Chat

Morgan

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 105
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Morgan

Příspěvek od Morgan » 02 kvě 2016, 20:59

Obrázek

Morgan


Jméno: Morgan

Rasa: člověk

Povolání: prodejná holka, zlodějka, podvodnice, překupnice informací

Věk: 17 let (narozeniny někdy na jaře)

Vzhled a ošacení:
Kdoví po kom se vyvedla, po kom zdědila do půl zad dlouhé a vlnité ryšavé vlasy nebo bledou pleť bez chybičky a atypicky bez pih, ona sama nad tím nikdy nedumala, hlavně že se její tělo nedá zahanbit kdejakou hostinskou.

Obličej má velmi symetrický, oválného tvaru a v jeho středu je jemný kulatý nos, při náběhu nepatrně plochý. Její oči jsou sytě modré a díky jemnému obočí v nenápadném úzkém obloučku, výraznější. I rty vypadají kulatě a sladce, jako dvě růžové malinky, avšak jenom do té chvíle, než z nich vypustí nějaké slovo.

Její tělo je čistě ženských křivek. Nepůsobí kostnatě, ale přesto by ji nikdo neoznačil za oplácanou. Na hrudi výrazné přednosti, kterým by neodolal žádný muž, ať už svobodný, nebo zadaný. Výrazným poznávacím znakem jsou dlouhé nohy. Díky štíhlým prstům na rukou nemá problém vytáhnout ze dna kapsy minci, aniž by s ní cinkla o jiné. Před zimou je schovává v kradených a notně ošoupaných rukavičkách s dírami. A dlouhé nohy nestydatě ukazuje pod krátkou sukní hnědavé barvy, vepředu ještě o trošku víc zvednuté. Pod sukní nenosí nic (z čistě praktického důvodu, když pracuje na ulici), takže je štěstí, že její těžkou látku vítr nezvedne, i bez toho budí velký rozruch, především u dam z vyšších vrstev, které nevědí, jestli se mají červenat nebo rovnou omdlít. Nosívá většinu času rozhalenou košili s krátkými rukávy a šněrovací hnědý živůtek, a někdy v teple jenom korzet.

V zimě si většinou snaživě obstará vysoké boty pod kolena z hnědé kůže, ale v létě nosí lehké kožené krpce s dlouhým šněrováním.

Povaha:
Život ji naučil být tvrdou i když částečně díky umění přetvářky může hrát na city, čehož využívá především při výdělku. Naučila se starat sama o sebe mnoha způsoby, protože nikdy nepoznala milé city ani nikoho, kdo by si jí vážil. Ona však nemá problém předstírat co se od ní očekává, protože je to její práce a bez té by umřela hlady.

Nečiní jí problém být pomstychtivá a vyžívat se v cizím neštěstí. Když už jí osud vrhne klacek pod nohy, zapře se a se vší mazaností, podlézavostí a vychytralostí se snaží přežít, třebaže někdy tím utrpí i její pýcha. To ale velmi těžce nese a zpravidla si umí najít způsob, jak si na někom vybít zlost a oplatit mu co možná nejpodobnější mincí.

Je realistka, na pohádky nevěří, takže ji nikdy nenapadla myšlenka o tom, jak se vyprostit od chudoby a živit se poctivou prací nebo založit rodinu a stát se počestnou. Upřímně, jako hospodyňka na farmě by spíše umřela hlady. Je si vědoma nereálnosti celého tohoto nápadu a je smířena s tím, že její život bude rychlý a krátký. Proto neváhá si užívat, když má k tomu možnost. Vlastně holdování alkoholu a hospodské zábavy zasvěcuje každou volnou chvilku svého života.

I přes to všechno je veselou a společenskou osobou s občasným sklonem k mazlení, díky kterému nabývá dotyčná oběť dojmu, že je sám její hračkou nebo roztomilým zvířátkem darované hravému dítěti.


Víra:
Nedá se přímočaře říci, že by aktivně vyznávala cokoli duchovního nebo byla dokonce přesvědčena o pravdivosti oné víry. Ve svém prostředí se nejvíce setkává s kultem Věčného ohně a i když se pod ty praštěné a fanatické pouliční kněze nestaví dobrovolně aby ty řeči poslouchala, uznává, že oheň jako takový je v jejím postavení spíše přítel a ochránce než nepřítel (což si nemyslí zase ti, kteří od ní slízli popáleninu když se dostala k lampě nebo pochodni). Zkrátka, co se stane v den konce světa jí může bejt volný.


Schopnosti a dovednosti:
Život na ulici je podmíněn vcelku širokou škálou dovedností, které musí Morgan všestranně kombinovat. Aby přežila, musí umět nejen rychle zvažovat své možnosti a rozhodovat, která je nejlepší, ale také i reagovat a okamžitě je provést, ať už se jedná o úprk nebo nasazení sladkého úsměvu a pohledu prosící o smilování. Samozřejmě, co se týče jejího řemesla, nedá se vůbec označit za nezkušenou.


Síla: 1
Nutné pro rozbíjení okenních tabulek, vrhnutí židlí a lahví od ní taky dostat nechcete. Svou váhu ale rukama nevytáhne.

Obratnost: 1
Protáhne se s trochou trpělivosti hodně úzkými místy, chvilku jí to trvá ale důležitý je úspěch. Velmi dobře nakládá s rovnováhou.

Zručnost: 2
Prstíky má vcelku hbité, jemné a rychlé. Nejen pro zlodějinu.

Smysly: 1
Čichem rozpozná pachy tlejících těl, krve, bláta, vlhka, fisstechu, a dalších. Je to její nejsilnější smysl, není divu, čerstvých vzduch je v městském prostředí vzácností. Se zrakem nemá problém, pokud není v podnapilém stavu. Sluch má na člověka vcelku dobrý, však je to jediný smysl, který jí pomáhá si hlídat záda.

Boj se zbraní: (dýka) 2
Sekání, řezání, bodání v rychlých a jistých výpadech hlavně ve chvíli, kdy by to jeden nečekal. Zkrátka pouliční technika, styl školy nikoho.

Umění: (tanec na stole) 1
Kněží vás přesvědčí výřečností, Morgan stačí smyslně zavlnit boky a také se dáte na modlitby, i když v docela jiném duchu...

Tělesná konstituce: 1
Na ulici je fůra nemocných a v tom se pohybuje už od mala.
Šplhání: 1
Žebříky, chůze po střeše, výlez po okapu nebo si pomůže šňůrou od prádla. Vystouplé cihly a praskliny jí už však ale dělají notné problémy.

Páčení, odemykání zámků: 2
Když nejde něčím prolézt nebo přelézt, musí se povrtat v zámku.

Kapsářství, zlodějina: 1
Rozvazování nejrůznějších kožených řemínků, přezek i bez cinknutí nebo sáhnout do hlubší kapsy jí opravdu nečiní problém. Je to prakticky denní chleba.

Všímavost: 1
Svá záda si hlídá už od mala prakticky sama, takže mít oči i uši na všechny světové strany je u ní nutnost.

Informovanost: 1
Je vlastně jenom další plus její ostražitosti, protože sem tam zaslechne něco užitečného a jak záhy zjistila, některé informace se dají šikovně využívat ve vlastní prospěch.

Přesvědčivost: 1
Nemá mocné zbraně, jako je majetek, modrá krev nebo půda, ale má svou taktiku, spočívající v komunikaci a čtení povah. Pak stačí jen žensky nadnést dobré argumenty.

Lhaní a předstírání: 2
Na jevištní prkna by jí nikdo nevzal, protože herci tam musí velmi přehrávat, a to je právě kouzlo jejího úspěchu. Předstírá jemně, nevtíravě, takže to působí věrohodněji. Lži pronáší stejným tónem jako pravdu, protože v té chvíli i té lži skutečně sama věří.


Rodina:
Tohle je jen prázdné slovo, jenž může slyšet od okolních lidí ale nikdy nepochopila jeho plný význam. Její nejvzdálenější vzpomínky sice poukazují na ženský hlas a možná i teplo rodinného krbu, ale co pamatuje z raného dětství, je spíše toulání ulicemi mezi sirotky nebo nemocnými a lítý boj o kůrky chleba. V úplně nejmladším věku pamatuje na sirotčinec a velmi přísné sestry a zlého kněžího, při první příležitosti utekla, což bylo její štěstí, protože jí chtěli prodat podezřelému muži. Jejím otcem je tedy bezesvitná noc, halící do tmy její šmátravé ručky zlodějky. Její matkou je každá ulice, po jejíž kočičích hlavách se rozkutálí měďáky, o které se musí poprat se svými sourozenci. Tetou je jí každá bárka, na které svedla opilého námořníka, a není lepší a dobrotivější strýček, než ostří nože, který se stará o její ochranu. Rozhodně si ale nemyslí, že by byla zcela sama, naopak. Na ulici nikdy nebyla jediná a přesto se musela vždy spolehnout sama na sebe.

Také přátel nikdy zrovna moc nemívala, nejbližší tomuto přízvisku možná byl jeden trhan kterému říkali Štika. Byl to zlodějíček, který ji záměrně provokoval tím, že okrádal její vysněný cíl dříve než ona. I přes jeho rychlost a hbitost ho jednou srazil při útěku městský voják v brnění. Ránu opancéřovanou rukavicí už nerozchodil. Nejrůznější vandráci a lidé ulice se pro ní stali užitečnou známostí, nikdy však upřímnými přáteli.


Historie:
Morgan netuší, jak se ocitla v sirotčinci, ani kolik přesně jí bylo a už vůbec ne, jestli její rodiče žijí nebo ne. Sirotčinec bylo vlastně jenom takové doupě zoufalství, kde nebylo dost jídla ani šatstva. Navíc starší děti pronajímali na těžkou práci nebo je přímo prodávali lidem, kteří se stále vraceli ale ty děti, které si odvedli, už nikdy nikdo neviděl. Když mělo dojít i na ni, raději prchla. Nejdříve žebrala, hlavně elfové se občas slitovali, nebo kradla kůrky nemocným. Po nějakém čase zjistila, že ovoce odkutálené ze stánku je mnohem lepší a dává jí i víc síly a tak začala krást. V jednom a hlavně tak nízkém věku je to ale značné riziko a stejně jako jiné děti jejího věku, se rozhodla krást raději ve skupině, kdy je vyšší šance, že strážníkům utečou, když se každý z nich vydá jiným směrem. Vždy čekali jako smečka vlků na vhodnou příležitost a jakmile se to už nedalo vydržet, každý z nich něco popadl a zmizel mezi lidmi tak rychle, jak jenom mohl. Když ale ve skupině začali sílit kluci, musela se vydat do ulic na vlastní pěst, protože bylo nemožné je přeprat, když se rozhodli ji o její úlovek oloupit. A tak se z nouze začala obhlížet po cizích kapsách, dokud neodkoukala večerní práci žen na ulici. Jak brzy zjistila, její mladé tělo nebylo v těchto kruzích k zahození a začala toho plně využívat. Ještě dnes umí tiché techniky vykrádání kapes a váčků, ale přeci jen, je to vyšší riziko za nejistý výdělek, kdežto tou pohodlnější cestou nad legálností přivírají oči i vojáci a muži jí ještě dávají peníze dobrovolně.
Také se jí už i stalo, že do někoho zabodla svůj neostrý rezavý nůž, ale svědomí ji v tomto ohledu netíží. Ona je jen věčně hladová vlčice ve smečce, kde každý bojuje jen sám za sebe.


Speciální inventář:
● Ostrá dýka (připásaná k noze pod sukní)
● herní kostky
● pytlíček léčivých bylinek pro univerzální účely
● olejíček pro velmi zjevné účely

Loajalita:
V první řadě je věrná nejvíce sama sobě a až pak tomu, kdo platí nejvíc. Lze si její loajalitu dočasně koupit, však ona půjde vždy za tím, kdo jí dopřeje něco lepšího nebo jí ochrání před nebezpečím, ale když se změní podmínky, nemá problém podlézat novému chlebodárci. Její věrnost zkrátka není řízená morálkou, ani vírou, ale touhou přežít! Když je na někom v ten daný moment ale závislá, nebo její přežití, je schopna udělat prakticky cokoliv.


Známé postavy:

Obyvatelé: Valdur, Lilien, Perun, Elim Alerion, Leif (z lesa),
Čarodějové: Kayla (od vidění),
Zaklínači:
Kněží:

Editace karty:
4.11.2016 - přidána ilustrace "pracovní nasazení"
21.4.2017 - odehrané questy
6.11.2018 - známí hráči + talent ke lhaní

Odehrané questy:
MRTVÝ KEJKLÍŘ

Obrázek
Naposledy upravil Morgan dne 06 lis 2018, 22:40, celkově upraveno 4
Obrázek
•Karta• •Web•

Aktivita: sporadická

 
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2016, 17:48

Re: Morgan

Příspěvek od Reamax » 02 kvě 2016, 21:27

Ahoj, vítej u nás!

Já tam žádné problémy nevidím, takže za mě pro.

Reamax

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Morgan

Příspěvek od Admin » 02 kvě 2016, 21:46

Obrázek
SCHVÁLENO
02.05.2016
Více méně k službám


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich