Eventové dění!

Zajímá vás co se zatím v „Co bouře přivála“ událo? Nic složitého, stačí jen číst dál!

 

Kapitola první

Už je to celkem dávno, co náš pilný vědmák Silas vyrazil do zasněžených hor, by si vyřídil účty se skupinkou gryfů atakujících obyvatele vesnic v úpatí. Tehdy jej čekalo poznání, že má co dělat se skutečně vzácným bílým poddruhem, který byl natolik raritní, že se jej rozhodl strážit jeho vlastní kolega. S postarším zaklínačem nakonec prohodil jen pár slov a dohodli se na příměří. Na důkaz svých díků potom bezejmenný věnoval mu prapodivnou krabičku.
Nezdálo se, že by měl přijít na to, k čemu věcička slouží. Nicméně stačilo být ve správnou dobu na správném místě. Totiž v hostinci, na jehož okno zaškrábala černočerná kočka ověšená drahými šperky.
Do tepla hostince ji z rozbouřeného nečasu tam venku zachránily dvě dobré duše. Elis a Světlomila. Mladičká kněžka s čistou duší navíc neváhala a místo toho, aby sahala po špercích, které by jí mohly poskytnou obrovské bohatství, uvolnila jen obyčejný korálkový obojek, který zvíře nepříjemně škrtil. A tím zlomila kletbu o které neměla tušení!
Místo kočky mezi nimi náhle stála černovlasá nahotinka. Ta nejprve spěchala dívkám projevit svou vděčnost a pak už se zajímala právě o Silase. Zatímco jí Elis přičarovala šaty, aby ostatní tak nečuměli, ona ze Zaklínače vytáhla právě onu tajemnou krabičku.
Hned na místě trochu začarovala a… vytáhla z ní zmateného pidimužíka (podle všeho vlastním jménem Uzuban)? No, kouzlo se jí asi nepovedlo tak, jak chtěla. Nicméně kdo naslouchal, doslechl se celkem zajímavé věci. O nějakém Stolci a jejich plánech na zničení Nilfgaardu? A že prý snad i něco horšího?Čarodějka se představila jako Ajoyl a všem přítomným v hostinci nabídla něco málo ze svých cenností za to, když jí pomohou a půjdou spolu s ní najít laboratoř zakletého čaroděje. Nakonec se kolem ní utvořila malá skupinka dobrodruhů, kterou magickým portálem přenesla na míle daleko – až na jihozápadní pobřeží Verdenu. Nebylo to ovšem tak blízko, jak bylo chtěla a protože se drahocenný labák prý nachází na jednom z malých ostrůvků, bylo potřeba si sehnat loď.
Setkání se Zennem, který v těchto končinách pracoval na palubě pašeráků, jim hledání dost usnadnilo, nicméně zbrklé chování čarodějky Quitany vše naopak celkem zkomplikovalo. Skupinka se rozdělila a zatímco část zabíjela čas bojem na břehu, druhá se infiltrovala a zapracovala na krádeži kýženého dopravního prostředku. Hladce to úplně neproběhlo, ale nakonec získali co chtěli a navíc osvobodili i cizince uvězněného v podpalubí. A konečně vyrazili na moře.

 

Kapitola druhá

Už během plavby se děly věci. Ajoyl, nervózní z té vody všude kolem, totiž v kratičkém záchvatu vzteku k nim na palubu omylem teleportovala čarodějku Elaine, kterou tak z pohodlí domova přenesla do průtrže mračen. Druhým problémem pak bylo rozklíčování otázek točících se kolem toho, na jaký ze tří ostrůvků se vydat. Nakonec to byl Silas kdo si spojil Uzubanovo prohlášení, že jeho laboratoř je krásná se jménem jednoho z ostrovů – Elaine neboli krásná ve Starší mluvě. Hlasování skupiny dopadlo celkem jednoznačně a chvíli na to už přiráželi na březích ostrova.

Spolupráce zaklínačů a čarodějek odhalila, že zde skutečně bude něco magického, ale Ajoyl rozhodla, že bude lepší se před dalším hledáním vyspat. A tak se také stalo a hned ráno mělo dobrodružství pokračovat. Magická stopa je zavedla ke skále, na níž se skvěla vytesaná šifra. Byl to opět Silas, kdo vyřkl heslo, které je vpustilo dovnitř, tentokrát však měli na rozhřešení hádanky svůj podíl i Světlomila s Victarionem.

 

DONNBGYREYNVNNIYGMYZGGEVSTYNOGUYPYITNGSMYINGNMY

Uhodli byste Vy, jaká slova byla řešením?

 

Bylo by to ovšem příliš jednoduché, kdyby to byla jediná zkouška, co byla před nimi. A Uzuban? Ten jim řekl jen velmi málo, předtím než opět tvrdě usnul. „Cesta je čistá. Jen na konci je ta neskutečná příšera… A pak jen já,…“ No, co si z toho asi tak vzít? Ale ve skutečnosti to byl vlastně velice přesný návod.Obrovská přesvětlená místnost s dlážděnou podlahou možná vypadala na první pohled nevinně, ale hned první dva odvážlivci, co bez přemýšlení šláply na nesprávnou dlaždici odhalili její zrádnost. Fírean skončil uzavřený v těsné skleněné bedně visící ve vzduchu a Quitana jen tak tak unikla šlahounům, které ji měly nelítostně znehybnit. A řešení, se kterým přišla Elaine? Cesta má být přeci čistá, tak proč nešlapat jen na bílé dlaždice? A fungovalo to.Jen co byla celá skupinka na druhé straně, propuštěn byl i uvězněný zaklínač, který si za trest alespoň trochu nabančil a pak je všechny pohltila temná chodba ověšená pavučinami. Zde vylezlo na povrch několik vnitřních rozbrojů ve skupince a část z nich se točila kolem nového a celkem podivného společníka Nathaniela, který se k nim přidal u stěny se šifrou. Ajoyl však všechny celkem nekompromisně umlčela a to právě včas, protože se přiblížily k rozcestí střeženému dvěma pavoukovitými příšerami. Tedy dvěma od prvního pohledu. Ty další odhalily, že skutečná je jen jedna a protože byli všichni dostatečně potichu a nevzbudili ji, mohli nerušeně pokračovat dál. Skrz obraz té iluzorní.

Velké mramorové dvoukřídlé dveře, které je čekali na konci chodby také nebyly k otevření jen tak. I zde měly nejprve rozluštit malou hádanku, neb Uzuban, jehož hlas byl u toho velmi klíčový, si heslo podle všeho nepamatoval. Ale ani tato šifra nezůstala dlouho nevyřešena:

 

A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
M N O P Q R S T U V W X Y Z A B C D E F G H Ch I J K L
W F Q Z P B Z M

 

A pak konečně vstoupili do zrcadly ověšené tajné laboratoře, kde na ně čekal další kouzelník. Zimeren, Uzubanův student a asistent, který byl dlouhá desetiletí zamknutý uvnitř bez možnosti úniku. Ten začal velmi rychle jednat a vysvětlovat, o jaký problém se vlastně jedná. A nebylo to nic menšího, než samotné zničení světa. Pět magických přístrojů rozmístěných v různých koutech mapy má prý magickým impulzem zabít všechny lidi v jejich dosahu a jsou už připravené k činům!Na nějaké velké zdržování to nebylo. Skupinka dobrodruhů se rozdělila na dvojice a trojice a pomocí portálů odcestovala na různá místa, aby stroje zkázy zlikvidovala dřív, než dojde na nejhorší. Silas a Elaine až na daleký jih do Nilfgaardu, Nathaniel s Uzubanem na Skelligské ostrovy, Victarion se Zimerenem (posléze následováni zpožděným Griffem) na mrazivý sever Kaedwenu, Zenn s Quitanou a Světlomilou do žhnoucí pouště Korath a Ajoyl ve společnosti Fíreana na slunečné břehy Ebbingu.

 

Jak si naši hrdinové se svým úkolem poradí?
Jak to celé asi dopadne?

  1 comment for “Eventové dění!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *