Chat

Varren Garrick

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2018, 11:00

Varren Garrick

Příspěvek od Varren » 13 říj 2018, 11:54

Jméno: Varren Garrick, známější spíše jako Varrick
Rasa: Trpaslík
Povolání: původně zámečník, nyní spíše spisovatel
Věk a/nebo datum narození: 55 let
Talent: Charisma
Loajalita: Paní Múza
Víra: V zrnko dobra v lidech i nelidech a v jejich chuť číst příběhy

Vzhled:
Výškou či postavou se dá Varren považovat za typického trpaslíka. Na poměry své rasy je průměrně vysoký a taktéž průměrně podsaditý. Celkem svalnatý, i když je pravda, že za poslední roky mu díky dnům stráveným za psacím stolem a blahobytnému životu začalo trochu růst bříško.
Barvu vlasů má taktéž tuctovou, někde na pomezí mezi světle hnědou a tmavě plavou. Co se týká tváře, taktéž ničím nevyniká… hranatá brada, široký hranatý nos, silnější obočí nad chytrýma, oříškově hnědýma očima. Oproti ostatním trpaslíkům se ale odlišuje jedním velmi důležitým vzhledovým rysem. Nemá plnovous. Prostě a jednoduše mu nenarostl, a ani magie, ani babské medicíny na to nepomohly. Na jeho bradě najdete tak maximálně mužné strniště nebo řídký porost, který by se dal s trochou básnického přehánění popsat jako bradka, ale o dlouhém, hustém plnovousu si může nechat jen zdát. Co mu však příroda vzala na bradě, to mu vynahradila na hrudi. Jak on sám s oblibou tvrdí, jednoho dne mu plnovous prostě spadnul na hruď. Také je na onen porost náležitě pyšný a nosí dostatečně vykrojené tuniky, aby náležitě vynikl.
Co se týká oblékání, většinou oděvů volí pohodlných, často kombinaci látky a kůže v tmavších barvách, většinou hnědé nebo vínové. Na masitém prstě nosí těžký, zlatý pečetní prsten, občas si pro efekt vezme těžký zlatý řetěz.
True story | +
Obrázek


Povaha:
Víno, ženy a zpěv, tak by se daly ve zkratce popsat Varrenův přístup k životu, je to ryze společenský tvor. I když, místo zpěvu raději svým zvučným hlubším hlasem vypráví příběhy. A ještě raději naslouchá příběhům druhých.
I když je podle trpaslických standardů považován za mladého dospělého, rozhodně nejde o žádné opeřené pískle, je rozvážný, ví, kdy má mlčet, a kdy má nechat promluvit svou kuši, kterou láskyplně pojmenoval Bianka, po sličné trpaslické slečně, kterou mu původně přislíbili, ale když vyšlo najevo Varrenovo „postižení“, ze svatby sešlo.
Je to nadmíru trpělivý tvor. Posedí, poklábosí, povypráví si s vámi. Pokud si ho vyloženě neznepřátelíte nějakými rasistickými kecy nebo vlastní přitroublostí, má tendence pomáhat těm, kteří to potřebují, i když si sám uvědomuje, jak hloupé nebo nebezpečné to je. Z tohoto důvodu se kvůli mladšímu bratrovi dostal k pašování toho nejnutnějšího pro Veverky.
Vášnivě rád hraje gwent, má pro něj i poetické označení „Hříšná milost“ (Wicked Grace).
Je nutné zmínit také jednu důležitou vlastnost, kterou poznáte na vlastní uši. Jako takové „trhněte si“ Mahakamu mluví víceméně spisovnou Obecnou a k nářečí sklouzne většinou záměrně nebo v rozrušení.

Schopnosti a dovednosti:
Konstituce 1
Síla 1
Zručnost: 1
Inteligence 1
Vůle 1

Charisma 2
Gramotnost 2
Řeč (obecná) 3
Řemeslo (zámečnictví) 1
Střelba z kuše 1


Historie a rodina:
Dětství a dospívání
Bez pořádnej brady není pořádné trpoš.
Narodil se v Mahakamu do rodiny zámečníka, měl celkem idylické dětství… tedy na mahakamské poměry. Být trpaslík se vším všudy, pravděpodobně by ho čekala tuctová kariéra, kdy by se od otce naučil řemeslo a pokračoval v jeho díle. Pravděpodobně by to tak i dopadlo, kdyby u něj s postupujícími léty neprojevila jeho tělesná vada… oslabené vlasové folikuly v oblasti dolní čelisti, jak jim řekli na oxenfurtské lékařské fakultě. Ano, až tam jeho rodinu hledání léku pro jejich nejstaršího syna zavedlo, když nepomohla klasická trpaslická, ani babská medicína.
Rodina nějakou dobu žila v Oxenfurtu, ale vzhledem k postoji Seveřanů k nelidem se Varrenovi rodiče i se sestrou rozhodli vrátit do Mahakamu. Jeho mladší bratr Bertrand, který, přiznejme si to, rozumu moc nepobral, se rozhodl namísto odchodu proti útlaku bojovat a připojil se k Veverkám.
Varren se rozhodl zůstat v Oxenfurtu, protože mu tamní bohémská atmosféra, a hlavně univerzitní knihovna plná knih, přirostly k srdci. Navíc ho tam nikdo neodsuzoval proto, že nemá pořádný plnovous. Jako uklízeč v přednáškových místnostech si tak vyslechl mnoho přednášek na téma sedmi svobodných umění, a pak se postupně pokoušel začít psát vlastní kusy. Ale pořádná inspirace na vícedílnou sérii mu ucházela až do chvíle, než se musel vydat zpátky do své domoviny.

Cesta do Mahakamu
„Chlapče, ta tvoje dobrodružství by měl někdo sepsat… hele, škyt, až bude čas, já to třeba někdy udělám.“

Těžko už po takové době říct, co Varrena přimělo k cestě do Mahakamu, snad svatba, snad pohřeb. A protože cestovat samotný je trudné, ať už jste člověk, elf nebo trpaslík, v podstatě si „najal“ mlaďounkého zaklínače, cestujícího v té době kamsi na jih, aby mu dělal společnost a osobního strážce. Slovo dalo slovo, a protože noci bývají chladné, bylo potřeba se zahřát nějakým pořádným chlastem. A zaklínač ani nemusel mít moc velkou hladinku, aby po krátké počáteční odtažitosti začal vyprávět historky ze svého života, od výcviku až po piglování čarodějek, brux a jiných příslušnic více či méně něžného pohlaví. S narůstajícími promilemi ovšem neuvěřitelnost jeho příběhů nevzrůstala, protože i tak byla nebetyčná, spíše nabíraly na pikantnosti.
Nakonec se jejich cesty rozdělily, ale za tu dobu se mezi nimi stačilo vytvořit přátelství, a když se pak Silas vrátil na sever a znovu se potkali, navykli si pořádat pravidelné chlastací séance, kdy se popilo, zaklínač se vypovídal a trpaslík získal další inspiraci pro své příběhy.

Autorská spolupráce
„Je to jako by mi někdo zlomil brk, jako by pramen mé představivosti vyschl, zhroutila se hrdá věž mého génia… jako odemykat zámek leklou rybou…“
„Viléme, brachu, víš, jak se tomu říká? Tvůrčí impotence…“

Ovšem nejen příběhy o jistém zaklínači živ je trpaslík, a doba pro spisovatele je těžká kdykoliv, a pro ty jiných ras obzvlášť. Takže když při jednom vysedání v oxenfurtské hospodě U zvonků narazil na nešťastného pisálka jménem Vilém Kopitřas původem kdesi z Angrenu, zapíjejícího žal nad jistou lady Violou z Novigradu, a věren své dobrotivé povaze si ho vyslechl a pomohl mu. Někdy přibližně v té době vznikla idea Billa Rattleshafta, kovirského zázraku a částečně fikčního autora.
Vilém ho později na jednom z výletů do Novigradu seznámil s jistým Hawkem, ale než mohlo dojít na nějaké... domluvy o spolupráci, Reginald zmizel z Novigradu bůhvíkam.
Společně s Vilémem také založili skromnější podnik „Knižní klub“, milovaný i zatracovaný mezi studenty i profesory na místní univerzitě, kde si můžou posedět, popít a popřípadě počíst nějakou svou knihu, popřípadě zakoupit nějakou z jejich knižní produkce.
Vzhledem k poslednímu vývoji se rozhodl zatím stejně zůstat v Oxenfurtu… došlo jen k jednomu krátkému výletu, kdy potajmu uplatili úředníka nějakým pořádným chlastem a celé jejich nakladatelství i hospodu přepsali na Vildu.

Speciální inventář:
Kuše jménem Bianka


Známé postavy:
Silas – zaklínač, kterého Varren poznal ještě jako mladé zaklínačské ucho, dlouholetý přítel. Zdroj jeho inspirace, který nejspíš v alkoholovém opojení zapomněl, že o něm Varren vůbec něco píše.
Reginald – Další zdroj jeho inspirace. Než ovšem měl možnost navázat další spolupráci, Reggie mu kamsi zmizel do polí k Broňovicím. Varren váhá, zda si někdy neudělat výlet… v současné době sice vzrůstá poptávka po románech s bukolickým zaměřením, ale Varren si zatím není jistý, zda je připraven tak hluboko klesnout. Ale i na to třeba dojde.
Elaine de Montyliet - pravidelná návštěvnice jeho skromného podniku, podle všeho vášnivá čtenářka. Varren měl ovšem možnost poznat její vášnivost pouze při učených debatách na literární témata, kde padají taková slova jako narativ či gradace zápletky. Už dlouho se neukázala, tak má trochu strach, vzhledem k její inteligenci, nezávislosti a morálnímu kompasu, jestli se z ní náhodou nestala zapálená čtenářka i doslovně, někde na hranici v Novigradu.

Editace karty:
(* Místo, kam si prosím pro přehlednost zapisujte veškeré větší faktické změny v kartě společně s datem úpravy.)
Odehrané questy:
(* Sekce "Editace karty", "Odehrané questy" a "Známé postavy" můžete mít buď přímo v kartě, nebo pro lepší přehlednost zvlášť v novém příspěvku v tématu vaší postavy.)
Naposledy upravil Varren dne 09 lis 2018, 12:32, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 391
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Varren Garrick

Příspěvek od Zenn » 14 říj 2018, 17:09

SCHVÁLENO
14.10.2018

Obrázek
Zkouškové mne trhá na kousíčky T-T
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain