Chat

Kaarhai

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2016, 10:28

Kaarhai

Příspěvek od Kaarhai » 20 pro 2016, 15:44

Jméno: Kaarhai
Rasa: člověk
Povolání: zaklínač, škola Vlka
Věk: mladá dospělá, 19 let
Loajalita: škola Vlka a vlastní žaludek

Vzhled:
Vedle svých ostřílených druhů ze zaklínačských okruhů vypadá mladá Kaarhai vcelku nevinně, ovšem nečekejte žádnou roztomilou slečinku. Díky průměrně vysoké, hubené postavě a faktu, že s běžnými lidskými ženami nemá moc v čem soupeřit co se fyzických dispozic týče, je poměrně snadné si ji splést s pohublým mladíkem. Na ženu má však svalů poměrně dosti, byť není typ mohutného válečníka, zaklínačské geny rozhodně nezapře.
Vrchní část obličeje je skryta maskou pro Kaarhai tolik charakteristickou - vrchní čelistí lebky mladého gryfa, kterého zaklínačka skolila při výcviku. Lebka je uzpůsobena tak, aby držela na svém místě, se zobákem tyčícím se zaklínačce před čelo. Zpod tak vykukuje pár jantarových kočičích očí, hustě ohraničen černým válečným pomalováním - to spojuje obě oči a zároveň se ve ztenčující se lince táhne od vnějších koutků očí přes líce až po kraje dolní čelisti. Z poměrně ostře řezaného obličeje s úzkými rty a nevýrazným nosem tak vystupují právě zaklínačské oči, dávajíce jasně najevo, s kým má případný protivník tu čest. Zpoza gryfí lebky na temenní části pak vystupuje dlouhá hříva nejrůznějších tmavých per, z nichž jsou některá zapletena mezi dívčiny havraní vlasy - mohou tak vytvářet dojem, že peří pokrývá vršek Kaarhainy hlavy a plynule přechází v rovné vlasy, spadající lehce pod ramena.
Byť samotný základ výbavy tvoří jednoduchá kožená výzbroj, Kaarhai je ověšena nejrůznějšími kůstkami, ozdůbkami a amulety, které za svůj krátký život nasbírala - není jich tedy moc, zatím. Jinak bývá její oblečení pružné a lehké, i větší ozdoba na hlavě je přizpůsobena tak, aby zaklínačku neomezovala v pohybu a také sloužila jako obrana před fackou do obličeje, když už si na jiné helmy nepotrpí.

Povaha:
Při běžné interakci s nezajímavým člověkem se Kaar příliš neliší od vědmáckého stereotypu - bývá odtažitá, příliš se nevyptává, jde rovnou k věci a cokoliv, co se netýká obchodu či cenných informací, byste z ní tahali jako z chlupaté deky. Podobně jako většina ostatních zaklínačů, i Kaarhai přišla o většinu běžných emocí, nebo spíše alespoň o schopnost je řádně projevovat a rozumět jim. Pod slupkou drsné zaklínačky se tak přeci jen schovává nějaké to citlivé jádro, je ovšem zatraceně těžké se k němu dostat a u Kaarhai si jeden nikdy není jistý, jak hluboko pod povrchem její nátury vlastně je.
Ačkoliv pochopit lidské emoce pro ni bývá občas složitější, neznamená to, že by takovou snahu vůbec neměla - ba naopak. Byť se zdráhá tento fakt přiznat, lidskou společností neopovrhne. Přestože jim úplně nerozumí, pocity ji na jednu stranu svou složitostí fascinují. I při poslouchání hádky hospodských opilců Kaarhai tu a tam zvědavě poslouchá a uvažuje o okolnostech a souvislostech vyřčených slov. Neskutečně ji fascinuje sarkasmus a ironie, občas si sama neodpustí kousavou poznámku, jen čas od času šlápne vedle a vyřkne hloupost, nebo naopak nepochopí narážky od druhé strany. Krom jisté neobratnosti emoční i sociální však rozhodně není hloupá - umí číst a jakž takž i psát, rychlé logické uvažování jí nechybí. Jen taktika a strategie nepatří mezi její silné stránky, sama se tak kolikrát dostane do řádného problému v momentě, kdy má obludu doslova za krkem. Umí však zachovat chladnou hlavu a stojí to vskutku dost, aby začala panikařit, a tak se zatím po každém zakopnutí zvedla.
Jedná se veskrze o charakter nepředvídatelný, který se každopádně nepřiklání k dobru či zlu. Jako malá si cenila každého života a všeho krásného, což ovšem s povoláním zaklínače mohla skloubit jen horko těžko. I přes vědmácké geny v Kaarhai přeci jen zůstalo něco z maličkého snílka, který snil o velkých věcech. Vzhledem k tomu, že je tahle dívčina ještě na prahu dospělosti, ji ony velké věci ještě čekají - a ty snad rozhodnou, jakým člověkem se vlastně stane.

Víra:
Kaar byla vychovávána ve víře v Melitelé, ovšem po letech a zaklínačském výcviku... nu, je si existence nějakých božstev vědoma.

Historie:
Svých prvních šest let života si Kaarhai prožila v teple domova. Nepocházela zrovna z majetné rodiny, ovšem v těchto dobách byl poklidný farmářský život v odlehlé vesnici záviděníhodný - holčina vyrůstala mezi pracujícím lidem a dalšími vesnickými dětmi, byla takovým veselým, věčně se usmívajícím dítkem. Dalo by se říci, že disponovala láskou pro vše živé, ve všem viděla něco dobrého a krásného, i v bláznech a mrzácích. Do jejího života se tak zapsal i vesnický klučina jménem Vraník, který byl oné šestileté holčině věrným kamarádem, byť měl pouze jedno oko.
Malá Kaarhai však neměla tušení, že klidný život na vesnici bez nejrůznějších netvorů a bestií, které by ohrožovaly životy vesničanů, nebyl tak úplně zadarmo. Nějaký čas před holčininým narozením se vesnice musela obránit na vědmáka, aby se zbavila neustálých útoků všemožné havěti - o což se také dotyčný zaklínač postaral, ovšem za jakou cenu. Krom peněz a jídla si tak odnesl i příslib nějakého toho Překvapení... a o několik let později se vrátil, aby sklidil svou odměnu.
Farmář nejdříve pomýšlel na útěk se svou dcerkou pryč do bezpečí, ovšem stačil jediný zaklínačův pohled a bylo jasné, že vědmák s prázdnou neodejde. Ač bylo celkem jasné, že Kaarhai odvede na smrt, i tak vzal holčinu s sebou do pevnosti Vlků. Sama Kaar si toto období vybavuje jen matně, jako dítě byla přirozeně vystrašená k smrti. Navzdory očekávání všech se však holčině podařilo dostat se do tempa výcviku poměrně rychle, a brzy se vyrovnala ostatním adeptům. Za své přežití mohla vděčit také podpoře od zaklínače, který ji na Kaer Morhen přivedl - starší vědmák Bran byl v mnohých chvílích tím, kdo ji povzbuzoval k dalším výkonům a nepoddání se mutagenům. Defakto jí byl otcem a učitelem, a pomohl jí najít ve škole Vlka jakousi rodinu.
Po ukončení výcviku zůstávala Kaarhai nějakou chvíli mezi ostatními vlky, než zamířila za svými vlastními zkušenostmi. Není to tak dávno, co se vydala na cesty, a v mnohých ohledech je tedy stále ještě nezkušeným capartem... ale vše přijde v ten správný čas.

Rodina:
V prvních pár letech života vyrůstala Kaarhai v malé farmářské rodině, s milující matkou a ambiciózním otcem. Snad to byl výcvik, mutageny v krvi či zub času, že citové pouto k nim bylo postupně přetrháno a zůstala jen vzpomínka.
Kdyby měla Kaar označit určitou skupinu lidí za svou rodinu, zřejmě by tak pojmenovala svou domovskou školu, těch pár mladých zaklínačů, kteří přežili výcvik s ní, a zaklínače Brana, který jí je tak trochu mistrem.

Schopnosti a dovednosti:
Obratnost: 2
Zručnost: 1
Smysly: 1
Inteligence: 2
Vůle: 2
Zaklínačská znamení: 2
Tělesná konstituce: 1
Boj s lukem: 1
Boj s mečem: 1
Boj s monstry: 1
Lov: 1
Všímavost: 1


Známé postavy:
Bran - takřka rodina, přestože jej Kaarhai zhruba tři roky neviděla, předpokládá, že její mistr se stále potlouká světem živ a snad i zdráv
Arleight Primm - zná jej pouze pod jménem Vraník, když byl ještě nevinným klučinou; absolutně netuší, zda žije a spíše předpokládá, že si již pár let hoví pod zemí

Speciální inventář:
zaklínačské meče × medailon ze školy Vlka × univerzální šikovnosti potřebné pro přežití × vybavení na přípravu lektvarů × luk a šípy

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Kaarhai

Příspěvek od Zenn » 20 pro 2016, 17:14

Za předpokladu, že se zjevíš i ty v kartách těch dvou... ANO.
Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Kaarhai

Příspěvek od Admin » 20 pro 2016, 22:08

SCHVÁLENO
20. 1. 2016

Více méně k službám


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain