Chat

Bartimeus Marcus Aclassi

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2018, 22:39

Bartimeus Marcus Aclassi

Příspěvek od Bartimeus » 04 lis 2018, 20:11


JMÉNO: Bartimeus Marcus Aclassi
RASA: Člověk
VĚK: narozen na Belleteyn roku 1252
POVOLÁNÍ: Čaroděj na volné noze, zatím nemá žádné konkrétní zaměření, a přestože úspěšně dostudoval na imperiální akademii, i nadále pokračuje ve svém vzdělávání - jeho mistrem je Lennarteus, jehož schopnostem sám Bartimeus zatím moc nevěří. Ale lepší být v učení u někoho takového a víceméně se poflakovat, než někde potit krev a snažit se získat moc, vliv a zamotat se do politických pletek, které jsou Bartovi zatím slušně ukradené...

VZHLED
„Vlasy v barvě slunce, oči jako dva blýskavé amazonity a ten úsměv... Jestli ty nebudeš náhodou Aclassi, co?“

Na Bartimea ani není třeba dlouze zírat a zkoumat jeho rysy, neboť už při prvním pohledu je naprosto jasné, že je to Aclassi jak vyšitý. Pravý, nefalšovaný Aclassi s okouzlujícím a odzbrojujícím úsměvem, jaký je všem pánům z rodu vlastní, pronikavýma a skoro až magicky uhrančivýma očima a bujnou hřívou blonďatých vlasů.
Obrázek
Bez delšího uvažování by se o něm dalo říci, že je to hezounek a lamač dívčích srdcí, rytíř ze snů dospívajících princezen, avšak... Za jeho prakticky bezchybný vzhled pravděpodobně může nějaká ta špetka magie. Ne že by si Bartimeus vzhled vylepšil nějak razantně, ale nějaká ta kouzla určitě použil, protože jinak by jeho obličej nebyl jako obrázek. Nikdo není dokonalý.
Jak už bylo naznačeno, může se chlubit hustými kadeřemi v barvě slunce, které jsou dlouhé několik palců a Bartimeus je obvykle nosí sčesané z čela, aby mu nepadaly do očí. Pokud to situace vyžaduje, sepne si je do krátkého ohonu, ale dělá to jen velmi nerad. Zpod hustého blond obočí na svět pohlíží blyštivýma očima, které možná dříve měly tuctovou modrou barvu, ale Barty si je maličko magicky přikreslil, aby byly opravdu výrazně modrozelené, jako je moře kdesi na jihu u bílých písčitých pláží. Rty se mu neustále vlní do okouzlujícího úsměvu, v němž se nebojí odhalovat oslnivě bílé a dokonale rovné zuby. Pěstuje si krátký vous, udržovanou bradku, která navzdory faktu, že sotva dozrál do věku dospělého muže, ani vzdáleně nepřipomíná nepěkné mladické chmýříčko na bradě. Kdepak, Bartimeus je na své vousy hrdý a nikdy, opravdu nikdy si je neholí úplně. Jeho tvář zdobí několik výrazných pih, nebo spíš mateřských znamének. Ještě by bylo dobré podotknout, že se velmi snadno opaluje a opravdu u něj nehrozí, že by se při delším pobytu na slunci ošklivě spálil.
Na rozdíl od svého staršího bratra se Bartimeus však nemůže pyšnit dokonalou svalnatou postavou. Tedy, mohl by, kdyby chtěl, ale on nechce - sám vesele podotýká, že si velmi dobře vystačí s tím, co má. Úplně vychrtlý chcípáček to totiž není, jen je zkrátka spíše šlachovitý typ, pružný a obratný. Hůře snáší fakt, že ho Rupert skoro o hlavu převyšuje, ale jinak si ze své mírně podprůměrné výšky nic nedělá.
No a co se týče šatníku, na Bartimeovi je vidět, že vyrůstal v přepychu a že je na přepych zvyklý. Odívá se do dražších barevných látek, obvykle vkusně zdobených, a vyloženě obyčejným barvám a střihům se vyhýbá. Ne že by potřeboval světu dokazovat, že je někdo víc - to vůbec ne! - ale na luxus si člověk rychle zvykne.
Voiceclaim: Tomáš Klus, popisu hlasu snad netřeba.

POVAHA
„Ten mladík má velký potenciál, mohl by toho hodně dokázat... kdyby ovšem nebyl divočejší, než ten oheň, ke kterému tolik tíhne!“

Bartimeova povaha by se skutečně dala přirovnat k živlu, který odmala tolik obdivuje a ke kterému odjakživa tolik tíhne - k ohni. Stačí se mu podívat do očí plných divokých, nespoutaných jisker, a je vám jasné, že před vámi stojí člověk neklidné, roztěkané povahy. Stejně jako oheň, i Barty je do jisté míry divoký, nespoutaný a nevyzpytatelný. Vypadá to, jako by neustále oplýval ohromnou dávkou energie, díky níž prakticky nedokáže posedět chvíli v klidu. Je to živel, který má svou hlavu, svoje názory a postoje a do ničeho z toho si nenechá snadno mluvit - a hlavně má svou svobodu, o kterou se nikdy nehodlá nechat připravit. Je díky tomu naprosto smířený s tím, že nikdy nebude mít děti a pravděpodobně ani ženu, a vlastně mu to tak vyhovuje - představa, že by se někdy k někomu musel do konce života připoutat, ho upřímně děsí. Bartimeovým problémem je, že často nejprve jedná a teprve potom přemýšlí a málokdy domýšlí následky svých činů, takže se nejednou dostal od nějaké patálie, z které ho museli vysekávat ostatní. No, stane se a život jde dál, není co řešit.
Ruku v ruce s jeho nespoutanou povahou jde fakt, že je Bartimeus tak trochu bohém. Zakládá si na tom, že si chce života užít plnými doušky, takže se nerad nechává omezovat a nenávidí, když má někdo jiný tendenci plánovat mu život - možná i z toho důvodu má maličko problém s autoritami. Na druhou stranu by se však nedalo říci, že by autority vůbec nectil a nenechal si poradit, jen to pro něj zkrátka není úplně lehké. Bartimeus miluje víno, zábavu a zpěv a v bujaré společnosti se cítí jako ryba ve vodě.
I když může občas působit nezodpovědně a jako naprosto nespolehlivá osoba, s klidným svědomím o něm něco takového tvrdit nemůžeme. Navzdory své nátuře je totiž Barty cílevědomý a ambiciózní - tahle jeho stránka však teprve dřímá pod tou divokou mladistvou duší. Bartimeus je mladý a tvárný a je na něm vidět, že se teprve hledá; jeho charakter jistě ucelí až to, co si na něj osud v následujících letech přichystá.
Obecně by se o něm dalo říci, že je to přátelská duše a nepochybně má srdce na pravém místě, i když se občas chová jako idiot.

Zajímavosti
• kromě ušlechtilých koní má rád i kočky a ony jeho
• nesnáší zimu a velmi špatně se aklimatizuje
• velmi špatně si pamatuje jména a lidem s oblibou dává přezdívky

HISTORIE A RODINA

Bartimeus se narodil jako druhý syn do rodiny nižšího šlechtice a obchodníka a dcery zámožného vinaře. A přestože rod Aclassi nikdy nestál příliš vysoko na společenském žebříčku, spíš naopak, byl to rod velmi bohatý a vlivný, neboť se Bartimeův otec věnoval a věnuje obchodu, a to nejen obchodu s vínem, ale také s drahými látkami z Ofiru a Zerrikánie a vzácným kořením.
Zatímco starší bratr Rupert podědil po otci, bývalém šermíři, mohutnou postavu i talent na máchání mečem, jak tomu Bartimeus s oblibou vždycky říkal, mladší ze synů projevil talent zcela odlišný. Pravda, několik let se marně pokoušel vyrovnat bratrovi v umění šermu, ale pak se ukázalo, že je jiné kvítko... Nechtěně totiž podpálil starou stodolu stojící naštěstí tak daleko od rodinného sídla, aby neshořelo i to, a bylo jasno - Bartimeus je Zřídlo. Požár stodoly byl sice uhašen, ale žár v chlapcově nitru nikoliv; ten naopak sílil každým dnem. Nebyl důvod otálet - Bartimeus byl odeslán na studia magie na imperiální akademii, kde strávil značnou část svého života.
Nutnost dodržovat určitá pravidla a vysedávat nad učením se však příliš neslučovala s jeho nespoutanou povahou, a tak zažil krušné chvíle nejen on sám, ale i jeho učitelé, z nichž mnozí předčasně zešedivěli, kouzla nekouzla. Nejednou Bartimeus omylem něco podpálil, ale navzdory tomu neprojevoval příliš velký zápal pro to, aby se svou moc naučil lépe ovládat - jeho nezajímaly staré zaprášené knihy a dlouhé hodiny strávené dumáním nad učivem, on chtěl být tam venku, za zdmi akademie, a poznávat svět. Bavit se, žít.
Trvalo mu pár let, než pochopil, že takhle to nepůjde - tehdy se v něm něco zlomilo a skutečně šel do sebe. Postavil si hlavu, usmyslel si, že nakonec všem vytře zrak, a starší čarodějové nestačili zírat. Bartimeus totiž konečně projevil doposud dobře skrývanou inteligenci i talent a vědomosti mu skákaly do hlavy prakticky samy; během roku se vyšvihl z bahnitého dna na výsluní, mezi nejlepší studenty akademie. Konečně totiž pochopil, že čím více na sobě bude pracovat, čím více bude dřít a projevovat snahu, tím dříve se odtud dostane a bude konečně moci žít vysněný život - život plný zábavy, vína a toussaintského slunce.
Dostudovat se mu podařilo s překvapivě dobrými výsledky a akademii opouštěl s odhodláním věnovat se studiu i nadále, protože mu nestačilo, že už není nebezpečný pro svoje okolí, protože konečně ovládl Moc tak, jak měl - chtěl být dobrý, chtěl něco dokázat. Tehdy se poprvé projevily jeho ambice. Jakmile však přičichnul k uvolněnému, příjemnému životu, zlenivěl. Ano, nechal se zapsat do učení k čaroději pochybných kvalit, Lennarteovi, ale navzdory tomu se hodlá věnovat svým snům - sedět pod stromem, pít víno a poslouchat zpěv ptáků, strávit noc pokaždé s jinou dívkou, bavit se, smát se tak, až mu potečou slzy... Ale těžko říct, jaké překážky mu osud hodí do cesty; situace ohledně čarodějů a nelidí je v Toussaint a Nilfgaardu možná celkem klidná, jenže Bartimeus je naivka, navíc zvědavá naivka, a nehodlá zůstávat jen v relativním bezpečí domova, naopak.

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI

Zřejmě jako každý mág, i Bartimeus je nejlepší v tom, co studoval - tedy magii. Všechno ostatní je víceméně na druhé koleji, avšak vypíchnout pár věcí tu klidně můžeme - tak třeba je poměrně inteligentní a nechybí mu šarm, což mají Aclassiové zřejmě v rodině. Jako malý se naučil základům šermu, avšak nikdy tomuto umu nepropadl tolik, jako jeho starší bratr, mnohem více se spoléhá na ovládnutí Moci, než na boj se zbraní. Umí celkem dobře jezdit na koni, však vlastní jednoho z nejlepších hřebců široko daleko, a pochopitelně na tom není nijak špatně ani po intelektuální stránce. Umí číst, psát a počítat, zná společenskou etiketu a je to obstojný mluvka, který si rád hraje se slovíčky.

Talent: Pyrokineze
Inteligence 2
Vůle 3
Charisma 3
Magie 3
Boj se zbraní 1
Jezdectví 1
Gramotnost 2
Etiketa 2
Rétorika 1
Jazyky:
Obecná řeč - mateřský jazyk
Nilfgaardština 2

VÍRA
Bartimeus se nejvíce kloní k víře ve Velké slunce, alespoň navenek, ale ve skutečnosti je mu otázka božstev a víry poměrně ukradená.

LOAJALITA
Loajální je nepochybně vůči své rodině a do jisté míry svému mistrovi, ale jinak o žádné loajalitě hovořit zatím nemůžeme, možná i proto, že politickým pletkám se vyhýbá jako čert kříži a k tomu, aby se třeba stal něčím dvorním čarodějem, má ještě hodně daleko.

ZNÁMÉ POSTAVY
Hráčské:
Lennarteus Irulan Neal aep Leandros, jehož je učněm.
Bruxa, kterou zná jako lady Corvettu
Damjan, jemuž občas dělá poskoka a zná ho jako hraběte de Foix
Reginald, prakticky Damjanův bratr
Fírean, sexy zaklínač z kostkového turnaje
Kayla, známá nejprve jako Irene
Belan, znám z kostek
Irviel, známa z kostek
Odolen, znám z kostek
Valdur, znám z kostek
Varren, znám z kostek

NPC:
Rod Aclassi z Toussaint
Toussaintská větev de Montylietů

INVENTÁŘ
Zerrikánský hřebec jménem Deith, to je to nejcennější, co Bartimeus vlastní, a svého koně zbožňuje.

EDITACE KARTY
20.11.2018 - body za Saovine
19.12.2018 - body za kostky, aktualizace známých postav
28.12.2018 - přidán voiceclaim

ODEHRANÉ QUESTY
Naposledy upravil Bartimeus dne 28 pro 2018, 15:08, celkově upraveno 3

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Bartimeus Marcus Aclassi

Příspěvek od Zenn » 04 lis 2018, 21:35

SCHVÁLENO
4. 11. 2018

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich