Chat

Zenn

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Zenn

Příspěvek od Zenn » 23 dub 2016, 20:16

Obrázek
Rasa: Člověk
Povolání: (ne)Zaklínač od Medvědů
Věk: 16let
Víra:
Věří v to, že je lepší nikomu a ničemu nevěřit


Obrázek
Není zrovna tím, co si člověk pod pojmem zaklínač představí. Není větrem ošlehaný, zjizvený zabiják monster budící respekt už z dálky. Vlastně by si ho z té dálky kde kdo spletl s obyčejným člověkem a bez bližšího pohledu do očí by se vzdálil v blažené nevědomosti.
Vypadá starší, než ve skutečnosti je, což s jeho postavou ale není nic zarážejícího. Široká ramena a pod kůží vyrýsované svalstvo mu roky prostě přidávají, zvláště když se jeho výcvik zaměřoval především na velkou sílu, než cokoliv jiného. Díky tomu i mezi zaklínači z ostatních škol působí jako slon v porcelánu (nebo medvídě mezi kočkami). Jizev ho hyzdí zatím jen pár a žádnou z nich není snadné zahlédnout, neb se skrývají pod oblečením a nejsou nijak velké či hrozivé. Nejsou totiž způsobené spáry příšer ale nehodami během výcviku.
V obličeji není nijak speciální, dá se říct, že má zcela obyčejnou skoro až nudnou tvář, neb zatím není žádné jizvy, co by ji nějak ozvláštnila a ani rysů není nijak výrazných. Prostě obličej, který by mohl mít každý druhý, kterého na ulici potkáte. Žádný válečník od pohledu ani jemností oplývající klučík. Hormony zřejmě ještě čekají, až se dostanou ke slovu, což dokazuje i absence vousů.
Jediné čím vybočuje z řad běžných lidí, jsou oči společné pro všechny vědmácké existence. Žluté se svislou zorničkou, připomínající oči divoké šelmy či proradné zmije. Tak nepřirozené v lidském obličeji, že není snadné jejich pohled s klidem snést. Žádnou jinou na první pohled viditelnou mutací však netrpí. Prstů a končetin má přesně ten počet, jaký má mít a ani jeho krátké vlasy se nepyšní žádnými groteskními barvami a jsou prostě tmavo-hnědé, tak jak byly vždycky. Rovné jako hřebíky a podobně hrubé, spolehlivě odkazující na jeho severský původ. Akorát ta pleť zbělela a nezdá se, že by se měl někdy více opálit.
Vysoký je na svůj věk velice a nazývat jej prckem, tak rozhodně není na místě. Celkově to, jak rychle se teď začal vytahovat, svědčí o tom, že kde koho v budoucnu s přehledem přeroste a zařadí se k těm, ke kterým se musí zvedat pohled.


Obrázek
Kdyby mu chtěl někdo vymyslet druhé jméno, zřejmě by sáhl po „nedůvěřivý“. Vystihl by ho dokonale. On totiž nevěří nikomu nic, dokonce ani nos mezi očima, natož nějaké dobré pohnutky. Pochybovačnost a ostražitost ho provází na každém kroku a nepustí jej, dokud se o neškodnosti osoby či situace nepřesvědčí vlastním přičiněním. Nikdy však nepřipustí, že by s ním ostatní neměli špatné záměry, jen je zařadí mezi ty neschopné mu ublížit pro vlastní slabost či jednoduchost.
Mluví málokdy, a když už tak spíše krátce, přímočaře a úsečně, ač se najdou chvíle, kdy je potřeba sáhnout po plnohodnotných větách. Dle situace z jeho hlasu zaznívá buďto naprostý nezájem nebo z něj odkapává jed. Většina lidí by zřejmě řekla, že je vlastně lepší, když mlčí a on si to myslí taky, ač se ve vlastním sarkasmu vlastně docela vyžívá a dovede se dobře bavit nad reakcemi ostatních.
Zahlédnout nějakou emoci v jeho obličeji je tak obtížné, že by se to dalo přirovnat k výstupu na K2, to je však projevem dobré sebekontroly, neb ve skutečnosti zas tak klidný a lhostejný není. Jeho nejvýraznějším povahovým rysem je však otrávenost a to prakticky konstantní. Cokoliv kdo udělá či řekne, on na tom najde něco, co mu vadí a v duchu často vzývá božstva, na která nevěří, nadává jako dlaždič nebo pláče zoufalstvím (nad opravdu extrémními případy). Pokud tedy přece jen zahlédnete něco jiného než prázdný pohled, bude to zřejmě podrážděný tik v oku, znechucené zacukání koutku úst nebo posměšný úšklebek.
Ačkoliv milým by ho nazval jen blázen, má však i dobré vlastnosti. Pokud z něj vymámíte nějaký slib, můžete se spolehnout, že bude do puntíku splněn. Zadarmo ovšem ani kuře nehrabe, natož on. Nezištné skutky od něj tedy nečekejte, zároveň však nemusíte očekávat ani to, že by vám bez důvodu zabodl kudlu do zad (ať už v tom smyslu zrady nebo v doslovném) a celkově patří spíš k těm čestnějším existencím. Jeho smysl pro spravedlnost je ovšem mírně pokroucený a v zásadě se o osudy ostatních nijak zvlášť nezajímá. Na druhou stranu se všemi zachází stejně ať už žena, muž, člověk, či nečlověk - prostě rozdíly nedělá.


Obrázek
Začátek | +
Hrdí a bojovní. To jsou muži ze Skellige. Možná ne všichni, ale Zennův otec takový byl. Člověk, který se nebál za svého Jarla a svou vlast zaplatit i tím nejvyšším – životem svým i životy celé své rodiny. A jeho největším přáním bylo, aby jeho synové šli v jeho šlépějích.
Idea to bylo zřejmě pěkná, problém však byl, že se žádnými syny nepyšnil. Jeho žena jako by rodit chlapce neuměla a místo toho mu povila čtyři dcery. Všechny hezké jako jarní kvítí a zdravé jako mladé břízky, ale vysněným mužským potomkem nebyly. A náš hrdý muž při síle cítil, že stárne.
Zlom přišel až se smrtí první ženy a svatbou s druhou. Teprve rybářská dcerka, jež by snadno mohl vydávat za svou vnučku, mu splnila jeho odvěkou tužbu a následujícího roku se mohl těšit z prvního mužského potomka. Tmavovlasého chlapce pojmenovali Zennerick a stárnoucí otec se jeho výchovy v silného a zdatného bojovníka pustil téměř ještě dřív, než se dítě odlepilo od matčina prsu. Snad ze strachu, že zemře dřív, než mu stihne všechno předat a vštípit.
Kde kdo by předpokládal, že se matka bude špatně smiřovat s tím, že její sotva chodící batole bere přemotivovaný otec před sebe do sedla a vozí ho po celém ostrově, který se zrovna dvakrát bezpečnými zákoutími nepyšní. Pravdou však bylo, že k synkovi nijak hlubokými city netíhla, ostatně stejně jako k jeho otci a spíše si jejich nepřítomnosti užívala. Zato otcovskou láskou a zájmem byl zahrnut až až a občasné dovádění s dětmi z vesnice mu umožňovalo na matčin nezájem zapomenout.

Špatný den | +
A tak se stalo, že jako sedmiletý za sebou měl už spoustu nachozených kilometrů, řadu hodin strávených v sedle a nepřeberné množství historek z lesů, luk a hor. Díky tomu všemu získal houževnatost a obratnost ve věcech, ve kterých by je zřejmě dítě v jeho věku mít nemělo.
A pak přišla ona osudná výprava. Stárnoucí otec chtěl předvést svému synkovi svou sílu dříve, než o ni přijde a dodat mu trochu více motivace a tak spolu s menší družinkou dobrodruhů zamířili na jeden z menších hornatých ostrůvků, vypořádat se s přemnoženými harpiemi, které odsud odlétali na „jejich“ ostrov a terorizovali místní.
Zenn měl jen z bezpečí přihlížet jejich kolosálnímu triumfu, něco se však šeredně zvrtlo. Zřejmě to, že ego všech přítomných bylo větší, než být mělo a pro bývalého válečníka bylo už příliš pozdě. Už starý byl, už neměl sílu, se kterou počítal a tak skončil spolu s většinou svých pohůnků na kusy a sežrán. Ti co vyvázli svým životem, na malého chlapce úplně zapomněli a on zůstal na prakticky pustém ostrově sám.
K smrti vyděšené děcko, které právě přišlo o tu nejdůležitější osobu ve svém krátkém životě, zůstalo několik dní bez pohybu a to i po té, co se hejno přemístilo o kopec dál. Teprve ukrutný hlad a žízeň ho donutili vylézt z úkrytu a využít všechno to, co ho otec dosud naučil. Bohové, jak moc užitečné mu to bylo! Ale pravdupovídajíc, o moc déle by bez pomoci stejně nevydržel.

Dobré časy | +
V době, kdy si začal uvědomovat svou bezútěšnou situaci, však na ostrov dorazila další odvážná osoba rozhodnutá zničit hnízdo i s jeho obyvateli. Zenna přilákal vřískot pobíjených monster, by zhlédl podívanou, kterou mnozí neuvidí ani jednou za život. Vysoký a robustní zaklínač vraždící ty odporné bytosti, které pobili celou otcovu družinu, tak snadno, jako by byli jen porcelánovými panenkami. Mnohých se ani mečem nedotkl a jednoduše jim svou neuvěřitelnou silou zlámal vaz nebo jim pěstí prorazil hlavu. Ani si to neuvědomil a začal toho člověka svým výskáním povzbuzovat. Naštěstí se tím silák nenechal vyrušit a svou pozornost mu věnoval, až když bylo dílo dokonané, meče očištěné od krve a všechny trofeje posbírané.
Jmenoval je Darhen a v mnohém Zennovi připomínal otce, proto z něj neměl nijak velký strach, ač se udivoval barvě jeho očí, dvěma mečům a přívěsku ve tvaru medvědí hlavy na krku. Darhen byl zas překvapen, že našel někoho, kdo byl schopný tu nějakou dobu přežít, zvlášť když se jednalo o takového prcka. Byl však příliš líný, či lhostejný na to, aby se obtěžoval s hledáním jeho původní rodiny a spatřujíc v něm jistý potenciál, prostě si ho přivlastnil. Do tajné pevnosti jej však nevzal a místo toho ho učil základním dovednostem sám během jeho pouti po stezce.
Náš hlavní hrdina neměl velký problém se s tím sžít. Matka mu nechyběla a od zaklínače získával docela podobnou průpravu jako předtím od otce, akorát o něco tvrdší a s horší výživou a s povahou svého společníka se vypořádal po svém. Netrvalo to dlouho a svého nového tatíka měl stejně rád jako toho původního a vlastně pro něj všechny ty věci dělal rád, doufajíc, že ho tím potěší, proto pro něj bylo podstupované utrpení o něco lehčí, než pro ostatní zaklínačské novice.
Večery při kterých Darhen mladíčkovi vyprávěl o svých zkušenostech s monstry a o monstrech samotných dokonce určitým způsobem připomínali skutečnou rodinnou idylku. To však Zenn ještě netušil, co stojí před ním.

Špatný den podruhé | +
Po několika letech soužití, tvrdé dřiny a odpírání všeho možného přišel ten den. Den kdy Darhen zatoužil po svém starém domově a prvně zavedl chlapce do tajné pevnosti „medvědí školy“. To bylo poprvé, kdy se Zenn setkal s jinými zaklínači a při té příležitosti se měl stát jedním z nich. To mu však bylo zatajeno, stejně jako to, jak moc něco takového bolí a co to s ním udělá, pokud vůbec přežije. Ve své naivitě a víře v jedinou blízkou osobu se nechal ukonejšit a připoutat k lůžku a tohle všechno si uvědomil příliš pozdě – když mu v žilách koloval první z dryáků a jeho tělem projela první křeč.
Muka, která si během procesu prožil, tu nebudeme ani popisovat, neboť to zřejmě nejde ani v plné míře vystihnout, když se však konečně probral, z duše nenáviděl celý svět a ze všeho nejvíc osobu, kterou dosud miloval ze všech nejvíc. S nově získanou silou se uvolnil z popruhů, s nově získanou houževnatostí i ve svém nedobrém stavu utekl z poloprázdné pevnosti, s obrovským štěstím se ztratil svým pronásledovatelům, dostal se do civilizace a vkradl se na loď, která ho měla odnést daleko od těch prokletých ostrovů. Darhedova medvědího přívěšku, který dostal jako utěšující prostředek nad tou hrůznou postelí, se ale zbavit nedokázal. Sám neví, jestli ho k tomu donutila náklonnost, kterou cítil dříve, nebo nenávist, jež pociťuje nyní…

Teď a tady | +
Osamělý život na pevnině pro něj taky nebyl zrovna veselý. Mezi lidi se dlouhou dobu prakticky nedostal a začlenit se mezi ně pro něj nebylo a není nic snadného. S jeho novýma očima ještě obtížnější, než by muselo být. Krom sociálních návyků navíc postrádal i ty mravní a právní a velmi často se dostával do velice špatných situací. Až si na něj jednoho dne došlápla skupinka vojáků. Bojovat sice uměl, ale oni byli v přesile a na rozdíl od něj měli zbraně, tudíž to s ním zrovna růžově nevypadalo.
Nečekaná pomoc přišla v podobě skupinky banditů vedené mladíkem s páskou přes oko. Sice mu pomohli jen při příležitosti vyřizování vlastních účtů, ale pomohli a on nehodlal komukoliv cokoliv dlužit, což byl také důvod proč se k Arleightovi a jeho přítelíčkům dočasně přidal a následoval je až do Novigradu.
Držel se jich celkem dlouho, plníc menší či větší pohledávky, které mu hodili na krk. Během jedné se dostal i do maléru s barghesty, ale toho dobrodružství jinak moc nezažíval. Celkem rychle zjistil, že mu chybí dřina, na kterou byl uvyknutý a začal ji sám vyhledávat - v docích, dolech, kdekoliv... Ač by si to nikdy nepřiznal, nechtěl zakrnět. Chtěl být přesně tak silný, jako jeho někdejší učitel. Nicméně ať najde práci jakoukoliv, zaklínačský výcvik to není a on celkem jasně začíná pociťovat to něco, čemu říkáme nuda.

Obrázek
Dá se říct, že Zenn má dobré základy, ze kterých může do budoucna vycházet a vybrat si svou cestu. Celý svůj dosavadní život zasvětil však právě jejich získávání a nic jiného prakticky neumí, neb se to měl naučit teprve po prodělání rituálu, na což nedošlo. Není tedy úžasným šermířem, o boji s příšerami ví jen teoreticky a neumí užívat zaklínačská znamení a to samé platí o praktických dovednostech "běžných" lidí.

TĚLESNÁ KONSTITUCE: 4
Zenn by byl i bez mutací tvrdý seveřan se silnou kostrou a pevným zdravím. Jeho houževnatost je asi jeho nejsilnější stránka.

SÍLA: 4
Při tréninku to tak bývá, že rostou svaly a s nimi i síla, zvlášť když je jeden připravován na "medvědí styl boje". Umí ji i velmi dobře využívat, i když ne tak úplně k tomu, k čemu měla být původně určena.

OBRATNOST: 2
Všechno musí být však vyvážené a nemotorná koule svalů by dlouho nepřežila. Hopsat sebejistě po kladinách se zavázanýma očima sice ještě nedovede, ale základ by tu byl.

ZRUČNOST: 2
I nějaká ta příprava na budoucí povolání šermířského charakteru se tu najde, ale nejjemnější motorikou se rozhodně nepyšní.

SMYSLY: 2
Všechny smysly zostřené především díky prodělané Zkoušce trav. Díky kočičím očím by měl snad i vidět lépe ve tmě.

INTELIGENCE: 2
Bojovat jen tělem by bylo silně neefektivní, i to zaklínači vědí a proto své svěřence nutí zbystřit i mysl.

VŮLE: 3
Trénink budoucích zaklínačů není zaměřen jen na fyzično, ale i na duševní odolnost. Z pochopitelných důvodů. Díky tomu si umí zachovat chladnou hlavu. Někdy až moc.
Boj beze zbraně: 3
Meč mu do ruky sice ještě nikdo nedal, ale bojovat se učil. Proti mnohem většímu a zkušenějšímu.

Boj se zbraní (meč): 2
Nějaké to klackování za sebou má a párkráte si ozkoušel i "na ostro". Systematický trénink mu ale chybí, což je dost znát.

Plavání: 2
Pro ostrovana tak trochu základní dovednostní výbava. A Zenn navíc po svém útěku velice aktivně vypomáhal na lodích a v přístavu, takže rozhodně neriskoval utopení.

Plížení: 2
Není zrovna ten kočkovitý typ, kterého neodhalí ani pár loveckých psů, ale není ani úplně jako slon.

Jezdectví: 1
Na koni seděl, dá se říct dřív, než se naučil chodit, ale nikdy to nepoužíval k ničemu jinému, než k přesunům z bodu A do bodu B. A kůň není zrovna levná záležitost, takže na tuhle dovednost už léta padá prach.

Boj s monstry: 1
Teorie o příšerách zná spoustu z Darhenova vyprávění a přihlížení jeho soubojům, nikdy ho to však nenechal zkusit prakticky, pokud zrovna nesloužil jako návnada nebo aspekt překvapení.


Obrázek
Inventář:
Oblečení
Zaklínačský medvědí medailon, který ovšem nenosí na krku, ani nikde viditelně.
Obyčejná dýka (náhražka za meče xD)

Loajalita:
Ehm... složitá věc.
Známé postavy | +
Arleight - člověk, kterého nemá zrovna v lásce, ale mnohé mu dluží a tak si od něj nechá čas od času rozkazovat.
Světlomila - asi jediná osoba, u které uznal, že je vážně čistá jak lilie a není si úplně jistý, jak se kolem toho cítí.
Irviel - elfka, která se nebojí střelit šípem do bargesta.
Quitana - uřvaná čarodějka, kterou vážně nemá rád a to i přes to, co spolu přežili.
Silas - zaklínač, kterému pozvracel boty a naštěstí to neřešil víc, než bylo nutný. Teď asi tak trochu jeho učitel?
Fírean - zaklínač z honby za menhiry, asi ani neví jeho jméno a absolutně ho nezajímá. Asi taky nemá rád Quitanu.
Griffo - Další zaklínač z honby, který se tak nějak vypařil...
Elaine - čarodějka, co se náhle zjevila na lodi. Asi má něco se Silasem.
Aerima - od vidění
Saxa - od vidění

Marietta - ženská, kterou potkal před pár lety na dostizích a díky bohům ji už víckrát nepotkal.
Elvira - další ujetá ženská, kterou už nikdy nechce vidět a zatím se to daří.
Visia - další káča.
Lyrn - zaklínač, kterého taky už nepotkal.
Victarion - rytíř, se kterým se trochu chytl po Imbaelku a následně se setkali během honby za menhiry. Očividně ho to stálo krk.
Edit:
29.6. - aktualizace známejch
29.7. - kompletní přepis karty, doplnění známých a rozřazení 4 bodů z dostihů (trojka do síly)
9.8. -rozdělené body za vedení questu - 10 (dvojka do obratnosti, zručnosti a inteligence + trojka do konstituce)
12.3.18 - doplněné události

Události | +
Questy + Eventy
- Zrádné maliny (co-PJ) 8.6. - 8.8.016
- Hodina mezi vlkem a psem (hráč) - 17.7. - 10.9.016
- Sněžný vítr (co-PJ) - 4.9. - 26.11.016
- Mrtvý kejklíř (co-PJ nedohráno) - 19.9. - 15.1.017
- Co přivála bouře (PJ) - 22.7.017 - 14.8.018
- V naší ruině straší (PJ) - 8.4.018 - 11.9.018
- Velké stěhování (PJ) ???
Volnoherní události
- Památné derby velkého Erasma Vegelbuda (Dostihové závodiště) - 26.6. - 9.7.016
- Lammas (v Broňovicích) - 7.8. - 10.9.016
- Schůzka v lese (PJ - Smrtozračný les) - 15.12. - 21.12.016
- Kočičí prokletí (PJ - Ulice a zákoutí) - 22.3. - 13.5.017
- Imbaelk (PJ i hráč - Broňovice) - 12. - 25.3.018
- Obludárium (PJ) - Oxenfurský park + uličky 2. - 8.4.018
- Belletayn (hráč) - Broňovice - červenec 018
- Lov na Sirénu se Silasem - srpen 018?
- Ovocné trhy a lovecká sezona (PJ) - srpen+září 018
Naposledy upravil Zenn dne 23 dub 2016, 22:26, celkově upraveno 1
Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Zenn

Příspěvek od Admin » 23 dub 2016, 22:19

Obrázek
SCHVÁLENO
23.04.2016
Více méně k službám


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich