Chat

Leto

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 úno 2017, 15:30

Leto

Příspěvek od Leto » 17 úno 2017, 15:36

Obrázek

Jméno: Leto Aurelius Levian Benauring //aep Rienfre // budoucí hrabě var Arvy
Rasa: Člověk
Povolání: Čaroděj
Víra: kult Velkého Slunce
Věk a/nebo datum narození: 34
Loajalita: Nilfgaard, Kupecký cech, akademie v Loc Grim


Povaha:

Při jednání s Letem si musíte být vědomi, že jste vždy ten pod ním. Zvláště, pokud nejste mág. Věří že má nárok na víc, na to nejlepší a nikdo jiný ho nemá. Jakkoli může být fascinován ostatními, je to jen dočasné, než získá co chce. Vždy jen využívá ostatních, ať už mu to přinese užitek fyzický, či nehmotný a některými zanedbávaným, jako je třeba i obyčejná zkušenost.
Prakticky nikomu nevěří. Důležitější informace se prakticky nedozvíte a může působit, jako někdo, kdo je pohlcen svojí prací.
Jeho arogance je zároveň slabinou i předností. I když by měl prohrát, udrží klid a jistotu, že situace dopadne v jeho prospěch. Tato jistá úroveň chladnokrevnosti spojená s talentem pro lži a klam.

Záleží mu jen na rodině, postavení a penězích. Jinak je mu celkem jedno, komu ublíží, pokud mu stojí v cestě. Většinou si udržuje vzhled klidného, vyrovnaného chlapíka, zatímco ve skutečnosti je arogantní sadista s několika plány na zisk čehokoli, po čem jeho srdce právě touží. Nedá se říct, že by byl člověkem, který odpouští, jak prokázal ve svých letech na akademii.
Všechno tohle je výsledek jeho potřeby chránit bližší lidi kolem sebe, která ústí v nutnost být nejlepší za téměř jakoukoli cenu. Teď je ale na Severu a o nikoho, mimo sebe se tady nemusí starat.

Většinou se snaží poznat ostatní lidi a krmí je hromadou lží, ačkoli je ale chronický lhář, má dobrou paměť a pamatuje si tváře a co jim řekl. Svoje sliby plní, ale přesně do posledního písmene... neudělá víc než slíbil.
Zkráceně by se o něm dalo říct, že opatrně volí každé své slovo, ale na druhou stranu... nosí tu plátovou rukavici.


Vzhled:

Magie se na jeho vzhledu podepsala hned několikrát. Mnohdy, když zkoušel co vše dokáže, ale také odstranil prakticky všechny jizvy, zvláště ty, které utrpěl v Bitvě u Brenny. Má výraznější lícní kosti a delší bradu. Zrzavé vlasy většinou drží krátké, jak ale odrostou, začnou mu hnědnout... Z Nilfgaardu si drží zvyk "vždy oholen". Zdědil velmi expresivní mimiku, takže dokáže vykouzlit ty nejsmutnější štěněčí oči, ale i děsivý rozrušený obličej psychopata. Většinou je ale za chladnokrevného parchanta.

Vzhledem k situaci na severu se snaží neodívat, jako mág a vypadá spíše, jako člen nějaké žoldácké organizace mimo službu. Většinou nosí zelený, nebo černý plášť spolu se zbytkem oblečení spíše tmavých barev. Nosívá kroužkovou košili, plátové chrániče ramen, náholenice a lehčí zbroj na hrudi. Nosí jen jednu plátovou rukavici... levou.

Historie:

Jakožto "čistokrevný" Nilfgaarďan a čaroděj byl už od mala arogantní, možná víc než by bylo zdrávo. Narodil se, jako potomek dvorní dámy u Nilfgaardského císařského dvora a člena Kupeckého cechu.
Očekávalo se od něj, že se dostanu alespoň k jedné funkci, ale ideálně k oběma. Osud mu ale do cesty položil dar využívat magii. Místo etikety, šermu a jiným věcem byl rodiči poslán do Imperiální akademie v Loc Grim.
Nejenže sám aspiroval o nejlepší výsledky, vyučující na akademii to vyžadovali, stejně jako konkurence, která byla místy až nezdravá. Vše vyvrcholilo v bodu, kdy mu zdánlivě nejlepší přítel vrazil nůž do zad a hrozilo mu vyloučení z akademie a možná ještě hůř. Kradení materiálů vyučujících bylo vážné obvinění. Až na to, že Letovi zůstal volný přístup během vyšetřování. A vše co mu stačilo byl jeden profesor na jeho straně a pár malých kouzel, aby obvinění obrátil a přidal k němu falešné obvinění k jeho osobě. Dostal několik materiálů patřícím profesorovi a za pomoci několika málo kouzel je nastražil akorát včas, kdy vyšetřovali možnosti u jeho bývalého přítele.

Na více než rok byl poslán na sever do Ban Ardu, aby se situace v Loc Grim uklidnila. Než se vrátil domů, částečně si osvojil jazyk, zvyklosti a seznámil se s monstry, které žijí na severu. Nemluvě o nahlédnutí do umění kování magických mečů, jejich runotepectví a boje s nimi, v čem už byl lehce zběhlý.

Když se vrátil do Nilfgaardu, rozhodl se po letech konfrontovat svého bývalého nejlepšího přítele. Vše, co kdo kdy zjistil bylo, že se po jednom tahu v hospodě utopil v kaluži. Vyšetřování proběhlo, ale beze svědků a s tím, že Leto byl tou dobou v Loc Grim bylo zavřeno. Nikoho takový konec nepřekvapoval. Po vyloučení z akademie byl zostuzen, nesměl vykonávat magii a většinu času pod vlivem alkoholu.

Zhruba tou dobou byl svým otcem pozván mezi členy Kupeckého Cechu, který se v Nilfgaardu řadil k nejvýznamnějším organizacím. Ne, že by mu byl prospěšný, mimo status mága, ale samotné členství mu zajišťovalo jistou diplomatickou imunitu i na Severu.
Několik dalších let strávil cestováním po Císařství pod vlajkou Loc Grimské akademie a tím spojené kontroly jeho činností.

Nakonec byl povolán do císařské armády a přidal se k armádě polního mašála Coehoorna. V divizi Magne měl primárně podporovat vojáky, ale také sledovat nedalekého Coehoorna, jak pro akademii, tak pro cech. Každý, kdo v té době žil a i dlouho potom dokázal říct, jak bitva dopadla. Když byla většina divize Magne rozprášena, Leto se přidal ke Coehoornovi, který zorganizoval poslední útok. Tenkrát viděl, jak horda nemotorných barbarů s meči a kopími likvidovala urozené rytíře a elitní jednotky, horda známá, jako Ubohá Zasraná Pěchota.

Leto se vyhnul smrti či zajetí otevřením portálu do "někam". Jedné z nejriskantnějších a nejšílenějších věcí, co může čaroděj udělat. Naštěstí se ocitl v Toussaintu. O několik dní, kdy se zvládl dostat do stavu, kdy mohl chodit se dostal k nejbližší osadě a odtamtud putoval přímo do Niflgaardu... k soudu.

Jen díky vlivu akademie, cechu a oběma jeho rodičům se vyhnul trestu smrti za dezerci jen delším vězením.

Jakmile se vzpamatoval z vězení, dostal od akademie úkol. Vyrazit znovu na Sever a autenticky zmapovat co mohl, od lidnatosti přes lidnatost, pověry, historky, zvyklosti a cokoli jiného, co si imperiální autoři přikrášlili k sobě. Přípravy mu zabraly přes rok a když se vydal, prakticky šel s další invazí Nilfgaardu. V určitém bodě se ale oddělil a pokračoval dál, aby stihl vše zadokumentovat, než se vše obrátí naruby.

Schopnosti a dovednosti:
Nerozděleno: 1


Konstituce: 1
Síla: 1
Obratnost: 2
Zručnost: 1
Inteligence: 2
Vůle: 1
Společenskost: 1
Magie: 3
Boj s mečem: 2
Jazyky: 2
(Nilfgaardský dialekt starší řeči)
Boj s monstry: 1
Geografie: 1
Informovanost: 1
Chladnokrevnost: 1
Všímavost: 1
Lhaní: 1Speciální inventář:

- meč
- dýka
- magické amulety
- prázdné knihy a pergameny, souprava ke psaní
- Nilfgaardský hřebec černý, jako peklo

Známé postavy:

Arleight (quest)
Cyriel (quest)
Elaine (quest)

Editace karty:

07.04.2018 -> Předělaná povaha, vzhled, historie... vlastně všechno...
Odehrané questy:

Event - Co bouře přivála 3. část (2 body)
Quest Rychle a Zběsile (10 bodů)
Naposledy upravil Leto dne 07 dub 2018, 17:40, celkově upraveno 7
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Leto

Příspěvek od Admin » 14 bře 2017, 18:56

SCHVÁLENO
14.3.2017Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde