Chat

Silas

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 351
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Silas

Příspěvek od Silas » 10 kvě 2016, 00:49

Jméno: Silas Thraig (Narozen Silvanus Fola Virylin aep Stellan, dále znám jako Silas z Viroledanu, Černá Zmije)
Rasa: Člověk - Proměněnec
Povolání: Zaklínač ze školy Zmije, Vrah
Věk: Třicet dva let
Víra: Všemohoucí a stálá Novigradská koruna (Dokud byl v Nilfgaardu, kult Velkého Slunce)
Loajalita: On sám, Nilfgaard, Škola Zmije (dříve)Povaha:

Někdy se může zdát odtažitý a jindy zase přátelský. Někdy pokorný a jindy namyšlený. Naučil se chovat tak, jak to zrovna vyžaduje situace. Udělá všechno, aby přežil. Nikdy si neudělal pořádné přátele, hlavně protože je nepotřeboval a kromě školy zmije s nikým nestrávil moc dlouho. Dá se popsat, jako pokrytec a oportunista. Pokud to bude k jeho prospěchu změní stranu i několikrát a je mu jedno, co si o něm bude kdo myslet. Klidně by zabil zaklínače na stezce, či draka, pokud by věděl, že to dokáže a bude z toho mít prospěch. Snaží se vyhýbat bojům. Ví, že je spousta lepších, než on a nestojí o to, aby přišel o hlavu jen kvůli několika zlatým. Zprvu se většinou snaží zjistit, jak mu bude kdo užitečný a pak podle toho také s dotyčným naloží.

Pokud většina lidí věří, že zaklínači jsou amorální stroje bez emocí, strefili se popisem do Silase minimálně ze tří čtvrtin. Jen nenašel někoho, komu by byl ochoten věřit a možná nikdy nenajde, možná bude vždy očekávat podraz. Chce ale v životě dosáhnout něčeho víc, než jen lovit příšery a přemýšlet na jak dlouho mu odměna vydrží. Není zrovna typ na odpouštění či druhé šance, ale za určitých okolností by toho byl schopen. Někde hluboko v sobě má ale stále určitou část svojí cti. Drží slovo, ale tak nějak spíše dopodrobna. Dává si pozor, aby neslíbil něco navíc.

Vzhled:

Dá se říct, že vzhled zdědil po otci. Kdyby se z něj nestal zaklínač, zapadl by na jakýkoli banket či jinou snobskou událost. Snaží se také vyhýbat zraněním v obličeji, ale zbytek jeho těla je i za krátkou dráhu zaklínače poznamenán šrámy.
Po otci zdělil také výšku, která se po zkoušce trav natáhla až na 186 centimetrů. Stejně, jako většina jiných zaklínačů má hluboko do kapsy a prázdný žaludek a i když pomineme fyziologii, najdete na něm jen málo tuku, možná žádný a i když se nehodní za silou, rozhodně má vypracovanou postavu.
Hnědé vlasy udržuje krátké a buďto shrnuté na stranu, nebo nějak nahoru. Většinu času neusiluje o hladké oholení, ale čas od času se k tomu odhodlá. Někdo by se mohl hádat, zda má vystouplejší lícní kosti, nebo naopak propadlejší tváře, ale pravda je spíše někde uprostřed.

Historie:

Předurčen ke zkáze | +
Ačkoli to zpočátku vypadalo, že se se Silasem bude život mazlit, bude jíst ze stříbrných lžiček a spát na hromadách polštářů, nakonec to dopadlo úplně opačně.
Narodil se Stellanu aep Ardal, Viroledanskému šlechtici, ale jeho matkou byla pouhá služebná. Dlouhou dobu byl prvorozený a jediný dědic, neboť hrabě Stellan neměl se svojí ženou žádného potomka. Proto byl mlaďoučký Silvanus ve třech letech legitimizován a bylo mu dopřáno řádné vzdělání a zacházení. Ale žádné štěstí netrvá věčně. V momentě, kdy už budoucí hrabě žil v přepychu dva roky, se mu narodil bratr. On nevěděl, co to znamená, kromě radosti z bratra. Jeho rodiče a blízcí ano. Legitimizovaný bastard proti legitimnímu dědici.
Všichni vyčkávali, zda se nový dědic dožije prvního roku, či druhého. Ale nikomu se nechtělo čekat dlouho. V pouhých sedmi letech byl Silas odvezen doprostřed temného a hustého lesa, kde byl ponechán osudu. Nebo to tak mělo vypadat.

Hrabě si za sedm let ke svému prvorozenému vypěstoval náklonost, i když možná nešlo úplně o pouto otce se synem. Chtělo počkat, než se jeho mladší syn dožije alespoň patnácti, ale hraběnka a jeho okolí trvalo na tom, ať se zbaví chlapce co nejdříve.
Nechtěl jej ale nechat jen tak umřít, nebo jako hračku banditům. Najal si zaklínače, který procházel vesnicí poblíž, jako na zavolanou, po cestě domů. Nabídl mu vcelku nuzný obnos za jednu z menších příšer, která po nocích strašila sedláky. Zároveň ale pro zaklínače hotový poklad, když najde jeho syna a odvede si ho. Zaklínač se nenechal jen tak odbýt a hrabě nakonec své důvody prozradil a i když s nimi vědmák nesouhlasil, byl ochoten se chlapce ujmout.

Zaklínačský výcvik | +
Tehdy byl Silas svědkem první příšery, kterou kdy spatřil na vlastní oči. Co mělo být neškodné se ukázalo, jako pravý opak. Zaklínač skolil mlhavce, ale to horší mělo teprve přijít. Jakmile našel chlapce o necelou míli dál, objevil se jeden z nejnebezpečnějších nočních predátorů. Vlkodlaka se tyčil nad zaklínačem, jako se zaklínač tyčil nad malým chlapcem. Silas tehdy poznal daleko víc. Strach, bolest, když ho zaklínač odstrčil, aby zrůda smetla jen jednoho z nich, poprvé viděl, jak bytosti vypadají uvnitř a co to ve skutečnosti je žít mimo bezpečné panství.

Než se vydali cestou k zaklínačovu domovu, shrábl tučnou odměnu, ale Silas se se svým otcem tehdy nerozloučil. Ten okamžik měl přijít až o spoustu let později.

Škola Zmije byl v té době už jen stín bývalé slávy. Ale to se dá říct o všech školách tou dobou. Zmije lovily zrůdy, jako jiné školy, ale jejich specialita patřila Divokému Honu. Někteří jeho existenci popírali, jiní pravý opak, ale byly to Zmije, které věděly, co je Hon ve skutečnosti zač, někteří tvrdili, že to byl pravý důvod vzniku školy.

Silas si na změnu života zprvu zvykal velmi těžko. Nejen, že si na něm brutální dril zaklínačů vybíral daň, byla to také neschopnost usnout jinde, než na měkké posteli, které mladí holt neměli. K tomu se ještě přidaly posměšky ostatních dětí, které viděly, jak zpychlý a uzpůsoben úplně opačnému stylu života je. Ale to jej donutilo stát se lepším... a hlavně přežít.
Spousta dětí nepřežila zkoušky trav, tak byl zázrak, když je přežil ten, komu všichni dávali nejmenší šance na přežití.

Po několika letech intenzivního výcviku a několika cvičných lovů byl Silas připraven. Připraven vyjít do světa s cílem lovit příšery a posláním bádat Divoký Hon.
Nikdy úplně dokonale nepřičichl ke stylu boje zmijí, používal sice dva ocelové meče, ale jen jeden stříbrný. Získal také přízvisko Černá Zmije, díky jeho až posedlostí jedy a to i na zmije a také protože byl svým způsobem vždycky černá ovce školy. Nepočítaje jeho oblibu v nošení Nilfgaarské černé.
Kde většina přemohla soupeře obratností a precizností, či někteří, jako Letho brutální silou, Silas je prostě unavil, nebo počkal dost dlouho na to, aby soupeře přečetl a zasadil přesné smrtelné rány, mnohdy se to ale neobešlo bez šrámů. Se zmijemi setrval jen dokud to bylo nutné. Vzal si několik manuálů, receptur a knih, načež vyrazil do světa.


Odplata | +
První zastávkou byl shodou okolností jeho rodný Viroledan. Co z mála si pamatoval se mu vrylo do paměti dost na to, aby se nemohl pohnout dál bez pomsty. Po nějakém vyptávání a čmuchání kolem nebylo času nazbyt. Vyškrábal se na balkón do ložnice svých rodičů, kde překvapil a přemohl otce a důsledně vyslechl. Z toho, co si pamatoval usoudil, že mluví pravdu a i přes to, že přišel vybít své příbuzné do posledního z pomsty, nakonec pouze popravil hraběnku. Věděl, že to jej uspokojí nejvíce a jeho otci i bratru ublíží víc, než jejich vlastní smrt. Poté ale musel uprchnout z Nilfgaardu, kvůli vlastnímu bezpečí.

Z rodného Viroleda se dostal za pomoci čarodějky, která si říkala Raquel a hledala pomocníka, popřípadě lovce příšer, na což se všechno Silas hodil. Cestovala na sever a Silas se notnou část cesty svezl s ní. Práce to ale pro mladého zaklínače nebyla zrovna příjemná a po nějaké době se Silas rozhodl odejít. Lovit příšery, na které nestačil jen aby uspokojil tužby své zaměstnavatelky nepovažoval za příliš lákavé. Plat i benefity zaměstnání byly odpovídající, ale stále měl raději svůj život.


Smrtonoš | +
Následě se zatoulal opět na starý dobrý jih, kde bral malé zakázky, až jednou lovil kočkodlaka. To, že lovil silnou příšeru za pár florenů by mu ještě nevadilo, ale v momentě kdy vesničani odmítli zaplatit přestal být milý. Už si úplně nepamatuje, kdo zaútočil, jako první, ale on sám věří, že vesničani. Nebýt zaklínačského metabolismu a stále působícím elixírům, pravděpodobně by toho dne zemřel. Vesnička nebyla velká a během chvíle bylo hotovo. Očekávali stroj na zabíjení bez emocí a tak jej dostali. Až když bylo dokonáno se Silas zastavil, aby se napil ze studny a omyl si ruce. Když opouštěl vesnici, našel malou holčičku, která si hrála mimo vesnici. Kohokoli zabil před tím, bylo mu to jedno, ale jen tak zabít dalšího svědka se mu příčilo.

Holčičku, která se jmenovala Jasmie si vzal a nalhal jí, že vesnici vyvraždila příšera. Malou holku bylo jednoduché obelhat, ale Nilfgaardskou patrolu už asi ne, proto rychle zmizeli a cestovali na sever. Horší bylo, že začala vykazovat magický talent, kterého si Silas všiml možná až trošku pozdě, což byl mimo pocit viny další důvod, proč se jí zbavit. V Temerii našel svoji starou známou Raquel, která si malou vzla jako svoji učednici a zasponzorovala ji v Aretuze. Tehdy měly zbytky Silasova svědomí klid. Zajistil malé budoucnost a pocit viny za vraždu její rodiny a známých zmizel.


Sever | +
Jen tak bezcílně se dál toulal, sem tam vzal něco na obživu, ale brzo zjistil že za lidi se platí více, než za jakéhokoli utopence. Bylo mu to jedno, nějak se uživit musel a za zmlácení či zabití nějakého pobudy dostal vzhledem k námaze mnohonásobně více. Spoustu prohrál i v hazardu.

Během poměrně krátké doby se dostal až do Koviru. Od jeho původní domoviny daleko, ale našel si zde uplatnění a dokonce i praktikoval původní řemeslo, ale vždy si vybíral pouze malé, či neškodné příšerky. Došel k názoru, že málokterý boj má cenu. Schoval ale opět hlavu v momentě, kdy to vypadalo, že se Severní Království zbortí, pod mocí Nilfgaardu. Ale to se nestalo.
Po válce se rozhodl cestovat, jakožto mladý zaklínač, který za svůj cíl nepovažoval pouze zabíjení potvor chodil křížem krážem, až se dostal do Angrenského lesa, kde potkal tři zaklínače ze Zmije a čtvrtého... Vlka. Nesnažil se jim plést do cesty, ale ani jim nepřekážel. Jejich tažení bylo jen a jen jejich. Byl ale požádán, aby se vrátil do Zmije a zjistil spolu s ostatními více o Honu.


Vrahové Králů | +
Vracet se do Nilfgaardu nebylo radostné, ale bylo to lepší, než čekat na holé skále. Když se ale vrátil do zchátralé školy zaklínačů, našel tam pouze nastoupenou Imperu. Několik dalších týdnů, možná i měsíců strávil v žaláři, než byli všichni přeživší zaklínači, kteří byli chyceni vysláni na sever a jediným úkolem. Zatímco Letho a ostatní obstarávali tu špinavější práci, Silas pouze okrajově pomáhal Scoia'tael v Temerii. Nestál o to, aby přišel o hlavu, nebo o Emhyrovu pomoc obnovit Školu Zmije.

Nakonec se doslechl o Vergenu a povstání, po čemž došel k názoru, že možná to je jeho cílem. Banda vyděděnců, vzbouřenců, teroristů a bojovníků za svobodu spolu s jediným cílem. Než se ale dostal až do Aedirnu, proběhla bitva s Kaedwenem a Nilfgaard se bleskově dostal až k Pontaru. Po masakru zaklínačů zmije se věřilo, že všichni pracující pro Bílý Plamen tančící na mohylách nepřátel, zemřeli. Což Silasovi vyhovovalo, ale musel se stáhnout mimo dosah Velkého Slunce. Ale Sever nebyl o moc lepší. Buďto žaláře Nilfgaardu, nebo kůl a plamen. Utekl do Novigradu, kde rozmýšlí, jak naloží dál se svým životem.


Rodina:

Stellan aep Ardal - Silasův otec, šlechtit vlastnící pozemky u Nilfgaardského Viroleda. Silas po něm zdědil většinu vzhledu, stejně jako povahových rysů. Z nějakého důvodu jej nestíhal po vražce Silasovy macechy, své ženy.
Ciaran Fola Virylin aep Stellan - Silasův o pět let mladší bratr. Nikdy se nesetkali. Silas o něm slyšel jen zkazky, že je snad i čarodějem, ale nikdy to nepotvrdil.
Jasmine - Silas ji přijal jako svoji chráněnku a spíše mladší sestru poté, co vyvraždil její vesnici a celou rodinu. Po nějaké době ji dal kvůli magickému nadání známé k řádnému výcviku.


Schopnosti a dovednosti:

TĚLESNÁ KONSTITUCE: 3
Jakožto každý zaklínač má vyšší odolnost, než lidé, lepší imunitní systém. Tento fakt je podpožen Silasovou přirozenou výdrží, prodělaným zaklínačským výcvikem. Na výdrži je také založen jeho styl boje.

SÍLA: 3
Příšerru nepropíchnete tím, že ji požádáte, aby se převalila na břicho a ukázala slabé místo. Občas je potřeba dostat meč skrz pancíř... nebo pěst do obličeje nějakého burana.

OBRATNOST: 4
Zmije málo kdy dávaly důraz na sílu v boji, ale spíše na obratnost při boji s mečem a pohybu v terénu.

ZRUČNOST: 3
Bez trochy talentu mečem těžko zvládnete zacházet, mečem scházet je něco jiného. Mít šikovné ruce se také hodí při zacházení s různými alchymystickými hračkami.

SMYSLY: 3
Jakožto zaklínač má vyvinutější smysly, než obyčejný člověk, ačkoli se na ně nikdy úplně nespoléhá.

INTELIGENCE: 1
Ze všeho, co se naučil, jako malé dítě si už pamatuje málo, na druhou stranu obrovské množství informací a monstrech a jiných věcech neměl zrovna problémy vstřebat. Nemluvě o logice a selském rozumu, ačkoli občas se v jeho rozhodování logika najít úplně nedá.

VŮLE: 2
Jde si za svým a pokud neohrozí svůj život, zajde dost daleko. Stejně tak je potřeba určité dávky vůle ke seslání zaklínačských znamení a nenechat se rozptýlit v nejnevhodnější okamžik.

SPOLEČENSKOST: 1
Silas nezapomínal na své kořeny a určité společenské základy si z časů, kdy ho k tomu cepovali zapamatoval, ale roky na zaklínačské stezce ho obrousily spíše do zabíjecí mašiny.
Zaklínačská znamení:2
Ačkoli tyto malá kouzla považuje za užitečná, naučil se žít bez nich. Což neznamená, že je neovládá, v případě potřeby zvládne do jisté míry všechna znamení.


Bylinkářství: 1

Alchymie: 2
Nebyl by to zaklínač bez elixíru pro každou příležitost a ačkoli Silas nemá velkou oblibu se patlat se všemy těmi přísadmami, základy přípravy elixirů, bomb a dalších věcí obdržel při zaklínačském výcviku.

Akrobacie: 1
Výcvik Zmijí ho naučil opradit si v mnoha situacích. Včetně boji i pohybu v netradičních situacích a místech. Práci s rozložením tělesné váhy a balancu.

Boj se zbraní: 5 (zaklínačské meče)
Byl cvičen v zaklínačských stylech s jedenapůlručním mečem i se dvěma jednoručními. Nedá se říct, který způsob je složitější, ale Silas se přizpůsobil dle potřeby oběma. V boji spoléhá na svoji výdrž a obratnost a také na to, že ne každý šermíř je zvyklý na to bojovat proti jednomu soupeři se dvěma meči. Co opustil školu měl meč v ruce prakticky každý den a rozhodně nedělá rodnému městu nejlepších mečířů špatné jméno.

Boj beze zbraně: 2
Mimo boje s mečem se naučil bojovat i beze zbraně. Primárně při pěstních zápasech, ale mimo to využívá chyty a údery i při boji s protivníkem i když má v ruce meč.

Boj s monstry: 2
Jeho teoretické znalosti dosahují stejně, jako u ostatních zaklínačů úctyhodných rozměrů. Svému řemeslu se ale příliš nevěnoval, či nebyl ochoten riskovat svůj život, proto si vybírá spíše jednodužší a menší monstra.

Akrobacie: 1
Co by to bylo za zaklínače a hlavně ze školy Zmije, kdyby nezvládal všechny možné kousky, které jdou ruku v ruce s jejich exotickým stylem boje.

Všímavost: 2
Řekněme, že pokud chcete vykonávat zaklínačské povolání, musíte se občas starat i o své okolí a ne jen o sebe.

Gramotnost: 1
Od mala byl učen čtení i psaní, ale později místo dopisů, rodových listin a naučných knih přesedlal na bestiáře a knihy do Divokém Honu, kterých měla Škola Zmije požehnaně.

Nilfgaardština: 2
Silasova mateřština, avšak vzhledem k tomu, že většinu dospělého života strávil na Severu poněkád zrezlá.

Jezdectví: 1

Plavání: 1

Plížení: 2
Vrah... plížení.... docela to jde ruku v ruce.


Speciální inventář:

 • Dva jednoruční ocelové meče (dají se chytit obouruč)
 • Jeden jedenapůlruční stříbrný meč
 • Osedlaný kůň s brašnami
 • Alchymistická sada na výrobu elixírů a jedů
 • Zaklínačský medailon Zmijí
 • Kostky
 • Dýka
 • Elixír Blizzard 2x
 • Elixír Vlaštovka
Známé postavy:
 • Leif - Seveřan, kterého potkal ve Smrtozračném lese, spolu zprovodili ze světa vlkodlaka a zachránili Karkulku.
 • Gwenneth Addens - Ona Karkulka z lesa. Zaklínač hočinu později dostal domů a časem se potkali opět v Dračí kotlině.
 • Sigbjörn - Zaklínač, se kterým jednoho ponurého dne poseděl v hospodě. Ne, že by nešlo o přátelské setkání, spíše o profesní popichování.
 • Aerima Willtommen - Elfka, kterou se Siggim potkali jednou u piva. Později pomáhala při zabíjení žáby... velké žáby.
 • Galaar - Bratr ze školy Zmije. Do jaké míry bratr se třeba ukáže.
 • Irviel aep Savinne - Elfka, co potkal na severském svátku. Zachráněna před spáry dítěte. Sblíženi ozději.
 • Zenn - Něco, jako Silasův zaklínačký učedník, složitý vztah. Ulovili sirénu, ale dříve mu Zenn pozvracel boty.
 • Elaine de Montyliet - Silasova léčitelka, nejblíže popsatelné, jako drahá polovička
 • Angus Willtommen - něco, jako noční můra, chce o něm zpívat
 • Raymond - velmi štědrý rytíř/kněz z Oxenfurtu
 • Odolen Langebort - trpaslík s velmi dobrým chlastem
 • Damjan - Hrabě de Foix, soupeř při turnaji v Toussantu
 • Dorian - tajemný chlapík z večeře v Toussaintu
 • Rokytka - hobitka z večere v Toussaintu
 • Fírean - zaklínač prozatím pochybného talentu
 • Quitana - velmi otravná čarodějka nějak to táhnoucí s Fíreanem
 • Světluška - Maličká kněžka, nějaká spojitost se ZennemEditace karty:

28.11 2016 Doplněna karta
12.12 2016 Doplněna rodina, po odebrání přípravy jedů přidána akrobacie, estetické změny
11.03.2018 Nějaké úpravy, doplněné body a tak.
11.09.2018 Edity, edity, edity

Odehrané questy:
Sněžný vítr
Naposledy upravil Silas dne 12 zář 2016, 19:17, celkově upraveno 8
Obrázek
zmijí amulet nosí schovaný pod košilí a zbrojí; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 319
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Silas

Příspěvek od Zenn » 10 kvě 2016, 01:06

No, až budeš doplňovat ten popis dovedností, přehoď vzhled nad povahu a přečti si to po sobě ještě jednou (zmyje, sdědil atp.).
Historii radši přenechám adminstvu. Jinak to lze brát jako souhlas.
Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)

 
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2016, 17:48

Re: Silas

Příspěvek od Reamax » 10 kvě 2016, 15:17

Obrázek
SCHVÁLENO
10.05.2016


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde