Chat

Cómhan

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2016, 10:49

Cómhan

Příspěvek od Cómhan » 06 pro 2016, 10:51

Jméno: Cómhan
Rasa: půlelf
Věk: mladý dospělý
Povolání: kněz
Kult: Coram Agh Tera
Aktuální loajalita: kult pavouka se lví hlavou
Víra: věří v existenci každého božstva, které je či bylo uctíváno

Vzhled:
Je typický svou nahrbenou postavou a kývavou chůzí, takže poznat se dá již z daleka. Další zvláštností jsou mírně zašpičatělé uši, ale ty si úspěšně kryje delšími vlasy. V každém případě, i ten nejméně zkušený člen jeho vlastního kultu pozná, že tento mladý muž nebyl vhodný jako oběť pro potěchu božstva.
Postavy je menší a útlejší. Může sežrat klidně kilo špeku a nepřibere ani gram. Má to ovšem jisté negativum. Běžné porce mu nestačí a mívá proto často hlad. Pokožka je bledšího odstínu nehledě na domu strávenou na slunci.
Co se detailů týče, tak vlasy má černé barvy, stejně jako oči. Nos byl minimálně jednou už zlomený.

Povaha:
Myslet si, že Cómhan je skrz na skrz zlý a špatný by bylo trošku zcestné. Jistě, je členem zakázaného kultu, nejednou už vedl obřad, v rámci kterého zabořil svou obsidiánovou dýku do srdce nějakého dítěte či dospívající slečny a noční můry z toho vážně nemá, ALE…
… je poměrně tolerantní. Hubu si na špacír rozhodně nepouští. Ať už vyslechne jakékoliv temné tajemství druhého, nechá si jej pro sebe. To ovšem neznamená, že nabyté vědomosti nevyužije ve svůj prospěchv momentě, kdy se mu to hodí.
… patří mezi přesně ten typ půllidí, kterým nedělá absolutně žádný problém měnit strany přesně tak, jak se mu to hodí. I vlastní kult, který ho v podstatě vychoval, by bez skrupulí zradil, kdyby se mu to nějaký způsobem vyplatilo. Na druhou stranu, je houževnatý a poměrně vytrvalý. Svěřený úkol se tedy snaží dokončit. Ovšem ne za každou cenu, že áno, která je dána hlavně lákavostí jiné nabídky.
… ne vždy si všechno pořádně promyslí. Nechává se strhnout emocemi, podlehne prvotním pocitům a nějaké následky jej začnou trápit až ve chvíli, kdy se s nimi musí potýkat. Budoucnost většinou nechává náhodě.
… nemá žádné přátele. Respektive, někteří jej za přítele možná považují, jenže tento pocit oboustranný rozhodně není. Lidi jako takové z principu nesnáší a rád jejich drobotinu obětuje svému krvavému božstvu. Ale zároveň není hlupák, takže své emoce drží na uzdě a nikde se s nimi nechlubí.
… a možná se někdy v budoucnu vynoří další jeho povahový rys.

Historie:
Klášter Córc Agh Tuadh
Významné, avšak přísně utajované poutní místo kultu Coram Agh Tera. Centrálním prvkem je svatyně, ve které hoří nikdy nehasnoucí oheň. Dále se zde nachází klášter, něco jako sirotčinec a pár hospodářských budov.
V sirotčinci byly děti od malička připravovány na to, že se západem slunce budou obětovány. Nejen délka, ale i samotný obsah přípravy se lišil nejen podle pohlaví, ale i podle svátku či jiné významné události, pro kterou bylo dané dítě určeno. Někdy bylo třeba zabít několikaměsíční, jindy pětileté, sedmileté,… maximálně však devítileté dítě, pokud se jednalo o chlapce. Děvčata se mohly obětovat až do věku třinácti jar.
Protože spotřeba obětin byla poměrně veliká, kněží se snižovali i k únosům po celé zemi. Menší přísun děti zajišťovali i sami poutníci. Pro každou věřící rodinu bylo velikým požehnáním, jestliže bylo právě jejich dítě vybráno a připraveno k obětování.

Cómhan se v sirotčinci neocitl náhodou. Jeho matka, kterou znásilnil jeden z příslušníků Veverek, se jej chtěla zbavit. Naštěstí byla věřící, takže svého syna neutopila jako kotě, ale vložila ho do náruče jednoho z kněží. Mírně zašpičatělá ouška nebyla nijak výrazná, byl to zdravý a silný chlapec, takže byl po menších průtazích přijat.
Původně měl být obětován prakticky ihned po přijetí. Čerstvých novorozenců nebylo mnoho. A jak to tak chodí, těsně před obřadem jej prohlížel starý kněz. Jejich božstvo by přece nepřijalo vadnou oběť. Tento kněz byl starý praktik a s prohlídkou dětí měl mnohaleté zkušenosti. Na malém se mu cosi nezdálo, takže chlapec byl odmítnut a den jeho zabití byl posunut. A v momentě, kdy se mu ouška zašpičatěla, bylo všem kněžím jasné, že byli podvedeni a malého nebudou moct obětovat nikdy.
Prohlásit, že chlapec se měl v klášteře jako v bavlnce, by byla lež. Ostatními dětmi byl odstrkován nejen pro svůj původ, ale také proto, že nebyl hoden té cti, nechat se zabít ke cti lvohlavého pavouka. Ani kněží jej moc nemuseli a mezi ostatní novice jej vzali jen proto, že nevěděli, co s ním. Den přijetí byl závazný pro všechny strany a jeho vyhnání by znamenalo obrovskou pohromu pro klášter. Možná by na ně i přišli. Takže chlapec vyrůstal sám. Zatímco jídla moc neměl, pohlavků a různého bití se mu dostávalo možná až příliš. Právě zde se formoval jeho negativní názor na lidi. Samozřejmě, někteří haranti na tom byli mnohem hůř, ale vysvětlujte to malému klukovi.
Bez nějakých větších kotrmelců roky plynuly. Z děcka se stal dospělý muž, kterého vysvětili a dle zvyku ho nechali vést pár nevýznamných obřadů. Jeho nadřízení jej museli ocenit. Mladý kněz nezaváhal, ruka se mu netřásla, když poprvé vrážel svůj obsidiánoví nůž do těla malého děvčete. A když měl možnost jít kázat do světa, tak šel…

Dovednosti:

Primární:
Tělesná konstituce 1/6
Život v klášteře nebyl jen sebevzdělávání. Někdo to dřevo na zimu naštípat musel. A drhnutí hrnců pískem také nebyla činnost, o kterou by se rvali. Cómhan ty svaly nabral prachobyčejnou prací.
Zručnost 1/6
Myslíte si, že vyříznout srdce z těla tak, aby ve dlaních ještě chvíli bilo, je jednouché? Že se udělá šmik, šmik a je to hotové? Tak tady se náš kněz pořádně nadřel, než zjistil, jak na to.
Inteligence 3/6
Z části vrozená a z části získaná. Povolání kněze není jednoduché a těch stoh knih, které musely být přečteny…
Vůle 2/6
Výdrž a soustředěnost vždy patřila mezi jeho silné stránky, navíc ji posílila i klášterní výchova. Dlouhé náboženské obřady a nekonečné svátky musel nějak ve zdraví vydržet.
Společenskost 1/6
Krásy zrovna Cómhan moc nepobral, ale to neznamená, že mu nebylas hlavy nacpána jistá slušnost a znalost společenských pravidel.
Víra 3/6
Věří. A to fakt hodně. Vlastně vám uvěří existenci jakéhokoliv boha, kterého si právě vymyslíte. Mozek má vylitý celkem slušně.

Speciální předměty:
Obsidiánový nůž

Známé postavy:

Editace karty:

Odehrané questy:
Naposledy upravil Cómhan dne 08 pro 2016, 10:06, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 423
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: Cómhan

Příspěvek od Silas » 07 pro 2016, 22:31

Ještě ten věk, jinak za mě pro.
Obrázek

nemá zaklínačský amulet; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Cómhan

Příspěvek od Zenn » 07 pro 2016, 23:22

SCHVÁLENO
7.12.2016


(jestli nechceš konkrétní roky, stačí napsat přibližnou kategorii, alá dospívající/stařec etc.)
Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain