Chat

QUEST: Hořký polibek

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 236
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: QUEST: Hořký polibek

Příspěvek od Silas » 07 dub 2018, 21:28

Peter postával opodál, aby tě nechal pracovat. Když jsi se optal na krev, zakroutil hlavou. "Něco se vsáklo, ale moc toho tady nebylo."
Když jsi prohlédl zeď, musel jsi uzřít opravdu vysoko, aby jsi v místech, kdy stěna přecházela ve střechu viděl dva dlouhé škrábance.
Krev na stěně vypadala, jakoby dopadl velký cákanec z jedné strany a poté vystříkla zespodu. Na zemi byla spousta škrábanců, dlaždice, které tady zůstávaly byly jimy pokryté, velké, malé, mladší i starší... několik novějších které bys přisoudil stejnému vzoru jako na hřbitově a na střeše.

Strážný přišel blíže a začal ukazovat prstem. "Ležel zhruba takhle, jak dlouhej tak širokej."
Celkově to vypadalo, jako kdyby ubožáka příšera jednou ranou srazila k zemi a poté rozsekala na zemi. Samozřejmě v určitém bodě vyjmula i orgány, ale kdo ví jak se to vlastně stalo.
bastard, zaklínač a ještě k tomu nilfgaarďan
zmijí amulet nosí schovaný pod košilí a zbrojí; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 105
Registrován: 08 bře 2018, 22:02

Re: QUEST: Hořký polibek

Příspěvek od Fírean » 09 dub 2018, 06:38

„Hm, hm,“ zabručel si zaklínač zamyšleně pod vousy, jakmile se dozvěděl, že o moc více krve tu skutečně nebylo. Že by měl přeci jen co do činění s nižším upírem? Ti konec konců měli dost velkou sílu a zuby ani drápy rozhodně nepostrádali. Ale mohl se mýlit – nechtěl dělat žádné ukvapené závěry, obzvlášť když mu zbývalo ještě prohlédnout ostatní místa, kde došlo k vraždě.
Škrábanců tu bylo opravdu dost a Fírean se musel hodně natahovat, aby si všiml těch, co byly opravdu vysoko, ale nakonec si jich všiml a ušklíbl se – znamenalo to tedy, že tahle příšerka opravdu ráda útočí ze zálohy, ideálně odněkud z výšky. A mezi všemi těmi škrábanci všude kolem zahlédl i takové, které vypadaly jako ty, co viděl před chvílí na hřbitově. Vraždilo tu tedy to samé, co tam.
„To jsem si myslel,“ pokýval zaklínač souhlasně hlavou, jakmile mu strážný naznačil, jak oběť ležela. „Ta příšera moc ráda útočí shora na nic netušící oběti,“ vysvětlil a ukázal na škrábance, které objevil prakticky až u střechy budovy, ovšem těžko říct, jestli je necvičenýma očima Peter vůbec mohl vidět. Ale byly tam.
„Další zastávkou budiž sad,“ zahlásil vědmák poté, co usoudil, že už viděl vše, co potřeboval. Měl v plánu dojít nejprve do sadu, pak prohlédnout zbytek míst v centru, a zakončit svou pátrací procházku u kláštera. A pokud strážný nijak výrazně neprotestoval (což by mu stejně k ničemu nebylo), Fírean vykročil o dům dál.
K sadu kráčel už spíš podle mapy, než podle rad Petera, ale nezapomínal se porozhlížet kolem pro případ, že by mu do oka padlo něco zajímavého, neobvyklého i cestou.

Mimo herně:
Smysly 2
Fírean hodil/a 2d6 a součet kostek je 7:
4, 3
~ Fírean ~
Hello I'm Fírean and welcome to jackass!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 236
Registrován: 09 kvě 2016, 22:41

Re: QUEST: Hořký polibek

Příspěvek od Silas » 16 dub 2018, 19:54

Peter kýval a pozoroval, co jsi našel. Ale moc jsi toho z jeho výrazu neodhadl. Rozhodl jsi se navštívit sad a Peter vyrazil za tebou.
Abyste mohli překročit řeku, vyrazili jste zpět na náměstí, přes most a chvíli se motat poměrně rovnými uličkami. Vzdušnou čarou si byla místa poměrně blízko, ale tím, že jste museli pochodovat městskými ulicemi vám chvíli zabralo.

Prošli jste branou a Peter se ujal vedení a zavedl tě do jednoho z rohů sadu za mohutný strom, v jehož korunách by se dalo oběsit celé osazenstvo hospody dvakrát.
"No... Tak nějak tady urpostřed toho ležela." Poznamenal Peter a opět odstoupil, aby jsi mohl pracovat.
Hned jsi viděl, jak byla částečně zemina ještě zbarvená krví, ale kolik jí tady bylo těžko říct, za tu dobu se už vsákla. Co jsi ale viděl byly otisky v zemině, nohy... ruce. Rozhodně se tu něco válelo na zemi a buďto to bojovalo o život, nebo se zmítalo, jako kůň, co chce shodit svého jezdce. Našel jsi zde otisky, které by seděly na elfku a poté dobrý otisk dlaně... o dost větší, zhruba jako tvoje vlastní. Dále šlo vidět, že je zde kolem vytrhaná tráva na několika místech.
Na stromě jsi viděl škrábance, jakoby do něj někdo zaryl prsty a seškrábl kůru... těžko říct, jak velká ruka, či drápy, neboť to příliš hluboké nebylo. Výše jsi nic neviděl, ani na zdi, která sad obháněla.
bastard, zaklínač a ještě k tomu nilfgaarďan
zmijí amulet nosí schovaný pod košilí a zbrojí; pokud pozorně posloucháte a víte, co hledat, odhalíte slabý nilfgaardský přízvuk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 105
Registrován: 08 bře 2018, 22:02

Re: QUEST: Hořký polibek

Příspěvek od Fírean » 17 dub 2018, 07:03

Čas ubíhal a zaklínač toho zatím moc nevěděl, avšak prozatím se tím nestresoval - dostal na dopadení příšery přece celé dva dny, což znamenalo, že má času ještě poměrně dost. Přesto se ale při pochodu od místa k místu zbytečně nezdržoval, takže nakonec dorazili do sadu.
Fírean zaklonil hlavu, aby uznalým pohledem zhodnotil ten urostlý strom, z nějž by byl na prášky zřejmě každý druhý druid, ale pak začal vnímat Petera a jeho stručné vysvětlení situace. „Díky,“ zamručel k němu, načež se prakticky hned sehnul k zemi, která byla očividně nasáklá krví a podupaná. Po chvilce pozorování seznal, že většinu z těch stop zřejmě způsobila elfka bojující o život, avšak kromě nich si všiml i otisku dlaně, který, soudě podle velikosti, vypadal spíš na dlaň mužskou. A to byl háček - příšery přece nemají mužské dlaně, hm? Leda že by se jednalo o něco humanoidního, třeba vlkodlaka, nebo vyššího upíra, jenž na sebe vzal lidskou podobu. Úplně vyloučené nebylo ani jedno z toho. Fírean pečlivě prohlédl každý otisk, i tu vytrhanou trávu, a pak se zvedl, aby znovu prohlédl strom, tentokrát pečlivěji. Byly na něm škrábance, jak očekával, avšak nebyly nikterak hluboké, spíš jenom takové seškrábnutí kůry. Tohle už tak jednoznačná stopa nebyla, a tak se zaklínač nespokojeně zašklebil. Bylo by pochopitelně jednodušší, kdyby měl víc vodítek, ale žádná práce nebyla tak jednoduchá.
„Radnice, pak banka,“ oznámil Peterovi stručně, když usoudil, že je čas opustit sad, protože už tu víc věcí nevyzkoumá. „Jsou blízko sebe, pokud se nepletu,“ zamumlal a vyrazil, aniž by čekal na nějaký komentář. Na závěr si nechával klášter a doufal, že až dojdou tam, bude o něco chytřejší.

Mimo herně:
Smysly 2
Fírean hodil/a 2d6 a součet kostek je 7:
3, 4
~ Fírean ~
Hello I'm Fírean and welcome to jackass!

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník