Chat

Adean von Carstein

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 říj 2018, 03:03

Adean von Carstein

Příspěvek od Adean » 04 říj 2018, 11:17

Jméno: Adean von Carstein (pseudonym Dantanian van der Wal)
Rasa: Člověk
Povolání: Herold, padělatel, gambler, spisovatel
Věk: asi 35
Víra: Nic, co by stálo za řeč
Loajalita: Ten kdo dá nejvíc
Rodina: Pravděpodobně nikdo, možná nějaký bastard


Vzhled:

Někdy vypadá starší, někdy mladší. Zkrátka záleží na tom jak se vyspí. Ale většinou vypadá asi na třicet. Jinak jde o tmavovlasého dlouhána s poměrně milou tváří štěňátka. Modrá očka jsou často podlitá krví a s černými kruhy z nedostatku spánku. Tmavé vlasy nosí rozčepýřené na všechny strany, pokud se nepotřebuje upravit na nějakou zajímavější událost.

Většina lidí by řekla, že jeho úsměv doslova otevírá dveře do domů i lidských srdcí.
Nedá se říct, že by byl zrovna atlet, ale ani není tlustý… jen se občas popere v krčmě u kostek a korbelu piva. Takže se musí trošičku držet v určité formě, aby mohl dát ránu.
Jeho šatník zahrnuje různobarevné košile, vestičky, dlouhé kabáty, klobouky, vysoké boty, srandovní boty se zahnutou špičkou. Něco od všeho, co se hodí do zákopu, bordelu i na nějakou slavnost smetánky. Většinu času, ale chodí v cestovním. Moc často se nezastavuje na jednom místě.

Povaha:

Adean je kompulzivní lhář a závislák na alkoholu s nervama v kýblu. Ale tahle část přichází až večer před spánkem, kdy na vás jdou všechny ty temné myšlenky. Jinak je většinu času milý, šarmantní, možná trochu parchant a hazardér. Pocity ostatních lidí ho moc nezajímají, pokud zrovna nenajde nějakou část, která jej na člověku zajímá, ale i tak umí být velmi urážlivý nad jakoukoli částí člověka, co se mu nelíbí. Jinak udělá skoro všechno pro zachování zisku novigradských korun a získání svých zvláštních mincí.

Dá se říct, že pokud to jde, tak si proplouvá vlastním způsobem a nezajímá se, co se děje kolem. Pokud se upalují čarodějky, nelidi, tak se neangažuje, dokud to není v jeho zájmu. To znamená důvěrnou známost, či obnos peněz. Pokud vás nahání dav s vidlemi, tak byste raději měl jedno z toho mít. Není člověkem, co by jen tak pro někoho něco udělal, funguje na protislužby, snad vždy až je nějaká službička vykonána pro něj.

Ostatní lidé jsou mu jedno, konverzaci navodí tak nějak ze slušnosti, ale pokud v něm nějak neprobudíte zájem, ať už o osobnost, životní příběh, či zdroje, nebo známosti, už těžko si vás zaškatulkuje jinak.

Prohlašuje, že se násilí štítí, ale není to tak úplně pravda. Pokud zataháte za správné vlásky, je prvním v hospodské rvačce co letí přes stůl. Pokud ale někomu musí sáhnout na život, chce to mít rychle za sebou. Pokud vlastníte jeho minci, aspoň to budete mít rychlé. Přeci jen, jeho vlastní život je mu nejmilejší a někdo koho nezná ho nezajímá. Ani nad ním nemá výčitky.

Pokud zataháte za ty skryté vlásky, zjistíte, že má také pomstychtivou stránku, ta konkrétně násobí, jde o akci a znásobenou reakci, zub za oko, oko za hlavu a tak dále. To jsou ale jen ty krajní případy, nemá rád když se mu lže, někdo jakkoli podvádí, nebo se mu jakkoli ukřivdí či ublíží jemu či někomu, koho momentálně považuje za přítele.

Má ve zvyku házet si mincí, když stojí před rozhodnutím, někdy jen tak… někdy protože je mu jedno, co se stane, ale často proto, aby si uvědomil, co vlastně chce. To se mu také stalo poněkud osudným.

Ačkoli je většinu času ve stresu, najdou se ty vzácné chviky, kdy je opravdu v klidu. Převážně když je v přítomnosti někoho, kdo jej zajímá. Když už jej zajímáte, je dokonce možnost, že se s vámi upřímně skamarádí. Lépe, pokud jste pěkná dívka a prožíváte s ním románek. Krátný, ale intenzivní, umazlený, plný dárků. Tedy bohužel, než najde další minci. Pro přátele umí být obětavý a pokud zrovna není v časové tísni, rád tráví čas jen takovým poflakováním a soutěžením s lidmi, které má rád. Což se zas tak často nestává, ale pokud už někoho považuje za přítele, snaží se najít si možnost s ním něco podniknout.

Mimo všechno tohle se věnuje psaní. Jeho jediný opravdový společník na cestách. Jednou za čas vydá nějakou knihu pod pseudonymem Dantanian van der Wal. Prozatím vydal knihu obšlehnuté poezie, co opsal od umírajícího blázna z Angrenu, nesoucí jméno Vyznání v šeru. Poté popsal několik svých románků naráz, když pobýval v Koviru, knihu nazval poměrně přesně Dům v plamenech. Hlavní zábavou je pro něj však jeho sbírka povídek, legend a strašidelných příběhů, kterou nazval Legendy a Strasti, které už píše pátý svazek.


Historie:


„Orgie bude večer. Máme přizvat i dívky?“ | +
Co o něm říct. Narodil se v Nazairu. To je jisté. Co se dělo dál asi neví ani on sám.

Ještě jako malé děcko se jeho rodiče přesunuly do Cintry, kde strávil několik dalších let. Měl se poměrně dobře, jakožto syn Rowanské šlechtičny a zchudlého šlechtice z Nazairu. Inu, tohle spojení moc nepotěšilo ani jednu stranu. Tedy, ze strany otce to nemělo koho potěšit, nikdo už nebyl a ze strany matky… nuže, brala si chuďase. I přes to však zvládli žít v polorozpadlé barabizně, než se přesunuli do Cintry, kde se postupně dostali ke dvoru a opět k penězům.

Takže se už jako malý parchant dostal mezi dobrou společnost. Otec však nechtěl, aby se z něj stal nějaký rozmazlený parchant, takže musel často dělat nějaké lehké práce a věnovat spoustu času studiu. Mimo způsobům se naučil i poměrně dobře psát, kreslit a hlavně padělat všechny různé listiny a podobné věci.
Když Nilfgaard vyvraždil Cintru, jeho otec zůstal, matka se vrátila do Rowanu. A on? On skočil na poslední loď do Koviru, kde se živil svým talentem až do teď. Kdo ví?


„Napil se. Minuta. Bledost. Druhá? Šedozelenost. Pak prohlásil: Hoši, mě je nějak blbě.“ | +
A nebo ho našel kočovný cirkus ve škarpě u cesty. Malé děcko, které sotva umělo chodit. Mimino bez rodiny. Vychovali ho a dali mu nějaké to vzdělání. Učil se převážně karetní triky, okrádat lidi, řečnit. Putoval s cirkusem sem a tam, než si nashromáždil dobrou sumu peněz a odešel.
Dal se do služeb rytíře a jeho party, aby jim zařizoval diplomy, dekrety a uváděl svého zaměstnavatele. Prošli desatero zemí a hromady turnajů, kde škubal o peníze po hospodách kde koho. A často také oškubali doslova až na kůži i jeho.

Možná si žil poklidný život, jako písař, než jej vzala skupina banditů, oděli jej do hadrů a rudé kápě, aby předstíral, že je jejich vůdcem, kterého by mohli hodit strážným, kdyby teklo do bot. Přeci… chcete hlavu organizace. A když ho chytili, strávil osm let v Kovirském žaláři.
A co ta, kdy vyrůstal v chrámu proroka Lebedy a už od mala se učil tajům brka a papíru, slova a věty.


„Šukání je pro děcka, my chlapi se radši vypijeme.“ | +
Pravdou je, že jeho původ není důležitý. Je jedno, co vám řekne, jako svou minulost, na všech příbězích může být něco pravdy. To důležité se ale stalo až když se jednoho dne probudil v Novigradské Passifloře, bez jakéhokoli oblečení, ale s hromadou peněz. Nevěděl kdo je, odkud je, proč tam je a vlastně nic co se stalo před tím, než se probudil.

Co se později dozvěděl tak, že projížděl Novigradem nahý na koni, opilý jako drak a z pytle rozhazoval zlaté mince. Zastavil před podnikem, dožadoval se rozmluvy se zdejší čarodějnicí a propuštění cudných děv. Ale nakonec došli domluvě.

Zbytek peněz stačil tak na to, aby splatil svoje dluhy Králi Žebráků, Sekáčovi a Zkurvysynovi. Pamatoval však na svůj um, jediné co se mu vybavilo, jakmile dostal do rukou svoje věci, které hodil z okna Passiflory s tím, že je už nebude potřebovat.


„Aaaach. Jemný dámský likér, ale zmažem se jak psi.“ | +
A tak se dal opět na svou cestu. Křížem krážem skrze svět, padělal, hrál kostky a hýřil. Nějaké zábrany či morálka mu toho moc neříkaly, takže mu bylo jedno, jestli někomu něco zfalzifikuje, oškube ho o peníze, nebo vrazí nůž do oka, aby si něco vydělal.

Až se nakonec vrátil zpátky tam, kde to začalo… Novigrad. V tamní hospodě ale potkal někoho, koho kdysi znal. Tehdy zjistil, co jej vlastně potkalo. Před dlouhými lety potkal na závodech jistého muže. Ten si všiml, že si před sázkou hází mincí a dal mu minci, která mu poví, zdali je věc na kterou myslí moudrá, či ne. Minci u sebe měl několik let, než jej potkal znovu a dostal nový návrh. Jeden tisíc zlatých mincí, hodnota každé převažovala několikanásobek těch Novigradských. Mince, které mu pomohou zapomenout všechny strasti a bolesti, vše za onu minci štěstí. Vzhledem k tomu, že byl zadlužený, až po uši přijal, aniž by si tou mincí hodil. Samozřejmě jak víme… zapomněl všechno a peníze rozházel, proměnil za koruny, aby jich měl více a splatil dluhy. Jak se zadlužil? Ne vždy si mincí hodil. Pravda… neoplýval tehdy přílišnou moudrostí. A háčkem této dohody? Mince bude muset splatit, až spolu pohlédnou na Albu. Samozřejmě, Adean neměl v plánu cestovat do Nilfgaardu a už tuplem ne hledět s někým na nějakou řeku. Co nevěděl bylo, že alba je také taková dlouhá košile, co nosí někteří věřící. A zrovna jeden takový byl v hospodě. Bylo mu poměrně rychle naznačeno, s kým uzavřel dohodu, ale vzhledem k hravosti onoho ďábla dostal novou nabídku. Pět let na tisíc zlatých. Každý rok si přijde pro dvě stě mincí, stejných mincí, které si předali, pokud se zpozdí s platbou, už nebude muset platit vůbec. A vzhledem k tomu, že alespoň rok života byl lepší, než zemřít okamžitě, přijal.


„Trmácet se…. To je velká úmorná, deprimující, leč odhodlaná chůze člověka, kterému nezbývá nic jiného než nutkání vláčet se stále dál.“ | +
Od té doby cestoval křížem krážem a hledal mince. Zjistil, že alespoň dokáže vytušit směr mince, jinak by se úkol dal považovat za nemožný. Naštěstí… většinu z nich nechal v Novigradu a tak jejich stopování mělo alespoň nějaký směr. I tak, to nebyla lehká cesta.

Za několik let se mu seznam zločinů docela navršil, ale naštěstí se vypařil dříve, než někdo něco zjistil. Jinak by jeho nožky skotačily o něco výše nad zemí, než bylo ve zvyku. Pašování, padělání, krádež, lupičství, potulka, žhářství, vandalismus, vražda, pokusy o zabití, únos, mučení, vydávání se za duchovního.


“Pokud čelíte špatným alternativám, zvažte svoje priority.” | +
Nedalo se říct, že by z něj hon za mincemi udělal lepšího a skromnějšího člověka. Spíš se stal daleko horším a přidal na repertoár zločinů i vraždy, aby získal další minci a pohnul se blíže ke svobodě. Za poslední čtyři roky nasbíral většinu mincí a náskok ze začátku získal poměrně dobře. I tak mu ale může zbývat poslední rok života. Poslední rok, aby získal zbylých sto dvacet jedna mincí. Vrátil se proto do Redanie, aby je našel. Přeci jen… i zlaté mince bez ražby jsou stále v oběhu. A ty jeho se nedají zničit.Schopnosti a dovednosti:
+2 Nerozdělené
Talent:Zatím nic

Inteligence 1
Vůle 1
Boj beze zbraně 1
Páčení 1
Falzifikace 1
Informovanost 1
Přesvědčivost 2
Gramotnost 1
Lhaní 2
Etiketa 1
Rétorika 2
Všímavost 1


Speciální inventář:

- Prázdné listiny, knihy brk a inkoust
- Několik poučných knih a návodů
- Kostky
- Dýmka
- Truhlička „vzácného“ zlata
- Větší obnos běžné měny
-
- Kůň
- Dýka

Editace karty:
4.10 - upravena povaha, překlepy, pár drobností

Odehrané questy:
Naposledy upravil Adean dne 07 říj 2018, 23:39, celkově upraveno 6

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 271
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: Adean von Carstein

Příspěvek od Arleight Primm » 05 říj 2018, 21:12

Zdravím, vítám tě u nás!
Vzhled je takový, řekněme krkolomně napsaným. Štěňátko co vypadá na třicet, ale vlastně má oči podlité každou chvíli krví? To mi moc nezní jako štěňátko, ale nic proti gustu.
V povaze mnoha větám chybí slovíčka, jako třeba ‘se’ takže se těm větám občas celkem špatně hledá smysl, vidím, že sis s tím dal/a asi dost práce, ale chtělo by si to po sobě přečíst a popřípadě doplnit podle citu, jestli to v tom také uvidíš. Řekni si, jestli bys to takle kupříkladu našel v knížce/ povídce /textu. Často používás ‘pokud’, což ovšem není markantní problém.
Syn šlechtičny s barabiznou? Uhm? Chápu, zchudlý šlechtic asi nezasponzoroval, ale oni nejsou šlechtici jen tak, že jo. Asi nebudou žít v úplné barabizně tak jako tak. Jinak by to nebyli šlechtici, ale prostá chudina.
A jak se dostal na loď, to ho jen tak nechali odejít? Pochybuju, pokud to byl jejich první syn, pořád má šlechtický titul, vysvětli, protože samo o sobě to nedává smysl.
Malé děcko, co sotva umělo chodit, umělo už i číst a psát, kreslit… Celé to “relativní” popisování původu je velice zmatečné, prostě napiš jednu verzi, jinak všichni budou koukat a nevědět, o co sakra jde dokud se nedostanou ke třetí části, kde vlastně říkáš že původ není důležitý a že na něj stejně zapomněl. Znamená to, že ty první dvě věci jsou pouze spekulace? Loď, nebo cirkus? Protože mi přijde že ty první dvě části spolu vůbec nesouvisí. Úplně bych to vynechala a napsala, že neví, odkud je pro dobro všech kdo to budou číst.
Moc pěkný nápad s mincemi, vlastně celkem kreativní, chválím. Ale nezničitelné zlato a ďábel? To myslíš jak? Protože bych to upřímně ráda pochopila, zatím na to koukám a říkám si.. cože?

Ohledně bodů z dvaceti jsi použil jen 18, 2 máš stále nerozdělené.
úroveň 1 … -1b → úroveň 2 … -2b → úroveň 3 … -4b → úroveň 4 … -8b atd.

Mrkni se na to prosím ještě jednou, rádi tě tu uvítáme, ale chtělo by to ještě trochu opravit. :romance-inlove:
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 říj 2018, 03:03

Re: Adean von Carstein

Příspěvek od Adean » 05 říj 2018, 22:07

- Tak štěňátko není jen o věku a může být zmoknuté a pomlácené, takové to štěně na ulici.

- "se" mi chybělo jedno, jinak bych rád viděl příklad, kde mi chybí... a ohledně pokud, nechtělo se mi úplně pořád přemýšlet nad jiným podmínkovým slovem, co bych mohl v kartě použít, tak jsem tam naflákal všude pokud, ale změním to, jak bude čas.

- Šlechtic může být i prakticky bez majetku, je to jen titul a daleko víc majetku mohli mít i obchodníci. Což ale nebylo pravidlem. Rozpadlá barabizna je poněkud nadsázka, ano
- Na loď? Pokud vezmeme, že se tato hra odehrává v roce Zaklínače 3 +/- k plynutí děje, je rok 73, Cintru zmasakrovali v roce 63, což je rozdíl 10ti let, je mu cca 35, takže mu bylo kolem 25. Navíc, asi nenecháte jediné dítě ve městě, na které se žene armáda Nilfgaardu s ne příliš mírovými úmysly.

- Proto každá verze začíná "A nebo", "Možná", "A co ta, kdy vyrůstal " , - aby si na to člověk přišel sám, pokud mu to věta o nedůležitosti původu sama nesdělí. Je to součást postavy, která je sama o sobě nedůvěryhodná, ale také nezávazná a jen tak proplouvající dál, aniž by zanechávala znatelnější stopy vedoucí k sobě. Napsané je to tak schválně.
Původy spolu vůbec nesouvisí. Hráč to vědět může, ale postava to stejně neví. V tomto případě si však hráč může časem udělat nějaký obrázek co může a nemusí být pravda, například, "Chudý šlechtic je asi pravda, z Nazairu možná, ale v Cintře být nemusel. Nebo z ní utekl se zmíněným cirkusem. A před vězením utekl na několik let do chrámu".
Alias -> If I'm going to have a past, I prefer it to be multiple choice.

- Opět spíše pro bystré a převážně pro ty, co hráli hry. Přeci jen, až spolu staneme na měsící.
Alias -> Až spolu staneme na měsíci. Nebo až spolu pohlédnou na Albu.
Nechtěl jsem to psát tak okatě. Zároveň to postavě dává jistou pravděpodobnější smrt, než ostatním.

- Jo body, na ty jsem zapomněl. Ono to bylo, potřebuju tři, tak to tak nechám, nebo je rozdělím a stejně mi jeden zůstane, takže nechávám dva na později. Stejně tak talent.

:blush:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 271
Registrován: 19 dub 2016, 12:39

Re: Adean von Carstein

Příspěvek od Arleight Primm » 06 říj 2018, 10:17

Dobře, ale když někoho nazveš, že je štěňátko, většinou člověk myslí, že je roztomilý. Roztomilý s rudýma očima, věčně ve rvačkách, potlučený. Fajn, nech to tam, když myslíš, ale každý si to stejně pobere po svém.
Mimochodem. Adean nebo Adrian?
Dobrá tedy, přebereme si celou tu povahu a co ti kde chybí aby to dávalo smysl.
| +
Adean je kompulzivní lhář a závislák na alkoholu s nervama v kýblu. Ale tahle část dochází přicházíaž večer před spánkem, kdy na vás jdou všechny ty temné myšlenky. Jinak je většinu času milý, šarmantní, možná trochu parchant a hazardér. Pocity ostatních lidí ho moc nezajímají, pokud zrovna nenajde nějakou část, která jej na člověku zajímá, ale i tak umí být velmi urážlivý nad jakoukoli částí člověka, co se mu nelíbí To ho jako uráží, když má někdo vrásky, nemá ruku, nebo má příliš malý nos? Jestli myslíš povahovou vlastností, asi to tam napiš.. Jinak udělá skoro všechno pro zachování zisku novigradských korun a získání svých zvláštních mincí.

Dá se říct, že pokud to jde, tak si proplouvá A čím si jako proplouvá? Životem? Okay, napiš to tam.vlastním způsobem a nezajímá se, co se děje kolem. Pokud se upalují čarodějky, nelidi, tak se neangažuje, dokud to není v jeho zájmu. To znamená důvěrnou známost, či obnos peněz. Pokud vás nahání dav s vidlemi, tak byste raději měl jedno z toho mít. Není člověkem, co by jen tak pro někoho něco udělal, funguje na protislužby, snad vždy až je nějaká službička vykonána pro něj.

Ostatní lidé jsou mu jedno, konverzaci navodí tak nějak ze slušnosti, ale pokud v něm nějak neprobudíte zájem, ať už osobnost, životní příběh, či zdroje, nebo známosti, už těžko si vás zaškatulkuje jinak. ať už je to zájem o vaši osobnost, životní příběh etc.

Prohlašuje, že se násilí štítí, ale není to tak úplně pravda. Pokud zataháte za správné vlásky, je prvním v hospodské rvačce co letí přes stůl. Pokud ale někomu musí sáhnout na život, chce to mít rychle za sebou. Pokud vlastníte jeho minci, aspoň to budete mít rychlé. Přeci jen, jeho vlastní život je mu nejmilejší a někdo koho nezná ho nezajímá. Ani nad ním nemá výčitky.

Pokud zataháte za ty tajné ??? vlásky, zjistíte, že má také pomstychtivou stránku, ta konkrétně násobí, jde o akci a znásobenou reakci, zub za oko, oko za hlavu a tak dále. To jsou ale jen ty krajní případy, nemá rád když se mu lže, někdo jakkoli podvádí, nebo se mu jakkoli ukřivdí či ublíží jemu či někomu, koho momentálně považuje za přítele.

Má ve zvyku házet si mincí, když stojí před rozhodnutím, někdy jen tak… někdy protože je mu jedno, co se stane, ale často proto, aby si uvědomil, co vlastně chce. To se mu také stalo poněkud osudným.

Ačkoli je většinu času ve stresu, najdou se ty vzácné chviky, kdy je opravdu v klidu. Převážně když je v přítomnosti někoho, kdo jej zajímá. Když už jej zajímáte, je dokonce možnost, že se s vámi upřímně skamarádí. Lépe, pokud jste pěkná dívka a prožíváte s ním románek. Krátný, ale intenzivní, umazlený, plný dárků. Tedy bohužel, než najde další minci. Pro přátele umí být obětavý a pokud zrovna není v časové tísni, rád tráví čas jen takovým poflakováním a soutěžením s lidmi, které má rád. Což se zas tak často nestává, ale pokud už někoho považuje za přítele, snaží se najít si možnost s ním něco podniknout.

Mimo všechno tohle se věnuje psaní. Jeho jediný opravdový společník na cestách. Jednou za čas vydá nějakou knihu pod pseudonymem Dantanian van der Wal. Prozatím vydal knihu obšlehnuté poezie, co opsal od umírajícího blázna z Angrenu, nesoucí jméno Vyznání v šeru. Poté popsal několik svých románků naráz, když pobýval v Koviru, knihu napsal nazval poměrně přesně Dům v plamenech. Hlavní zábavou je pro něj však jeho sbírka povídek, legend a strašidelných příběhů, kterou nazval Legendy a Strasti, které už píše pátý svazek.


Nebo, možná, to je hezké, ale nechci vidět, že si za půl roku vymyslíš, že jsi vlastně nenalezený bratr Anny Henrietty. Dík. Nejsem určitě jediná koho to mate, tak to prosím pěkně dostatečně odliš, aby bylo vidět, že to na sebe nenavazuje, a taky napiš, že je to vlastně relativní.

Jdeme dál, mimochodem převelice děkuji za spoilery, existují i lidé co zkrátka nemají dost výkonný počítač na witchera 3 se všemi datadisky.

Jednoduše řečeno, ne, nevím o co sakra jde s těmi mincemi, třeba to s tebou vyřeší jiný admin, co to už hrál. Já si nehodlám kazit svoji witcher 3 experience.

Za mě je to všechno.
Obrázek
I see no future for myself, nor do I see any past.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 říj 2018, 03:03

Re: Adean von Carstein

Příspěvek od Adean » 08 říj 2018, 23:57

- Jo, jméno. Trošku se mi ta kolonka zaplnila a nakonec jsem musel i přejmenovat účet a u karty jsem na to zapomněl. Pardon, moje chyba.

- Ohledně povahy a vzhledu připomínky beru, ale... jako čím by si asi proplouval? Pivem rozhodně ne.

Co se týče příběhu, je to schválně napsané tak, aby byla vidět ta nejednoznačnost a že je každému schopný napovídat něco jiného. Jinak nemám v úmyslu s minulostí nějak dál pracovat. I když tam napíšu, že je to všechno relativní, tak mi to nezabrání něco takového udělat, mimo to že o pravou historii postavy mimo kartu nemám zájem. Navíc máte pravidlo o zmiňování postav z her/knížek a nic vám nezabraňuje zatrhnout cokoli co není v kartě.

Co se týče spoilerů, za to se omlouvám. Hra už vyšla před třemi roky a nedošlo mi, že to ještě někdo třeba neměl čas hrát. Ne takhle někdo z vedení. Z hlediska obsahu dlc je to sotva spoiler, což není teda útěcha. Ale chápu že i tak to byla chyba, beru, že to nezanechává dobrý první dojem.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 365
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Adean von Carstein

Příspěvek od Zenn » 14 říj 2018, 17:09

Ahoj,
V první řadě se omlouvám za zdržení. Poslední dva týdny kolem mne vládne chaos xD…

No a ke kartě samotné. Vzhled. Asi chápu, co tím mělo být řečeno a zásadně s tím problém nemám, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že vystresovaný člověk s kruhy pod očima zrovna okouzlující úsměv nemá. Leda to bylo myšleno tak, že v ostatních vzbuzuje lítost :D.Ale to je jen takovej detail, nechme to být.
K povaze. Dík za přepsání. Z původní verze jsem byl vážně dost nešťastný a tohle je mnohem lepší.

K historii. Hm. Zastávám názor, že karta má mít čistě informativní charakter. Jednoduše proto, aby vedení mělo jasnou představu o tom, s čím pracovat. Proto třeba vyžaduji i zběžný popis rodičů u sirotků, co si je ani nepamatují etc. Já bych totiž chtěl vytvořit forum, kde není historie jen otravná povinná položka při registraci, ale něco, co může vypravěč vzít, něčeho se tam chytit a hodit to postavě pod nohy. Takže asi takhle. Nejednoznačnost si tam klidně nech, ale nutno počítat s tím, že třeba jednou přijde vyšší moc a přednese ti zápletku z tvé minulosti, která se ti třeba nebude úplně líbit.
Zbytek asi OK. Podle toho co tu proběhlo za debatu, a co jsem početl ve vedení, je to založené na věcech ze hry a celkem se mi to i líbí (ano, také jsem to nehrál xD). I když tedy nevím, jak bude náš systém herního času hledání mincí (ne)nápomocen. Možná bych ocenil, aby to bylo napsané chronologicky, neb se mi u čtení tohoto už celkem kouřilo z uší, ale zase ti nechci brát tvůj styl…

Sečteno a podrženo, ti to tedy schválím. Popřeju štěstí a zábavu, a jestli budeš chtít ještě něco řešit, můžeme se o tom pobavit v PMkách. Asi to bude rychlejší :D.

SCHVÁLENO
14.10.2018

Obrázek
Mé další postavy = Kayla, Eshkha, Rokytka -> tzn. pokud vám začnou vypravěčovat, berte to vážně xD
PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 0 návštevníků

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich