti při zacházení s mečem taky potřebujete.
Smysly: 1 - má je mnohem ostřejší, než běžný člověk. Jako zaklínač má o kousek lepší sluch.
Zaklínačská znamení: 2 - také jeden z jeho talentů. Hbité prsty dokázali znamení složit o dost rychleji a soustředění vždycky napomohlo tomu, že se mu znamení povedlo.
Alchymie: 2 - na zaklínačské lektvary se hodí znát základy alchymie. I když v tom učiněný mistr, nějaké elixíry by snad zvládl.
Boj se zbraní (zaklínačské meče): 3 - mistr ve svém oboru. Této části výcviku věnoval obzvlášť velkou péči a díky přirozenému talentu vyniká i mezi zaklínači.

Speciální inventář:
Zbroj školy Vlka, ještě nová - z Kaer Morhen
Zaklínačský ocelový meč - jeden a půl ruční
Zaklínačský stříbrný meč - jeden a půl ruční
Hnědák s veškerou jezdeckou výbavou
Cestovní alchymistická sada na výrobu elixírů a jedů
Zaklínačský medailon školy Vlka
Naposledy upravil Belven dne 02 čer 2017, 08:51, celkově upraveno 4

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 387
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Belven

Příspěvek od Zenn » 24 kvě 2017, 07:37

Oi,
v zásadě jsem proti tomu, aby lidi psali, kolik osob konkrétně přežilo nebo nepřežilo výcvik, neb to pak zavírá možnosti pro další, co si chtějí napsat obdobně starou postavu ze stejné školy... Zrovna škola zmije je dost oblíbená a nějaké ty "mladé dospělé" tu už stejně máme....
V dovednostech ti někam zmizel šerm, který máš v profilu.
Jinak nevidím problému a po úpravě může být někým dalším schváleno.
Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 421
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: Belven

Příspěvek od Silas » 25 kvě 2017, 22:09

Tak vidím, že naše skupinka neposlušných zmetků se rychle rozšiřuje... :happy-jumpgreen:

Mocí mě svěřenou tě prohlašuji za schválenou postavu.

Obrázek
SCHVÁLENO
25.05.2017
Obrázek

nemá zaklínačský amulet; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain