Chat

Bandele Jefi

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2016, 23:30

Bandele Jefi

Příspěvek od Bandele Jefi » 24 srp 2016, 22:45

Obrázek
Jméno: Bandele Jefi
Rasa: Čichám, čichám člověčinu.
Povolání: Dříve profesionální lodní krysa, nyní drobný pouliční kriminální živel.
Věk: 17 let (11. 7. 1255)

Vzhled:
Ban je v davu naneštěstí velmi dobře rozpoznatelná a za rodilou seveřanku by ji považoval snad jenom slepec - a to jen do chvíle, než by promluvila. Když opomineme patrný jižanský přízvuk, je to především kvůli barvě její kůže. Ebenová, uhlová, čokoládová... Shrnuto a podtrženo, Ban je černá jako bota. Které mimochodem ze zásady nenosí - když je zima od podlahy, ováže si chodidla kusy látek, které jsou zrovna na skladě, a víc to neřeší. Když už jsme u toho, co nosí anebo ne - jejímu šatníku na lodi svrchovaně vládly kalhoty, teď ale jednoduše preferuje to, co se dá se zbylými osmi dlouhými prsty (nepřítomnost prostředníčků je do očí bijící) v rychlosti stáhnout z prádelní šňůry, je tedy možné ji zahlédnout zabalenou ve spodničkách stejně často, jako v haleně a nohavicích – nezřídka dokonce kusy oblečení nakombinuje tak, že by švadleny v celé zemi omdlévaly jako kuželky, kdyby ji viděly. Teplo své majitelce zajišťuje dlouhý tmavý plášť, v němž se její vytáhlá postava skoro ztrácí, s neuvěřitelným počtem kapes – až by se mohlo zdát, že někdo prostě jen sešíval jednu vedle druhé – a vysokým límcem, který aspoň částečně zakrývá její obličej. Ten je mimochodem hubený a protáhlý, s výraznými lícními kostmi, zkrátka typická koňská tvář. Na úzkém nose není nic zajímavého, podobně jako na plných rtech, které se dokážou bezkonkurenčně mračit, a když se Ban směje, odhalují bělostné zuby. Na očích už ale něco bude. Bělmo je patrné na několik set metrů a zornice mají úžasnou čokoládovou barvu – až se v nich někdy úplně ztrácí panenka. Čím tolik připomínají oči psí, to se nedá říct, každopádně to tak je. Uši mladé zlodějce odstávají docela přijatelně a většinu času se ztrácí pod neuvěřitelně hustými, neskutečně vlnitými černými vlasy. Když má čím, ráda si je stahuje do uzlu na temeni hlavy, aby nezavazely, ostříhat by se ale nenechala.

Povaha:
Říct o Ban, že je temperamentní, by bylo jako charakterizovat lávu přívlastkem horká. Ano, měli byste pravdu, ovšem člověk, který by do lávy strčil ruku, by vám asi nepoděkoval. Dračice, to by k ní jistě sedělo. Ban je v komunikaci s lidmi naprosto neuvěřitelná, jako by se vám zdála velmi sprostá noční můra. Drzejšího a nezkrotnějšího spratka by jeden pohledal – Ban je velmi hrdá a raději by vypustila duši, než že by ohnula hřbet. K lidem ani nelidem nepřistupuje s předsudky, ale velmi rychle si je vytvoří, pokud se jí první minuty rozhovoru nelíbí, a to nevěstí nic dobrého. Umí být velmi zlomyslná, když chce – a že ona chce vždycky – a lidem, kteří jsou jí nesympatičtí, se tak často stávají velmi nepříjemné nehody, samozřejmě zcela bez jejího přičinění. Na rozkazy či pouhé rady většinou reaguje velmi rychle a spolehlivě; můžete vzít jed, že udělá přesný opak toho, co jí bylo řečeno. Svých činů (a vlastně ničeho) ze zásady nelituje, místo toho se snaží najít skulinku, kterou by vyklouzla z problému, a zatím ji našla pokaždé.
Není nijak zvlášť chytrá, a kdyby dostala možnost studovat, pravděpodobně by byla nejhorší v historii té ubohé školy, ale s věcmi, které ji zajímají, si poradí a ten zbytek může vzít čert. Má smysl pro humor a zasměje se ledasčemu, sebe nevyjímaje, záleží ale hodně na okolí. K smrti nerada se nudí a má ve zvyku vyvádět hlouposti, není ovšem životu nebezpečná a čas od času se z ní vyklube dobrá společnost – když opominete, že se neumí chovat, vidličku použije tak maximálně jako drbátko a slintá ze spaní.

Víra:
Oficiálně uctívá draky, protože to musela dělat doma, jinak má ale s bohy dohodu o vzájemném nezájmu. Dokud si oni nedošlápnou na ni, ona po nich dupat nebude.

Historie a rodina:
Bandele se narodila v Zerrikánii do rodiny Jefiů jako třetí z dvanácti dětí, měla tedy od útlého dětství o zábavu postaráno. Prvních (krásných) sedm let života bylo plno hladovění, ústrků, řvaní, pranic o jídlo, oblečení i jen ze cviku, lhaní, předhánění se a vůbec takových těch krásných věcí, co dělá tucet dětí pradleny a barvíře látek, aby přežil. V několika případech neúspěšně – do osudného dne Bandelina života přišla sice jen o jednoho sourozence, který jí navíc jako batole ani moc nechyběl, za doby její nepřítomnosti ovšem zemřeli/zmizeli/byli prodáni další tři. V případě poslední možnosti rodiče sledovali úspěch z předchozího pokusu právě na Ban.
Ta byla v oněch sedmi letech prodána/najata jakožto pomocná síla na jen lehce podezřelou loď s uchu lahodícím jménem Džemový Jimm. Touha po penězích a vidina toho, že se děvče rychle vypracuje, utišila špatné svědomí pana a paní Jefiových – a i když peníze neměli dlouho, to druhé se vlastně splnilo. Nejdřív byla jedním z otroků, na kterých si pirátská – ano, pirátská – posádka vybíjela zlost, a kteří ve volném čase drhli palubu, časem se ale stala otrokem s nálepkou plavčíka a směla lézt po lanoví a hlásit „země na obzoru“ nebo „loď, bude víno“ (když poprvé zkusila nějakou tu srandu a udělala planý poplach, dostala tak, že nemohla stát, sedět ani ležet, což bylo dost nepohodlné). Ti drhli palubu jen před spaním a zlost na nich byla vybíjena jen tehdy, když slezli dolů, takže jednoznačně úspěch. Lepší by to asi bylo, kdyby ve čtrnácti neukázala na jednoho idiota (čti: prvního palubního důstojníka) velmi známé a oblíbené vulgární gesto, aniž by počkala, až se k ní otočí zády, a úplně nejlepší, kdyby ho na něj znovu neudělala druhou rukou těsně poté, co jí po jejím návratu dolů na palubu upižlal prostředníček kudlou. Na druhou stranu to přežila, takže dobrý.
S Novigradem měla štěstí jako hrom, i když pro někoho ten incident až tak šťastný nebyl. Nejvíc samozřejmě utrpěl kapitán Džemovýho Jimma – ten kdysi za výše zmíněnou loď slíbil jednomu zaklínači věc, která mu ještě nepatřila, a světe div se, dotyčný pak po něm žádal novorozeného syna. Kapitán jako správný tupý pirát odmítl, pročež se jeho drahocenná loď za nejasných okolností potopila zrovna ve chvíli, kdy chtěl zakotvit v přístavu. Bandele prozíravě spolu s krysami opustila Jimma ve správnou chvíli, a protože jako jedna z mála námořníků uměla plavat čubičku, o několik těch minut později se jako zmoklá slepice vyškrábala na novigradské břehy.

Schopnosti a dovednosti:
Tělesná konstituce 1
Na pirátské lodi drhla podlahy víc jak polovinu svého života, přičemž přežila několik epidemií chřipek, nedostala kurděje a ani otravu krve po té malé nehodě s prostředníčky. Někdo tomu říká štěstí, já fyzická výdrž a odolnost vůči nemocem.
Obratnost2
Vzhledem ke své postavě se nemohla ohánět silnými pěstmi, a ačkoli silná slova leckdy fungovala skoro tak dobře, nebylo od věci si vypilovat umění úkroků do stran.
Zručnost1
Pro zlodějíčka důležitá zručnost sice dost utrpěla ztrátou dvou prstů, pořád to ale není tak zlé, aby Ban zůstala o hladu.
Smysly 1
Pro kriminálníka nezbytné příslušenství. Zatímco na ulici je nejužitečnější sluch, na prknech, co znamenají svět pro hromadu pobudů, dostával nejvíc zabrat rozhodně čich. Kdyby ho neměla, jen moře ví, do čeho mohla šlápnout.
Vůle 1
Přežila dětství mezi záporáky a blbci, aniž by se zbláznila nebo umřela. Psychiku jí už nemůže nahlodat nic.
Přesvědčivost 1
S přesvědčivostí nejdál dojdeš, zvláště týká-li se to vyhrožování nebo podmazávání. V obojím má Ban své zkušenosti. Není geniální, ale s trochou štěstí dokáže pomalejší osoby opít rohlíkem.
Všímavost1
Další ze schopností, které na pirátské lodi ani ve zdánlivě opuštěné, křivolaké uličce nejsou k zahození. Většinou ví, kdy se zdejchnout.
Kapsářství, zlodějina2
Mezi chmatáky nezáří jako hvězda, dokáže se o sebe ale postarat. Na samouka a metodu pokusu a omylu nic špatného, ovšem jako hlavu gangu by ji asi nezvolili.
Šplhání3
Jo-ho-ho. Šplháním po lanoví strávila velkou část života (druhou největší hned po drhnutí paluby), a nějaký ten trapný suchozemský strom pro ni není důstojným protivníkem.
Boj beze zbraně 1
Piráti se perou skoro tak často, jako pijí, minimálně na Džemovým Jimmovi, a mladí „plavčíci“ aspoň dvakrát denně o jídlo. Nějak si ta holka suchary obránit musela.


Loajalita:
Na přechodné období patří komukoli, kdo jí nabídne něco k snědku.
Naposledy upravil Bandele Jefi dne 26 srp 2016, 10:48, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Bandele Jefi

Příspěvek od Sygnia » 25 srp 2016, 07:46

Máš mé PRO, a vzhledem k tomu, že schopnosti jsou v pořádku, prosím i o přepsání do profilu v uživatelském panelu :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 16 úno 2016, 22:11

Re: Bandele Jefi

Příspěvek od Admin » 25 srp 2016, 18:39

Obrázek
SCHVÁLENO
25.08.2016
Více méně k službám


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde