Chat

Leif - Al´dav´ir

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 59
Registrován: 06 lis 2016, 21:35

Leif - Al´dav´ir

Příspěvek od Leif » 09 lis 2016, 10:22

Al´dav´ir


JMÉNO: Narozen Leif nebo přijaté Al´dav´ir
RASA: Člověk
POVOLÁNÍ: Obyvatel - Příležitostný lovec odměn
VĚK: 25


VZHLED:

Již z dálky je poznat, že pochází ze Skellige, ačkoliv působí občas jinak něž typický obyvatel ostrovů. Vysoká mohutná postava okolo 193cm s širokými rameny, velkými zády a celkově dost nasvalená (95-100kg dle hojnosti jídla a ranní potřeby) jde poznat hned na první pohled a většině lidí je jasno, že když tahle osoba jde proti nim tak rozhodně neuhýbá, a tak se radši sunou z cesty. Na první pohled může takto velká osoba působit těžkopádně a neohrabaně, ale je to opak je pravdou. Né že by byl mrštný jako nějaký 60kg nebo 70kg zaklínač ze školy Kočky, ale své rychlé pohyby umí. Tvář občas působí špinavě, ale je to tím, že najít vanu a mýdlo v přírodě není zrovna lehké.
Obličej má zarostlý tmavě hnědými vousy. Po stranách, na tváři a pod nosem mají normální délku a na bradě jsou tak dlouhé, že jsou svázané do culíku, který je až po hruď. Culík z vousů je svázán podivně vyřezaným kostěným korálkem ve tvaru havraní hlavy. Vlasy jsou také hnědé tentokrát mají lehce světlejší odstín než vousy. Dlouhé asi po ramena - rozpuštěné a občas zakrývaní tvář. Levé obočí půlí jizva. Druhá je na pravé tváři šikmo dolů od kořene nosu k čelisti a zasahuje až do vousů tudíž kolem jizvy nemá tolik vousů. Oči jsou čistě severské, tudíž jak jinak než modré.
Nejzajímavější je na něm asi počet tetování. Třeba na levé ruce má na každém prstu nějakou runu a na obou dlaních (z vrchu ne z vnitřní části) má Valknut. Různé runové a severské nápisy a symboly, které jsou až k loktům. Po boku pravé strany se táhne jeden velký zamotaný symbol od pasu, hrudníku přes rameno až k loktu. Břicho je lehce vyrýsované bez tetování. Místo nich tam jsou jizvy především od šípů a několik od sečných zbraní

Obrázek

Vegvisir
zabírá celou plochu levého prsního svalu. A po páteři od krku dolů je runové písmo a zbytek zad je pokryt několika symboly a jedním obrazcem havrana, který nese krvavé koruny všech království. Bílá košile překrytá hnědou koženou košilí, která nese vestu z tvrzené černé kůže. A na předloktí nátepníky. Tmavě hnědé kalhoty s koženou zbrojí, na které sou při nýty, tak aby kusy tvrdé kůže drželi pospolu. A na nohách sou už docela prošoupané boty, které při silném dešti jistě promoknou. Na opasku je ocelový kroužek ve kterém je sekyra s runovými nápisy pro rychlý a brutální boj. Naproti ní je v pochvě kratší meč, který se dokáže v kombinaci se sekyrou vyrovnat ne-li předčít typický jeden a půl ruční meč, co se běžně používá.. Ale toto vše je většinou schováno pod pláštěm z medvědí kožešiny. Který je dlouhý od ramen až na zem. Většinou jde vidět ve společnosti svého černého vlka. Jak si spolu někam vykračují. Ale není to pravidlem. Když je v hostinci tak si rád zapálí svou dýmku a u toho je schopen pít jednu skleničku dobrého pití i hodinu.

POVAHA:


Člověk by si řekl, že bude horlivý a do všeho půjde bez rozmyslu jako každý mladý muž ze Skellige. Ale Leif je velmi klidná osoba, která se nedá lehce vyprovokovat. Tedy občas vyletí hned, ale to z toho důvodu, že se chce pobavit buď rvačkou, nebo tak. Klidná mysl je jeho velikou výhodou. Díky ní a jeho fyzickým proporcím je těžký protivník, protože si každý pohyb, úder,krok či úskok pořádně promyslet bez toho aby sním cloumali emoce. Chuť bavit se s lidmi tedy společenské chování je příliš průměrné. S lidmi se moc nebaví a to z důvodu, že se mu všichni straní. Kdo by si také přisedl k takřka dvoumetrovému, zarostlému muži, který občas má po boku divoké zvíře. Problém je, když se najde někdo, kdo se nebojí. Tato situace skončí vždy jedním ze tří možných konců. Rvačka. Konverzace za účelem práce. Ale když se najde starý známí tak se většinou oba probouzejí s obrovskou kocovinou, jelikož je jeho přátel bohužel již málo tato možnost je čím dál více v nedohlednu. Leif je nedůvěřiví takřka ke všem druhům vojáků a je jedno z jaké provincie jsou. Cítí, že jej můžou ohrozit, protože výcvik z nich činí něco jiného, něž bandity,zloděje a nebo dřevorubce. Říká se, že nikdo není dokonalí a tady tomu není jinak. Sám je sice Dh’oine,ale i tak lidem moc nedůvěřuje. Ale to je prostředím ve kterém vyrostl. Jeho největší slabinou je jeho "rodina" na tu nedá nikdy dopustit. Udělal by pro ní cokoliv i kdyby tam měl při tom zůstat mrtvý v blátě.

VÍRA:

Dříve kult bohyně Freyi, ale v průběhu života zjistil, že nic jako vyšší moc není.


LOAJALITA:

Ke své nevlastní sestře Daises a Dryádám.


RODINA A HISTORIE:


Leif se narodil do rodiny rybáře a švadleny. Byl jedním ze tří bratrů. Jako dítě byl vždy tím nejmenším a nejslabším. Díky tomu nebyl mezi bratry moc oblíbený. Když mu byli asi 4 roky, vzal ho otec sebou rybařit, aby se mohl podívat, co z něj jednou bude. Byl to den, kdy jim moře nepřálo. O ryby vůbec nezavadili a po cestě zpět chytla loď obrovská bouře. Než stačili doplout do přístavu, tak je vlny stačili rozmetat o skaliska sousedského ostrovu. Leif se probudil na pláži s pár troskami lodě. Bylo to štěstí v neštěstí. Rozhodl se jít poděl pláže dál, dokud něco nenajde. Když došel do přístavu, řekl prvnímu člověku, co se stalo. No tedy člověk to asi nebyl, měl jiné tváře a špičaté uši. Tento muž ho vzal za strážným, který mladému chlapci ukázal něco, co bylo děsivé zjištění pro čtyřleté dítě. Viděl svého otce mrtvého ve strážnici. Tělo tam leželo na stole a čekalo na rozkaz, který určil co s ním. Jelikož Leif nevěděl co si počít tak zůstal v tamním přístavu pár dnů. Ke konci týdne přišel člověk ten muž, který ho dovedl ke strážnému. Muži se nejspíš malého, hlasového chlapce zželelo. A tak ho vzal pod svá křídla.
Po plavbě ze skelligských ostrovů se chlapec seznámil se svým "zachráncem". Byl to elfský kupec s původem ve městě Cedaris. Jeho obchodní cesty se pohybovali mezi Skellige-Cedaris-Wizima. Leif zůstal s mužem do svých 6let. V té době již mluvil elfsky a muž ho učil základy boje. Muž o sobě často mluvil jako o Dítěti lesa a o svém bratrovi Thovirovi, který je prý jako Leif původem ze Skellige, ale také je Dítě lesa. Chlapec nikdy nechápal, jak může být elf a člověk bratry a proč elf odjíždí jednou za půl roku na měsíc do Brokilonského lesa. Vždy tvrdil, že jede za svou rodinou, i když slýchal, že v těchto lesích nežijí žádní lidé. Ty měsíce, co býval jeho "otec" pryč se o něj staral jeho "strýc" a ten mladého Leifa učil zacházet se sekyrou a mečem zároveň.
Když mu bylo 7let. Jeho "otec" začal mít kvůli válkám problémy a začal prodělávat. A již nemohl uživit sebe a zároveň svého nového syna. Z toho důvodu ho jednou vzal sebou do onoho lesa. Když dojeli po strastiplné cestě do srdce lesa. Mladý Leif byl udiven co vidí. V lese byla menší osada, ve které žili podivné ženy. Byli celé zelené, odhalené a celkově zvláštní. Mluvili elfsky nebo normální řečí. Otec mu řekl, že to jsou Dryády-ochránkyně lesa a jeho rodina. Že se narodil tady a byl tu vychován. Že jeho otec byl také elf, který ho odsud odvedl až po potom, co skončila jedna z válek a naučil ho řemeslu. Přestavil mu jednu z Dryád, která ho vychovala a pak ještě jednu mladší Fauriei, která měla v náručí malé zelené miminko. Když Leif viděl jak se na malé klubíčko štěstí dívá jeho nevlastní otec pochopil, že je to jeho vlastní dcera. tudíž jeho sestra. Po pár dnech otec odjel. Mezi Dryádami měl chlapec dost péče i jídla, což by ve městě již nemohl mít. Po nějaké době přijal Fauriei jako svoji "matku" a klubíčko jménem Daises jako svoji sestru. A nikdy je nebral jako nevlastní. Naopak měl ji moc rád, byla mnohem víc než jeho předchozí bratři. Dryády se snažili ho naučit střílet z luku, ale to bylo marné. Leif již uměl zacházet s dýkami tak ho v tom nechali. Běhával lovit se staršími ženami, aby se naučil rychlému běhu a mrštnosti boje za jiných podmínek,než jen z místa. Jednou za čas se zastavil Thovir, se kterým mohl zdokonalovat své umění se sekyrou a mečem. Otec, když nebyl v problémech tak se také zastavil pozdravit své děti a vykonat povinnost vůči Dryádám stejně jako strýc. S otcem zase mohl obecnou řeč na jiné úrovni. Elfštinu mohl bez problému cvičit i se svou zdejší rodinou. K desátým narozeninám dostal vlastní sekyru s runovými nápisy jako dar od strýce, který musel na nějaký čas na skellige. Jak čas plynul z chlapce byl mladý muž a z jeho sestry bylo dítě, které se teprve učilo zacházet s lukem. Ale již v té době byla zlobivá a nedávala pozor a radši se toulala po okraji lesa sama. Což kvůli agresivním dřevorubcům bylo vždy nebezpečné. Leif kterému se v té době neřeklo jinak než Al´dav´ir. Byl často posílán do lidských osad u začátků lesů. Většinou pro informace jestli se nechystá něco proti Dryádám. Zároveň mohl vylepšit své schopnosti zapadnout do společnosti lidí, protože jednou musel odejít z osady
Den osmnáctých narozenin byl přelomový. Přijel otec se svým bratrem po dlouhé době na skellige. Al´dav´ir to dostal jako dar na přivítanou, to nejcennější. Vlastní meč z temnočerné oceli. Konečně mohl bojovat jak byl učen. Se dvěmi zbraněmi ve dvou rukách. Krásné černé ostří, nelesklo se a pro to nešlo vůbec vidět ve tmě. Měl to být nádherný den, ale osud přál jinak. Všichni byli v dobré náladě, ale v tom přiběhla jedna dívka celá od krve. Hned ji odnesli do jedné z chýší. Po pár minutách vyběhla naštvaná Fauriei z chýše. Nikdo z mladých zatím netušil, co se děj netušili co se děje. Ale starší již tušili.. „Oni prostě nechápou, že jim ty lesy nepatří! Že jo to našich předků!“ zakřičela. Otočila se na dryády, kývla na něj a v tom řekla: „Nastal čas“. Dryády začali sbírat luky a utíkat směrem k osadě zraněné dívky. Otec se na něj podíval a řekl mu: „Není jiná možnost“. Strýc mu položil ruku na rameno se slovy „Běž si pro sekyru. Rychle!“
Po tom, co to uslyšel, se rozběhl, popadl svoji sekyru a utíkali za ostatními. Když doběhli do osady tak v ní zuřil boj. Lidé vyzbrojení meči, luky a někdy i vidlemi masakrovali nepřipravené místní. Na druhou stranu z lesa lítali přesné šípy, aby kryli ústup zraněných. Některé z dryád si dovolily i na boj z blízka. Leif, Thovir i otec se okamžitě rozběhli proti útočníkům. Al´dav´ir zaútočil na muže s mečem. Úhyb, krok sek zase úkrok následuje otočka do dřepu a sek ze zadu mužových stehen. V tu chvíli jako by se zpomalil čas. Leif pohlédl na muže jak klečí přímo před ním. Pak se zvedl hlavu a viděl se všichni zabijí navzájem. Měl techniku, sílu na to aby ho zabil, ale odvahu ne. Lehce z nápřahu sklonil ruku. V tom však uslyšel řev. Ohlédl a viděl plešatého muže v zbroji. Byl to snad někdo významný či najatý od lidí? Nevěděl. Ale co věděl, bylo to, že mu právě zabil otce. Muž vytáhl kratší černý meč otci ze zad a bojoval dál. Tohle přetrhalo všechny zábrany, co v sobě měl a vší silou zarazil sekyru muži před sebou do hlavy.
Potom co dryády ukončili ústup zraněných začali se soustředit na to, aby zbývající útočníky zlikvidovali. Což bylo poměrně lehké, když se mohli soustředit na přesné střeli za účelem zabití a ne jen prosté krycí palby. Po tom co počet útočníků klesl díky šípům a Leifově sekyře. Útočníci se začali stahovat. Kromě pár mužů a jejich velitele. Proti němu se rozběhl a nastal boj jeden proti jednomu. Leif ze začátku dostával dost zabrat a musel se několikrát zvedat ze země. Nevěděl, kam má útočit na muže v brnění. Ale při jednom nápřahu velitele si všiml odrytého místa v podpaží, pak zjistil, že těchto míst je více na onom brnění. Veilitele skolil stejně jako prvního muže, co poprvé zabit. Z otočky mu přeřízl šlachy ze zadu na kolenou. Když muž klečel, byl jediným živím z útočníků. Leif mu „Ten muž byl můj otec“ zašeptal elfsky do ucha a skopl ho na záda. Velitel ležel na zádech a mladík vzal jeho meč a pomalu mu ho zarazil do krku. Po bitvě našel i svého strýce mezi mrtvými. Zhledem k okolnostem se všechny mrví nahromadili na jedno místo a spálili. Leif našel opodál vůz s koňmi. Koně pustil, aby si šli po svém. Ve voze našel něco zajímavého, byla tam pohozená mrtvá vlčice a v kleci dvě malá štěňata. Jedno bílošedé a druhé černé. Vzal je sebou. Pro sebe i sestru
Vlky chtěl vyplnit jeho i sestřinu mezeru po strátě. Svého vlka cvičil, trénoval, avšak neomezoval, když chtěl jít s nějakou smečkou lovit šel. To stejné sestra se svou šedou fenkou. Po návratu do osady nastalo období smutku. Mladý Leif od té doby začal čím dál častěji chodit do měst. Prát se, opíjet, a dělat nějakou práci co šla vyřešit ostřím, aby měl pár peněz. Tak to trvalo asi rok. Když mu bylo 20 let, odjel do Vizimi. To byl vlci již dospělí a nebezpeční. A on si sebou vzal svého. Vrátil se v 24letech zpět. V tu dobu již měl své nynější oblečení, tetování a jizvy. Doma se sice tetování moc nelíbila, ale budiž, všichni byli rádi, že se vrátil. Samozřejmě výjimka byla sestra, té se to líbilo. O těch letech mimo Lesy moc rád nemluvil. V tu dobu byla jeho setra již mladá, krásná dívka okolo 18let.
Po týdnu mimo Lesy se vracel do osady s pár zajatci, aby jimi zajistil růst populace Dryád. Po příchodu do vesnice zjistil, že někdo jeho sestru unesl. A to zhruba před pár dny. Okamžitě si zbavil své věci, přivolal svého černého společníka. Slíbil, že ji za každou cenu najde, rozloučil se a vyrazil. V nejbližší vesnici zjistil, že tou vesnicí projížděli nějací ozbrojení muži s klecemi na vozech. V klecích měli být údajně elfky, trpaslice, sakuby a i prý dryádu. Další stopa ho dovedla do města jeho otce. Cedaris. Tam zjisti, že to byli lidé, co loví nelidi. A prodávají je do otroctví nebo domů rozkoší. Zjistil, že měli namířeno do Redánie. Také to, že tam spolupracují s lovci čarodějnic. A tak se vydal do Redánie ji hledat.

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI:


Tělesná konstituce: 2
Síla: 2
Obratnost:2
Smysly:2
Inteligence:1
Cizí jazyk: 2 ( Elfština - Dryádský dialekt )
Boj se zbraní: 2 (Kombinace Meč + Sekyra )
Boj beze zbraně: 1
Gramotnost: 1
Chladnokrevnost: 1
Zvířata - péče a výcvik: 1
Všímavost: 1
Nerozdělené: 4Speciální inventář:


Sekyra s runovými nápisy - dárek od strýce
Obrázek

Meč z temnočerné oceli - dárek od otce
Obrázek


Společník Černý vlk - dárek od "strýčka" náhody
Obrázek

Měšec s pár korunami

Oblečení


Známé postavy:

Morgan - Dívka na cestě (nezná jméno)
Thyra - Zaklínačka, nějaká pletky v hospodě - kocovina
Silas - Skolili spolu vlkodlaka a zachránili nějaké děvče
Gwenneth Addens - Ono děvče

Editace karty:
Doplněny postavy, co potkal
Grafické úpravy
Nesrovnalosti
Body

Odehrané questy:
Naposledy upravil Leif dne 11 črc 2018, 13:17, celkově upraveno 35
No a co že mám Brokilonský přízvuk!


Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Leif - Al´dav´ir

Příspěvek od Admin » 10 lis 2016, 00:28

Vítej! Za mě zatím pro, ještě nechám vyjádřit někoho z vedení.
Více méně k službám

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 320
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Leif - Al´dav´ir

Příspěvek od Zenn » 10 lis 2016, 07:32

SCHVÁLENO
10.11.2016


(Akorát jsem tam někde postřehl zdvojenou větu, ale četl jsem to včera a už nevim kde, a to zas takovej problém neni, jestli to nevadí tobě :D...)
Jo a jestli chceš nechat ten obrázek textem obtéct, slouží k tomu [ float=left (případně right)] link obrázku [ /float] :)
Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich