Chat

Hallar Coligan

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2017, 13:36

Hallar Coligan

Příspěvek od Hallar » 18 dub 2017, 19:30

Jméno: Hallar Coligan
Rasa: Ogar, totiž trpaslík!
Povolání: Kovář, zbrojmistr
Věk: Dospělý, ale žádnyj starý kmet to eště nejni
Víra: Podobné věci ho nechávají chladným, ale v těžkých situacích si zakleje k Melitelé.
Loajalita: Na prvním místě rodina, na druhém Mahakam.

Vzhled: Stojí před Vámi vřele se usmívající, avšak respekt budící trpaslík. Na svůj původ poměrně vysoký - odhadem měří na pohlavek okolo pěti stop.
Je robustní postavy s širokými rameny, ucházejícím svalovým tonusem a kulatým břichem svědčícím o prosperující živnosti. Dlaně má mozolnaté, hrubé, v poměru má celkem štíhlé a šikovné prsty. Na levé ruce se mu táhne již vybledlá jizva, která vzhledem k tomu, že celé dny tráví u žhavé výhně, nebudí moc pozornosti. Obličej má kulatý, s ošlehanými rysy, vykukují z něj tmavé oči nahnědlé barvy a nos jako bambulka. Vlasy má dlouhé a plnovous ukázkový - tu se v něm objeví copánek, tu ozdobný cuchanec v podobě dreadu. Věčně má vlasy svázané vzadu, a plnovous zapletený do copu, aby mohl pracovat bez obav z drobného požáru v účesu. Cop mu sahá až na bedra.
V naprosté většině případů jej potkáte v plátěných kalhotách, kožených botách s masivní podrážkou a ve lněné vestě s koženou zástěrou. Pokud ho ovšem ale přeci jenom zastihnete v civilu, zástěru s vestou vymění za halenu či kazajku a lehký kabátec.
Na trpaslíka mluví poměrně slušně, ale stejně by se za jeho občasné handrkování i dlaždič zastyděl. Je cítit ohněm, výjimečně směsí bylinek.

Povaha: Narazili jste na srdečného trpaslíka, který s láskou vykonává to, co dělá, ale zároveň se umí ozvat, pokud s ním budete mít konfrontaci. Je milý a trpělivý, zároveň i skrze svou hrdost a tvrdohlavost dokáže vyslechnout rad, ač se je taktéž rád rozhodne ignorovat. Je to svéráz, u kterého každý začíná od nuly, avšak pokud se dotyčný projeví ve špatném světle, on na to rozhodně nezapomene. Pak záleží, jak s tou vzpomínkou naloží. Svých přátel si velmi váží.
Je velmi laskavý, v případě, že se naštve, však umí jednat s horkou hlavou a ne vždy je na své jednání hrdý. A to se málokdy projevu agresivně.
Není proti válkám, protože z nich žije, ale je zásadový a nepodporuje bezhlavé zabíjení. Zvláště se distancuje jakýchkoliv rasových nepokojů. Obzvláště v žaludku mu leží Scoia'tel, kteří nejenom využívali jeho, ale nejmladšího bratra zatáhli do pouliční činnosti.
Tuto tvář veřejně nastavuje obzvlášť proto, že chce mít klid a za žádnou cenu nestojí o negativní pozornost. Ve skutečnosti ale sleduje válečnou situaci i zahraniční politiku.
Občas se jeho houževnaté trpasličí nitro zkrátka projeví. Ať už v hospodě, nebo u kovadliny s kladivem v ruce. Velice rád vypráví i poslouchá.

Historie a rodina: Narodil se v Mahakamu, jako první syn, druhé nejstarší dítě ze šesti. Předpokládalo se, že se po vzoru otce stane zdatným válečníkem v čele vlastního oddílu ogarů. Ovšem osud tomu tak nechtěl, a po návratu z jedné bitvy zvláště krvavé se Coligan starší spolu se svou chotí stali doživotními pacifisty. Hrůzy spatřené ve válce manžely upevnily v tom, že již nechtějí mít nic společného s výrobou zbraní, nebo se zabíjením ve jménu kohokoliv. Nejprve se rodina přestěhovala do Temerie, která ovšem neustále vedla výboje proti Redanii a naopak. Jejich snaha o rozvíjení poctivého řemesla opět skončila u opravy mečů, zbroje, kování podkov, nebo proseb o ukování zbraní Mahakamské úrovně. Lidé si, jindy tak opovrženíhodné nelidi, zkrátka pletli všechny dohromady a rázem nemohli spatřit rozdíl mezi gnómem a trpaslíkem. Obojí je poctivá pracovní síla přeci.
Tak se jejich putování, jakmile jim to jen situace umožnila, odebralo do Koviru. Tam se mohli rozvíjet svými talenty a vášněmi, protože kvalitní materiály díky nerostnému bohatství království byly dostupné, stejně jako v Mahakamu. A tak se z válečného veterána stal kovář, a z manželky vojáka drátenice.
Malý Hallar vyrůstal se svým dětským snem jít ve šlépějích otce, ale rodiče spolu s dětmi dospívají a tak již brzy pochopil, že jej nečeká ani armáda, ani válka. Brzy přestal dbát na politiku a raději se učil u otce v kovárně, kde brzy objevil svůj talent na zhotovení velice praktické výzbroje. Rodiče jej také posílali na učení do místní školy v komunitě nelidí. Ale místo lásce k počítání a obchodního myšlení nalezl zálibu v alchymii - proto ta popálenina na levé paži. To je taky vlastně asi i dědičný znak, protože ze šesti sourozenců se této vědě více či méně věnovali tři. Jeho nejmladší bratr byl však za výrobu a prodej fisstechu v Port Vanis stíhán s doposud neznámým rozsudkem.
Jak šel čas, s rodiči si rozuměl méně a méně, sestry byly dávno provdány a mužská potřeba postavit se na vlastní nohy na sebe nenechala dlouho čekat. Odešel do Rakverelinu, kde se stal věhlasným zbrojířem a jeho klientelou byli povětšinou Aen Seidhe, kteří si jej vážili i z rasových důvodů.
Několik let mu ale trvalo, než si uvědomil, že jeho výtvory slouží téměř výhradně i ke zbrojení Veverek. Ať už z trucu, nebo snad ze zásady, byl to pro něj důvod Narok opustit a přesunout se dál. Rozhodl se odcestovat za sestrou do Oxenfurtu (na univerzitě studovala léčitelství a alchymii), kde jeho kovárna funguje až dodnes.

Speciální inventář: Mahakamská obouručná sekera po otci - už něco zažila, ale po nabroušení stále funkční
Schopnosti a dovednosti:
Tělesná konstituce 1/6 - Není ve špičkové formě, ale přeci jen pracuje rukama.
Síla 1/6 - Jak už bylo zmíněno... v kovárně se nemůže potácet kdejaký střízlík.
Obratnost 1/6 - Trpaslíci, ač se nezdají, jsou rychlí.
Zručnost 2/6 - Tahle zbroj se neuková sama!
Smysly 1/6 - Vidí, slyší, cítí, prostě doposud bez defektu.
Inteligence 2/6 - Hloupý trpaslík patří na zahradu.
Vůle 1/6 - Co jde udělat dnes, jde udělat i zítra.
Společenskost 2/6 - Komu mele huba pantem, ten ocení každého posluchače.
Alchymie 1/6 - A z čeho je ta popálenina na paži? Eh... o tom raději jindy.
Kovářství 2/6 - Denně u výhně, denně odhodlán.
Boj se zbraní 1/6 - Tak že nebude voják mu došlo už dávno, ale na domobranu mu jeho schopnost postačí... zatím.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 423
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: Hallar Coligan

Příspěvek od Silas » 18 dub 2017, 20:14

Trpaslík, to je super... za mě ano.

Body máš rozdělený, jeden nerozdělenej zaznamenanej v profilu... jenom, když smažeš všechny ty nuly, tak se ti přestanou zobrazovat a je to přehlednější.
Obrázek

nemá zaklínačský amulet; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Hallar Coligan

Příspěvek od Zenn » 18 dub 2017, 21:48

SCHVÁLENO
18.04.2017

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde