Chat

Belan

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20 říj 2018, 21:36

Belan

Příspěvek od Belan » 21 říj 2018, 02:59

Jméno: Belan

Rasa: Člověk

Povolání: Alchymista

Věk: 21 let

Vzhled:
Belan vypadá na první pohled obyčejně a pravděpodobně zapomenete, že jste ho viděli. Jeho mohutnější postava se zrzavými vlasy vypadá jako mnoho lidí okolo. Zrzavě-hnědé vlasy, flekatá kožená zástěra a překvapivě dlouhé rukavice až za lokty. Na zádech má větší látkový vak a kolem pasu široký kožený opasek. V opasku je zastrkáno mnoho lahviček, váčků, svíčky a křesadlo. Nejčastěji na sebe strhne trochu pozornosti kvůli zvláštnímu způsobu svižné chůze, kdy se jeho trup téměř nepohybuje a nohy rychle kmitají.
Na pohled druhý si všimnete, že jeho vlasy jsou někde až příliš krátké a jakoby popálené, okolo modravých očí má zvláštní otlačeniny, které by mohly odpovídat tomu podivnému čemusi na řemínku okolo krku (něco jako ochranné brýle).
Jeho lehce povislý levý koutek je památkou na otravu. Snaží se ho maskovat vousy, což se mu částečně daří. Pokud by si sundal rukavice, tak by bylo vidět jeho znetvoření popáleninami na rukou. Pravá ruka funguje normálně, ale levou si, kvůli poleptaným kostem, vyztužuje pásky kovu upevněnými v rukavici.

Povaha:
Zvědavost, ta stejná věc, co již mnoho lidí zahubila a stejně tak dobře popohnala vývoj kupředu, pohání i Belana. Musí prostě všechno vědět o přírodě, reakcích, kovech, barvách. Ale hlavně si to musí ověřit osobně. Protože informace z doslechu nemusejí být spolehlivé. Buďto je někdo schválně upravil, nebo špatně slyšel, převyprávěl, a třeba si to všechno mohl jen vymyslet.
Číst zvládá, počty jsou docela složité, proto si výpočty několikrát kontroluje. Jen to písmo je strašné. Psát pořádně se nikdy nenaučil, záznamy si vede pomocí deformované verze abecedy, a navíc je to zápis převážně fonetický a často je něco nečitelné i pro něj.
Zpočátku se do všeho vrhal doslova po hlavě, několik vážnějších zranění jej zpomalilo a donutilo prvně myslet, zkusit odhadnout a až poté to provést nějaký nápad. Má zlozvyk nedotahovat věci do konce, proto si začal v nedávné době pokusy zaznamenávat trvanlivěji než jen do paměti, a to do jakéhosi laboratorního deníku.
Jeho klidná povaha ho chrání před většinou urážek, nadávek i ústrků. Pokud ale překročí mez, tak se naštve a ukáže, co dokáže vyprodukovat jeho mohutný hrudník za hlasitý projev. V případě napadení se snaží boji vyhnout. V boji samotném bývá přímočarý a snadno čitelný. Pokud se na útok může připravit, tak využívá všechny své znalosti a vybavení i k zákeřným útokům.

Víra: Právě hledá

Schopnosti a dovednosti:
Konstituce: 1 (je mohutný a na chemikálie navyklý)
Síla: 1 (laboratoř je fyzicky náročné místo)
Zručnost: 1 (občas je potřeba něco vyrobit)
Smysly: 1 (cítit problém dopředu je dobrá věc)
Inteligence: 3 (pamatuje si hlavě knihy a chyby)
Alchymie: 4 (poměrně dlouhá praxe pokusů a omylů)
Informovanost: 1 (často zaslechne důležité informace)
Starší mluva: 1 (zvládá číst a trochu psát)
Trpasličtina: 1 (zvládá číst a vyslovit pár nadávek)
Gramotnost: 1 (číst, pomalu počítat i vlastní zápis zvládá)
Léčitelství: 1 (náhodné objevy, zrovna skončil u lékárníků)
Boj se štítem: 1 (štít vlevo, tupá zbraň vpravo)
Obecná řeč: 3 (mateřský jazyk)
Bylinkářství: 1 (pro alchymistu téměř nutnost)

Talent: Alchymie

Historie a rodina:
Narodil se do dobře situované rodiny jednoho z vyšších členů barvířského cechu. Celkem měl 6 sourozenců, 3 starší bratry, sestru (2. nejstarší) a 2 mladší bratry. Zpětně by se dalo říci, že dětství bylo veselé, ovšem pouze jako vzpomínka. Ze všech sourozenců byl nejneposednější a velmi rychle si všichni zvykli svalovat na něj vinu za rozbité věci. Dlouho ho nechtěli pustit k výrobě, že by tam něco zničil, což se nakonec stalo. Neopatrně se v míchárně opřel a nechtěně shodil několik lahviček do kádě. Některé se rozbily a on byl za tento čin potrestán. Vzniklá směs se musela použít, protože již byli s výrobou zakázky pozadu. Nová barva měla jiný odstín, ale byla sytější a také odolnější proti otěru. Když vyšly najevo tyto vlastnosti, tak se tato směs míchala již schválně a postupně byla vylepšena. Ovšem odměny se za tento objev nedočkal.
V průběhu pár let si vyzkoušel mnoho zaměstnání (sklář, kovář, truhlář, řezbář, kuchař), ale nikde nevydržel dlouho. Nakonec skončil ve strýcově laboratoři, kde vyráběl směsi podle dodaných receptů. A tam se udály největší události formující jeho následný osud. Povedlo se mu spřátelit se s pár trpaslíky, kteří jej za láhev alkoholu učili číst trpaslické runy. Po troše experimentování s nimi začal vyměňovat alkohol a barevné látky za knihy o metalurgii, lihovarnictví a lékařství. Když se o těchto obchodech dozvěděli strýc a otec, tak nastal problém. Před drtivým postihem byl zachráněn trpaslíky, kteří mu dali knihu, kterou nemohli přečíst. Byla psána starší mluvou a pojednávala o základech alchymie. Otec ji poznal, protože její přeložená část se stala základem jeho výroby (už jen překlady částí patřily mezi ceněné knihy, ale kompletní originál byl velmi vzácný). Další významná událost byla nehoda, při které zahynul jeho otec a on sám byl pořezán na obličeji a popálen silnou žíravinou na rukou. Tyto popáleniny jej zachránily před narukováním do armády, nebyl totiž schopen cokoli držet. V době rekonvalescence se pustil do učení starší mluvy z originálu knihy a její přeložené části. Po 9 měsících byl schopen ve starší mluvě přečíst knihu a zároveň se mu postupně vrátil cit do rukou.
Výrobu nyní pevnou rukou vedla jeho sestra, protože bratři narukovali. Sestra jej poslala na učení k léčitelům. Do tamního prostředí příliš nezapadl, ale byl mu zakázán návrat, dokud nebude vyučený. U léčitelů se jej někdo pravděpodobně pokusil otrávit, zachránila jej právě čtená kniha, kde se zmiňoval jako univerzální protijed speciální jíl. Z posledních sil nějaký jíl snědl a byl zachráněn. Několik dní byl dost zelený a nevrlý, ale živý, a postupně se zlepšoval. Pak byl puštěn k učení přípravy léků, které většinou měly opačný účinek, než byl požadován. Asi po roce se s některými léčiteli a studenty spřátelil a párkrát si zabojovali. Nejvíce si oblíbil tupé zbraně a štít, který byl menšího průměru a odolné konstrukce. Kladivo i se štítem se naučil nosit převážně schované pod vakem na zádech. Když asi po roce a půl učení zaslechl rozhovor vedoucích léčitelů a starších studentů, tak zjistil, že mu schválně dávali špatné recepty. Odposlechnutým důvodem bylo, že tam nepatří, více odposlechnout nestihl. Uvědomil si, že jej tato hrozná zpráva vlastně uklidnila a začal si v laboratořích zkoumat své teorie a objevy. Za tyto pokusy byl krátce poté vyloučen. Protože tento krok očekával, sebral značné množství zásob a odešel hledat přívětivější místo k životu a bádání.

Speciální inventář:
Těžká kožená zástěra
Široký kožený opasek s lahvičkami a pytlíčky chemikálií, svíčkou a křesadlem
Kožený pás s přilepenými skly a páskem sloužícím k upevnění na hlavě
Silné dlouhé kožené rukavice, levá vyztužená kovovými pásky ke stabilizaci ruky
Kulatý štít a kladivo
Alchymistické vybavení

Loajalita:
Momentálně je věrný pouze svému městu, sobě a nikomu jinému

Questy:
Kozel zahradníkem

Editace karty:
4.12.2018 - Drobné opravy popisu povahy a vybavení, dopnění bodů
Naposledy upravil Belan dne 04 pro 2018, 21:21, celkově upraveno 4
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Belan

Příspěvek od Zenn » 21 říj 2018, 12:17

Ahoj,
jen bych poprosil o ještě jedno pročtení. Jsou tam nějaké překlepy. A asi by neuškodilo občas použít enter a rozdělit text na odstavce, aby byl přehlednější. A doplnit si profil v uživatelském panelu, samozřejmě.

SCHVÁLENO
21.10.2018

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20 říj 2018, 21:36

Re: Belan

Příspěvek od Belan » 28 říj 2018, 16:52

Zdravím,
projeto Wordem, (doufám) všechny překlepy opraveny, dodělány odstavce a opraven slovosled a větná souvislost.
Našel jsem pár děr v historii (barevná směs, záchrana knihou), tak snad to nyní dává větší smysl.
Obrázek


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich