Chat

QUEST: Pohřbené lži

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 243
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: QUEST: Pohřbené lži

Příspěvek od Silas » 16 bře 2018, 15:55

Oba jste se vydali po krvavé stopě, kterou za sebou nechávala nestvůra. Ve zbytku místnosti se sarkofágy jste už nic jiného nenašli, mimo spousty suti a zbytků rozkousaných těl všemožných stvoření, od něčeho, co vypadalo jako zbytky lidské ruky až po překouslou myš.

Chodba se párkrát zaklikatila, než jste došli do menší místnosti s pouze jendím sarkofágem uprostřed. Tedy, mimo jiných věcí. Po místnosti byly rozsekány zbyty asi čtyř ghůlů. Jeden byl hned u vašich nohou, druhý položený na sarkofágu, rozseklý vejpůl... třetí byl nacpaný čelem do rohu místnosti a poslední ležel s rozeklanou lebkkou v průchodu do další místnosti. Pro ostrovana to byly jen mrtvoly, ale zaklínačka poznala, že takové rány udělal stříbrný meč v rukou zaklínače. Mimo to se ve světle louče zableskl kousek kovu, který byl zaržen do lebky ghůla v rohu místnosti. Což se po bližším prozkoumání ukázalo, jako dýka ze stříbra s vyrytým motivem hada kolem dokola jílce.

Vzhledem k tomu, že pokud jste udělali do místnosti dva kroky, měli jste po levé ruce hned průchod s mrtvým ghůlem, viděli jste do další, větší místnosti. Tato byla podle odrazů světla z louče kruhová s malým olářem uprostřed a sarkofágy zasazenými do zdí. Co jste ale v tu chvíli slyšely bylo vrčení a silné dupání. Byl to nekrofág, jak mlátil jednou tlapou do stínu, kterým neprošlo světlo louče. Když jste se zahleděli o něco lépe, vypadalo to jakoby stín roztáhl ruce, ale potom jen mávl rukou na ghůla a pomalu se začal vzdalovat.
bastard, zaklínač a ještě k tomu nilfgaarďan
zmijí amulet nosí schovaný pod košilí a zbrojí; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 30
Registrován: 23 črc 2016, 06:21

Re: QUEST: Pohřbené lži

Příspěvek od Thyra » 22 bře 2018, 12:23

Byla vděčná za Leifovi podporu, ale její výčitky to pranic nerozptýlilo. Mlčky procházeli zaneřáděnou chodbou. Ona samotná už toho mrchožrouta měla nad hlavu. Nenápadně se vyhýbala roztodivným hromádkám kostí často ještě pokrytých hnijícím masem. Jakkoliv to mohlo být změkčilé, hnusila se jí představa do něčeho z toho, co kdysi bylo živé a skončilo jako potrava nekrofága (byť nejspíše - a to ostatkům ostatně přála - až po vlastní smrti), tak bezohledně šlápnout.

Živočišné zbytky poházené v další místnosti už nepatřily přirozeným tvorům. Byli to na kousky rozsekaní ghúlové. Řezy byly velmi čisté, tihle v žádném případě nebylo pokoseni obyčejnou zbraní. "Leife," osloví seveřana obcházeje po místnosti, "pamatuješ na toho zaklínače, co tu prý byl před námi?" Tohle byla dozajista jeho práce. Rozhodně si vedl líp než já... a přesto se nevrátil, pomyslela si s náhlým návalem úzkosti. Vědět při pohledu na pozůstatky této řeži, že ani takový um nejspíš nestačil na porážku příšer těchto katakomb... Jaké šance vlastně mohla mít ona? Dost možná nestály za starou bačkoru. Pocítila nutkání to vzdát, odejít, dokud je čas, nepouštět se do boje, který je už možná předem prohraný. Jsem opravdu takový zbabělec? Ztrátou meče už dost otřesená čest jí však stejně ustoupit nepovolila.
Najednou zachytila koutkem oka kovový záblesk, který ihned upoutal její pozornost. Vydala se jeho směrem do rohu místnosti a co nevidí - z ghúlí lebky trčí lesklá ozdobná dýka. Thyra ji tedy opatrně vyškubla ven a prohlédla si ji obdivujíc hada obtočeného kole rukojeti. Škola Zmije? napadlo ji, ne tedy, že by na tom nějak zvlášť záleželo. Doufala, že v další chodbě nenarazí na zaklínačovo mrtvé tělo. Už po zhlédnutí jeho díla v této místnosti k neznámému chovala kousek úcty. Nechtěla vidět, jak zkončil.
"Leife, podívej," přivolala svého spojence a podala mu dýku, "zdá se mi to nebo máme vážně takové štěstí?" Muselo to být stříbro. Pocítila slabý záchvěv naděje.

Když místnost dostatečně prozkoumali, vydali se k průchodu do další místnosti, odkud se ozývaly ty rány. Zpozorněla, když uviděla nekrofága. Vztekal se. Ale bylo tam ještě něco dalšího... Někdo. Proč na něj příšera nezaútočí? Ten obrys zahlédla jen krátce, ale nemohl to být další ghúl. O tom, co byla postava zač, však teď více nepřemýšlela. Na to bude čas později. Teď tu byla ta obluda, ve které jí uvízl meč.
Jen naštvaně zavrčela a rozběhla se na ni, když o ní ghúla ještě nevěděl, aby mu sekla zezadu do boku.

Mimo herně:
Hod na boj s mečem:
Thyra hodil/a 2d6 a součet kostek je 11:
5, 6


Pak musí rychle uskočit, protože jestli o ní nekrofág nevěděl předtím, teď už určitě.

Mimo herně:
Hod na obratnost:
Thyra hodil/a 3d6 a součet kostek je 10:
3, 5, 2


Mimo herně:
Omlouvám se, že mi to tak trvalo, fakt jsem si zatím nemohla najít čas, bylo toho nějak moc.
Btw, doufám, že ten útok nevadí, kdyžtak to přepíšu a počkám.
Edit, Silas: Pohoda, pokračujem.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: 06 lis 2016, 21:35

Re: QUEST: Pohřbené lži

Příspěvek od Leif » 27 bře 2018, 20:40

Když postoupili dál po krvavé stopě došli došli do nějaké místnůstky, kde byli zbytky nějakých příšer. Pěkně naporcované musím uznat... pomyslel, jakmile kolem nich prošel. Byl rád, že neskončili jako oni. Kromě toho se tam váleli i nějaké kosti, kterých si všiml až když jednu rozšlápl pod svojí vahou.

"Yeá?" odpověděl zaklínačce a se zaujetím se sehnul k mrtvole příšery, která byla ve dví. "Vatt'ghern? Yeá. Myslíš, že to udělal on?"
Bylo mu divně s pocitem, že pokud tohle udělal vatt'ghern a neuspěl tak co čeká je, ale v tom jeho rozjímání přerušila Thyra s nějakým štěstím. Našla dýku a očividně byla stříbrná. Aspoň něco... oddech si. Když mu ji podala začal si prohlížet. Hadisko? To bude nějaká ta jejich škola asi...

Jak vkročili do další místnosti, uslyšel Leif dupání a zahlédl dvě postavy. Jedna byla onen nekrofág a to druhé? Kdo ví... Thyra jen zavrčela a rozběhla se po příšeře. Když to Leif uviděl jen ji okřikl "Vatt'ghern!" a hodil jí hadí dýku. Pak už akorát stačil říct "Ayd f'haeil moen Hirjeth taenverde." a tasit zbraně a rozběhnout se za zaklínačkou.

Věděl, že s ocelí moc škody neudělá proto se snažil vést všechny své útoky na šlachy a na hlavu. Od věci by také nebylo se vyhnout nějakým těm útokům, aby neskončil jako předtím.

Mimo herně:
Boj se zbraněmi
Leif hodil/a 2d6 a součet kostek je 10:
6, 4

Síla
Leif hodil/a 2d6 a součet kostek je 7:
1, 6

Obratnost
Leif hodil/a 2d6 a součet kostek je 8:
2, 6
Aktivita? Co se dá-Čtu hned, odpovídám později


Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 243
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: QUEST: Pohřbené lži

Příspěvek od Silas » 29 bře 2018, 23:25

Zaklínačka se rozběhla po nekrofágovi a sekla jej dýkou do boku, načež se příšera trhla právě včas na to, aby ji Leif sekl sekerou do tváře... nebo, jak by se to jinak dalo popsat. Příšera zaskučela a začala se ohánět kolem sebe. Stříbrný meč měla stále v boku a bylo vidět, že jí to způsobuje obrovské bolesti. Spolu se spoustou dalších zranění, která už utržila.

"Nebavítě mě." Ozval se až nelidský hlas jen, co se příšera znovu rozmáchla, už spíše z posledních sil a vzplála. Padla na kolena a poté se natáhla na podlahu. Oheň zmizel a před vámi se opět objevil stín. Zaklínačka stále viděla v boku svůj meč, který vypadal ohněm nedotčený a její medailon se stále trhal, což značilo něco nekalého poblíž.

"Další zaklínač... musel jsem vědět, že se něco pokazilo, když jsem stále tady." Jakoby stín zvednul ruku a chytil se za hlavu. Na chvíli stín prořízl oheň a s palčivým skučením zase zmizel a zůstal jen stín.
"Tak..." Ozval se zmučený hlas mladého muže. "Copak se to tam nahoře teď děje." Stínová postava začala přecházet před vámi a vypadala, jakoby měla ruce za zády. Vaše louče ho neprosvítila, ale nejspíše by šel vidět i ve tmě. Tohel bylo temnější než tma.
bastard, zaklínač a ještě k tomu nilfgaarďan
zmijí amulet nosí schovaný pod košilí a zbrojí; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 30
Registrován: 23 črc 2016, 06:21

Re: QUEST: Pohřbené lži

Příspěvek od Thyra » 13 kvě 2018, 17:42

Ghúl to od ní a Leifa slušně schytal. Hodlala pokračovat v útocích a konečně tu stvůru dorazit, když se ozval ten hlas. Zamrazilo ji. Než se mohla otočit za jeho zdrojem, musela odskočit od nekrofága, který se najednou vznítil. "Freyo..." hlesla. Tenhle oheň byl skutečný. A jí se mohlo stát to samé, co tomu protivnému mrchožroutovi - neznamenalo to však, že by ho litovala. Rychle pohlédla na Leifa, její společník však v plamenech naštěstí nebyl. Jak teď byla vděčná, že tu není sama, ačkoliv Leif asi sotva rozuměl tomu, co se právě stalo, více než ona. Dokud byla příležitost, musela ji využít a tak ihned přikročila ke spálenému tělu a vytáhla z něj svůj stříbrný meč. Hloupý nápad. Okamžitě ho upustila a zbraň se zazvoněním přistála na podlaze, ještě byla od ohně horká. Zaklínačka si mnula ruku a nervózně pohlédla na cukající se medailon na svém krku, indikátor přítomnosti magie. To není dobré... Hlas se ozval znovu. Mluvčí, ať už to byl kdokoliv, zněl jako by hovořil sám se sebou, jako by mu bylo úplně jedno, jestli ho slyší nebo ne. Neměla tušení, kdo to může být. Všichni, kdo sestoupili do kobky podle kastelána zemřeli. Mág na tvrzi už dobu nebyl. Tahle bytost, alespoň stín tomu nasvědčoval, ale musela být člověk... nebo něco podobného. Jak se sem tedy dostal? Bez vědomí stráží? Spíše je pravděpodobné, že má podzemí další nehlídaný vchod. A nebo je tady dotyčný opravdu hodně dlouho. Nadechla se a promluvila "Na povrchu je mrtvá země a tady dole se to hemží mrchožrouty. Je to vaše práce?" Mohl ji ignorovat, mohl se urazit, že s tím nemá nic společného nebo se vychloubat. Kdyby je chtěl usmažit ohněm jako nekrofága, už by to býval udělal. Zatím se sehnula a opatrně zvedla meč, který byl pořád ještě teplý, ale už ho udržela. Leifovi nabídla dýku. Nyní budou stříbrem vyzbrojeni oba. Další příšera se může objevit kdykoliv.

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků